The Deep House

Ben a jeho přítelkyně Tina milují potápění. Jejich další cíl se ovšem vymyká běžným výpravám: chtějí se ponořit se do hlubin v místech, kde byla před 50 lety při stavbě přehrady evakuována a zatopena vesnice. Tato utajovaná lokalita na jihozápadě Francie je pro rekreaci jinak velmi neuspokojivá. Místní obyvatel však Benovi prozradí, že zná cestu k místu hluboko v lese, které „nemá jméno a není na žádné mapě“ a kde se budou moci potopit a najít dům v neporušeném stavu 50 metrů pod vodou. Ben a Tina mají k dispozici 60 minut kyslíku a čeká je ještě spousta odhalení... (mac000)

KarlN

Já jsem tedy spokojen velmi...zasloužené čtyři hvězdy. Za příběh, kameru, dusnou atmosféru a nápad. Zatopená stavba, dům, skvělý nápad už od dob Inferna! Super! ()

Zaks

Zaujímavý nápad s podvodnou ducharinou, problémom bolo nudné spracovanie deja. Celý čas som mal pocit, že to je nemastné-neslané, chýbali mi výraznejšie hororové prvky. ()

JOHNZI

Nebýt absolutně nezvládnutého finále šel bych s hodnocením klidně výš, protože do té doby je The Deep House hutnou a řádně děsivou záležitostí. Jenže poslední třetina jde kvalitou na samotné dno přehrady. Škoda. ()

ilegal1983

Videl som priemerny horor ktory pol hodinu zo zaciatku dost nudil a vobec k tomu zanru nesmeroval.Vyzdvihnem snad len hudbu ktora je celkom slusne zakomponovana v urcitych periodach filmu.Objavovanie zatopeneho mauzolea az na par lakaciek nicim extra neprekvapi.Slusny zaver ale rozhodne posobi hodne vydarene a onu poslednu scenku necham bez komentara.Z ustrednej dvojice Tina natolko krici a vyvadza az nici celkovy dojem z filmu,co je skoda. ()

CreepyJoe

Pak že se s vodníky nedá natočit parádní horor. Filmu prostě nemám co vytknout, skvělé prostředí chátrajícího viktoriánského domu, náznaky, že vše není asi tak úplně v pořádku a pak gradující finále, to vše s vědomým, že člověk se jen tak nemůže nadechnout a utíká mu čas. ()

Fibonacci

Tlieskam 🙏konečne originalny napad na horor. treba ale uznať domrvený zaver a možno pár nelogickych gravitačnych vecičiek. inak paradzina👍 ()

Mykie

Napad se strasidelnym domem pod vodou hodnotim jako originalni a neotrely, bohuzel me ale dum v hlubine nenadchl. Cele je to takove divne, nudne a malo strasidelne. Mam rad podvodni horory, ale deep house naprosto promrhal svuj potencial. Ustredni duo je sice sympatické, ale podvodni duchove nebo co to je jsou spise k smíchu, nez ze by nejakym zpusobem divaka desili. ()

Duffson

Rozporuplny 3*… byt to natacena na sousi tak degraduji na 2* jelikoz tam v podstate nebylo nic noveho, prekvapujiciho nebo aspon zabavneho. Film me bavil do te doby nez se objevili duchove, pak to slo prudce do hajzlu 👎 ()

VeruuM21

Je to jeden z nových filmů dvojice Alexandre Bustillo, Julien Maury. Který nám ukazuje mladý pár Bena a Tinu, kteří milují potápění a pro shlédnutí by udělali všechno. Pár vyjíždí za novým dobrodružstvím, kde potkají Pierra, který jim ukáže místo, kde je pod jezerem potopený dům. Pro Bena je to nová výzva, ačkoliv Tina z toho nemá dobrý pocit. Když dorazí na místo, Tina si všimne divného chování Pierra. Ben na to nijak zvlášť nereaguje a vrhá se do hlubin jezera. Po chvíli společně spolu naleznou velký dům, který se jeví hrůzostrašně. Ačkoliv se někomu tenhle námět může zdát zajímavý, mě tedy nijak zvlášť neoslovil. Chyběl v tom filmu větší pocit strachu. Rozhodně by se film dal udělat děsivější. Jediné co člověka na tomto filmu sváže, je  bezmoc, kterou můžete cítí společně s hlavními postavami, když zjistí, že není cesty ven, a procenta kyslíku rychle ubývají. Prostě doslova "utopený nápad" ()

