Slnečná

• Česko Slunečná
Komédia / Romantický / Rodinný
Česko, (2020–2022), 166 h 49 min (Minutáž: 55–69 min)

Eva Salvatore Burešová, Marek Lambora, Lukáš Langmajer, Barbora Jánová, Filip Tomsa, Eva Holubová, Iva Hüttnerová, Jan Šťastný, Filip Blažek, Lucie Benešová (viac)

Statok v dedine Slunečná je miesto, kde menej prší a viac svieti slnko, kde rodina Popelkovcov vyrába ten najlepší kozí syr v kraji a prevádzkuje rodinný penzión s krčmou. Po nečakanej smrti otca Martina Popelku sa medzi sestrami Týnou a Sylvou rozhorí boj o rodinné dedičstvo. Kým rozumná Týna chce statok zachovať, vypočítavá Sylva by ho najradšej predala, zhrabla peniaze a vrátila sa späť do Prahy. Veď lúky okolo statku sú ideálne pre fotovoltaickú elektráreň, cena majetku môže byť vysoká. Do sporov o dedičstvo sa zamieša mladý investor Janek Linhart, ktorému ide v prvom rade o peniaze, ale už krátky pobyt na statku mu poriadne zmení život... Pre stávku o Týnu si Janek vymení rolu so svojím šoférom Vildom a zahrá sa na chudáka, ale už čoskoro sa ním naozaj stane, keď ho zradí spoločník vo firme, bratranec Roman. Janek sa dostane do situácie, kedy musí začať od nuly. Podarí sa mu však presvedčiť Týnu, aby sa k nemu pridala, veď vo dvojici sa to ťahá lepšie. Janek s Týnou tak bojujú o statok nielen kvôli sebe a odkazu otca, ale aj kvôli jeho obyvateľom a zamestnancom. Martin Popelka totiž statok poskytoval ako útočisko a zázemie pre stroskotancov, aby dostali novú životnú šancu. (TV JOJ)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (98)

Výzva s výstrahou (2020) (S02E06)

Stavební úřad umí vyšetřit stav, sepsat dokument a doručit jej během jednoho dne! To je sen. Oplocení asi nestačí. Řidič stěhuje v košili a saku, které se mu zrovna hodí, protože povede jednání s klientem. Firma překupníkům o třech lidech by mohla vydělat na ozdravovnu. To je přece skvělá podnikatelská příležitost. Vždyť skauti si musí pronajímat les a chodit na stranu do lesa souseda. Vilda o Sylvu stojí. Róza mu to neřekla. Janek ještě nevolal. Policajt nápadník chodí v botách i do postele. Příští díl slibuje velké drama. ()

Děti v ohrožení (2020) (S02E07)

Paní starostová už nedělá nic jiného, kromě hloupých intrik proti statku. Její pozorování s dalekohledem bylo už fakt trapné. Navíc zcela bezostyšně porušuje zákony a ještě ve spolčení. Práce policie je ale tristní, i když si reputaci napravila tím, že přivedla ozbrojené pachatele do hospody plné lidí. Jednonožka vždy sedí tam, kde může slyšet rozhovory bývalé hostesky, i když dnes to bylo vyloženě kontraproduktivní. A vůbec nechápu, že povaleč s knihou nikomu nevadí, i když odmítá pomoci absolutně s čímkoli. Jinak Janek zná úplně každého a začínám mít pocit, že bez něj se neuskutečnil vůbec žádný obchod. Ale udělat z bývalé ozdravovny ozdravovnu napadlo dříve mě, on se vytasil nejdříve s žampiony. Každopádně stále nezapomínám, že Janek vydíral nemocnici vypnutím elektřiny pro inkubátory s miminky a ještě jim prodal elektrocentrálu. Je to prostě skvělý obchodník. Dnes se změnil vítěz soutěže o největší krávu statku. Počet vyslechnutých cizích hovorů: nejméně dva. ()

Další těhotná (2020) (S02E08)

Panejo, nejzajímavější je dnes úkaz, že po odvysílání epizody (včetně +1) je zde pouze jedno hodnocení. Není divu, když dnešní díl byl jen vata, nudná výplň, zbytečné scény. Sice jsme opět viděli nedorozumění, omyly, odposlechy, nové postavy, bez nichž by se děj snad nepohnul vůbec, ale bez nějakého důsledku. Podle ukázek bude příští díl samá rvačka, tak snad přijde i zábava. A jednonožka konečně něco dělal. ()

