Parta ne zrovna úspěšných broadwayských herců rozvíří poklidný život městečka v Indianě, když se zastane studentky, která chce jenom vyrazit na ples se svojí přítelkyní. (Netflix)

jezurka42

I’m as gay as a bucket of wigs. A bucket of them! Je to průvod zabalen do třpytek a velké duhové vlajky. Je to pochod, za to, kdo jsme a kým chceme být. Je to odchod, od cynismu, narcisismu, nenávisti a zloby. Je to příchod něčeho nového, hřejivého, nekonečného. Tohle je život a za ten je potřeba bojovat žít. Tak pojďme tančit a zpívat, pojďme se bavit a výskat. Pojďme prožívat a žít. Oslavujme sebe a ostatní, oslavujme to, že jsem tady a teď. Doba může být jakkoli temná a děsivá, ale pokud bude tvá mysl svěží a srdce bude oplývat všemi barvami duhy, bude se zdát být vše o něco lepší. A když ještě k tomu na té cestě potkáte čtyři broadwayské hvězdy, které jsou stejně nesnesitelné jako roztomilé a vtipné, nemůžete se přeci cítit zas až tak špatně. ()

M.i.k.e

Ryan Murphy posunul svojí woke barevnost na nový level,ale nemůžu říct,že bych se vyloženě nudil.Ba naopak,pokud bych Prom nebral jako LGBTQ agitku,ale jako lehčí satiru na svět celebrit,které jakože pomáhají tam kde o ně nikdo nestojí a důležité jsou spíš PR body než to,zda opravdu někomu/něčemu pomohou,pak je Prom dokonce velmi dobrý.Tak jako tak sem od Murphyho dostal to co sem čekal a upřímně nechápu ty překvapené rozhořčené komentáře u některých jedinců.Pokud sem homofob tak proč bych se proboha měl trestat víc jak dvě hodiny dlouhým muzikálem u kterého je dopředu jasné,že prostě bude gay.Hodně gay...60% ()

vydumnica

The Prom, The Prom...takže moje očakávania neboli vôbec vysoké aj vzhľadom na nízke hodnotenie na tomto portáli aj tak celkovo, ale musím úprimne povedať, že sa mi to páčilo a vyčarilo mi to úsmev na tvári. Filmu dávam také tri hviezdičky a štvrtú bónusovú udeľujem za ÚŽASNÚ MERYL STREEP💙!!! S ňou v hlavnej úlohe by som snáď pozerala aj somarinu. Nielenže milujem Meryl a medzi moje najobľúbenejšie herečky patrí aj Nicole Kidman, ale tiež MILUJEM MUZIKÁLY, takže The Prom som si musela pozrieť. O to viac som bola zvedavá, keď včera vyhlásili ešte aj jeho nomináciu na Golden Globes. And by the way, prečo James Corden áno a Meryl nie? Veď bola fantastická a na svoj vek ani nehovorím. Tá mladá neznáma herečka "Emma" má šťastie, že si mohla zahrať po boku takých hviezd. The Prom nie je len príbeh o gay ľuďoch, ako som čakala. Je tam toho viac, je aj o láske rodičovskej, je o splnených či nesplnených snoch v osobnom či kariérnom živote. Každá postava tu má svoj mini príbeh, svoju pesničku, svoj priestor, svoje spomienky, sny, túžby, sklamania a to sa mi práve páčilo, že to nebolo celé len o Emme. Nepáčila sa mi iba jedna časť a to "Love your neighbour" Bibliu a Ježiša z toho mohli vynechať. Miestami mi to celé pripadalo ako taká gay propaganda trošku, ale snažila som sa film vnímať predovšetkým ako film a muzikál a nezamýšľať sa nad tým, či sa človek gayom narodí alebo stane. Niekedy je dobré pozrieť si nenáročnú oddychovku s peknými pesničkami a jednoducho vypnúť. V kine by to bol určite ešte lepší zážitok. Je to pekné farebné, zaujímavá choreografia, výprava, kostýmy, jednoducho fajn muzikál. A mimochodom Emma sa strašne podobá na Drew Barrymore!!! ()

Streeper

Miluju muzikály a miluju tvorbu Ryana Murphyho, takže mi bylo od začátku jasné, že se mi to bude líbit. Je to kýčovité? Ano. Je to příliš sladké? Ano. Film má svá negativa, ale strašně jsem se u něj bavila. Od začátku do konce jsem se pousmívala, odpočinula si, nemusela jsem na nic myslet a bylo to super odreagování od všech starostí. Je tam pár písní, které bych vyškrtla a tím film zkrátila, je to možná až moc dlouhý. Upřímně postava Nicole Kidman mi přišla úplně zbytečná, nemusela tam vůbec být. Jsem s výsledkem vcelku spokojená. Věřím, že si film nenajde příliš fanoušků, protože je jiný než ostatní kvalitnější muzikály. Ale jako oddechový film, který zlepší náladu funguje bezvadně. ()

