Ragnarök – Konec světa

Nórsko / Dánsko, (2020–2023), 13 h 50 min (Minutáž: 38–55 min)

David Stakston, Jonas Strand Gravli, Herman Tømmeraas, Theresa Frostad Eggesbø, Emma Bones, Henriette Steenstrup, Gísli Örn Garðarsson (viac)

V jednom norském městě, které je ohroženo znečištěním a tajícími ledovci, se zdá, že přichází konec světa. Dávné zlo ale dokáže vyzvat na souboj jen legenda. (Netflix)

Kyrgyzstanec

Asi jedna z mála věcí, kterou jde milovat napůl ironicky a napůl upřímně. Vizuálně přitažlivý, psychologicky bizardní. Epizody bych seškrtal na půlku, ale jsou tam pěkný momenty. ()

SteewCZ

No tak tohle je absolutní překvapení! Hodnocení 4/5 dávám hlavně proto, že jsem od toho nic nečekal. Seriál oplývá takové mysteriózno, temnější atmosféra, rozhodně nikam nespěchá, což mu v tomhle případě ani není na škodu. Nedějí se tam totální píčoviny, kdy se chcete zabít při jejich sledování jako u amerických seriálů, což je za mne obrovské plus. Takže za mě rozhodně super překvapení. ()

bigmatko

na tento seriál som narazil v podstate náhodou a ako to už pri netflixe u mňa býva myslel som že to bude iba taká "srágorina" bez hlbšej myšlienky. Ale naozaj ma to dostalo. pochmúrna fantazy chuťovka so severskej mytológie s atmosférou severských krimi filmov. Oceňujem aj pomerne rýchle tempo príbehu bez zbytočných dialógov. Do popredia sa dostáva samotný príbeh a príroda kde sa to odohráva. ()

Sidenius

a za mě JO. Poměrně podařené - zasazené do dnešní doby s krásou přírody středního Norska (Edda je v centrální části) a slušně odvyprávěné severská mytologie. To že je Loki bezpohlavní se ví a i zde je to vkusně (na dnešní dobu) zmíněné. Rozhodně jsem se nenudil a těším se na třetí sérií. :) OST stojí taky za to. Zrecyklované slavné songy z jiných produkcí které sem ale fantasticky pasujou.  Hraje si to na hollywood ale není to hollywood i to bylo příjemné. ()

breebee

Mám ráda norskou tvorbu, takže vlastně moc nevím, proč jsem tenhle seriál pořád odkládala. Každopádně jsem ráda, že jsem se k tomu dopracovala. Hezké prostředí a diverzita (která není ovšem vinou Netflixu nýbrž toho, že na severu už tyhle věci berou automaticky a nefňukají nad tím) jsou given, je tam spousta likeable postav, děj je zajímavý a hezky kombinuje mytologii s aktuálními problémy. Pokud jste se severskou mytologií obeznámeni (tzn aspoň jste viděli Thora od Marvelu), tak si to užijete ještě o chlup víc, protože některý ty věci tam jdou hezky předpovědět. Zároveň se to nebojí skoro ničeho. Rozhodně se těším na další sérii. ()

petrxx

Souhlasim s nazorem, jak super s potencialem to zacalo, tak to skoncilo jako totalni sracka, plna netflixoveho homosexualniho podsouvani. ()

Orbitus

Seriál se mi ze začátku velmi líbil, první série byla fakt skvělá, řekněme, že se jedná o moderní pojetí staré severské mytologie. Druhá série už krapet haprovala v obsazení a postavách. Je mi líto, ale opravdu není pro děj příjemné tam rvát na sílu LGBT. 3. série je už skutečně nesledovatelná. Scénáristi naprosto opomíjejí průměrnou společnost a věnují se jen extrémům spojeným menšinami a různými rasami. To nemá nic společného se severskou mytologií, to je prostě na sílu ražená extremistická propaganda. Seriál se stává nesledovatelným, protože z menšin se najednou stávají většiny, které skutečně narušují průběh děje a je to naroubované asi stejně kvalitně jako když vám někdo rozbije kladivem auto a řekne, že vám ho vylepšil. Je mi líto, ale s novou sérií musím snížit své hodnocení, protože se to fakt už nedá sledovat, zejména, když člověk má alespoň trochu ponětí o severské mytologii. Je to krásná ukázka úpadku kinematografie. ()

