Pervin má osud Lishy ve svých rukou a nezbývá jí než požádat o pomoc Husama. Fatima nepřestává sledovat Jakoba a Emila, zbývá jí ale ještě jedno eso v rukávě. (Netflix)

castor

Zapadá to do sebe solidně, napětí postupně houstne. Nakonec Lisha se stává nečekaným hráčem tohohle výtečného propletence. Osamocené dívce paradoxně pomůže Pervin, která stojí nad obřím dilematem a která má její osud ve svých zoufalých rukou. Bezmoc rodičů-migrantů je nesmírně hmatatelná. Do popředí se víc dostává i duo ne zrovna bystrých švédských bratrů, kteří se chtějí stát mučedníky. Jakoba a Emila sleduje Fatima, která je přitom sama na útěku. Postavy tak dál se všemi svými chybami přispívají celkové nepředvídatelnosti děje. U toho je jisté jedno: nad Egypťanem Ibrahimem Haddadem (Ibbem) se stahují mračna, tudíž musí konat. A signál dostal – útok bude následující den. ()

AlfaNumerO

Pakáž zasraná by si zasloužila postavit ke zdi už na hranicích. Neskutečné jaké emoce dokáže seriál vyvolat. Uff, málem bych si na sebe začal navlékat vestu s C4 a šel se odpálit do nějaké mešity, hezky po boku nějakého imáma. Nechte si tyhle kurvy doma. V Evropě nám je dobře takhle. ()

Necrotongue

Zatím jsem jednotlivé epizody jen chválil, tentokrát jsem jednu hvězdičku ubral, protože se mi zdálo, že už to tvůrci s Fatiminou dějovou linií přepískli a logika si chvílemi dávala šlofíka. Začátek Lishiny exkurze mě na druhou stranu bavil velice velmi, takže jsem byl ve finále stejně spokojený. ()

LachtanShows

Švédové se tímhle intenzivním seriálem v mých očích neuvěřitelně vyšvihli a nejen Netflix bude mít v druhé polovině letošni ho roku plné ruce práce s tím, aby Chalífát překonal na pozici nejlepšího výplodu televize/VOD. ()

warrenur

Sem-tam mi vadilo vyslovene neprirodzene rozhodovanie postav v danej situacii, cim ich zbytocne "prepalili". Hoci sa jedna o vypaty diel a rezijne slusny diel, vsimol som si dva vypate momenty, ktore boli vyslovene prvoplanove. Toz voci dobrym veciam som kritickejsi. ;) Napriek tomu, zabava. 75% ()

muti

Mám pocit, že v tejto časti sme videli príliš veľa scén, ktoré boli robené tak aby sa seriál natiahol. Len dvaja policajti idú za hlavným podozrivým učiteľom? Nahlásenie celoštátneho hlásenia vie jedným slovom stopnúť šéf oddelenia? Kerimu nikto nestrazi? A tak ďalej... ()