Gaaron

Perfection. Muzikál, podvratný muzikál, a sdělení, které by nám všem mělo být úplně jasné, ale bohužel není, v jednom. Přál bych si trošičku méně prvoplánovosti, byť je nakonec zcela... plánovaná, ale toť vše. Miluju to. Screw you, csfd users. ()

filmmovier

První půlhodina mě opravdu dost vyděsila. Zbožňuju muzikály (v naprosté většině), Meryl samozřejmě miluju (jako většina), ale James Corden, podivná hudební čísla a plejáda divných barev ve mě moc důvěry nevzbudily. Jenomže pak se to rozjelo. Hlavní hrdinka je neskutečná sympaťačka (a navíc pěkná), herci si to užívají, a ačkoliv samozřejmě předvídatelný, děj začal být dostatečně zajímavý, nenudil, postavy byly uvěřitelné a písničky čím dál lepší (a ta ústřední, respektive ta ve filmu závěrečná) je neuvěřitelná pecka. Přiznávám, nakonec jsem se opravdu slušně bavil. Ano, možná to je delší, než by to být mohlo a ano, je tam dost trapných momentů, jenomže já si to fakt užil. Navíc jsem čekal, že to bude blbost a o to se mi tenhle film vlastně líbil víc. Zábavné, hezké, úžasně obsazené, spousta super songů. Dlouhé (dvacet minut dolů by tomu prospělo a asi by to bylo i akorát), místy trapné, mohlo to snad být i vtipnější. Ale svůj účel splnil tenhle maturiťák na výbornou. 75%. ()

oveckaoa

Projdeme si to po pořádku nějací herci mají neúspěšnou divadelní hru tak hledají něco na čem by si spravili pověst. Chudoba ani války jich nezajímají tak si najdou holku, která je lesba a chtěla jít na maturiťák s holkou a škola jim to zakázala a zrušila i všem kvůli ní ples (k tomu se později dostanu) . Přijedou tam a začnou všechny urážet, že to jsou vidláci , kanibalové a vrahové , socky jelikož nemají hotel s saunou a kvalitním ubytováním pro nich a každému tam nadávat do homofobů a vyčítat jim, že nejsou homosexuálové ani lesby ačkoliv pouze jeden z nich je taky gay. Většinu filmu neznají ani jméno té holky a té její přítelkyni se film absolutně nevěnuje ačkoliv její příběh by mohl být daleko zajímavějším než Emmin. Ten ples stejně uspořádají, ale bez ní a ona jde na ples sama pak je další až na konci se všema ačkoliv je tam 90 procent homosexuálních a lesbických párů tím pádem padá poselství filmu všichni jsme si rovni a je jedno jestli si na kluky nebo na holky . Hudební čísla , když je tam Emma a ta její přítelkyně jsou parádní , když ostatní smrdí to umělotinou jako kterýkoliv díl High School Musicalu navíc jde tam i vidět, že tam jsou profesionálové a pro mě osobně to ztráci na atraktivitě. Co mě hodně vadí je to, že je zde řečeno, že člověk se gayem nebo lesbou hned narodí což je blbost spousta gayů nebo leseb chodí předtím s opačným pohlavím a pak až zjistí, že to není ono . Jinak Nicole Cidman tragická a chvílema vypadá jak zombie mohla by přemýšlet o kariéře v nějakém zombie hororu navíc se neumí ani pořádně obléct ( je smutné, že jsem chlap a vidím to dokonce i já) . Vypustit úvodní hodinu oddělat ty 4 herce z Broodwaye a místo nich to směřovat více na Emmu a tu černošku a bylo by to dokonalé takhle prmarněná příležitost 40 procent. P.s. nevidím důvod proč by měl kdokoliv z csfd dávat bany na komentáře lidem s jiným názorem než oni já taky nesnáším ságu Rychle a zběsile a dávám jim pravidelně odpad a nenadávám na lidi co v tom vidím umění hodné oskara. ()

Pavlínka9

2 roky jsem měla tento film schovaný na chvíli, kdy si řeknu " a teď už jo!". Ta chvíle nastala, já neměla náladu absolutně na nic a tento film splnil tu "misi", že danýma barvama mi "rozzářil" pozdní odpoledne...Nicméně - je to s*ajda" - co si budem....Je to šílené, praštěné, přehnané, barevné a uřvané...a taky i za mě herecky přehrané... ()

lykan9

Když jsem viděl jména Meryl Streep a Nicole Kidman, tak jsem čekal, že tento muzikálový film musí být dobrý. Meryl Streep je však nudná a kdyby v The Prom Kidman nebyla, tak bych si toho ani nevšiml a s příběhem by to nic neudělalo. Nesmírně mě však bavil James Corden. Je to skvělý a zábavný herec, který všechny zastínil. Téma samo o sobě není špatné. LGBT je dnes v módě, tak proč ne. Avšak v tomto případě mě to nijak neoslovilo. Jinak pár písniček se povedlo. ()

