Nasadený vojak Markus sa vracia domov k dospievajúcej dcére Mathilde potom, čo jeho manželka umrela pri tragickej nehode vlaku. Zdá sa, že to bola len nešťastná zhoda náhod, až kým sa neukáže matematický geek Otto s dvomi excentrickými kolegami Lennartom a Emmenthalerom. Aj Otto cestoval v zničenom vlaku. A je presvedčený, že za nehodou musel niekto byť. Ako sa stopy hromadia, Markusovi začína byť jasné, že mohlo ísť o starostlivo naplánovaný atentát, ktorého náhodnou obeťou sa nakoniec stala jeho manželka. Nová komédia Andersa Thomasa Jensena je modernou bájkou o solidarite, náhodnosti vesmíru a… no, o zmysle života. (Film Europe)

jedna_vrana

Film o pomste? Určite nie. Najmä o životných postojoch – odcudzenie, rodičovstvo, priateľstvo či odpustenie. Film plný absurdných situácií a čo treba pochváliť, Mads Mikkelsen nechal vyniknúť aj kolegov vo vedľajších úlohách. Život nie je spravodlivý, nájsť v tom všetkom logiku a zmysel, je nezmysel. ()

Idego

Další hype pro nic. Ano, jsou tam vtipný momenty, ale stejně tak jsou tam cringe scény, navíc jedna nelogičnost střídá druhou a celý je to místama postavený na hlavu až to bolí. Vhodný jako oddeechovka na páteční večer, ale žádná komedie roku se tu nekoná. ()

UhLee

(8,5/10). Maličko mě mrzí, že jsem tenhle film neviděl na Vánoce. Dýchá na diváka hrozně vánoční atmosférou až se mi začalo stýskat po tom krásném čase s rodinou. Ale ať je teplo a zima jde do řitě. To byla asi tak jediná chybka, která by se tomu filmu dala vytknout. Je to po všech stránkách precizní podívaná od našich kamarádů z Copenhagenu. Místy nesmírně surová a drsná, ale je tady něco navíc. Prvky komedie, které u nich nejsou zvykem. Musím říct, že to bylo místy docela zvláštní, ale v žádném případě to nebylo cringe. Osvěžující to bylo teda rozhodně. Kombinace různých žánrů dohromady se může kdykoliv pokazit a režisér se pohyboval na docela tenkém ledě. Zvládnul to však na výbornou. Není třeba už vychvalovat Madse Mikkelsena. On je prostě klasa, která si hoví už nějakou dobu na svém místečku v mých oblíbených hercích. Každým filmem mi akorát dokazuje, že si tam to místo zaslouží a jeho šíleně nádherný herecký v koupelně byla lahůdka. Posledním pozitivem, které mi zařídilo husinu po celém těle byla bez debat hudba. Sborové chóry společně s mrazivou atmosférou působily na jednu stranu hrozně něžně a kouzelně, na stranu druhou bodaly přesně a přímo do srdce. ()

Cedr

Skvělý deterministický námět a slušná porce cynického humoru, nepřepálených emocí a kvalitních hereckých výkonů. ()

Lachtaan

Dánové lákají za pomoci své největší herecké hvězdy na další netradiční bizárek, kde se tentokrát sází i na vtipnou stránku věci, byť ve stylu ryze černého humoru. Vlastně jsem kromě přítomnosti mnou tak opěvovaného Madse neměl sebemenší tušení, do čeho jdu a přestože mě zápletka nijak výjimečně neobohatila, tak s celkovým výsledkem nemám problém. Jen nečekejte, že si tu Mikkelsena užijete tolik, jako jste zvyklí z filmů, díky nimž jste přišli i na tento. [viděno v Edisonline 5.2.2021] ()

