Stanley Ipkiss (Jim Carrey) je na prvý pohľad obyčajný a nezaujímavý zamestnanec banky, ktorého jedinou radosťou je čítanie komiksov a sledovanie kreslených filmov. Je smoliar, ktorý nemá šťastie ani v láske. Jeho život sa však zmení, keď vyloví z rieky starú drevenú masku. Keď si ju nasadí, získa schopnosti kresleného hrdinu a využíva animované rekvizity. Vďaka maske sa z nenápadného úradníka stáva neuveriteľne škeriace sa monštrum so zelenou tvárou a nadprirodzenými schopnosťami. Dokáže však potrestať zlú chyžnú, preľstiť partiu násilníkov a vytrestať podvodníkov v autoopravovni. Pred policajným poručíkom Mitchom Kellawayom (Peter Riegert) predstiera, že o nočných udalostiach nič nevie. Napokon sám si nie je istý, či sa mu to všetko len nezdalo. (TV Markíza)

ajuska

Film založený na gumovém obličeji Jima Carreyho. Není to ani tak nějaká supervtipná komedie, ale prostě taková ztřeštěná bláznivina, která nemusí sednout každému v každém okamžiku. Na odregování je tenhle snímek určitě dobrá volba, jako děti jsme to milovali a koukali se pořád dokola, teď už to sice není tak úplně ono, ale k nudě má Maska stále dost daleko (uvidíme za pár let :) ()

themic

Jedna z nejlepších komedií Jima Carreyho. Je to sice občas trochu úchylné, ale to by nebyl Carrey, kdyby to v jeho filmu nebylo. Dobrá komedie, která je natočená podle komiksu. Jako jedna z mála se vcelku povedla. Ještě si pamatuju, jak vysílali v televizii kreslený seriál Maska, ten taky docela ušel. Film pobaví:) 80% ()

Anderton

Ťažko po čase hodnotiť objektívne, ale aj po dlhých rokoch mi pri spomienke na niektoré scény z tohto filmu naskakuje na tvár úsmev podobný hore zobrazenému plagátu. Maska je prekvapivo originálna komédia, ktorú možno označiť za rodinnú. Čiže je vtipná ako pre najmenšie deti, tak aj pre ich starých rodičov a rodičov, ktorí skonštatujú, že najlepšie sa dá zasmiať na totálnej blbosti. Tou je tento film mimochodom tiež. ()

Hogun

Jediná komédia, kde Jima Carreyho "znesiem" a konečne absolútne "pasuje" ku jeho (pre mňa preexponovanej) mimike. Neviem si predstaviť kto iný by Masku zvládal tak verne. Tanečné choreografie nemajú chybu a digitálne efekty spolu s vtipnými hláškami len dokreslujú atmosféru vydarenej komiksovej zábavy. ()

HOCKEYKA

Jedna z mojich srdcoviek,na ktore nedam dopustit.Tento film dal svetu Jimma Carreyho,skveleho komika a herca,a preto je jeho vyznam neopakovatelny.Okrem toho je uplne skvele natoceny,s uzasnymi vizualnymi efektami a jeden z mala filmov,pri ktorych preferujem slovensky dabing.Zaroven je to jediny film,v ktorom mi neprekaza pritomnost Cameron Diaz. ()

• Film se od původní komiksové předlohy značně liší. Komiks je totiž orientován na dospělé čtenáře a jedná se o krvavý horor, jehož ústřední postavou je psychopatický vrah přezdívaný Big Head. Podle tvůrců však došlo ke změně žánru až s nápadem obsadit do hlavní role Jima Carreyho (Stanley Ipkiss), pro nějž byl přepsán scénář, než mu byla role vůbec nabídnuta. (mokki5)

Vrátí se Carreyho Maska?

Vrátí se Carreyho Maska?

28.01.2020

Snímek Maska z roku 1994 nastartoval kariéru herečky Cameron Diaz a patří mezi nejikoničtější role Jima Carreyho, celosvětově pak vydělal 351 milionů dolarů na 23milionovém rozpočtu, o to větší… (viac)

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

Další dobrodružství s režisérem Pirátů

01.07.2010

Gore Verbinski pořád hledá projekt, kterým by navázal na veleúspěšnou karibskou trilogii. Příští rok uvidíme jeho digitálně animovaného Ranga, ale co dál? S adaptací videohry BioShock to kvůli… (viac)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Ale zato s britským řízkem Vinniem Jonesem. Možná je to nakonec lepší volba – Jonesovi spíš uvěříme, že je druhým nejlepším zabijákem na planetě, než nějakému hrochovi s copem. O čem je vlastně řeč?… (viac)