Nádejná mladá žena

• Slovensko Mladá pomstiteľka (viac)

Cassie (Carey Mulligan) bola nádejná mladá žena… kým sa všetko zo záhadných dôvodov nezmenilo. Zdá sa, že v jej živote nie je nič také ako sa zdá: je veľmi múdra, provokatívne prefíkaná a naviac po nociach žije tajným druhým životom. A zarazu nečakané zoznámenie Cassie ponúkne šancu napraviť krivdy minulosti. (CinemArt SK)

ink flo

Vzácně vyváženej poměr černýho humoru, dramatu/vážnýho tématu (následky znásilnění), revenge movie a trocha romantiky. Potěšili drobnosti jako creepy orchestrální verze "Toxic" od Britney Spears před závěrečnou scénou apod. V celým filmu není nouze o překvapení, konec má drtivej dopad. Očividně to měla být agitka a je to názornej příklad toho, jak se dá udělat dobře. ()

ashtangi

Tak to vypadá, když zhlédnete film, o kterém si dopředu nic nezjistíte, a nakonec zíráte s otevřenou pusou. Opravdu zajímavý snímek a skvělá Mulligan. ()

theSaint

Měl jsem co dělat, abych dokoukal, závěr už moji pozornost ne úplně dokázal udržet. Takové neškodné podívání, kterému škodí, že kdybych si během sledování šel uvařit čaj či zapálil cigáro, asi by mě to ani trochu nesralo a plynule naskočil zpět. Bez touhy zjišťovat o co jsem přišel. Někde jsem tu zahlédl jakože nejlepší film a Oskar? To zas mají liberální demokraté vlhký sny. ()

tomashrabek

Revenge movie, ktorý je svieži, vie prekvapiť, má sympatickú, i keď nejednoznačnú hrdinku a musí byť špeciálne nepríjemný pre kdejakého mužského diváka. Nie je to žiadna tuctová dojička #metoo vlny, ale originálny flák, ktorý tú message predáva po svojom. Niekomu môže pripadať tonálne nevyvážený, ale mne to kĺzanie po hrane medzi hororom, romcomom a thrillerom imponovalo – prispelo k nepredvídateľnosti, ktorej je v súčasnej hollywoodskej produkcii ako šafránu a mali by sme si ju hýčkať a opatrovať. ()

Mackoun

Během první poloviny jsem si říkal, že mohli tvůrci povolit otěže o něco víc, ale nakonec vlastně ani nebylo potřeba. Je to v pohodě skousnutelno i méně otrlým divákem a otrlého potěší svou lehkou výstředností zrovna tak. Za mě spoko! ()

Bozvav

Vynikajíci záležitost. Pomalý a zdánlivě nesrozumizelný rozjezd, kde hlavní hrdinka jedná jako mírně vyšinutá, na adrenalinových situacích závislá kravka, se raychle vyjasňuje a ve světle zobrazených událostí dostává drsný spád. Snaha Cassie sjednat spravedlnost i za cenu sebeobětování, je ztvárněna mimořádně zdařile. Film diváka vtáhne do děje a už nepustí. Excelentně zahrané, místy vtipné, místy tragické, dialogy měla hlavu a patu, dobře obsazeno. Za mne naprostá spokojenost.100% ()

warrenur

Pomalsi opakujuci sa rozbeh v baroch v podani zmachlenej 30tnicky ma nechaval chladnym. Scena u dekanky bola naopak vydarena. Ako nachytavky a provokacia, stojac napriklad uprostred krizovatky mi to uz prislo prilis pritiahnute za vlasy. Minimalne pocet ciarok v dennicku by si s takymto pristupom neodskrtala ani desatinu. Az postupne clovek odhaluje rozsah traumy, ktorou sa riadi jej zivot posledne roky. Hoci twist v novom vztahu sa dal predvidat, potesil zaver a uzavretie pribehu. Mierny nadpriemer, hoci prva polovica filmu tak rozhodne nevyzerala. Bolo to tym kontextom a niektorymi vyraznymi preslapmi. I tak odporucam, moze vam sadnut. ()

Saur.us

Ve stínu kauzi #MeTooFeri přichází do extrému hnaná verze studenského paření a jeho následků, u kterého jsem se tešil na trochu toho černého humoru ale dočkal jsem se spíš celkem slušného dramatu s perfektním finále. Pomstychtivá C. Mulligan není už tou nejhezčí herečkou ve sboru a čas na ní nechal dost šrámů (asi nepodléha plastické mánii, tleskám) ale předevedla skvělou vypočítavou mrchu. ()

TheSpearCZ

Nadějný film, který zaujme mixem žánrů, což bych na začátku, kdy jsem si nic nezjišťoval dost překvapil, ale nemůžu se zbavit pocitu, že celý film ničí těžce stupidní scénář, díky kterému mi po dokoukání málem vypadaly oči z důlků. A o tom, že Carey Mulligan sem prostě nezapadá, protože obsazení mužů zde vypadá daleko mladší než je ona sama bych raději více pomlčel (ačkoliv její výkon přijatelný byl, každopádně na Oscara se nechytá). Konec mě utvrdil v tom, že jediné, co na tomhle bylo originální, byl samotný námět. Provedení naprosto rutinní ve všech směrech a nazval bych to takovým "béčkem v áčku". Čisté 3* ()

zahadum

Pomsta chutí najlepšie za studena, hovorí jedna stará múdrosť. Ja súhlasím a poznamenávam, že nesmie byť ale stratená v zmätku. Tak totižto pôsobí tento rozhodne nie dobrý ale rozhodne nie zlý film. Dôvodom je zase ona rozpoltenosť vo vedení scenára. Chce to byť vážne ? nie je ! Chce to byť komédia ? nie je ! Chce to byť divný film o pomste ala Tarantino ? rozhodne NIE ! Stráca sa to vo všetkom možnom a do toho neúmerná stopáž plus nejasné začiatky filmu tiež nepomáhajú. Mulligan sa snaží ale vidieť na nej, že tiež nevie ako stvárniť postavu ktorá chce pomstu. Chce ju naozaj ? Pre koho ju chce ? čo vlastne chce ? a prečo by sme sa na to mali dívať ? Napriek všetkým očividným záporom ktoré tento film má chcete rozhodne vidieť ako dopadne koniec. Síce tu kopec kruťasov ( krutý debil ) prezrádza dej filmu na plné gule. Lenže debilkovia nikdy nevedia na koho v bare narazia. 60 % ()