Tosi

Tahle parta prostě špatný film nenatočí a tak je tomu i ted'. Rytíři jsou černá komedie říznutá krimi zápletkou, s drsným Mikkelsenem, praštěně vypadajícím Kaasem a mým oblíbencem, tlouštíkem Nicolasem Bro, kterej má velkej komediální talent. Neumím a ani nechci být na tuhle sestavu přísnej, ale k jejich škodě, oni už natočili tolik fantastickejch filmů, že najít pět lepších než jsou Rytíři není problém. I tak vysokej standard za silný čtyři pecky. ()

Qitek

V tomhle období, ať už tam venku, nebo tady na filmovém plátně, jsou Rytíři krásným dárkem do karantény a těším se, až si ho dám znovu. Užil a vnímal jsem jej i víc, než do nebes velebenej Chlast (kterej se mi líbil). Takhle já si představuju nenáročnou, ale inteligentní akční komedii. ()

noriaki

Částečně syrová střílečka, částečně absurdní komedie, částečně rodinné drama. Anders Thomas Jensen rozkročil svůj film přes několik žánrů, a nakonec jsem se ani nedivil, jak hladce mu to prošlo. Bez skvělých herců by to asi tak pohodové nebylo, takže rozdělím zásluhy rovným dílem. Mads Mikkelsen je tradičně výborný, Nikolaj Lie Kaas mě překvapil a Nicolas Bro má obrovský komediální talent. Skvělý film a od pana režiséra chci brzo vidět čistokrevnou mlátičku. Top 10 za rok 2020. ()

elanius

(82/2021) / Zručne natočené ale zostalo to niekde pol ceste. Mám celkom rád žánrovo rôznorodé filmy, tentokrát ale tento prístup filmu uškodil. Akčná zložka funkčná ale absurdnosť množstva scén a postáv mi proste nedávala zmysel, ťažko sa hľadá motivácia postáv či logika scenára. Mads ale znovu zahviezdil a potiahol celý film ako je jeho zvykom o level vyššie. (6/10) ()

venison

Dánské jedničky Mikkelsen a Kaas ve filmu a hlavně rolích, ve kterých byste je příliš nečekali. Ukázková  žánrová prolínačka, která má relativně dravý spád a občasný černý humor. Něco je přestřelené, něco nelogické a něco příliš bizarní, ale rozhodně jsem se s partičkou asociálních nerdů v čele s elitním vojákem prahnouím po pomstě skoro vůbec nenudila. Slabostí filmu je, že staví především na momentu překvapení, nejsem si jistá, jestli bych dokázala takhle vysoce pozitivně hodnotit, kdybych si ho pustila jednou.. Dvakrát.. Ačkoliv jsou severské nebo všeobecně evropské filmy trošku jinačí, přesto doporučuji i fandům Hollywoodu. Té sofistikovanější polovině. Rozhodně originální počin a překvapení roku 2020. Btw - ta stodola byla fakt obrovská. ()

Brain-D

Začínám mít Madse Mikkelsena vážně rád a zdá se mi, že je i jeden z nejlepších herců posledních let. Žádný film s ním, co jsem za poslední dobu viděl nedopadl vůbec špatně. 90% ()

bizz_mjc

Tady si asi není nač stěžovat. Vše a nic není náhoda a život obzvlášť. Film tak vážný, a přitom jsem se u něj řechtal víc než u jakékoli komedie. ()

hroubek

Tohle mi dost sedlo. Parádní film, zajímavě provedená zápletka, netradiční hrdinové, a výborná pointa. Dánové opravdu umí. Je to upřímné, dojemné, lehce vtipné a pak taky drsné. Jsem překvapený, jak to dokáže střídat žánry a polohy a přitom se nikdy nestane to, že by to ve filmu působilo nepatřičně. Režisér Andres Thomas Jensen odvedl výbornou práci a je radost na jeho film koukat. Mads Mikkelsen hraje fantasticky a svou roli zvládl skvěle. Nikolaj Lie Kaas má vděčnou postavu a využije ji na plno. Nicolas Bro je nepřehlédnutelný a hlavně má výborné dialogy. Lars Brygmann si díky svým dialogům krade scény pro sebe a jeho hlášky jsou super. Bavilo mě jakým způsobem je celý film vystavěný a taky to, že to umí překvapit. Silné dialogové výměny, emocionální scény a taky to, co film říká. Velká spokojenost a jeden z nejlepších nových filmů, co jsem tento rok viděl. ()

