Parta ne zrovna úspěšných broadwayských herců rozvíří poklidný život městečka v Indianě, když se zastane studentky, která chce jenom vyrazit na ples se svojí přítelkyní. (Netflix)

sirjohn

Skvěle zazpívaná (zahraná) pecka, která prostě zasáhne. Když ne, prosím, dívejte se na to ve chvíli, kdy VY chcete, ne ve chvíli, kdy vám to tam pustí přítelkyně a máte společný večer a vy držíte hubu :). Pak si vylévat zlost a dokazovat si své mužství zde pokálením v komentářích. Za všechny nepřehnaně normálně drsné muže, které bezpráví sere a pohled na nohy Nicol uklidňuje - děkuju :). P.S. a samozřejmě na luxusní výkon hl.hrdinky, přirozená kočka se zahranou živostí a citlivostí v jednom. Jsem 100%ně 96%ní a jestli někdo není a přesto to takto uvádí - pak rozumím, že haní dosavadní menšinu, která to má jinak - a co .. Někdo si v hospodě objedná jinou značku piva, než vy, nebo než kterou máte rádi - půjdete mu rozbít hubu ? Zamyslete se, díky..Nebo lépe, chtěli byste, aby k Vám jen tak někdo přišel, a tu hubu Vám za to rozbil ? Co kdybyste vy byli ta menšina, chtěli byste být častováni nadávkami a pohrdáním, za to, že "máte rádi červenou barvu" ? Neskutečný. Pardon, že jsem se rozvášnil, netolerance je takový přežitek...jen hlupák může netolerovat..co je komu po tom, že "někdo" to má tak a tak..jakým právem o tom vůbec může někdo mlít. Já vím, právo drbání druhých, protože podívat se a řešit sebe je těžké :).. Anebo to je prostě jen hloupý zvyk..budu věřit v to druhé, jsem rád naivní realista :)). Mějte se a předem říkám - super film, nádherný myšlenky "svobody pro všechny" a způsob je za mě zcela krásně moderní, tedy spíš nový - protože je věcný, stručný a věřím, že by to mohlo od"blownout" nejednu hlavu a probuzení by se mohlo stát :). Šťastné a veselé všem, věřím, že by nikdo pěst "ve voku", za to, že je jaký je, nechtěl ;). Honza ()

bonovox

Až príliš nezáživný muzikál, ktorý je zbytočne dlhý, má nezaujímavé postavy a ani tanečné čísla nie sú ničím výnimočné. Meryl a Nicole to taktiež príliš nezachraňujú. A zvolená téma rovnoprávnosti gayov v spoločnosti až príliš bije do očí a znižuje kvalitu celého snímku. 40% ()

Themyth

Ufff. Fakt velmi slabe. Cakal som podstatne viac. Ubohy scenar a dej nezakryje ani hviezdne obsadenie a ani scenografia ktora ako jedina slape ako hodinky. Vlastne za dekoracie a estetiku akou su zaranzovane spevacke cisla davam druhu hviezdicku. Inac za scenar, dej a velmi slabu hudbu by to bola iba jedna hviezda. A to tam hraju jedny z oblubenych hereciek Nicole Kidman a Meryl Streep. To uz je co povedat. ()

