Temné lesy

Sestra varšavského státního zástupce před 25 lety záhadně zmizela. Díky právě objevenému tělu má novou naději zjistit, co se tenkrát stalo. (Netflix)

vnimatkrasu

Jména postav mi tu dělaly hrozný problémy. Přenést na diváka nostalgickou atmosféru bolavýho mladí zas dělalo problémy autorům. Cobenova předloha je přitom dobrá, včetně její pointy, a Grzegorz Damięcki je na charakterního hrdinu dobrej typ. Čili, ano, dá se to. Dá se z ingrediencí, který mám všechny svorně rád, uvařit polívka bez chuti. ()

jedna_vrana

Prvé dva diely ponúkli divákovi všetko to, čo dobrý kriminálny seriál má mať – myšlienku, dejový spád, prelínanie prítomnosti s minulosťou, dobrú prácu kamery na navodenie atmosféry, sympatický herec v hlavnej úlohe – aj v mladej, aj v jeho súčasnej podobe. A potom sa celé dielo postavené na dobrých základoch akosi rozsypalo. Až do konca prevládal pocit nudy a neuveriteľnosti ako hlavného, tak aj vedľajších príbehov. Film stratil potrebné tempo a zahrnul diváka množstvom balastu. ()

Tosi

Nakonec jsou z toho poctivý čtyři pecky a sám sebe plísním, že jsem mezi druhým a třetím dílem o kvalitách seriálu zapochyboval. Jen je potřeba v hlavě přehodit výhybku a nečekat mravenčí policejní práci. Záhadu zmizení čtyř dětí se tady po 25 letech snaží rozluštit truchlící chlápek, který chce pochopit záhadnou minulost a díky jeho výkonu i skvělý kameře, se ta nostalgie nakonec kurewsky povedla přenést i na diváka. ()

Skeksis

Dej bol dobrý, len náhľady do minulosti mohli mať rýchlejšie tempo. Hudba mizerná, čo je na tú dobu pochopiteľné, ale aj tak... Do konca som netušila, kto je vrah, čo sa mi nestáva často. No najhlúpejší zo všetkých bol policajný vyšetrovateľ vrážd v minulosti. A mierne stupídny bol aj ten zo súčasnosti, lebo dnes už aj decku napadne, že pri mieste, kde sa našla mŕtvola, treba prezrieť všetky kamery v dosahu... ()

vyfuk

Člověk musí vždy doufat v něco lepšího. Protože třeba najde poklad. A nebo jen další průměr. A přitom stačí tak málo. Poláci konečně představili něco dalšího z Netflix produkce pod svou vlastní záštitou. Ale nestalo se nic, co by změnilo chod dějin. Nic, co by vzalo za srdce a nebo i pocity. To je tak, když v celku i zajímavý příběh je natažený dokonce až moc, i když má i tak jenom šest dílů, tak se ukazuje, že i to může být moc. Z nějakého důvodu je seriál protáhnutý, moc se nikam nehýbe a nějak ani nemáme tolik možností se dát dohromady s postavami. Čas na to je, ale zdají se být nezajímavý a plitcí. Myslel jsem, že vždy průchod do Polska bude zážitek. I teď to tak je. Akorát spíše v tom, že se ukazuje, že Poláci umí dost i to, co známe jak z Česka, tak z celého světa především. ()

MI-380

Z cobenovek na Netflixu zatím nejslabší. Čtu knihy, mám porovnání. Tady jde o neúnosně natahované scény na úkor děje, takže ani šest padesátiminutových epizod nedokázalo převést alespoň většinu románového děje do filmové řeči. I těch scénáristických změn bylo přespříliš, doporučuji přečíst knihu. Mnohem lépe dopadly seriály Cizinec, Nevina nebo Nadobro ztracený, u nich jde o rovnocenný zážitek s knihou. Jsem zvědav na další, Netflix s Cobenem podepsali smlouvu na 14 románů… 60 % (aktuálně 1 008 hodnotících s průměrem 71 %). ()

Tejkina

Tahle depresivní detektivka se mi vryla pod kůži už od prvního dílu. Děj mě ani na chvíli nenudil a toho si u TV seriálů hodně cením. Velmi příjemné překvapení. ()

vitekpe

Nedokoukano. Po dvou a pul dilech jsem to vzdal. Nezaujalo me to a nepochopil jsem uplne o co tam vlastne jde. prolinani dvou casovych rovin bylo matouci a vsichni vypadali stejne, takze jsem nedokazal rozlisit kdo je kdo a v jake casove rovine zrovna jsme...mozna skoda. ()

Kienast

V první řadě bych ocenil zajímavou kameru ... a to je asi vše co bych vyzdvihl. Knížku jsem nečetl, ale doufám že je lepší. V seriálu toho totiž moc nefunguje, ať už jde o napětí či chování postav, které mi často přišlo úplně mimo mísu. Vysvětlení, co se vlastně v osudový okamžik stalo mi přišlo odbyté a úplný závěr je zase totální "klišé". Příště až zase někdo bude dělat něco podle Cobena, tak ať to udělá obdobně jako seriál "Cizinec", tam se to totiž povedlo, Polákum se nepovedlo, takže slabé 3* .... 5/10 ()

