Calle navštíví Suleimana a Tubu. Pervin se za pomoci Fatimy chystá k útěku z Rakky a Kerima předá Sulle překvapení od Ibbeho. (Netflix)

castor

Vlasy mají jako uhel, modlí se několikrát denně, ženy musejí být striktně zahalené. Někteří se dennodenně bojí o svůj život, jiní dumají, jak ještě víc ublížit západnímu světu. Dolores vyrazila na osudovou návštěvu k Fatimě, která je od té noci na útěku. Navíc s informacemi, které jsou velmi ožehavé. Pervin zvládne zahrát s telefonem solidní divadlo, dál chce z Rakky pryč, zatímco Sulle se do rozbombardovaného města těší, jelikož má o něm zromantizované představy. Letenky pro ni a Kerimu mají být vstupenkou do ráje. Švédové zůstávají u syrovosti a my jim za to můžeme jen děkovat. Motivy spojené s moderním terorismem v jejich podání rozhodně nejsou povrchní. ()

Necrotongue

Nebývalé, seriál o teroristech a teprve druhé bezživotí, je vidět, že se švédští tvůrci postavili k tématu tak trochu jinak. Tahle epizoda mi opět potvrdila, že se muslimové dělí na dobré a zlé. Mezi zlé patří to nepatrné číslo, které zahrnuje vražedné teroristy, jejich nadšené pomocníky a náboráře, a pak i to obrovské číslo, jež zahrnuje umírněné věřící, kteří se při vraždění džaurů dívají stranou, mlčí a teroristům pomáhají pouze z donucení. No, a mezi ty dobré patří... Nikdo mě teď nenapadá. P.S. LachtanShows to napsal moc hezky. ()

Cheeter

Už si docela začínám zvykat, jak seriál pracuje, někdy jde místy odhadnout, kam děj bude směřovat. Mám dokonce i pár tipů pro celkový děj, tak jsem zvědavý, jak moc budou správné. ()

Remivsremi

Stále se neztrácí na kvalitě. Epizoda občas chtěla uklidnit a trochu si pohrát s naději, ale to není na pořadu dne. Lidi budou jednat buď impulzivně či na přímý protest proti někomu jinému a do karet to bude hrát pouze zlořádům,kteří chtějí vyhodit do luftu své nevěřící nepřátelé. ()

warrenur

Zatial sa to vyvija velmi podobne ako som si predstavoval. Ak sa Sulejka dostane do toho lietadla, tusime, co sa stane. Solo-jazda Fatimy kupodivu zatial funguje. Zaver bol drsny. Preco by ktorekolvek dievca, ci zena chceli dobrovolne do tych krajin, kde nemaju takmer ziadnu hodnotu......ale tak, v predoslej casti sme videli preco..."reklama". ;) ()