VanTom

Pestrobarevný kýčovitý kabaret se od prvních minut neomaleně oháněl prvoplánovými LGTBQ tezemi a pod silou jimi mlátil po hlavě tak, že rychle začal být otravný. Nicméně po nečekaném zvratu (školním plesu) se zklidnil, dal prostor karikovaným primadonám se chytnout za nos a projevit i nějakou empatii. Vlastně najednou k problematice přistupoval docela citlivě (tedy na povrchní muzikál), nemluvě o nápaditosti (číslo v obchoďáku). Chytlavost a zpěvnost písniček se také podstatně zvedla. Druhá polovina tudíž výrazně lepší té první. ()

Jaro.Krafcik

Netflix novinka, ktorá veľmi zle dopadla. Ešte k tomu muzikál. Hviezdička za Dabing a Nicole Kidman. Neviem prečo sa takéto výplachy točia. A tiež ako môžu druhí užívatelia niekoho označiť že je homofób. Viac to komentovať nejdem. 1* ()

mkubalikova

Na sobotní odpoledne úplně v pohodě, ale víc tam není. Taneční čísla a písničky ok, překvapilo mě, že hlavní čtveřice včetně Streep a Kidman nejsou jen plakátová stafáž a evidentně si to užili. Gay linka v pohodě. Jen ta stopáž je zas trochu moc a nová muzikálová klasika se nekoná. Spokojených a možná trochu neobjektivních 70%, protože mi to sedlo do nálady. ❤️🧡💛💚💙💜 ()

Mr.Dogman

Asi hodne lidi tady nechape, ze ten film se snazi byt satirou o coastalni elite a jejich vnucovani liberanich idealu do casti Ameriky, ktera je vidi jen jako progresivni blaboly. Ale ten duvod, proc si ten film zaslouzi jen dve hvezdicky, je spise diky tomu, ze James Corden je naprosta karikatura gayu a dela vice skody, nez dobra pro LGBTQ komunitu. ()

TroiMae

 Arsenal83 ale pro nás ostatní to je normální... rodinný film nebo drama :D Proč se na takové filmy díváte? :D Že to musíte brát tak osobě. Ale chápu, že když je někdo homofobní tak si holt nepomůže. Spíš se divím, že máte pocit, že když sem budete o takových osobních problémech psát, že na to ostatní jsou zvědaví. Protože normální člověk se jako hetero necítí dotčen, nemá důvod. Asi vás má trknout, pokud musíte jen na Hallmar a Barrandov… že možná je problém ve vás, ne ve filmech ;) Rád bych mu ten komentář poslal, ale bloknul si mě, když jsem se ho na to samé ptal posledně :D U The L Word. Nechápu, když je homofobní, proč se na to proboha dívá? Copak mu nestačí pustit si heterácký porno s „lesbičkama“? ()

widla odpad!

Kdo mě zná ví, že se z principu vždycky dodívám na film až do konce... ale tady to byl boj. Bože to byl patos! Jako chápu, že snaha ztvárnit téma tolerance je důležitá, jen tento způsob mi přišel 'too much'. Mám ráda muzikály, a hudební filmy, ale teď si nějaký dlouho nepustím.. díky Murphy :-( ()

DavidS. odpad!

Ryan Murphy je se svými GAY a LESBA akcenty už otravný...Celá jeho spolupráce s Netlixem je pouze genderová angažovanost, která je pro normálního hetero jedince bez komplexů absolutně nekoukatelná...Streep tu díky make-upu vypadá jako transvestita a Kidman pouze vyžile...Stát Indiana asi již povolává Národní gardu a já se roztančím raději u Glee... ()

Azurose

Muzikál, ve kterém se toho stane hodně, ale vlastně nic. Příběh nemá žádnout pevnou linku a furt se odbíhá od jednoho tématu k jinému... Nezáživné, zmatené. Je fajn, že tvůrci pracovali s LGBT tématikou, ale používat v každé desáté replice slovo “lesba” je už fakt moc. Myslím, že ačkoliv se fim snažil působit mile, moc se to nepovedlo a celé to vlastně působilo jako jedna velká satira. Na druhou stranu skvělé herecké obsazení a dokonalý vizuál, od kterého nelze odtrhnout oči. Znovu bych si to nepustil, ale jednou k odreagování, proč ne. ()

Torimmer odpad!

Šíleně povrchní a opět do tváře si nevidící americký vzkaz světu a sobě samé. Jo, oslavovat jejich "správně" fungující systém (a teď nemyslím jen politický, ale hlavně mentální) a zároveň ukazovat bez smyslu prstíčkem na jeden daný problém v onom systému, to by jim šlo. Ale tohle samozřejmě není problém jen Ameriky, tímhle falešným mesiášstvím trpíme všichni lidi. No, pokud se lituje a hraje na hrdiny, když jde přitom jen o trendy a politiku, vypadá to nějak takhle. ()

Kejf.

Takova kravinka na jedno zkouknuti, kdy se vlastne celej film usmivate, ale spis tomu, jak je to vlastne hezky debilni :) zaver ocekavane dojemnej a i nejaky poselstvi to melo. Meryl jako bonus! ()

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

03.02.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 78. ročník Zlatých glóbů. A stále výrazněji se ukazuje, že streamovací služby v těchto oceněních upevňují svou pozici. Netflix si letos… (viac)