Ošizený líh (2020) (S02E09)

Udání - kontrola, udání - kontrola, udání - kontrola. Trochu nuda. Jinak z bitek nic moc nebylo, nuda. Dotace křiví trh, ale bez dotací nic nefunguje. Je třeba hledat další kamarády, ať už hejtmana, náměstka, nebo ministra. Jde jako obvykle o miliony, korupce je již všudypřítomná. Každopáně stavět základy hned po průzkumu, je další nový rekord. Rodinné vztahy padají k bodu mrazu, takže příště bude na čem stavět. Krav dnes bylo v tomto díle více. Metráček chodí pomalu, protože je těhotná. ()

Lásky z minulosti (2020) (S02E10)

Já bych šel do Míši, protože holka, která umí používat spojení "impulzivně emotivní vztah", musí být ta pravá. Navíc se trápila dva roky s hokejistou v Americe, ale přitom myslela jen na svého prince. Bohužel rozumně vyklidila pole, ale třeba si na ni jednou zase scénárista vzpomene, tak jako si vzpomněl na noční můry milionářova synka. Tomu se sice hroutí obchody, ale konečně jede do Karibiku. I když nejlepší golfová hřiště jsou na Seychelách. ()

Poctivá novinařina (2020) (S02E11)

"Dobrý den pane Linharte." "Dobrý den, co chcete, to nejsem já." Bulvární novináři se poznají podle toho, že nosí v ruce stále fotoaparát a ptají se na Honzu. Náhlá teatrální žádost o ruku (ještě že ta šťastná byla zrovna na place, kde se dosud nevyskytovala), aby podvodník podvedl podvodníka. Džon není v Karibiku, Pupik se bojí a veterinář už byl taky v posteli v botech. ()

Indiánské odpoledne (2020) (S02E12)

"Hele Evo, já už nevím, co dál. Ty budeš tedy vydělávat krafáním u krámu, ale co s těma mladýma? Musím to nějak natáhnout" "Já nevím René, tak ať se znovu rozejdou, začneme od nuly." "To je nápad, zlato moje! Lidi čekají umiřování, to bude srdíčko plesat." "Jojo, a dej mi tam i nějaké drama, třeba něco s dětmi." ()

Svatba podruhé (2020) (S02E13) odpad!

To jsou zvraty! Nebo zvratky? Lihovar si konečně přes urputný psychologický nátlak faráře vzal sestru, ale stejně z toho nic není. Víc sester není. Dluhy byly a už nejsou. Z Džonova impéria zbyla sekretářka a sekretářka souseda. Popelka čeká, kdo ji zachrání a stěžuje si duchovi. Ještě že veterinář je na těhotné boubelky. A ejhle - máme ruinu, vědmu a kuchařku v jedné osobě, byznysplán, nejlepší doktory, slunce a vodu. Třeba z toho budou ty kýžené milióny. Zatím máme obchodního partnera. Jenže... Reportér jde hledat zmizelého, co neměl zmizet! ()

Jehla v kupce sena (2020) (S02E14)

První záchrana života vyústila ke rvačce, druhá nezměnila rozchod. Kolik ještě bude muset Jan zachránit lidí ze vsi, aby už s ním nikdo nemluvil. Komedie s dědkem, boubelkou i pojízdnou prodejnou ujde. Je tedy škoda, že autoři do ní míchají mafii, ochotníka z novin, Džona, byznys sňatek a oheň. Víte přece, kolik obchodních partnerů zmizelo. A přitom jsou Pražáci slušní,. Zajímalo by mě stejně, kdo krade balíky. ()

Romantika na druhou (2020) (S02E15)

Humor se opět vytratil. Zato se objevily dvě nové tváře. Jedna hodná, milá, usměvavá, pracovitá (myslím, že umí opravit i traktor, skvěle vaří a možná postaví ozdravovnu) z děcáku a druhá Mgr., hloupá, sobecká, zástupkyně ředitelky, uháněčka, prostě úča. Jinak opět hodně vaty, povídání o ničem. Jak zmizel Džon, objevil se zkorumpovaný policista, vynášející informace a pan mladý skoro svatý, který neobchoduje s mafií, obchodoval vědomě s mafií. Tak snad ten svými slovy "terorista", Arab, který říká obchodnímu partnerovi "Janku", nebude taky nějaký takový. ()