Rathalos

Nenapadny krimi thriller,no vyborny,ktory ma velmi prijemne prekvapil hlavne vdaka herecke Carey Mulligan,ktora bola skvela,no a nemozem zabudnut spomenut koniec filmu,ten sa mi fest pacil,necakal som taky zaver,takze spokojnost mojimi ocami...:-) ()

Pat_rick_fan

Ťažké váhanie medzi 4 a 5, po prvom vzhliadnutí zatiaľ opatrnejšie, uvidím ako na mňa táto najlepšia ženská pomsta od Kill Bill (a pritom úplné iná) dozrie po ďalších vzhliadnutí. V rámci žánru (alebo žánrov?) tu máme naservírovaný minimálne o triedu lepší počin ako minuloročné Zlatokopky. Oceniť nutne scenár, ktorý nie je našťastie prvoplánovo nesúci sa len na súčasnej vlne, je miestami zábavný a miesto politiky prináša oduševnený príbeh priateľstva až za hrob (doslova, no spoliers). Je to nesmierne entertaining, skvele odsýpajúce a hlavne gradujúce do nezabudnuteľného finále (takto sa to robí, do psej matere, Zlatokopky). Sú tu geniálne scény: buď thrillerovo napínavané, pričom v tú istú dobu vtipné (rozhovor s nechutne nesympatickou dekankou som si užíval) alebo romantické (linku na pozadí hudby Paris Hilton môže závidieť nejedna romantická komédia). Tie však niekedy striedajú suchšie pasáže, ktoré mohli byť napísané a natočené údernejšie, tu sa to totižto žiadalo. Vo výsledku je tu ale skvelý mix žánrov, čo ja mám veľmi rád (Parazit) a ten záver má potenciál byť klasika. PS: Soundtrack je top, aj keď som smutný, že ako v tomto veku zisťujem že Angel od Shaggyho nie je originál :D ()

Rockerman

Vypadá to jako podpora hnutí "mee too". Prostě je třeba ukázat, že každý druhý chlap je násilník, který využije bezbrannosti žen, aby si užil. Bílý heterosexuální muž je teď v Americe ten největší padouch, že? Ve druhé půli je to zajímavější. Odehrává se tu jakási pomsta za zničený život Cassiiny kamarádky. Závěr dobrý, ale dal se čekat. ()

fr3ak

Ne, vůbec sem jí to nežral. Film, na kterým je až okatě moc vidět, že ho psala a točila ženská. Způsob jakým se nadějná mladá Cassie snaží zatočit s násilníky je strašně hloupej a nereálnej, navíc to film vůbec neumí prodat. A závěr už je jen taková přihlouplá fantazie. Jediný plus je Carey Mulligan, která do toho dala všechno a roli ve které se pořád jen debilně neksichtí už potřebovala jako sůl. ()

Majkak

Poněkud surová hříčka s jediným cílem – pomsta všem chlapům, kteří si myslí, že opilá holka je volně k dispozici. Není to seriózní drama, ale způsob, jak prezentovat pokrytectví dvojího metru. To se to krásně, s lehkostí a nadhledem káže, jak se má slušná dívka chovat, dokud se neukáže, že ve hře je vlastní dcera. Závěr koresponduje s celkovým nastavením a stylem, a proto jej docela beru. Nejméně propracované je obrácení advokáta, ale budiž, asi mu ta špína přetekla přes hlavu. Každopádně je stylová prezentace #MeToo vcelku originálního pojetí s dobrou demonstrací, o co se jedná. ()

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

16.07.2022

Režisérka a scenáristka Nadějné mladé ženy Emerald Fennell byla údajně přizvaná herečkou Anou de Armas (Není čas zemřít, Na nože), aby pomohla napsat scénář k chystanému akčnímu spin-offu Johna Wicka… (viac)

Filmová Barbie doplňuje obsazení

Filmová Barbie doplňuje obsazení

16.04.2022

Christopher Nolan (Tenet, Temný rytíř) a jeho Oppenheimer zřejmě není jediný film, do kterého se v těchto dnech snaží tvůrci obsadit celý Hollywood. Podobně na tom je i chystaný snímek režisérky… (viac)

Byly uděleny 34. Evropské filmové ceny

Byly uděleny 34. Evropské filmové ceny

11.12.2021

Dnes byly v rámci svého 34. ročníku uděleny Evropské filmové ceny (EFA). Slavnostní večer se kvůli stále trvající pandemii covidu-19 opět odehrál bez přítomných diváků a celý ceremoniál proběhl v… (viac)

93. Ceny akademie - výsledky

93. Ceny akademie - výsledky

26.04.2021

Dnes v noci proběhl 93. ročník předávání Oscarů, cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS). Ceremoniál se odehrál kvůli stále trvajícím protiepidemickým opatřením zcela netradičně ve velmi… (viac)