Ibbeho plány se díky Miryam dají do pohybu. Vyšetřování Fatimy ale nejde úplně podle plánu. Když pak vyplavou na povrch další okolnosti, Dolores tomu nemůže uvěřit. (Netflix)

Necrotongue

Po čtvrté epizodě jsem se dostal za polovinu, a pokud si někdo od tohoto seriálu sliboval akční řežbu, musí být hluboce zklamán. Já jsem každopádně velmi spokojený, rád vidím, že se alespoň někteří evropští tvůrci nebojí nazývat věci pravými jmény a ukazují nekritickým vítačům, do čeho nás uvrtávají. ()

Cheeter

Spousta z dějových linií dospěla do stadia, že už by mělo začít docházet k dílčím odhalením a střetům. Myslím ti ta závažnější. Příští díl tomu určitě napoví, jestli se mýlím, ale rozhodně bude stát za to. ()

Remivsremi

Největším kladem seriálu je jeho civilní přístup. Nehraje se tady na okázalé a vzletné fráze a události. Je to komorní a o tom víc děsivé, protože se tvůrcům daří vytvořit tíživou atmosféru něčeho reálného. Jednotlivé linky dostávají dostatečný prostor pro vykreslení a začínají se vzájemně krásně doplňovat. Pokud se ještě víc přitlačí na pilu, finále se dočká výbušného okamžiku. ()

castor

Drama, to je disciplína, která Švédům zatraceně jde. Dávkují jeden zvrat za druhým, nenechávají vydechnout a zvlášť v druhé polovině série je to skutečně napínák. Vše se umně rozvíjí a rozvětvuje. Vizuál je podmanivý, herci naprosto civilní a přesní. Tohle bude velké. Kamarádka Fatimy Dolores viděla na předloktí něco, co neměla. Nábor Sulle a její kamarádky Kerimy sílí, Ibbeho (hošan, který v autobusu hned pustí starší dámu sednout) plány jsou zase o trochu dál. Pervin se zoufale snaží zakrýt stopy svého osudného rozhodnutí, Fatima ji na dálku uklidňuje a snaží se od ní získat to, co potřebuje: informace o plánovaném teroristickém útoku. ()

warrenur

Velmi slusna epizoda. Par zasadnych odhaleni v zavere. Uvidime, ci svedkovia tychto odhaleni nebudu len otalat, ale s informaciami i vyrukuju. Osobne si myslim, ze si dlho nepoziju, ale uvidime. A par "nahod", ktore bili do oci. Je jasne (takmer), ze mladucka vymleta hlava nestihne "byt vydata". ;) ()

• Fotoaparát, používaný od 36. minuty policistkou Fatimou Zukić (Aliette Opheim), je Nikon D600 s objektivem Nikkor 80-400mm f/4,5-5,6 G AF-S ED VR. (Vikta)