Zásahovka (2020) (S02E16)

Kráva nebo žena, však je to jedno. Hlavně najít mezi místními diskrétně tu největší a trochu si zavydírat jejího vola. Kdyby jen tušil, že mu do červených tepláků vjede jen elektřina. Vydírání, zastrašování a jiné devadesátky nejsou Pražákům cizí, jak již otevřeně přiznávají. I proto se jala vědma shánět kompro vedle. Vydírání státního zástupce a podvod policie je prostě u nich běžné. Chudáci kuci ze zásahovky, snažili se zbytečně. Jinak statek je najednou zlatý důl, jako voda, bio a léčebna. Mimochodem i sestra z Irska je celý den v jednom oblečení. Však krájet okurku je nejlepší v kožených kalhotách a džísce. ()

Jako v jiném vesmíru (2020) (S02E17)

Kelímkové kecy povalečů byly aspoň trochu vtipné. Byť tedy nepatřičně, ale trochu ze života. Ostaní kecy byly minimálně nezajímavé. Stejně jako kop sekretářky. Když už jsem u ní, nepochopil jsem, proč by sekretářka jiné firmy měla skončit u druhé firmy, kde nepracuje. Stejně tak proč Pupik končil a najednou už končit nechce, leda z donucení. Jinak firma jeho stejdy stojí na základech solárního podvodu a dotacích z EU. Nojo, Pražáci. Jinak rytíř je i nejlepší běžec a sestra z Irska se začíná dost ztrapňovat. Paparazzi neumí stále hrát a policisté ruší hosty. Zajímavé také je, že penzion je obsazen "rodinou". Platí penězi, nebo škrábáním mrkve? ()

Doktoři v akci (2020) (S02E18)

Kdyby tento seriál byl o doktorovi ve výslužbě z venkova, přihodil bych alespoň jednu hvězdu. Ale ono je "to" především o milionech a holkách. A ty zde nemají moc dobrou pověst, snad až na slečnu "vypadni". Zajímavé je, kolik supů krouží kolem ruiny v lese. Obzvláště, když tam bude ordinace veterináře! Jinak jsem se opět utvrdil v tom, že mladý Polívka byl v "Ženách" milý, ale tady a v Poldovi je mi vysoce nesympatický. No a jednonožka je fakt vyžírka. ()

Čí je to dítě? (2020) (S02E19)

Tak už víme, že Janek je ze zkumavky. Přesto je dítě nejspíš Džonovo, protože jezdí k moři. Ale spíš to bude díky kartám nebo vodě. Týna má jasno, mladého nechce. Takže by mohl být konec seriálu. Vtipné bylo, že mladého bývalá není zlatokopka, a jak se tvářila Decastelo, když mluvila o videu na internetu. Popelkaová povede i sbor, Erika je herečka a rodina starosty dnes nebyla. Zato nestranná úřednice je naštvaná, že nenachytala chlapa, který měl mít poměr. Protože chlap, co si najde ženu, by neměl vychovávat děti. Postavy se vynořují a mizí, jako ten podnikatel, co unesl mladého. Snad si na to scénárista vzpomene, protože otec ve vězení by byl zajímavý vývoj. Snad ale dříve nedostane infarkt, protože podle gynekologa žije opravdu zdravě. ()

Tajná agentka (2020) (S02E20) odpad!

Tedy, postavit díl seriálu na tom, že se dva dospělí lidé lekají, to je opravdu kumšt. Protože jinak tam vpašovali autoři už jen infarkt, aby se taky něco dělo. Ale divím se, že když gynekolog říkal, jak je Džon zdravý, tak to s ním seklo. On i telefonát sekretářce cizí firmy, co dělat s kolabujícím člověkem, je majstrštyk. A proč nemají v hospodě na elektřinu? Vždyť přece ten vyžírka hrozně maká a platí bydlení. Tou prací... Počet hovorů vyslechnutých za dveřmi: 2. ()

Randění ve čtyřech (2020) (S02E21)

