Nasadený vojak Markus sa vracia domov k dospievajúcej dcére Mathilde potom, čo jeho manželka umrela pri tragickej nehode vlaku. Zdá sa, že to bola len nešťastná zhoda náhod, až kým sa neukáže matematický geek Otto s dvomi excentrickými kolegami Lennartom a Emmenthalerom. Aj Otto cestoval v zničenom vlaku. A je presvedčený, že za nehodou musel niekto byť. Ako sa stopy hromadia, Markusovi začína byť jasné, že mohlo ísť o starostlivo naplánovaný atentát, ktorého náhodnou obeťou sa nakoniec stala jeho manželka. Nová komédia Andersa Thomasa Jensena je modernou bájkou o solidarite, náhodnosti vesmíru a… no, o zmysle života. (Film Europe)

slord

Veľmi dobrá miešanina žánrov, ktorá funguje vďaka zručnej réžii a skvelým hereckým výkonom väčšiny osadenstva. Príbeh o ,,pomste,, je spracovaný veľmi netradične, ale zato originálne. Striedanie medzi komediálnymi a dojemnými momentami je dobre skombinované a filmu to neprekáža. 8/10 ()

italka63

Vůbec nevím, co jsem to viděla! Je mi to fuk! Byla to směsice závažného dramatu, gangsterky a totálně černočerné komedie, kterou lemují mrtvoly, ale i dobrá srdce neuvěřitelné sestavy lidí. Už když zazněla věta statistického výzkumného pracovníka, chudí lidé si kupují auto značky KIA, začala jsem se ihned těšit a bylo proč. Mads byl výborný! ()

Remedy

Přesně ten typ filmu, kde veškerý humor „pouze“ podtrhuje celkový koncept vyprávění a působí v rámci jinak seriózní zápletky naprosto nenásilně. Na některých místech jsem se nemohl přestat smát, protože ti vědátoři byli při konfrontaci s násilím zkrátka naprosto boží. „Kdybych chtěl něco skládat, tak jdu do Ikey!“ Jinak asi jeden z top nových filmů, které jsem viděl v pandemickém období. A ta Jensenova funkční multidisciplinarita při práci s filmovým médiem je zkrátka fascinující. [90%] ()

topi

Obyčejná krádež jízdního kola rozpumpuje kolotoč událostí, které vyvrcholí závěrečnou pointou, kdy do sebe všechno zapadne. Nebo nezapadne? Může za to náhoda? Takhle nakombinovat vcelku drsné drámo s humorem černým jako noc se fakt musí umět! A tohle režisér Jensen setsakramentsky umí!!! Snímek v sobě ukrývá i jakési poselství a odhaluje temné stránky duší svérázné čtveřice, kteří se rozhodli vzít náhodu do svých rukou a vypořádat se s ní. Rytíři spravedlnosti bez příkras servírují o čem život je, rozhodně se však vyhýbají jakýmkoliv klišovitým patosům. Nehledě na to, co tam předvádějí všichni herci v čele s Madsem Mikkelsenem, kterej je totální king a každou další rolí si buduje pozici nejlepšího dánského herce. Peckovní je také vizuální stránka a hudba, která v určitých momentech hraje nádherné chorály a symfonie. Seveřané, respektive Dánové opět bodují!! ()

Maq

Ne úplně mi tahle míchanice seděla. Originální to je, určitě, ale co si to tom celém mám myslet, a zda vůbec něco, to mi jasné není. ()

Helo

Trhlej druid zabejvající se statistikou, jeho stodoly obdivující(?) kolega, tlustá parodie na ajťáka, kterej má největší hrůzu z monitorů s malým rozlišením a strašidelně nepřístupnej a uzavřenej Mads Mikkelsen, kterýho byste za fotra svý (i když zrzavovlasý) přítelkyně fakt nechtěli. Vemte tuhle partu a nasaďte jí do perfektně vyladěnýho multižánrovýho scénáře, kterej i zručně zrežírujete a dostanete film, kterej zahraje snad na všechny druhy emocí, který dokážete vyprodukovat. A přesně takovej film se tady podařilo natočit. ()

beran-ek

Nevím jestli za to mohla i ta dlouhá absence kina, ale tenhle Jensen mi sakra sedl! Parádní kauzální žánrový mix v čele s Jensenovým typickým černým humorem a občas až mrazivým Mikkelsenem. Ke svému jubilejnímu 5k hodnocení jsem si nemohl vybrat líp. ()

