Očami Tammy Faye

(neoficiálny názov)
  • Česko Očima Tammy Faye (viac)

Životní příběh manželského páru Tammy Faye a Jima Bakkerových, kteří zbohatli na propagaci křesťanství. Začali s loutkovým představením a skončili u pravidelného televizního vysílání. Jejich rychlý vzestup ale následoval tvrdý pád po odhalení peněžních podvodů... (TV Prima)

Pavlínka9

Velice ošemetné téma a jak bylo řečeno od matky Tammy - církev by neměla na svém kázání vydělávat - něco na tom bude. Jsem k tomuto způsobu "obživy" skeptická, ale zároveň to chápu - chtějí to šířit, ale pardon - odsaď pocaď....ˇ´pokud už žijete způsobem jako zrovna tento pár - to už je dost přes čáru...Líbila se mi proměna Chastain a chátrání postavy Garfielda...Zároveň si myslím, že byli oba vlastně dost nešťastní... ()

sedm.1

Pro mě osobně je tento snímek opravdu těžké nějak objektivně hodnotit, jelikož jako absolutní, v podstatě až fanatický ateista, jsem celý ten příběh naprosto nepobíral a jen jsem kroutil hlavou, co za vymazaný hlavy všichni věřící jsou, čímž se všem takovým popletům zároveň omlouvám, ale fakt nechápu, každopádně jsem prostě jen zíral, co za žvásty tam veškeré ty postavy trousí a nedokázal jsem se od nich oprostit natolik, abych dokázal plně vnímat i zápletku, respektive zde představenou životní pouť Tammy Faye a Jima Bakkera ode dna na vrchol a zpět, nicméně jedno jsem si z toho přeci jen odnesl, a to že mé opovržení čímkoliv náboženským je zkrátka opodstatněné. Přeci jen ale něco málo k filmu, co jsem stačil tedy pobrat. Myslím, že zpracování celého tohoto filmu není zrovna dvakrát záživné a šlo určitě udělat mnohem výrazněji a poutavěji, tvůrci zde spoustu zajímavých věcí jen nakousli, často i přešli, či jinými slovy, celé je to strašně povrchní, prostě takový životopisný rychlopřelet, bez zachycení zásadních momentů, bez opravdu působivých, dramatických scén, tím pádem pak i bez fungujících emocí, které tu určitě měly sehrát velmi důležitou roli, no a co se ústředních postav a jejich představitelů týče, o tom už vůbec nevím, co si mám myslet, jestli tedy byli i ve skutečnosti Tammy a Jim takhle teatrální a vlastně svým způsobem i naivní, nebo jestli tu jsou prostě jen herci tak nevkusně přehráváni, tak jako tak, Jessicu Chastain jsem v podstatě větší část filmu pod namaskováním ani nepoznal a Andrew Garfield pro mě stále představuje sice hodně zajímavého, výrazného a talentovaného herce, na druhou stranu na mě působí až příliš zvláštním dojmem, na který se zatím pořád nedokážu naladit. Očima Tammy Faye pro mě zkrátka představuje opravdu zvláštní filmový zážitek, který rozhodně nechci nikterak zásadně kritizovat, jelikož své určité kvality jistě má, jen ta dávka všeho křesťanského tu na mě byla tak silná, že nejsem schopný film asi docenit tak, jak by si možná zasloužil. ()

MiniMinion

Film zcela jistě táhne fantastická Jessica Chastain, ta oscarová nominace je naprosto zasloužená. Bezpečně jedna z nejlepších proměn loňského roku. Andrew Garfield také výborný (jako vždy), jen nedostal tolik prostoru (což není výtka, je to film o Tammy Faye). Body také za makeup a kostýmy, bez nich by se snímek opravdu neobešel. Tam však chvála tak nějak končí, opravdu zajímavý příběh byl zpracován hrozně nezajímavě a upřímně se celkem táhl, dvě hodiny mi připadaly jako dvě a půl. A nějaká gradace tam také chyběla, film začal a na stejné rovině a se stejnou energií tak nějak také skončil. 60%. ()

barteca

Bigotnost plodí bizarnost.... ,a že náboženství je opium lidstva se potvrzuje. Tento film je třeba brát jako preventivní očkování. Ale že by to to bylo oscarové !!??? ()