Mr.Bilek

Horor je jedním z mých nejoblíbenějších žánrů, tudíž mám široké spektrum se kterým ten film mohu porovnat. Nad tímto snímkem jsem dlouho váhal, já sám jsem totiž licencovaný potápěč. Nápad to byl určitě dobrý, ale to provedení se podle mě nepovedlo. První dvě třetiny filmu nebyly špatné, ale jak měla nastat ta "strašidelná část", tak to šlo do kytek. Vybudovaná atmosféra a napětí nic moc. Strašidelnost záporáků se blížila 0. A jelikož se téměř celý film odehrává pod vodou, tak z pohledu hereckých výkonů může hodnotit snad jen konverzace. Tady bych chtěl všem doporučit, aby se na film podívali v originálním francouzském dabingu. Já jsem viděl dabing anglický, a opravdu do za moc nestálo. ()

GeorginaAnne

Nápad to mělo, to zas jo, jenže jak všichni víme to není všechno...  Týpek, co hlavně sbírá sledující a lajky je "sen každé ženy", teda aspoň Tiny, která ta jeho videa zas tak moc neřeší a radši by celou dobu mluvila francouzsky aby jí ten vůl nerozuměl, se jdou potápět do zatopené malebné vesničky, teda do rodinného domečku. To by ještě nebylo to tak hrozné, ono by to mělo svoje kouzlo kdyby nepotkali toho starýho úchyla, který by je neposlal na jistou smrt do chřtánu své milované rodinky nebo co vlastně je.  Barák pod vodou, který je "creepy" sám o sobě by naprosto stačil, není potřeba Ježíše, ani divnou rodinu, která chodí ve vodě a nakonec si z Bena udělá obětního beránka... Začalo to dobře ale čím víc věcí do toho zapojili, tím víc to bylo špatný. Někdy je méně více a u hororu to platí zrovna tak... Herce ani nemá smysl komentovat, to hlasové herectví atmosféru vcelku zabilo... Za mě bohužel průměr. ()

Meraxes

Veľmi štýlový bububarák, ktorých tu síce už bolo, ale tentokrát sa ho Bustillo s Maurym pre originálnosť rozhodli zatopiť. Kamera je tu naozaj výborná, chvíľu je to found footage a chvíľu zase nie, čo by niekomu mohlo vadiť, ale vo mne tieto ručné kamery vyvolávajú oveľa lepší hororový zážitok a to sa tu podarilo. Po dlhšej dobe mi zase nejaký film nahnal hrôzu a pri jeho sledovaní mi behal mráz po chrbte. O čo tu vlastne ide alebo prečo sa deje to, čo sa deje, sa tu veľmi nerieši, niečo je načrtnuté, ale nedáva to žiadny zmysel a napodiv mi to nevadilo a nechal som sa unášať skvelou hrozivou atmosférou pri plavbe zatopeným prekliatym domom. Viaceré kamerové kompozície a kulisy sú to vyložene skvelé a film aj vďaka krátkej stopáži ani chvíľku nenudí. Tentokrát sa Bustillo s Maurym prekvapivo takmer úplne vyhli gore a vsadili len na mrazivú atmosféru. Bohužiaľ mi zážitok kazila dosť rušivá hudba, ktorá tu bola miestami zbytočne púšťaná a hlasové herectvo nášho páriku. Ani herecké výkony v úvode neboli obzvlášť dobré, ale akonáhle sa ponorili pod vodu bolo to ešte horšie. Rozprávali strašne veľa a často úplne zbytočne, vtedy som si len želal, aby už konečne zavreli klapačky a nekazili atmosféru. K tomu je ich hlasový prejav strašne suchý, bez emócií a aj mnohé dialógy v dosť nepríjemných situáciách zneli ako keby sa nič nedialo. Obzvlášť on sa celý film správa nenormálne kľudne. Napriek tomu je to stále parádna atmosférická štýlovka a v roku 2021 patrí v rámci žánru k tomu najlepšiemu. 4* 77% ()

Boanka

Ten, čo prišiel s nápadom na podvodné prostredie určite nebol ten, čo prišiel s celým tým radom otrasných chujovín. A to prevedenie... Dajte mi zatopený dom, skúsim to lepšie. Škoda, originálna škoda. ()

lineker

Do tří čtvrtin naprostá pecka. Originalita provázana s několika top nepříjemnými momenty, kde se fakt můžete nechat nadherně strašit. Škoda, že to trochu zdupe ten závěrečný chaotic mód odnikud nikam. Ale i tak evropsky horor žije. A ne že né ()