VasaX

Povedená a slušně zahraná černá komedie. Líbilo se mi, jak se přelévá film z dramatického do komediálního naladění tam a zpět, vytváří to příjemnou dynamiku. ()

fabecc1222

Vlastně až při sledování tohohle filmu mě pořádně napadlo, jak jedna věc může ovlivnit další a pak zase další a další, a takhle se to rozvětvuje možná až do nekonečna. Stejně jako v případě tohohle filmu, začne to banální krádeží kola, a kam až se dostaneme...Mads si připisuje další výbornou roli, a jak je vidět, tak v i v Dánsku mají tvůrce s dobrou vizí, který jí také dokáže výborně prodat. ()

vyfuk

Tenhle film přichází velice nečekaně. A málem neviděno. A ten film je hlavně překvapením roku. Neuvěřitelně sehraná a legendární herecká souhra Dánska dělá jednu úžasnou věc za druhou v jejich symfonickém souladu, který aby toho nebylo málo příhodně doplňuje hudba. Navíc v počátku v celku klišé příběh brzy dorazí nějaké ty zvraty, které přichází nečekaně a přesně. K tomu se především musí připsat onen humor. Čekal jsem ani něco černého, ale asi ne bizarního nebo absurdního. A tohle je pecka. Nepamatuji se, kdy bych se u filmu tolik nasmál. Navíc u něčeho, co se nezdá být ani komedie. Dánsko letos vystrčilo růžky několikrát. A ještě s Madsem v hlavní roli. Tohle jen tak nezapomenu. Dánsko udělalo z roku 2020 něco snesitelného. ()

drackula

Rytieri spravodlivosti oscilujú medzi čiernou komédiou a sociálnou drámou. Mads Mikkelsen opäť bravúrne zvláda svoju úlohu a v momentoch, keď sa v ňom prebúdza vojak má viac charizmy ako Liam Neeson v celej sérii Taken dohromady. Film diváka donúti zamyslieť sa nad tým, ako funguje náhoda a či vôbec niečo také existuje. Respektíve budete uvažovať ako je svet a osudy ľudí prepojený maličkosťami a náhodnými interakciami. Vrelo odporúčam! 100% Scandi - Edison online. ()

svobik

9/10. Má to skoro všechno - správnou severskou bizarnost, vtipný momenty, pěknou akci a parádního Madse, jak ho neznáme. Snad jen na konci mi chyběly silnější emocionální momenty, přitom film měl vystavěním děje snahu vytlačit z diváka maximum. Nakonec se nestalo, ale i tak jeden z nej filmů roku. Z hlediska severské filmografie pak určitě taky TOP5 ()

Sayge

WoW, nečekaná Pecka. Zpočátku jsem nevěřil, že Rytíři spravedlnosti budou film hodný za zmínku, ale vzhledem k tomu, že teď píšu koment, tak jsem se zmýlil a docela dost upřímně. Humor je zde zasazen skvěle, poutavý příběh a badass Mads Mikkelsen, který se rozhodně nesral s nikým a dal IKáčko každýmu, koho potkal (teda jen těm zlejm samozřejmě). Dále suprový Mentál byl skvělý zdroj vtipů. Ostatní postavy byly také fajn, ale všichni víme kdo je tu hlavní carry. Mikkelsen předvedl skvělý výkon a akci, která bohužel byla velmi krátká, kvůli čemuž se mi nechce dávat za 5, protože, tenhle příběh a postavy, si přímo říkali o alespoň akčnější finále. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

16.11.2021

Studio Lionsgate si objednalo remake další evropské pecky – tentokrát velebeného dánského snímku Rytíři spravedlnosti. V původním filmu režiséra Anderse Thomase Jensena (O kuřatech a lidech, Adamova… (viac)