Rathalos

Hmmm,tazko hodnotit tuto zivotopisnu dramu,na jednej strane su obrovskym plusom herecke vykony,obzvlast u Jessicy Chastain,vynikajuce masky ci kostymy,ale aj je to kvalitne natocene,no na druhej strane su hlavni predstavitelia hrozne nesympaticki,az odporni,z ich charakterov sa mi chcelo grcat,stretnut ich v realnom zivote,nedopadlo by to dobre,cize sa priklanam k trom hviezdam,aj ked este stale nie som si isty tym,co by si tento film naozaj zasluzil...:-) ()

BOURQUE

Životopisný film, zachytávajúci príbeh Tammy Faye Bakkerovej a jej manžela Jima Bakkera. Práve oni založili jednu z najznámejších kresťanských televíznych relácii v USA. Peňažné dary ich však pomerne rýchlo zaslepili a zabudli na to, že pôvodne chceli pomôcť ľudom a nie ukradnúť ich. __ Film len povrchne zachytáva okolnosti a pozadie toho, čo táto dvojica mala za ušami. Je veľmi smutné vidieť, keď niekto v mene Boha káže vodu a on sám pije víno. Chýbajú dynamickejšie scény, najmä také, ktoré by vás vykoľajili diváka z jej komfortnej zóny,  a výraznejšie vedľajšie postavy. Dvojica Jessica Chastain / Andrew Garfield hrá presvedčivo a chémia medzi nimi funguje, to je cítiť takmer z každej snímky filmu. J. Chastain za stvárnenie postavy Tammy nakoniec získala aj Oscara. Maskéri odviedli kus dobrej práce (Oscara majú vo vrecku). __ Som presvedčený o tom, že nie každému bude sedieť zvolený štýl filmu. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Kitcat

Velice průměrný biopic, ze kterého vyčnívá snad jen herecký výkon Jessicy Chastain (výborně podpořený její druhou polovičkou Andrewem Garfieldem). I přesto že osobnost Tammy je jistě nepopíratelně zajímavá a má spoustu co nabídnout, tak ji film přesto všechno nedokáže správně prodat. Je to přesně ten snímek, který si pustíte, tak úplně se nenudíte, obdivujete herecké výkony - možná i masky a kostýmy - a po skončení na něj brzy zapomenete. Což je škoda vzhledem k samotné Tammy, na které jak už jsem tady psala, by se dalo vytěžit mnohem víc a taky by si to podle mě zasloužila. Chápu, že je to film, který má přivést Jessicu k oscarovi, ale je mi líto, že v poslední době vzniká víc a víc takových filmů, viz. Judy, Being the Ricardos,...které jsou všechny dělané tak nějak napůl, často s hlavním záměrem prodat "jen" herecké výkony hlavních protagonistů a toť vše. "It´s not over till it´s over." ()

Maximilianus

Príbeh by aj bol zaujímavý,  ale nebol dosť putovo spracovaný. Na druhej strane Jessica Chastain bola výborná a verím, že aspoň nominácia na Oscara sa jej ujde. Ale nech mi nikto nič nehovorí, na začiatku počas študentských rokov vyzerala úplne ako Bryce Dallas Howard. Inak se nejedná o nejaký tragický film a je aspoň zaujímavé dozvedieť sa niečo o televíznej dvojke,  o ktorej sa napríklad ja doteraz ani nevedel. 6.8/10. ()