Heywood

Je moc fajn slyšet „starý a dobrý muzikál“, byť je to samozřejmě oxymoron. Námět je samozřejmě politicko-korektní, jaksi obdobně, jako se kdysi zpátečnictví kritizovalo ve filmu „Kdo seje vítr“ (1960). Jenomže souboj vědy a souboj aktivistů je přeci jenom jiná káva. „Víš, jak jsou dnes ty ceny politické!“, říká Meryl Streep a to hned v začátku filmu a tím definuje vše: Umění je druhotné, důležitá je „politická angažovanost“! Vítejte v idiotismu socialismu. A tak se na příběhu jedné dívenky jdou politicky přiživit arogantní umělci (ve skvělých filmových výkonech), stejně jako se na přiblých příbězích obdobného typu přiživují mizerní duševně ubozí novináři. (Takový ve filmu citovaný NYT je plátek, který nemá vůbec cenu číst. Buď lžou, nebo podvádějí). Cíloví fanoušci Broadway? Že to rozhodně nejsou hetero? Rána snobství je tu. Kritika předsudků a nafintěných pozic ve filmu je ostrá jak právě nabroušená břitva. Tvrzení, že jde o problém LGBT+ atd. zde proto není přesné. Má to daleko širší záběr a půvabné na věci je to, že kdyby rodiče „filmově“ nevyváděli, žádný problém by nebyl. Kdo si jde na ples s kým a jak je přeci naprosto jedno a mnoho filmů ukazuje, že dívky i chlapci dávno chodí bez partnera (nebo s jiným – jinou skrytou). Pokud si někdo všiml, že státní moc  se podělala strachy z „protestujících umělců“, pak si jistě vzpomeneme na jiné „nezávislé“ rozhodování mnoha jiných justic. Mezitím ve filmu dostává prostor běžný lidský vztah - tedy holky a kluci se tzv. „balí“. No sláva, už to pomalu vypadá, že by dnešní nesnášenlivá propaganda nejraději normální randění zakázala. Naštěstí i další části se lepší: Z filmu vykoukne láska k umění a je to potrava, kterou konzumujeme bez toho, že bychom si to vůbec připouštěli, ať už vkus máme jakýkoliv. Slabiny: Hlavní hrdinka vypadá jak blbka a její politicko-korektní partnerka je úděsné klišé. Stejně jakože hezké dívky jsou jenom mrchy. Tak černobílý svět není. Kýč bílých limuzín je nadbytečný, plesové sólo s „baletkou XXL“ také působí samoúčelně. Ale past, kterou většina nachystala je dobré překvapení filmu. Protože i v životě je to o svobodě se rozhodnout. Kdo chce kam a s kým jít. „Tak si užij ples pro normální lidi!“, říká hlavní hrdinka. Máme pochopit, že vnímá, že není až tak normální? To je na americký film odvaha přímo vesmírné velikosti. To si zaslouží pochvalu. Ostatně tvůrci nám nevnucují, co je či není správně, ale správně říkají, že o žádný ples tu nejde. Jde o toleranci a svobodu rozhodování. Co si v něm dalšího kdo najde, je na něm. Jedno je jisté: Nikomu nic nevnucujme a nezakazujme, co není pro život podstatné.  Připomenu, že komunistům nestačilo, že je lidé tolerují, ještě chtěli, aby jim lidé za jejich totalitu provolávali slávu. Pokud si to LGBT+ představují podobně, ani tak dobrý muzikál, jako je tento, to nezachrání. Vynucování je na nic. Takže klady: Výborně natočené, hudba excelentní stejně jako zpěv, taneční čísla skvělá, herci kouzelní i v těch nepůvabných momentech a scénář odvážný (tvůrci museli tušit… IMDb 59%,  Rotten Tomatoes 54% a ČSFD 48%).  Leč trápení komunity LGBT+ neodstraní ani směšné pochody, ani „provokativní dílka“, ale jen vzájemná tolerance a úcta. Muzikál vytáhl za tím vším svou nabídkou a když tu „pitomou politiku“ vyhodíme, zůstane dobré řemeslo a dobrý film, sice ne zázračný, ale koukatelný. Že se film v české nížině moc nechytá? My jsme tady v Česku na ty „korektnosti“ obzvláště citliví...tak to prostě je. 65%. () (menej) (viac)

MSpa78

3 hvězdy...a jedna navíc se zásady., dokud se na csfd budou objevovat místo názoru na film, osobní předsudky proměněné v hodnoceni odpad!. Správce zřejmě spí. A za nenávistné komentáře mazat účty. Všude a okamžitě. ()

Frameline

The Prom je skvělá zábava, oslava muzikálu, pohádka o tom, jak zatočit s předsudky. Mimořádně vtipně ukazuje obě strany světel ramp - sebestředné hvězdy, které se nechtějí fotit, leda by to bylo na InstaGram a diváky, utíkající ze všednosti života do říše snů divadelních sálů. Žánrovou čistotu korunují vynikající hudební a taneční čísla s naprosto současným jazykem a přesto s velkou úctou ke klasickým titulům newyorské Broadway. Meryl Streep je znovu dokonalá coby nesnesitelná muzikálová diva, James Corden překvapuje niternou emocionalitou své postavy a Nicole Kidman je opět sexy diva s grácií a jemným humorem. S nadsázkou vyprávěný příběh o zapadákově, kam broadwayské hvězdy přijedou zúčtovat s bigotními hlupáky, v této depresívní době poskytuje svěží a nadějeplný pocit, že stačí říct dost, už mi nikdo nebude určovat, jaký život mám vést. Tleskám, Netflix! ()

dudel3333

Som co som a gendrove filmy milujem ale......preco silou mocou sa každy hrat na to ze byt gay/lesba musim milovať muzikal,všetko farebne,gyčovy make-up......ako toto až priliš "chcelo" byt rasovo a genderovo korektne.Umely film ,teda skor muzikal s umelymi hercami ,suchymi pesničkami a strojenymi choreografiami.Príbeh ktorí by bol o 2 leveli vyššie nebyť to muzikal ale klasicky film s fajn temou. ()

mskarabeus

Nechápu lidi jako Arsenal83, proč se na tyto filmy dívají i když vědí, že tam bude gay/lesba zápletka a pak se šíleně pohoršují, že je to tam samý "buzík" a nedá se na to dívat. To je jako někdo nutí s pistolí u hlavy? Vždyť je milióny jiných filmů, kde o "buzíka" nezavadíš. Arsenale83, příště si raději pusť osvědčenou klasiku, třeba Ramba 1,2,3, nebo Rockyho 1,2,3 .... Tento a jiné podobné filmy nech těm "úchylům" a homofobní výlevy si nech raději pro sebe ... Ušetříš si tím čas i nervy :-D. Nezaujatá kritika filmu (třeba otřesné výkony herců, špatný střih atd.) proč ne, ale pokud se mi film už tématicky nelíbí, tak se prostě na něj nedívám a pustím si něco, co se líbí mě... Zcela prosté... Za mě normální pohodový film... ()

pecolik

Film krásně balancuje mezi kýčem a parodií, místy doplněný o originální vtipy. Nicole je pořád fakt kost a Meryl jsem rád zase po dlouhé době slyšel zpívat. Moc příjemné překvapení. ()

Goodboyko

Jednoduchý príbeh, chytľavé melódie (miestami hotové Ĺadové kráľovstvo), a vynikajúca Meryl Streep, dlhočizné nohy Nicole Kidman...príjemná jednohubka ()

Glenn_Coco

Tak než se do toho pustí agenti ČSFD s dlouhými, rádoby funny komentáři, tak za mě je The Prom hezky přeplácaná, krásně třpytivá jízda, plus Ryan si prostě umí vybrat casting. Akorát s tím castingem si sám vykopal hrob: zbytečně se soustředí na postavy, které v muzikálu tolik prostoru neměli a asi u toho nevědomky zabil hlavní hrdinky, což je škoda. (Ustřihnutí You Happened mu neodpustím nikdy). ()

-robi-

Nejde o vyložený propadák, ale ani o vyloženě excelentní počin. Místy se zasmějete, k vážnému zamyšlení se moc nedostanete. Některé scény vyznívají až nadmíru strojeně a trapně. Gay i lesbických párů znám několik a nikdy jsem neřešil, co kdo z nich kam komu strká a proč. Jediné co mne vždy zajímalo, bylo takzvaně společenské chování. A až na jeden pár to vždy bylo v pohodě. Hlavnímu lesbickému páru tady mám ovšem problém uvěřit, je to až moc hrané, až moc okaté a až moc jim to nefunguje. ()

benedikt28

Kdo pochopí nadsázku, pro toho je to neskutečná muzikálová jízda!!! Meryl zpívá ještě líp než před 13 lety v první Mamma Mia a taneční čísla berou dech. Škoda, že to nešlo do kina :-( ()

Unn

Podivný počin, který je velice, ale tak moc velice .. americký. Zpěv dobrý. A pak do toho přišel můj tříletý syn: "Mami, ale tam je s holkou! To je popleta!". ()

Kralovna.Noc odpad!

LGBT muzikál poplatný této přehnaně tolerantní době. Celkově slabota. Nechápu, že šlo do toho několik dobrých herců. Tohle snad nemají zapotřebí. Opravdu to tvůrci mysleli vážně? ()

avokado1

Film The Prom je absolutně geniální. Skvělé obsazení, obdivuji Meryl Streep, která ve svém věku dokáže takhle tančit a zpívat, když jsem film viděla poprvé, neřekla bych, že je Meryl Streep tolik let. Děj, který ukazuje na odsuzování LGBT komunity, se mi velmi zalíbil! Film patří mezi mé nejoblíbenější muzikály! ()

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

03.02.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 78. ročník Zlatých glóbů. A stále výrazněji se ukazuje, že streamovací služby v těchto oceněních upevňují svou pozici. Netflix si letos… (viac)