Nasadený vojak Markus sa vracia domov k dospievajúcej dcére Mathilde potom, čo jeho manželka umrela pri tragickej nehode vlaku. Zdá sa, že to bola len nešťastná zhoda náhod, až kým sa neukáže matematický geek Otto s dvomi excentrickými kolegami Lennartom a Emmenthalerom. Aj Otto cestoval v zničenom vlaku. A je presvedčený, že za nehodou musel niekto byť. Ako sa stopy hromadia, Markusovi začína byť jasné, že mohlo ísť o starostlivo naplánovaný atentát, ktorého náhodnou obeťou sa nakoniec stala jeho manželka. Nová komédia Andersa Thomasa Jensena je modernou bájkou o solidarite, náhodnosti vesmíru a… no, o zmysle života. (Film Europe)

Aljak

Po scenáristickej, dramatickej a psychologickej stránke to bola paráda! Veľmi dobrý koncept filmu, ktorý vyústil do skvelého príbehu s nápaditou štvoricou "pomstiteľov" spravodlivosti. Napriek vážnej, v podstate tragickej téme sa mi páčilo, že to bolo poňaté ako sarkastická dramédia s hlavnou líniou tzv. irónie osudu. Človek musel chtiac nechtiac s ústrednou štvoricou vysoko sympatizovať. Veľmi sa mi páčil ten psychologický rozmer, tá neustála teoretizácia "keby bolo keby" a premýšľanie nad sledom udalostí, ktoré predchádzali tragédii. Film bol jasný nadpriemer, len škoda tej prehnanej akčnosti a na môj vkus miestami až príliš násilné. No napriek tomu, vynikajúci film (určite lepšie ako preceňovaný Druk). ()

M.i.k.e

asi kdyby to nebylo moje první setkání s Andersem Thomasem Jensenem,vnímal bych začátek jinak,ale jelikož to bylo moje první setkání s jeho tvorbou,tak mě to zpočátku - v očekávání komedie - hodně mátlo.Nakonec sem se do toho ale rychle dostal a maximálně mě tenhle místy až fascinující mix dramatu,bizarní komedie,thrilleru a akčňáku ale John Wick vtáhl a dostal.Velký podíl na tom má krom velmi jisté režie celá ústřední čtveřice v čele se skvělým Kaasem (kterého jsem v takové poloze ještě neviděl) a samozřejmě božským Madsem.Ten je tady skvělý jako vždy,ale už dlouho nebudil takovou hrůzu a respekt.Tak a teď si musím obstarat zbylé režisérovi kousky a trochu si rozšířit znalosti dánské kinematografie...85% ()

Lischai

V jednu chvíli se smějete, pak vás to zhrozí nějakým černočerným vtipem na hranici vkusu, za chvíli je akční scéna kde Mads čaruje s útočnou puškou, a než se vzpamatujete, co se to vlastně stalo, tak vás něco jiného dojme a potají si v kině utíráte oči kapesníčkem. Už dlouho jsem neviděl film, co by tak skvěle balancoval mezi žánry a perfektně mu to fungovalo. ()

bourec

Špatný to rozhodně není, ale bohužel mě bavila jen ta část, kde šlo do tuhýho. Mám pocit, jako když někdo spíchnul z dvou filmů jeden. Některý scény byli až zbytečný. 60%. ()

ProNotor

Zas a znovu mě ten sever nepřestává udivovat. Prostě mazec, film gradoval od zlomení vazu až k slušným jatkám. Mikkelsen to zase zahrál jako pán, jeho výraz bez emocí, prostě totální poker face. Chladnokrevnost, možná trochu otupělost díky profesi ve filmu, kdy voják na misi plní rozkaz a zabíjení už v něm nevyvolává vůbec nic. Do toho banda nerdů s dost pošramocenou minulostí. To nevymyslíš a přeci to někdo natočil. Až na pár maličkostí jsem se bavil, proto 5*. ()

C0r0ner

Ano, tomuhle dát tři a míň hvězdiček může jenom totální kretén, protože tak komplexní film, ve kterém je dohromady víc témat k přemýšlení než v kdejakém existenciálním filmu, víc řežby než v nějakém akčním, víc (a lepších) fórů než v kdejaké komedii, víc napětí než v běžném thrilleru a víc emocí než v běžném dramatu, se vidí jednou za dlouhý čas, a já musím smeknout před kompletním osazenstvem, ale především před Andersem Jensenem - tohle je dokonalá práce ve všech směrech. 100% ()

dubinak

Celkem nenáročná, příjemná severská komedie, která obsahuje žánrově od každého trošku a ani v jednom ohledu netlačí vůbec na pilu. Podle popisu jsem asi čekala scénář trochu promyšlenější, myslela jsem, že se bude věnovat spíše stopování gangu v nějakém profesionálnějším a technologičtějším hávu. Rytíři spravedlnosti se ale drží spíše při zemi, hrají na dramatičnost vyváženou perfektní porcí humoru, který nezklame. Překvapila mě občasná brutalita akčních scén a nepřekvapil mě opětovný skvělý výkon Madse Mikkelsena, který boduje za každých okolností. Umím si tenhle film představit ve Varech ve Velkém sále a odcházela bych nadmíru spokojená, takhle doma na gauči to byla jen taková příjemná pohoda. ()