papadoce

No ak Tammy vyrastala skutočne v tejto “rodinnej” atmosfére, potom to, že bola drbnutá len takto zľahka, je v podstate zázrak. Jessica Chastain zahrala túto drblinu ozajže na parádu, ale príjemným zjavom bol aj Andrew Garfield. Nikdy som nechápal americké náboženské zvyky a tie zmagorené komunity, ale ak by mi pomohlo dostať sa pod sukňu takej šupe akou bola Jessi, keď hrala mladú Tammy, tak by som kľudne vykrikoval haleluja deň a noc. Herecký koncert trval po celú dobu, ale fakt je, že nie je pre každého dívať sa dve hodiny na uletených magorov Ježišových. Parochne, masky a kostýmy boli úplne špičkové, vlastne si nespomínam na film, kde by hrali tak výrazné prvé husle a pritom by sa jednalo o skutočný príbeh. Toto si zaslúži vyzdvihnúť. Ako bežal čas, uvedomoval som si aké skvelé herecké výkony vlastne sledujem. Lenže to, že som ich sledoval ja v podaní Chastain a Garfielda ma nič nestálo. Ale to, že minimálne také herecké výkony podávali skutoční Tammy Faye a Jim Bakker a oberali tým o prachy dôveryhodných veriacich Američanov, to je ešte len strop. Obrali ich o strašné majetky. No nie je Amerika krásna? Za herectvo tých dvoch (hercov, nie tých podvodníkov) a za perfektné masky dávam tri hviezdy, naozaj si to zaslúžia. A musím povedať, že Jessica Chastain nebola ešte v žiadnom filme takto krásne upravená. Bola úplne nádherná. Samozrejme ku koncu už vyzerala ako Šáša Krusty, ale. Zaujímalo by ma, či hlas v piesňach bol Jessicin alebo originál Tammy, lebo to bol jeden z najkrajších hlasov pri speve aký som kedy počul. Kebyže sa mi to chcelo pozerať ešte raz, normálne by som spočítal koľkokrát vo filme zaznelo v nejakom tvare slovo modliť sa alebo Boh. Toto je iný výplach (nemyslím film). Ale hláška, budeme vysielať 24 hodín denne pokým sa Kristus nevráti na Zem ma rozobrala. Na zarobenie prachov to bol bohovský nápad. “Tammy, zjedla si toľko práškov, že by to zložilo aj bagristu.” Štvrtú hviezdu dám filmu ako takému. Zaujímavý príbeh. ()

PlysovyMacko

Dve hodiny so zmalovanou a prehravajucou Jessicou. Tammy si ku mne nasla cestu až na konci, kedy mi jej bolo ľúto. Slabý zivotopisny film o televiznych pastoroch, ktorých čakal drsný pád z vyslnia. Jessica je tak zamaskovana, že je na nepoznanie. ()

Sopholojong

Hallelujah/gospel k zemi padajuce fanaticke ovecky v priamom prenose.  V sluzbach najpodvodnickejsieho idealu v historii ludstva - viery v Boha :D. V priamom prenose je i babracka filmarcina, ci prepalene herecke vykony. Jessica Chastain akoby mala prikazane od rezisera zahrat/zaimprovizovat hned po prvej klapke, aby sa usetril cas a naklady. Je tak prepalena a otravna az je na Malinu, nie na Oscara. Rovnako sracickovsky Garfield. Nepomoze ani aka taka dobova atmosfera (i ta je tvorena najma dobovymi slagrami ci autenticky vyzerajucimi televiznymi vystupmi), solidne kostymy a vyborne zahrata (jedina normalna) matka Tammy Faye-ovej. PS: Jessica ma jednu z najhorsie urobenych masiek (asi zamer) vo wannabe oscarovom filme. ()

Sidenius

Jednoznačně výbirný hlavní ženský herecký výkon, výborné masky, true story a samozřejmě jsem vůbec neznal rodinku Bakkerů. ()

McGuffin

Americký příběh rodinného byznysu, The Eyes of Tammy Faye, online kázání přenášeného na televizní displeje pohodlných věřících, kteří u kázání rádi sedí, ale ne v kostele, začne dobře. Přílivem milionů příznivců a jejich dolarů na účet pohledných a milých manželů, záhy investovaných do hotelů a zábavních parků pro věřící. Které krachly. Kázající manžel tudíž skončí ve vězení a spíš zpívající manželka v ústraní. Po návratu z basy to znovu, asi skromněji rozjedou, neb zájem o online kázání stále je. A zhruba tady někde Abe Sylvia svůj scénář utne. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

janahan

Životopisný film tentokrát z prostředí křesťanského společenství Spojených států o nápaditosti, talentu a závratném úspěchu, který ale nemusí trvat věčně, chybí-li manažerské dovednosti a provede-li se i nějaká ta zásadní chyba. Za mě poučný, zase jsem se trošku něco dozvěděla. Ty masky ústřední dvojice (mladé Jessicy Chastain a Andrewa Garfielda po celou dobu) mi přijdou dost hrozné. ()

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)