Nadir přijde s nečekaným odhalením. Kerima se mezitím připravuje na poslední akci a Fatima nakonec dodrží svoji část dohody s Pervin – všechno má ale svoji cenu. (Netflix)

castor

Rozjetý stroj je u konce. Kdo mohl tušit, že přestěhovat se s radikálním manželem do Rakky může být špatný nápad? Vždyť ISIS je beztak jen hrstka hošanů z náborových videí. Pervin byla zatraceně naivní. Čím mladší, tím je to ještě horší. Pořádné zmatky v hlavě tak má i patnáctiletá Sulle, která chtěla s kamarádkou Kerimou také do ráje. Nyní si už dala dvě a dvě dohromady, ovšem její zromantizované představy zatáhly do celého kolotoče mladší sestru. Ta, ač korán nezná, téměř zhatí (značně nesmyslně) celou záchrannou akci, o kterou Pervin usilovala. Víc nelze prozrazovat, snad jen, že útoků bude víc a Ibbe, kterému se vše nepěkně rozsypalo, má plán B. Kdo se tak bude muset nasoukat do slušivé černé vesty s trhavinou a kovovým zámkem? ()

AlfaNumerO

Lishu vzít za nohy, pustit ji s jejím hidžábem na hlavě krásně ze 12. patra. Přenádherně by se jí vyjímal na tom jejím z***veným muslimských xichtě po dopadu. Dlouho jsem nebyl tak nasranej u něčeho a neklel. Čistokrevných. 100%. ()

Necrotongue

Už od první epizody jsem měl velké obavy ze závěru seriálu, teď se ale ukázalo, že jsem se stresoval úplně zbytečně. Švédové mi připomněli, že nejsou Američané, a tudíž kašlou na happy end, exaltovaný potlesk davů, vyznamenání toho úplně nej cool agenta a místo toho přišli s rozuzlením, které mnohem lépe odpovídalo náladě celého seriálu. ()

Remivsremi

Ke konci se to pořádně zamotalo. Přišlo pár neočekávaných věcí a tím si seriál udržel pozornost do poslední vteřiny. Je to ideální konec první řady. Seriál může v klidu pokračovat dál, ale nikdo se nemusí zlobit i kdyby byl ukončený. ()

waits

Dobré zakončení, i když děj byl pro mě vzhledem k předchozímu ději na hraně uvěřitelného. Švédská tajná služba se ukázala jako ne úplně neschopná, nicméně po cestě zůstalo ležet pár osobních tragédií a závěrečné upozornění, že z dlouhodobého hlediska o žádný happyend rozhodně nejde. ()

warrenur

Zaverecny diel bol asi najlepsou epizodou serialu 90%. Minimum preslapov a odhalanie v radoch svedskej policie, ktore som necakal. Predstavit si tak rozsiahlu - podobnu akciu na Slovensku sa mi, pri tom vsetkom, co sa u nas posledne roky deje, len velmi tazko predstavuje. Vsetko je to fakt o spolupraci az spionazi a komunikacii s ludmi z tych komunit. Radikalizacia mladych vseobecne je obrovskym problemom a nazorne vysvetlenia a vyucba ku kritickemu mysleniu by mali byt klucove v nasom systeme vzdelavania. ()

clara.bow

Mám jen malou výtku ... režii zřejmě ulítl moment, kdy Ibbe oholí vousy a s parukou dlouhých vlasů coby žena, utíká z ohroženého domu, když po něm už jde policie. Cca o den později už má opět vousy ....hm asi někomu rostou vousy hodně rychle :) ()

bohhous22

Má to ohromnou sílu dopadu, napětí by se dalo krájet,ale proč to při takhle aktuálním tématu musí být na úkor logiky jednání některých postav??? Miluju minisérie , ovšem Kalifat zřejmě bude pokračovat, když nechal všechny linie otevřené! Možná se pletu a skandinávští tvůrci nám opět servírují věci jinak než jsme zvyklí...Pokud je to konec,dva díly navíc by vůbec neurazily,ba naopak by byl Kalifat ještě sugestivnější a uvěřitelnější!!! Přesto pět rudých ()

muti

Slabších päť. Učiteľovi nejak rýchlo rastie brada, wtf, ale ináč určite lepšie ukončenie než keby to robí Amerika. Na tom sa zhodneme, ako čítam komentáre. Traveller je nejaký OP, robí si čo chce a aj napriek rozviedke aj pátraniu ho nik nedokáže vypátrať. A načo by sme nastrcili sledovacku na Kerimu, všakže? Tá si v kľude nakráča do jamy levovej a nikto nič 🤷 ()

Orech

Toto som pozerala dlho.. nie skrz nudu.. ale ma to celé desilo.. obmedzenosť, hlúposť, zlo, ego, ješitnosť a primitivizmus tiekol z obrazovky, napätie nepovolilo ani na sekundu. Výborné. A záver - to som nečakala.. ()