Kwaichi

"Typická" škandinávska rodinka. Úplne odlišná ako vo zvyšoku sveta. Pokope ich nedržia žiadne pokrvné putá, ale podobné úchylky. Kupodivu, v rodine im to spolu "dobre funguje", ak sa to tak dá povedať. A rovnováha vo vesmíre? Aby jeden môhol byť šťastný, druhý musí trpieť? Niečo na tom bude. ()

zette

To zase byla particka. Nechapu, kde na to Jensen porad chodi.-)?! Asi uz ne tak zabavne, jako treba Adamovo jablko. Presto zavaznost tematu skloubene s cernym humorem je stale kouzelne. Vyborne napsane a jeste lepe zahrane snad vsechny postavy. ()

campix

Všechno co ruce a nohy má z toho nejlepšího, co Dánsko herecky/filmařsky nabízí se sešlo zde u Rytířů spravedlnosti a je z toho parádní podívaná. Herecké hvězdy tvoří velice nepravděpodobně poskládaný tým, který se rozhodne, že zničí jeden z motorkářských gangů operujícíh v Dánsku. Je to opět mix třeskuté komedie a velmi vážného dramatu, který Mads Mikkelsen opět posouvá na vyšší level. Hodně originální a povedená evropská produkce. ()

PROCESOR

Jestli chceme od filmu, aby v nás vyvolal nějaké emoce, tak tady v tom snímku se toho na vás bude valit tolik, že to nepoberete. Říkal sem si ze začátku, jaká komedie, tohle není moc veselý, ale pak je tam pár scén, kde se  minimálně pousmějete. Tleskám tomu, co se podařilo. Tedy to, že film vidí každý jinak a neexistuje jediná správná formulka, jak by k němu měli přistupovat ostatní, kteří to tam nevidí.  Zajímavý snímek. ()

LasT_Olt

Výtečný. Taková malá země, to Dánsko a v posledních letech tady narážím na jednoho talentovaného tvůrce za druhým, až mě to fascinuje (Vinterberg, Jensen, Refn, Trier). No a Mads Mikkelsen v tomhle snímku opět potvrzuje nepopiratelný fakt a to sice, že je momentálně nejlepší evropský herec. Fakt mě nenapadá nikdo kdo by mu tady v okolí konkuroval. Rozhodně doporučuji přátele. ()

angel74

Ne nadarmo patří už delší dobu Anders Thomas Jensen mezi mé nejoblíbenější scenáristy. Po zhlédnutí filmu Rytíři spravedlnosti dokonce začínám vážně uvažovat o tom, že ho zařadím rovněž mezi mé nejoblíbenější režiséry. Zatím mě totiž ještě nikdy nezklamal, ba právě naopak. Svou tvorbou mě dokáže nejen skvěle pobavit, ale také dojmout či přimět k zamyšlení. Stejně tak se mu to povedlo i v případě téhle správně ulítlé dramedie, kde všemi možnými prostředky bojuje s náhodou silná čtyřka společenských vyděděnců, které navíc přímo fantasticky ztvárňují moji oblíbenci Mads Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Lars Brygmann a Nicolas Bro. (85%) ()

alchac

Zase mám po zhlédnutí takové rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem místy regulérně řval smíchy, na stranu druhou mi kvůli tomu sousedé nejspíš zase budou týden venčit psa na rohožce. ()