Prochy38

Tak z toho seriálu mám naprosto rozporuplné pocity.... Na Poláky velmi sympatické obličeje, fakt dobře - poutavě natočeno. Kamera mistrná a hrozně prima hudba. Fajnová volba herců, myslím v té době po 25ti letech. Příběh milý, ale .... ALE!!! Je vidět, že mě tvůrci tlačí na pilu moc. Je tam hodně wtf momentů, kdy nám tvůrci schválně neříkají známé informace, které by od začátku dost napověděli, ale záměrně nám dají nakouknout a nedořeknou, což normálně neva, ale tady je to spíše otravné až protivné. Mít do víc dílů, asi s tím praštím a nedokoukám... nakonec prima, ale bylo to skoro jasné od začátku, jen se nás snažili přesvědčit, že to tak není a přitom bylo. NA jednu stranu super, na tu druhou sakra proč??! ()

petikacka

Škoda, že se to nedovedlo k dokonalosti. Mohla z toho být opravdu dobrá krimi, ale tímto zpracováním se to prostě, tak nějak rozplizlo. Zbytečné statické záběry, nedořečené věci, divný střih a logika. Jak říkám škoda, mělo to potenciál, který prostě vyšuměl. Za mě 75% ()

Untentrauer

Pro mě velmi rozporuplná podívaná. Přiznám se, že mě sice zajímá, jak se bude příběh vyvíjet, ale je mi totálně ukradené, jak to dopadne. Prostě jsem si za celou dobu nenašel v tomto seriálu sympatickou postavu se kterou bych mohl sdílet její strasti. A proto mě ani nezajímají vedlejší dějové linky. Opravdu velice dlouho se mi nestalo, abych nikomu aspoň trošku nefandil, nebo aby mi bylo lhostejné, jaké osudy budou hlavní postavy čekat. Příběh řeší minulost, kdy se na jednom táboře před 25 lety stala tragédie v podobě vraždy dvou studentů + další dva jsou nezvěstní, jenže v současnosti se našlo jedno tělo, jedno čerstvé tělo a zdá se, že patří jednomu z pohřešovaných.....Seriál obsahuje opět spoustu prostřihů časem, které nejsou povedené, jsou zmatečné a působí náhodně. Příběh obsahuje spousty berliček a umělých vláken, které mají za účel pouze prodloužit a "napnout" děj. 2. a 4. díl je tak naprosto zbytečný. A teď pozor - od začátku sledujete děj ano? Dáváte pozor na to, co se tam děje. Sledujete poctivě časové smyčky, které mají objasnit, jak to tehdy bylo, které zobrazují vzpomínky účastníků tábora a vůbec všech co s tím měli nějakou spojitost. Snažíte se z toho vyvodit nějaký závěr, snažíte se předvídat, jak to bude. A BUM KURVA BUM! V předposledním díle vám tam ty dementi dají další cestu do minulosti, další vložku, další dílek skládačky, který všechno mění. Jenže to udělali naprosto násilně a naprosto nelogicky, jen aby bylo zaděláno na zvrat. Hlavní hrdina si prostě až v předposledním díle vzpomene na to, že v minulosti když byl na letním táboře v lese viděl pana ředitele, jak si nechává cucat falus od studenta. A taky si najednou vzpomene, že ho potom ředitel srazil autem a řekl, že pokud někomu vyžvaní co viděl, tak zabije celou jeho rodinu. Po tomhle jsem už neměl vůbec chuť na poslední díl ve kterém se opět vše naprosto nelogicky otočilo jiným směrem. Kvůli těmto nesmyslným zvratům ztratil seriál na hodnotě. ()

Mlle

Přepálený, rozkouskovaný příběh. Sám o sobě by mohl být dobrým námětem z černé kroniky, ale způsob, jakým ho pojala režie, mu odnímá veškeré napětí, drajv, návaznost i logiku. Všechny díly jsem si pustila jen proto, že jsem byla zvědavá na rozuzlení, ale stálo mě to dost přemáhání. Herci jsou sympatičtí, ale nedá se poznat, jestli jsou dobří, protože jejich postavy se seriálem procházejí bez jakéhokoliv výrazu. Z kamenných tváří jen tu a tam ukápne umělá slza. Což je vzhledem k šílenosti hlavní zápletky, jakkoli utopené v civilnosti prostých, ale dlouhých záběrů na to, jak se nikde nic zvláštního neděje, dost cynicky absurdní. ()

Lyžař

Uf, tak trochu rozmanite bude me hodnoceni. Prvni dil me ukazal, ze Polaci umi. A opet je to film o mladych, kombinovany s hudbou (punkem) aniz by to bylo na prvni pohled videt.  No, prvni dil me vtahl do deje, kamera podle me netradicni, herci pro me neznamy a celkove ponury les, barvy filmu zajimave.  Druhy dil zastavil me prvotni nadseni. Ale pak se to rozjelo. Pomale rozkreslovani pribuzenskych a kamaradskych vztahu. Az prisel zaver a ja nejsem rad. Vubec nejsem rad! Me to priste vtahlo, bavilo a ted se mi bude styskat.  Film o rodine, lasce matky a deti, spravedlnosti, lidskosti. Jsem za nej rad. ()