Irčan v rozhovorech

• USA The Irishman: In Conversation
Krátkometrážny / Dokumentárny
USA, 2019, 23 min

Společné posezení režiséra Martina Scorseseho a hvězdných herců Roberta De Nira, Al Pacina a Joea Pesciho, kteří nabízejí fascinující pohled do zákulisí filmu Irčan. (Netflix)

TheSpearCZ

Velice příjemná konverzace dnes již čtyř legend kinematografie. Líbí se mi, že to je ve výsledku přínosnější než samotný film, protože se díky tomuhle dočkáme nových informací a taky nějakého toho vtípečku jeden na druhého. Jednoduše je to ten typ konverzace, který bych mohl poslouchat ještě další dvě hodiny. Zaráží mě ale, že je toho evidentně více, ale je to z nějakého důvodu zkrácené / vystřižené. Každopádně jako dodatek k filmu je to paráda. Čisté 4* ()

Enšpígl

Docela mě mrzí, že z toho rozhovoru - povídání jsem dostal jen cca 20 minut, když je zjevný, že je delší. Ty čtyři pány bych vydržel poslouchat hodiny. ()

Spiker01

Prvních pět minut mi přišlo jen jako nesmyslné pochlebování a poplácávání po zádech čtyř zasloužilých veteránů. Celkem mě zajímalo, od koho vzešla tato iniciativa večeře na kameru, ale asi to na papíře znělo lépe. Později naštěstí přišly ty historky z natáčení, jež asi každý očekává. Vtipné mi přišlo vysvětlování těch více energičtějších scén z filmu, kde sedmdesátníci hrají čtyřicátníky a v několika ohlasech jsem četl, že na to tvůrci nebrali zřetel a mohli si s tím víc vyhrát (Asi pomocí CGI? Obsazení mladších herců do jiných časových os po vzoru Kmotra nebylo na pořadu dne). Scorsese nám vysvětlí, že brali. Ale zkrátka to v reálu příliš nejde. ()

Davies182

Příjemná nostalgická konverzačka, která krásně demonstruje fakt, že je Irčan něčím mnohem víc než jen nejdelším filmem o stáří. ()

poz3n

Chaotické poplácávání se po ramenou, jak jsme všichni skvělí a úžasní a jak jsme stvořili něco zcela zásadního. Sebereflexe nulová, výpovědní hodnota téměř žádná. Jak Martyho jako režiséra uznávám, tak mám pocit, jestli už mu stáří trochu nebere soudnost. 3/10 ()

luka4615

Příjemně plynoucí a bryskně nostalgická konverzačka čtyř legend, jejichž dopad na celý filmový průmysl je zkrátka nedocenitelný. Jejich historky z natáčení starších snímků či zajímavosti okolo aktuálního počinu "The Irishman" jsou hudbou pro uši a balzámem pro duši každého filmového fanouška. Jen škoda, že má tak krátkou stopáž, mohl bych je totiž poslouchat věčně! (Netflix) ()

filmmovier

Ten rozhovor klidně mohl mít hodinu. Nebo dvě. Což ve skutečnosti patrně i měl. To, co ve výsledném dvacet minut dlouhém střihu nakonec zůstalo, vlastně až tak zajímavé není. Ale poslouchat konverzaci těchto pánů je prostě čistá radost. ()

rockwoman

Mohla bych je pozorovat a zároveň poslouchat celé hodiny.ッ Jejich vtipy, vzpomínky, úvahy, šarm a zralost. Scorsese je machr na postavy a jejich příběhy tenkrát i teď a líbí se mi i jeho názor ohledně toho, proč se rozhodl nechat tu hrát svoje ostřílený kluky, aniž by je nahrazoval někým mladším. Marty jde zkrátka s dobou, ale pořád je to on a pořád to jsou oni. ッ ()

zigíš

Mít tady to, přátelské podebatírování o dvě hoďky víc -pár lidí ze štábu, by se taky neztratilo- vůbec se nezlobím a samotný film, by taky dostal hlubší background. I tak jsem rád, páč poslouchat lidi, co si prošli tak úžasnýma dekádama americké kinematografie, je prostě radost ..navzdory faktu, že tu kameru šlo nechat puštěnou, mnohem, mnohem déle. ()

Jaro.Krafcik

Iba taká konverzačka ktorá neuškodí, trochu som si aj zaspomínal na perfektného Irishmana. Tri herecké legendy a 20 minút bolo tak akurát. Nič viac, nič menej. 3* ()

Víteček

Takový prostý nezávazný potlach mezi kámoši, který je v konečném důsledku přínosnější než samotný film, ke kterému se vztahuje. Přimělo mě to alespoň víc docenit práci herců, kteří museli své postavy v různých letech hrát různě, kde herci museli zohledňovat i držení těla či styl mluvy. ()

Tomas_PO

Charizma a skúsenosť týchto ľudí srší z každého ich póru, z každého pohybu, z každej jednej vety. Nie je to film o filme, dokument o natáčaní Irishmana, skôr nezáväzná a čiastočne neriadená konverzácia medzi 4 kamarátmi, hercami-súputníkmi. ()

Novko

Pohodové posezeníčko se čtyřmi velikány Hollywoodu, kteří nejen, že prozrazují zákulisí Irčana, ale také vzpomínají na staré časy. ()