Sissi

Arcivojvodkyňa Sophia hľadá vhodnú nevestu pre svojho syna Franza Josefa. Voľba padne na Helenu, najstaršiu dcéru jej sestry Ludoviky. S budúcim manželom sa má zoznámiť na výlete do Bad Ischlu, kde ju však sprevádza aj jej mladšia sestra Sissi. Keď ju Franz Josef uvidí, okamžite je uchvátený jej mladosťou, krásou a najmä prirodzenosťou a bezprostrednosťou... (RTVS)

andrii

Schöne. Láskou bije srdce císařské. Radují se zdi schönbrunnské. Amorkové tancují, karmínové jiskřičky se snášejí na líčka dívčiny. Vlasy zdobí sněhobílé hvězdičky, myrty se hostím špendlí do kapsičky. Mendelssohn hraje prim, ke štěstí notuje jim. Květy zasypávají nadýchaný obřad svazku urozenosti. Malují růžový obraz prvního páru, manželství. ()

angel74

Z historického hlediska nemá tento snímek téměř žádnou hodnotu, ale hezky se na to kouká. Zásluhu na tom má kromě jiného i představitelka hlavní role Romy Schneider. (50%) ()

vesper001

Energická Sisinka – podobně jako naše Popelka – ráda jezdí na koni a o zvířátka se stará víc než o etiketu. A tak není divu, že když hodí mladému císaři udičku, tento jí dá přednost před porculánovou snoubenkou, kterou mu vybrala patřičně dominantní máti. Přezdobená pohádka s roztomilou Romy Schneider a vcelku sympatickým Karlheinzem Böhmem je koukatelná i po téměř šedesáti letech. ()

Mylouch

V rámci dobových konvencí odvedená práce s předem známým výsledkem, příběh z prostředí elity žaláře národů s důrazem na vykreslení vlastností adeptky na trůn ( o Sissi se ale přinejmenším vyplatí přečíst i stručné encyklopedické heslo). O Cimrmanovi se ovšem zase dozvíme jen v ohlasu jakési pražské rebélie. ()

VaHo

Film, který je tak přesladký že se rozhodně nemůže líbit všem. Ve scéně kdy se Franc prochází se Sissi po lese, jsem jen čekal kdy se objeví Krakonoš... ale i tak se jedná o docela příjemný snímek, který když si jednou pustíte na Vánoce, tak neuškodí. ()

gjjm odpad!

V tomhle filmu je jednoduše všechno. Nejkýčovitější vymyslitelný příběh, neskutečně máklá svatba, Radetzkymarsch, ohňostroj, hejno blbých princezen s šílenými kostýmy a chichotáním lamy s rozříznutou hlavou, kašírované alpské scenérie, fráze tak naivní, že bych je nezplodil ani já, pedofilní rybaření, jódlování a tyrolský folklór, trapný humor o byrokratech a senilitě, špatný dabing a agresivní hlídací srnky. Neskutečná příšernost. Ale na druhou stranu, právě díky tomu jsem vyhrál jednu sázku... Pročež miluji vůni červených růži! ()

Pavlínka9

Beru to s hodně velkým nadhledem a nedokážu vytvořit takový komentář, abych se u ně nesmála :D :D Asi nejblíže tomu mému se přiblížil uživatel "GIJM": V tomhle filmu je jednoduše všechno. Nejkýčovitější vymyslitelný příběh, neskutečně máklá svatba, Radetzkymarsch, ohňostroj, hejno blbých princezen s šílenými kostýmy a chichotáním lamy s rozříznutou hlavou, kašírované alpské scenérie, fráze tak naivní, že bych je nezplodil ani já, pedofilní rybaření, jódlování a tyrolský folklór, trapný humor o byrokratech a senilitě, špatný dabing a agresivní hlídací srnky. Barevnost tohoto "filmu" přímo bije do očí a ty róby -to je to nejkrásnější na celém filmu. ()

mirec88

Nikdy sa mi to nepáčilo nejak extra, ale videl som to častejšie ako by som chcel. Tak sa mi to asi predsa len trošku páči. Trošku presladenej romantiky nikomu nezaškodí, ale netreba to preháňať :D Inak najlepší bol vtipný slovenský dabing, keď si tam zdravili "Servus..." :) ()

Zagros

Dokonale natočená historická romantika. Tvůrci dle mě měli jasný cíl a ten jasně dodrželi. Krásná červená knihovna z prostředí okolo rakouské královské rodiny. Nelze jim vytknout nic, v rámci žánru je to přesně, jak to být má. Osobně jsem film viděl jen díky sestře, která svého času Sissi měla velmi ráda a dala by jí maximální hodnocení. Sám s klidným svědomím dávám tři hvězdy. ()

wosho

Naivní a romantický pohled na manželku mladého starýho Procházky. Krásná a bohatá výprava, topící se v růžovosti je opravdu nádherná. Navíc mladá Romy Schneider byla nejen krásná, ale i talentovaná herečka. ()

Roman Albach

Sissi, osudový film pro Romy Schneider. Na jednu stranu z ní definitivně udělal hvězdu evropského formátu, na druhou stranu jí vypálil cejch, kterého se pak celý život zbavovala. Lidé si ji začali se Sissi ztotožňovat a předpokládali, že mladá Romy je stejná i ve skutečném životě. Ještě po 20 letech, kdy natočila Ďábelskou trojici, se tato Sissi generace bouřila a nechápala, jak tato sladká princezna mohla hrát nechutnou vražedkyni Philomenu Schmidt. Nicméně tento film je řemeslně velmi dobře odvedený. Ernst Marischka dokázal 10 let po válce Rakousku nejlepším možným způsobem připomenout zlaté c. k. časy, kdy Rakousko ještě byla velmoc. Příběh mladé bavorské princezny a císaře plyne příjemně a přirozeně. Zkrátka a jednoduše, milý film, který se skvěle hodí do vánočního času... ()

jakeer

Rád sa na to pozerám, aj z nostalgie, ale príde mi to aj vtipné. Geniálny slovenský dabing pridáva filmu minimálne jednu hviezdičku. ()

Kovaja

Komentář vložím k prvnímu dílu této trilogie. První a druhý díl sou potěšením jak pro oko co se týče krásné horské přírody tak i kvůli krásné Romy. Nechci zatracovat díl třetí ale přišel mi o krapet nudnější. I pro mě jako pro chlapa se jedná překvapivě o dechberoucí serii. Dlouho mi tenhle skvost unikal ale teď už mám dušu v péří :-)) ()