major.warren

RECENZE: Rytíři spravedlnosti v sobě nesou víc než jen příběh pomsty - Českokrumlovský deník Anders Thomas Jensen natočil film, který se velmi těžko popisuje. Na jedné straně vypráví severskou komedii natočenou v osobitém stylu a v hlavních rolích se svými kmenovými herci. Na straně druhé film sleduje příběh pomsty; pomsty amatérské, ovšem v podání svérázné skupiny hrdinů tak zábavné, že se zkrátka nedá nesmát ani v okamžicích, kdy kulky tříštivě rozsévají vše kolem. Zápletka vypadá asi takto: dojde k určité (nešťastné) události, která posléze propojí několik postav, až se zprvu maně vybaví slavných 21 gramů. Dramatický začátek však rázem vystřídá směsice humoru a tiché osudovosti. Mads Mikkelsen, úplně jiný než v nedávném Chlastu, je opět výborný; jeho fyzický výkon a zasmušilý výraz působí na kameru mimořádně přesvědčivě a je to právě on, kdo vede čtyřčlennou skupinu „spravedlivých rytířů“ na jejich cestě. Seskupení hrdinů je trochu šílené: voják, jeho dcera, její přítel, matematik a dvojice hackerů; většinu z nich navíc tvoří pomyslní vyděděnci společnosti. Přesto načas utvoří jednu velkou rodinu se zdánlivě společným cílem: vyrovnat se s bolestivou ztrátou a najít a potrestat viníky. Jensen vzdoruje tradicím žánru a přeskakuje od temného thrilleru přes lekci psychologie až k nejčernější komedii, chvílemi hraničící s groteskou. Rytíři spravedlnosti jsou výborně vystavěni a s režisérovým uměním vrcholí v jeden z nejsilnějších závěrů, jaký jsem v posledních letech ve filmu viděl. Abychom si rozuměli, není to žádný nový Kmotr, ale zkrátka a dobře parádně napsaná i natočená “komedie,” která baví s každým dalším okamžikem víc a víc. O skvělé pointě (celém závěru) netřeba hovořit. A ideálně si o Rytířích spravedlnosti nezjišťujte vůbec nic. Byla by totiž škoda nechat si dopředu prozradit, byť jen nepatrnou část ohňostroje překvapení. 85%. ()

hygienik

Mne to prišlo ako hype a zbytočne dlhý. Pointou filmu asi je "Netráp sa, že nemáš svoj život vôbec pod kontrolou, lebo keby si mohol robiť všetko, čo chceš, aj tak to nem dopadne dobre." U mňa to v komediálnej rovine (Litvinenko) nefungovalo. ()

kajas

Jensenovu tvorbu neznám a tuhle chybu asi budu muset napravit. Namíchal totiž žánrový koktejl, kdy se u některých scén nahlas smějete a některé vás emocionálně naprosto rozloží (můj případ). Přidejte si bezchybné herce a originální scénář - divák si nemůže být vůbec ničím jistý - a máte tu pecku, kterou budete chtít vidět minimálně ještě jednou. Jenom ten úplný závěr bych vynechala, ale to je malá vada na kráse. Skoro 5* a číhám na možnost legálně si tenhle klenot stáhnout. ()

marleyy

100% Nejlepsi vanocni film od dob S certy nejsou zerty. Protoze v tomhle nadcasovem bijaku nejsou zerty s nabusenym Mikkelsenem. Perfektni herecke vykony, bravurni hudba a skvela atmosfera. ()

Aleee89

Výborný severský film plný bizarností, v němž se střídají žánry jako na běžícím pásu, a přesto to člověka baví. Té bandě geeků stižené všemi možnými poruchami v čele s násilnickým vojákem hledajícím vztah k vlastní dceři prostě musíte fandit. ()

ibeh

Opět bizarní partička dánských hereckých hvězd v černohumorné severské jízdě. Dokonce jsem skousla i docela dost násilí, ale to proto, že jinak jsem se královsky bavila. Pan Jensen to se svými parťáky prostě dobře umí. Pro mne určitě oživení týhle děsný doby. ()

Petroff

Zvráceně geniální. Je to bezvadně absurdní, ale přitom to působí strašně civilně a přirozeně. Je to divný, a ani na chvilku to nezačne nudit. Nerdi hláškujou, jak kdyby jim radili Monty Pythoni (a jeden z nich tak i vypadá) a z Madse jde fakt strach. Trochu novodobý Pulp Fiction. ()

dyfur

...pozerateľné-dobré....aj keď ten zvláštny mix:rodinné dráma,akčené,humor.....  nevedel  som či to tak malo byť alebo sa autori nevedeli rozhodnúť ktorým smerom sa viac vybrať.....mohlo to byť viac akčnejšie a menej humorné..... ()

easaque

+4* Už dlouhou dobu jsem se těšil na další film mého oblíbeného režiséra a dočkal jsem se. Jeho předposlední mě tolik nesedl, ale s tímto se mi opět trefil do vkusu. Prostě Jensen umí správně dávkovat napětí s absurdním humorem a jeho standardní herecká banda taky nedokáže zklamat. Je pravda, že nesmíte moc přemýšlet nad vším co se tam děje, ale aspoň si při něm hezky odpočine mozek od běžných starostí. Hloupý film to však rozhodně není a kdo má rád trochu ulítlé filmy s dobře napsaným příběhem, tak by si ho neměl nechat ujít. Rozhodně můj palec nahoru si zaslouží. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1AB+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] - motto na závěr: pokud nemáte na psychologa, tak si pusťte tento film a určitě se budete cítit normální ;-) ()

kagemush

To jednou jeden zášláp v pravěku motýla by z toho byl následně nehezký průser. A tak když jednou jeden ukrad kolo, není divu , že na průser bylo opět zaděláno. A nebo ne. Kdo by se s tím počítal, když to (asi) ani spočítat nelze jak to vlastně s těmi náhodami (čti kauzalitou) vlastně je. - Já zítra zkusím nic nerozšlápnout ani neukrást. Třeba to povede k tomu, že nějaký osvícený vydavatel tohle u nás vydá na nějakém nosiči, by si to mohl Kagemush koupit a s chutí na to mrknout a to nikoli jedenkrát. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

Rytíři spravedlnosti se dočkají remaku

16.11.2021

Studio Lionsgate si objednalo remake další evropské pecky – tentokrát velebeného dánského snímku Rytíři spravedlnosti. V původním filmu režiséra Anderse Thomase Jensena (O kuřatech a lidech, Adamova… (viac)