CinemaRanger

Perfektní příklad toho, proč miluju filmy. Jensen s partou těch nejlepších severských herců precizně natočil jeden z nejlepších filmů poslední doby a rozhodně nejlepší film roku 2020. Příběhů o pomstě jsme tu měli hodně, ale takový ještě ne. Je plný kauzality a důvodů, proč nevěřit konspiračním teoriím. Scénář je geniální a střídá psychologické drama s komedií, ba dokonce akčním thrillerem. A všechno to funguje. Emoce střídá emoci. Přestřelky jsou krvavé a realistické. Nepostrádají nutnou dávku dravosti a napětí. Finální invaze do domu hlavních hrdinů je koncentrace toho nejlepšího ze všech Bondů, Wicků i Bournů. Postavy jsou úžasně napsané. Mads se na tuhle roli dokonale hodí. Hraje Oscarově a ostatní značně sekundují. Režie je precizní a cílevědomá. Během filmu si můžeme všimnout několika úžasných maličkostí, na které je radost pohledět. Hudební doprovod je také výborný a celý film je krásně nasnímán. Doufám, že po pandemii budou Rytíře spravedlnosti promítat v našich kinech, abych si tuhle filmovou lahůdku užil na velkém plátně. ()

dr.fish

Je to prostě úžasné. Seveřané zase vyšvihli komedii, která náhle padá do deprese, aby se člověk od srdce a trochu i ze zoufalství zasmál. Hrdinové, asociálové, kteří k sobě vůbec navíc vůbec nepatří, se pustí do akce, která hrubě převyšuje jejich schopnosti. Tohle se musí vidět, nelze vyprávět. 85% ()

SeanLSD

Jensen svoju tradične rozpracovávanú tému osamelých podivínov, nešťastím poznačených ľudských duší v nejednoznačne ponímanom príbehu obohatil tentokrát o motív pomsty, sproblematizovanej tým najhorším možným spôsobom a zase raz tak neposkytujúci divákovi možnosť plného stotožnenia sa s postavami, zadosťučinenia z predvídateľnosti vývoja a žánru, ale ani zábavy z ďalekého odstupu. On proste tou nečiernobielosťou hrozne rád ruinuje divácku slasť - a povzbudzuje tú cinefilskú. Možno iba z prvého dôvodu mi v jeho filmoch vždy niečo chýba. Tu napríklad vysporiadanie sa s tým, že sme omylom pripravili o život dve desiatky ľudí... Mne tie jeho filmy robia obvykle dojem až násilnej snahy o prevracanie klišé, akosi nedotiahnuté, dojem mnohých náhodných motívov poskladaných dohromady, ale nie úplne ladiacich. Je to zámer alebo neschopnosť ? ()

octopuska

Jensen je prostě génius a tenhle jeho majstrštyk je horkej kandidát na nej film roku. Je, až neuvěřitelný, jak si dokáže pohrát s dějovou linkou a psychologií postav. Madse jsem snad ještě neviděla takhle nasranýho. Shodil háro na ježka, nechal narůst fousiska a ukázal, jak parádně umí vzít spravedlnost do svých rukou a střílení na živé terče, je jeho hlavní koníček. Ovšem to ho k tomu musela nejprve vyprovokovat partička magorů v čele s Nikolou šohajem, který minimálně půl roku absentoval v Barber shopu a nechal si narůst šílenej květák, nasadil brejlíčky a ukázal, jak mu to jde náramně s číslama. Nicolas IT neurotický magor posedlej špičkovou technikou a žrádlem a nakonec Larsik, který umí krásně vyšpulit prdel na strništi. Nečekejte nějaké normální týpky, to u Anderse nepřipadá v úvahu. Ďábelskej scénář, dokonalá režie a k tomu dvorní herecké stádo, kde absentovali, už jen Thomsen s Pilmarkem. Geniálně rozehranej příběh, který postupně graduje přes černou komedii, temnou atmosféru, brutální vyvražďovací střílečku, až ke kýčovitému vánočnímu finále, které by záviděl i slovutný Hollyúd. Ty vánoční sexy svetříčky a strašlivá koleda v podaní Nicolase na lesní roh, tak to mě definitivně odrovnalo. Tohle si opravdu může dovolit jenom Anders. A je to parádní pokoukání. Asi nejvíc mě oslovila chvilka Marcuse s Ottou ve stodole, kde si nalívali čistého vína. A pak vztah Otty s Marcusovou dcerou. Nikolaj také konečně ukázal svou empatickou stránku. Takže Andersi, miláčku doufám, že už máš v hlavě další vymazlenej scénář a brzy nás oblažíš dalším skvostem se svými oblíbenými koníky ve skvělých rolích. Je taky možný, že Amíci spáchají ve své nadutosti zas nějakej ohavnej rymejk s otřesným obsazením, protože se jim nebudou chtít číst titulky, jak u nich bývá zvykem. Naposledy to byli Nedotknutelní a Mrazivá pomsta. Kdyby ty prachy poslali raděj na likvidaci plastů v oceánech, udělali by mnohem líp. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

16.11.2021

Studio Lionsgate si objednalo remake další evropské pecky – tentokrát velebeného dánského snímku Rytíři spravedlnosti. V původním filmu režiséra Anderse Thomase Jensena (O kuřatech a lidech, Adamova… (viac)