DerfelCadarn

Po 1. dílu mě to chytlo a sjel jsem na jeden zátah všechny díly a čekal jsem na něco epickýho...a ono nic. Neříkám, že tohle propojení severský mytologie do moderního světa je nějak špatný, jen by se to za mě dalo nacpat do dvouhodinovýho filmu. Čekal jsem větší spád a i ten konec byl dost nejasnej. Výběr herců vcelku OK. Brácha hlavního hrdiny, který měl být patrně analogií k Lokimu byl přesně takovej teenage hajzlík, jakýho bych očekával. Myslím si, že to má větší potenciál než 3*, ale to ukážou až další pokračování. Jestli teda nějaký budou. 60%. ()

Lunado

Ale toto je dobré, Škandinávci vedia robiť seriály šmrncnuté fantazy, či mytológiou, čo neurobia trikmi, to spravia dobrou hudbou a slušnými hereckými výkonmi. Ťarbavý Thór môže liezť na nervy, ale taký je aj v mytológii, na myslenie mal predsa Lokiho. Je to komorný príbeh z malého mestečka na konci krásneho Nórskeho fjordu, nečakajte žiadnu Ameriku a to aj doslova. Dúfam v druhu sériu. ()

Googooplexer

Valhalla hills 90210 v norskej dzedzine v koňovej prdeli. Videl som polovicu (nechal som sa nachytať tunajším hodnotením) a prial som si koniec sveta. Sú tam asi všetky nesympatické herecké kxichty, ktoré sa vyikrili v nórskych fjordoch. Je tam nórsky Brandon, nórska Kelly, nórsky Steve Sanders.. všetci. Hviezda 1ks, že je to vo farbe. ()

totleben

Kombinace severské mytologie,ekoslunečna,multikulti obohacení.Dobře natočeno s typově zajímavými představiteli.Norská kladiva very nice... ()

Hexx

Zase ti Norové!!! Opětovně musím smeknout před tímhle skvostným seriálem, tak jako u většiny, co "vyjede" z norské krásné přírody, zvlášť když je to ještě ověnčeno norskou mytologií, zde pojatou v moderním světě. A hle! Zčistajasna tu máme velmi zajímavý, poutavý příběh. Líbil se mi zejména kontrast zasazení do moderního světa a tím se postupně dovídáme potřebné informace, naservírované na zlatém podnose! Jediné co se mi nelíbí je, že není žádná třetí série a de facto zůstává otevřený konec. Na druhou stranu - někdy je otevřený konec lepší než dojebkaný.. Update po třetí sérii: No mám z toho smíšené pocity, ale beru to tak jak to je a hvězdu nesundám ani za pytel sušených muších varlátek. ()

D.Gilmour

Ikdyž nejsem zjevná cílová skupina, musím konstatovat, že se mi seriál velmi líbí. Není zdaleka tak hloupý jako seriály pro teenagery bývají. Snad si to nepokazí. ()

Martyrium

Na začiatku to boli najmä kvôli prostrediu, atmosfére a inému poňatiu celkom v poho 4 hviezdy. Na konci sa to vyšplhalo ledva na jednu. Aj to ani neviem prečo. Už druhá séria mala divné, nekonzistentné pasáže a už od prvej časti tretej série sa mi niečo nezdalo. Stratilo to ten nádych, ze niekto tam niečo chce. No aaa, dámy a páni, záver je už z môjho pohľadu totálny prúser. Ak to chceli od začiatku takto ukončiť, tak to malo k tomu aj prirodzene smerovať. V niektorých recenziách tento "twist" prirovnavali (treba povedať ze v negatívnom zmysle) k Fight Club alebo Shutter island - a to teda trefne - hlavne z toho hľadiska, ako sa dá záver riadne sprasiť. Ten pľuvanec do tváre diváka a ta hora nelogickosti, ktorá sa na konci vynorí, je proste už cez čiaru. Už dávno ma niečo tak nesklamalo - a to tu tlela iskierka nádeje pri upadajucom Marveli. Netflix, ak takto, tak radšej žiadne pokračovania. Vynára sa teda logicky otáznik ako dopadne posledný Stranger Things, pretože pri Sex Education to tiež nie je veľká sláva. ()