Na tak málo postav je zde až moc svateb. No, však se někteří brali nejednou. Každopádně toho strašlivého faráře už bych nechtěl znovu vidět. Atentát přes kolo svědčí o určité paranoie účastníků. V léčebně se staví operační sály. No, bude to pořádná léčebna. Kdo a z čeho to platí? Asi se jede na dluh, protože na statku neměli na elektřinu. Také by mě zajímalo, kolikrát denně nakupují ty čtyři zákaznice v pojízdné prodějně, stojící před statkem. Spolek pánů s přehozem je stále stejně trapný, ale vypadá to, že už se neobjeví. Sestřička je čím dál trapnější a to, jak nutí všichni Popelce "prince" (včetně ducha) je tak vlezlé, že bych se vzpříčil i já. Mnohé postavy dnes opět nebyly, ale to je asi tou koronou, aby jich tam nebylo moc najednou. Upoutávky ale slibují příště zase více pražáků.Jedna hvězdička za doktora, který mě i baví a za trochu erotiky z Irska. ()

Umění lásky (2020) (S02E22)

Kozy musely být nadšené, že si vzala pečovatelka do chlívku letní šatičky s velkým výstřihem, takže viděly podstatnou část svých jmenovkyň. Ale pracovat v těch samých později i v kuchyni, jako strávník bych byl nadšen méně. V Praze se porvali, ale pět melounů je fajn, takže vše je v pořádku. Akorát novinář prý něco ví. Zpět na venkov: Jedna žárlí, druhá se plete do vztahů jiným, třetí se bojí o dům, čtvrtá je pořád vlezlá, další si dělá šoufky ze sousedůa invalida jen čte a jí. Jinak vata, výplň, nuda. A stále covidové střídání postav. A co říkají karty? ()

Kamarádka do deště (2020) (S02E23)

V neděli 12. července 2020 tak pršelo, že vlastně vždy, když se odehrával děj venku, bylo slunečno. Však je to Slunečná. On vůbec celý ten rádoby trh byl podivný s těmi šesti stolky v hospodě a "davy" několika lidí. Rosákův hejtman působil jako pěst na oko, akce přepadení byla neskutečná trapárna, korunovaná kasičkou na řetězu v přímém přenosu. Embryolog už tam taky bydlí a štípá dříví. To mu jde lépe, než balení slečny domácí. Ani její soupeřka, ačkoli je vše jasné, na tom není lépe. Dnes zase nebyli pražáci, tak snad příště. Zajímá mě, kam se poděl tamten partner. ()

Živý nebo mrtvý (2020) (S02E24)

Tak zlý bývalý partner byl bez peněz uklizen na ostrovy, odkud posílá fotky z pláže. Karty přece říkaly, že není mrtvý a Džon asi není zlý. Duch zase říkal, že...už ani nevím, asi to nebylo důležité. Sestry se zase na chvíli usmířily, brýlatá herečka je vlezlá ještě víc, než sestra z Irska, děti mají rády farmu a taťka aspoň v posteli nenosí čepici. Úžasný děj.Každopádně je třeba škodit, aby na pastvině nebyla elektrárna. Protože Pupik sice ve firmě končil (to by tam Džon zbyl sám jen se sekretářkou a sekretářkou cizí firmy za průchozími dveřmi), ale pořád nekončí, tak určitě neřekl poslední slovo! A příště bude i sex.Jinak přestože nedávno nebyly peníze na elektřinu, tak farma už vydělává. Akorát zase zmizeli zaměstnanci a embryolog na štípání. ()

Lži a intriky (2020) (S02E25) odpad!

Poslední neposkvrněná naivka a napravený hříšník mají zase k sobě dále, protože kamarádi je podvádějí. Stačilo by mluvit, ale to by zas nebylo na více dílů. Nebo nelézt na pokoje hostů v noci, bez řádného zaklepání. Pražáci opět excelovali - jezdí se smát obyvatelům do skanzenu, že neznají ani právníka. Přitom se tam točí takové miliony. Dnes 8, příště 11.Jinak ale holky z Prahy jsou jen maso a zlatokopky. Jednonožka se ukázal být dalším naivkou. Asi by měl začít taky pít, protože jinak je nuda. Prostě nuda, šeď. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý