Vraždy ve Valhalle

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Island, 2020, 6 h 16 min (Minutáž: 45–48 min)

Tvorcovia:

Þórður Pálsson

Nína Dögg Filippusdóttir, Sigurður Skúlason, Tinna Hrafnsdóttir, Arndís Hrönn Egilsdóttir, Bergur Ebbi Benediktsson, Aldís Amah Hamilton (viac)

Detektiv s pohnutou minulostí se vrací na rodný Island, aby pomohl zapálené policistce dopadnout sériového vraha spojeného se záhadnou fotografií. (Netflix)

bedn1

Není všechno zlato, co se severskou krimi nazývá. Tohle je naprosto průměrná, generická a předvídatelná krimi série složená ze samých klišé a nesympatických postav, kterou z nudy nevytáhnou ani islandské kulisy. Končím po třetím dílu. ()

KraLuban

Seveřani kriminálky fakt umí - obvykle super postavy, parádní atmosféra...a navzdory vší složitosti ve vyprávění je obvykle hlavní zápletka docela jednoduchá. A to je přesně případ Vražd z Valhally...všechno tam je, ale vlastně nic navíc. Stojí za mrknutí, nečekejte úplně moc. ()

PSyk

Nechal jsem se nalákat na Island... a na nepříliš dlouhý seriál. Jenže celé se to strašlivě táhlo a z Islandu byla vidět pouze tma - není divu, když je konec listopadu, ale není mi jasné, proč si Islanďané nerozsvítí doma nebo v kanclu, zvláště, když je tam elektřina zadarmo. Příběh je přecpán zasmrádlými klišé, jak v ději, tak i v postavách. Navíc se skoro všichni jak v práci, tak i v osobním životě chovají dost nelogicky, naštěstí svědkové si i po 30 letech pamatují, jaké auto jim projelo ten den pod okny, a když je potřeba, tak hlavní hrdinka zastrčí svůj mobil pod skříň a Ragnar ukáže rodinné album. Scénář je vůbec naprostá a směšná snůška trivialit a bizarností. Naprosto mi unikl vrahův motiv, tedy pokud jsem správně pochopil, kdo byl ten sériový vrah. Navíc vrah místo aby důležitou postavu zabil hned, tak ji omámenou ale živou veze tak dlouho, až je na zabíjení pozdě. Ostatně představa sériového vraha na Islandu, kde mají jednu vraždu za 10 let je poněkud komická. Zoufalé čekání, že se v posledních dvou dílech všechno "tak nějak spojí" a já si řeknu, tak takhle to tedy bylo. Houbeles! Místo logiky nastoupila směšná akčnost, která (možná naštěstí) nebyla v té tmě skoro vidět. ()

MartinNewman

Parádní Islandská krimi série kdy vyšetřování vražd je jen start k odhalení minulosti černé jak prdel Eddie Murphyho. Mě osobně se tato série líbila více než Kaštánek. Více syrová, temnější a pro mě byla hlavní hrdinka cool sympatická. Obyčejná ženská se svými životními srajdami a Nína Dögg Filippusdóttir, která je ve skutečnosti na svůj věk parádní kočka hlavní hrdinku stvárnila bombasticky. Plných pět. ()

FauSSt

Nepriek neoriginalnemu nametu to mohol byt dobry film, zbytocna minutaz…8.casti, na co?…sympaticka milf vysetrovatelka, no nie velmi uveritelna…to na Islande musia byt kriminalisti kurva tvrdaci, ked chodia ozbrojeni malym led svietidlom😂😂😂….narod vikingov a tak velmi naivny…svet smeruje do riadnej pici. ()

dalia

Velmi dobrá klasická detektivka, sympatičtí vyšetřovatelé. Téma zneužívání chlapců v dětském domově bylo už sice zpracováno mnohokrát, ale ta severská atmosféra a islandština mají něco do sebe... Klidně bych se podívala i na další sérii, soukromí obou hlavních postav by ještě zasloužilo více prozkoumat, i ta dějová linie s jehovisty zůstala trochu otevřená. ()

lineker

Kdo si potrpí na severské krimi, kde vás tvůrci dokáží zúčastněně provést průběhem vyšetřování, kde není nouze o zvraty a překvapivé tahy, neměl by tyhle zločiné kejkle spojené s jedním domovem pro mladistvé minout. ()

mdf

Koukatelná krimi s dobrou severskou atmosferou a slušným zamotáním i pár pár nekogičností....někam jdu a nemám zbraň atd. ()

TomAngelo

Seriál s docela dost pomalým rozjezdem a na první pohled komplikovanou zápletkou, nicméně bystří odhadnou závěrečného pachatele už tak v půlce seriálu (paradoxně prvního pachatele jsem neuhádl) a kdo kouká často na kriminálky, tak to po 4.díle nějak tak odhadne jak to bude dál. Druhé V pasti se sice nekoná - nicméně seriál neurazí ani nepřekvapí. Hlavní dvojka vyšetřovatelů sympatická, hlavní záporák je ultrahajzl a atmosféra je správně mrazivá. 1.-4. Díl 60% 5.-8. Díl 80% ()

CzechDummy

Zajímavá detektivka, takovej nadprůměr, užijete si to severský prostředí... Jen jednu věc bych vytknul.... Když se někomu chce zvracet a navaluje se mu, většina lidí co stojí před ním ustoupí dál, nebo stranou... nee tak paní hlavní vyšetřovatelka, která z pár centimetrů čumí do huby, jestli se nevysypou lentilky... pak se diví, že je zeblitá.... ()

Sheelle

Tak jako dobrá severská krimi, ale že bych z toho byla nějak extra u vytržení, to zase nejsem. Měla jsem celkem problém s nelogickým chováním hlavních postav a množstvím nic neříkajících vedlejších linií, kterým chyběla návaznost prakticky na cokoliv. ()

themiracle

Ale jo... Stojí za shlédnutí, byť cca od poloviny už jsem tušil, kdo za tím bude. A díky tomuto seriálu jsem se dozvěděl, že islandská policie chodí neozbrojená. ()

malynemec

Děj: 8/10, Kamera: 6/10, Zvuk: 5/10 Herecké výkony 7/10, Napětí 7/10. - vcelku fajn severská detektivka, která si alespoň ze začátku na nic nehraje. Kulisy Islandu dávají celé sérii autentické "koule". Jen je škoda, že se závěr dodrbali. Na konci mohli tvůrci sundat nohu z plynu a nemuseli to tak překombinovat. ()