Kalifát

• Česko Chalífát (viac)
Švédsko, 2020, 6 h 23 min (Minutáž: 47–54 min)

Tvorcovia:

Wilhelm Behrman

Kamera:

Jonas Alarik

Hudba:

Sophia Ersson

Gizem Erdogan, Amed Bozan, Aliette Opheim, Nora Rios, Albin Grenholm, Simon Mezher, Lancelot Ncube, Amanda Sohrabi, Said Legue, Yussra El Abdouni (viac)

Blížiaci sa útok militantného Islamského štátu na Švédsko spojí niekoľko žien: matku v prekérnej situácii, odvážnu študentku a ambicióznu policajtku. (RTVS)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (8)

Episode 1 (2020) (E01)

Pro moji zvláštní zálibu v dramata z muslimského světa stvořili Švédové sérii pro Netflix jako na zavolanou. Pořád mi nejde do hlavy, proč je západní Asie tolik negativně odlišná od zbytku světa. ()

Episode 2 (2020) (E02)

Ten muslimský svět je fakt síla. A tady přichází ten paradox, že mě nesmírně zajímá, jak jako celek funguje, i když z něj mám nemalý respekt. ()

Episode 3 (2020) (E03)

Nejintenzivnější seriálový thriller minimálně celého posledního roku. Žeru to! ()

Episode 4 (2020) (E04)

Jestli se v poslední době někde dařilo skvěle pracovat s nečekanými zvraty, je to dozajista Chalífát. Fatima mou momentálně nejoblíbenější ženskou hrdinkou kteréhokoli filmu či seriálu. ()

Episode 5 (2020) (E05)

Člověka náhled do toho šíleného náboženského fanatismu jedině ještě silněji přesvědčí o tom, jak je osvobozující být zapřísáhlým ateistou. ()

Episode 6 (2020) (E06)

Až se bude někdy někdo zas a opět zamýšlet nad tím, zda existuje peklo na Zemi, stačí zabrouzdat prstem po mapě na Sýrii. Sála z ní nesmírně skličující pocit, třebaže se postavy v seriálu ještě nacházejí za hranicemi a do té země nikoho mají jen dohled. ()

Episode 7 (2020) (E07)

Švédové se tímhle intenzivním seriálem v mých očích neuvěřitelně vyšvihli a nejen Netflix bude mít v druhé polovině letošni ho roku plné ruce práce s tím, aby Chalífát překonal na pozici nejlepšího výplodu televize/VOD. ()

Episode 8 (2020) (E08)

Nebudu zastírat, že jsem u některých postav nečekal zřetelnější zakončení, všechny hlavní dějové linky ale byly znamenitě zažehnány a v tom primárně tkvělo poselství téhle krutopřísné pecky. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů