Pavučina lži

• Veľká Británia Legacy of Lies

Bývalý agent MI6 je opět vržen do světa špionáže a riskantním způsobem se snaží odhalit zarážející pravdu o jistých operacích řízených neznámými tajnými službami. (AMC Czech)

Figu

Taková typická Vandammovka točená po přelomu století, to znamená, že zde máme spousty hereckých nekvalit natáhlých z Ukrajiny, kulisy jsou laciný (starý karosy jsou k popukání), akce míň než by se dalo v akčním béčku čekat, no a samozřejmě nesmí chybět trochu toho rodinnýho dramatu a dobrodružství se starostlivou dceruškou... Když si odmyslím všechny tyhle prvky, tak to nebylo zase tak zlý a v klidu to do toho průměru Scottových bijáků zařadit můžu! 55% ()

verbal odpad!

Režie: Úweho potrat s jedním „el“ / Scénář: Mozková dysfunkce / Hudba: Z porna / Produkce: Svaz bulharsko – rumunských bezdomovců / Hrají: Prkenně přiteplený baleťák, slizký fracek s účesem na debila, odporná vyhaslá hvězda secondhandového rumunského BDSM porna, odporná vyhaslá hvězda secondhandového ukrajinského shemale porna, dva dědci s obličejovou obrnou a banda tetanicky pózujících kožobundových ovarových krků. / Stručný obsah: Přiblblá přestřelka, přiblblé antré do Labutího jezera s ovarovými krky, neumětelské lkaní traumatizovaného baleťáka, defilé imbecilů z tajných služeb, neherecká etuda pornoherečky, hloupé žvanění přechytřelého smrada, přiblblá přestřelka 2, přiblblé antré do Labutího jezera s ovarovými krky 2, neumětelské lkaní traumatizovaného baleťáka 2, defilé imbecilů z tajných služeb 2, přiblblé antré do Labutího jezera s ovarovými krky 3 a 4, neherecká etuda pornoherečky 2, hloupé žvanění přechytřelého smrada 2, neumětelské lkaní traumatizovaného baleťáka 3, přiblblá přestřelka 3, přiblblé antré do Labutího jezera s ovarovými krky 5 a 6, závěrečné defilé imbecilů z tajných služeb, konečník. / Nejlepší scéna: Odporná nehrající pornoherečka předstupuje před rotu na ni mířících imbecilů z tajných služeb a přikládá si k hlavě pistoli se slovy „Odhoďte zbraně, nebo se zabiju“. Načež je imbecilové z tajných služeb fuckt odhodí. / Verdikt: Pokoutní lobotomie zrezlou jehlou na špízy. ()

T2

Rozpočet $4,5milióna║ Scotta Adkinsa môžem aj keď hrá v týchto prevarených, občas troška zle prekombinovaných béčkach, dalo sa. /50%/ ()

Wacoslav1

Tohle si Adkins fakt nezaslouží. V 90 letech mohl být podobnou béčkovou akční hvězdou jako pánové Dolph nebo Jcvd, ale doba nám bohužel jaksi poněkud zdegenerovala a tak zjevně musí brát všechno co dostane. Akci kritizovat nebudu. To je to jediný co se dá ocenit. Aspoň je relativně přehledná a dá se na ní koukat, ale zajímalo by mě co si pan scenárista a režisér v jedné osobě šlehnul než napsal tenhle absurdní a do morku kostí vygumovanej scénář, ale možná, že současným dětem pro který současná učebnice dějepisu rovná se nezvratná skutečnost se to bude líbit. Ostatně nezapomeňte, že Putin číhá všude! Já fakt nečekám od filmu podobnýho typu něco sofistikovaného, ale byl byl bych rád kdybych se aspoň nemusel každých pět minut chytat za hlavu. Chci toho zase až tolik moc? No evidentně bohužel asi jo.40% ()

mzss1

(65%) Od tohoto akčního béčka jsem měl docela očekávání, ale raději ne přehnaná. Scott Adkins je zde dobrý a to i po herecké stránce se docela snaží. V soubojích (jak jsem předpokládal) není, naplno využit, ale přesto se tu najde dost dobrých kousků. Režijně a technicky to též není nejhorší, rozhodně se tu najde pár hluchých míst, divných záběrů, ale v tomto ohledu si moc stěžovat nemohu. Akce je rozložena tak nějak optimálně po celém rozsahu filmu. Ke konci teda už nemá moc, co nabídnout, ale co už …. Ještě tak ta první půlhodinka působí trochu roztěkaně. Máme tu akční sekvenci, ta najednou skončí, pak se objeví jiná scéna apod., ale pak už ta zmatenost vymizela. Co se týče scénáře a nějakého děje, no tam je to takové né moc zajímavé a někdy i trochu nelogické, ale až tak mě to nepohoršilo. Holt, kdyby tahle nesmyslná špionáž byla pojata jinak – dopadlo by to možná lépe. Protože celkový vizuál byl slušný, o dost lepší než současná béčka. A korunu tomu nasadí poslední minuta filmu, která už vůbec postrádá smysl. No, abych to moc nekritizoval, právě díky tomuto příběhu, plném dost divných zvratů a scén, to trochu film shazuje. Jinak to nenudí, je to svižné, akce dobrá, skvělý Adkins, nenudí to, takže ty lepší 3* určitě udělím. Za zmínku ještě stojí Scottova filmová dcera, která mě až tak neiritovala, ale její finální zásah byl už přes čáru – to uznávám. Dá se to vidět max jednou, mělo to navíc teda. ()

Arsenal83

Že vraj thriller, Veľká Británia. Toto si malo nájsť nejakého britského diváka? Predpokladám, že tržby za toto dielo nestačili režisérovi ani na dobitie si Oyster karty, aby v tom Londýne mohol chodiť metrom. To už nie je béčko, či céčko, toto je ďaleko v druhej polovici abecedy. Príbeh o ukrajinskom machovi a jeho špatnej dvanásťročnej dcére s účesom polo ostrihanej ovce a vysokým čelom kvadratických rozmerov ma naozaj nezaujal, hoci som sa s úsmevom pozeral na to, že v mafiánskych kruhoch už rozkazujú 18-ročné vychrtlé blondíny. Najlepšiu scénu ako z kabaretu perfektne vystihol verbal na konci svojho komentára. ()

Lacike

Tento film nie je vhodný pre ľudí, ktorí nesledujú súčasné lacné DTV akčniaky alebo ľudí, ktorí od Adkinsoviek očakávajú dychvyrážajúce bitky. Adkins sa za 4,5 mega pokúsil natočiť štandardný akčniak s prestrelkami, naháňačkou, pár bitkami a hlavne nejakým príbehom. Snaha zúčastnených je viditeľná, ale nedostatok talentu a peňazí ich podrazil prakticky vo všetkých smeroch. Protirusky ladený príbeh mi nevadí, ale je podaný absolútne nezáživne. Adkinsova osobná línia je tiež strašná nuda. Adkins je nútený hrať civilne, obyčajného chlapíka, ktorý sa stará o dcéru a v tejto polohe je Adkins nepoužiteľný. Naplno sa ukazujú jeho herecké limity a absolútne sa im nepodarilo vybudovať vzťah medzi otcom a dcérou a tým pádom mi bolo úplne jedno, či ju zachráni. Adkins sa hodí len do výrazne štylizovaných postáv typu Boyka alebo prehrávajúcich záporákov. Logické nezmysly v príbehu trefne vystihol verbal. No a akcia? Oceňujem jej pestrosť a snahu natočiť maximum v exteriéroch a s praktickými efektami. Kvôli nízkemu rozpočtu sa dá odpustiť, že sa to odohráva v hnusných lokáciách a že nasvietenie je tiež také nepríjemné. Keby fungoval film po dejovej stránke, tak mu to aspoň mohlo dodať na pochmúrnej atmosfére. Lenže Bol všetku akciu sníma strašne sterilne. Častokrát mi v nej chýbala väčšia dynamika, snaha o trochu štýlovosti, proste niečo čo by jednotlivé scény ozvláštnilo natoľko, aby som mal chuť si ich pustiť opakovane. To sa týka aj bitiek. Choreograficky sú síce zvládnuté dobre a pôsobia kontaktne, ale dočkáme sa len obyčajných základných chvatov a v tom sterilnom nasnímaní pôsobia strašne nefilmovo. Najviac to je patrné v bitke v aréne, ktorá pôsobí pre mňa rovnako nudne ako UFC zápasy v telke. Chýbala mi tam nejaká gradácia. Proste sa borci pár minú monotónne mlátia kým nakoniec jeden z nich neodpadne. Najviac sa mi páčila bitka s hlavným poskokom jedného zo záporákov v podaní Leona Sua. Tam sme sa dočkali aj pár trochu náročnejších chvatov. Celkovo sa ale kvôli bitkám tento film neoplatí vidieť a nič ďalšie už neponúka. Napríklad autonaháňačka je oproti kúskom PM Entertainment hotová tragédia. Takže výsledkom je videobéčko na jedno pozretie, ktoré je lepšie ako súčasné Seagalovky, Willisovky alebo posledná Gibsonovka. To neznamená, že je to niečo, čo stojí za pozornosť, skôr to len značí jak hlboko spomínaní bývalí akční borci klesli. 4/10. ()

Ouwen

Fenomenální akční scény, skvělá práce s kamerou, zajímavý soundtrack a motivy, nespočet lokací a opět skvělej Adkins. Akci měl na starosti Tim Man, souboje maj pouze prvky akrobacie, ale víc se používají ozbrojovací chvaty, boje na zemi, kopy z otoček. Vše působí kontaktně, dynamicky a je přehledně nasnímaný každý chvat, na střih si též nemůžu stěžovat. Jediné co, tak souboje působí trošku úsporně ale víc realisticky a vyniká náročnost všech úderů. Přestřelky jsou hutně a poctivě nazvučený, Rko je šťavnaté a taky je akce dostatek. Film však působí lehce netypicky, sem tam nelogicky a dost chaoticky. Závěr se mi vůbec nelíbil, ani né kvůli tomu že "Rusáci jsou zlouni, bla bla", a však to celkové pojetí se mi příliš nelíbilo. Spoustu prvků pak působí až náhodně a místama mi vadil nešťastně vložený střih, postavy pak nemají až takovou hloubku a dost věcí je celkem nedotáhnutých. Chybí mi větší tah na branku. Aspoň má film dynamické tempo a neustále se střídají zajímavé interiéry a exteriéry a díky pestrému vizuálu a šikovné kameře, se na film parádně kouká. Adrian Bol je šikovnej. No Scotte, díky že se snažíš experimentovat a dáváš tolik úsilí do samotné akce. A však, Eliminators se mi líbil víc, typově podobný filmek, tady mi chyběl pořádný zabiják, co by šel po Scottovvi. ()

ConanVJ

Nezajímabý příběh alespoň trochu dohání akce, které by mohlo být i víc. Takhle slabší průměr na jedno shlédnutí. Adkins by si zasloužil víc. 50% :( ()

vegetol.mp

Solidní akčňák s překvapivě dobrou režií, kterej sice pracuje s rozpočtem i scénářem Seagalovek, ale vizuálně je světelný roky před nima. Akce je dostatek a je přehledně a dobře natočená a celkově má film solidní produkční zázemí a nepůsobí levně. Bohužel má to i svoje stinný stránky. Dcera hlavního hrdiny je sice otravná, ale dá se snést, na rozdíl od dementní ukrajinský novinářky, který jsem přál celej film bolestivou smrt. A pak je tu taky to, že tvůrci do podobnýho filmu tahají ideologický sračky, na který není nikdo zvědavej. Když se koukám na akčňák se Scottem Adkinsem, chci ho vidět, jak nakopává padouchům prdel, nepotřebuju ideologický antiruský školení od otravný novinářky, která blekotá bláboly o fake news a vraždění opozičních politiků. Celkově ale solidní akčňák s jako vždy dobrým Adkinsem. ()

Martin741

Scott Adkins na klasickej sinusoide. Obcas vyplodi nieco dobre - Avengement, Americky Zabijak, obcas zase dajaku capinu jako toto. Pochopil som, ze je otec a ze sa stara o dceru ... potom este nejake zajeby v Rusku ... jedna nahanacka a koniec. Bieda, ale SEgos roku 2020 netocil takze vydalo na : 35 % ()

bourec

Akce ve filmu moc není, ale to u některejch filmů až tak neva. Musí tam být ale slušnej příběh. Tahle ukrajinská blbost nemá nic. Je to strašný. 20%. ()

Johnny.ARN

Ach tie jeho trápne Bčka. Aspoň sa už vykopal z Ázie a začal točiť s Ukrajincami, čo nvm či je výhra. Príbehovo spletité a zbytočné, fighty fajn, prestrelky trápne. 2 z 5 ()

kenkaku

Tak uplná tragedie na film sponzorovaný ukrajinskou vládou to není. Dokonce bych řekl, že nic lepšího (ohledně akce) pod rouškou ČR nikdy nevzniklo. Takže s ohledem na okolnosti, je to vlastně pecka. Děj jako takový není žádné velwsílo, ale akce je natočena ukázkově. Osobně jen nechápu, proč do toho lezl Adkins. To je na tom tak zle? ()

sedm.1

V rámci produkčních možností a jak režisérského, tak scénáristického umu Adriana Bola, se nakonec ve výsledku jedná ještě o docela snesitelnou podívanou, které samozřejmě vévodí božský Scott Adkins, jenž ovšem dal tentokrát přednost před tradiční ultimátní řežbou klasickému thrilleru, kde sice též nechybí pár soubojů a ani nějaká ta přestřelka, nicméně zápletka tu už neslouží jen jako spojovací prvek mezi nepřeberným množstvím akce, ale je tomu přesně naopak, takže tu máme slušně rozvinutý příběh, který je jen tak mimochodem i krapet takovou malou politickou „agitkou“, každopádně, jeho hlavní problém je, že i přes poměrně jednoduchou a přímočarou dějovou linii se z toho stejně podařilo udělat tvůrcům pořádný, občas i logiku postrádající, maglajz, který tedy ne že by působil nesrozumitelně, nicméně ne nadarmo se říká, že někdy je lepší méně než více, a zde se to kvůli tomu očividně vymklo celé kontrole. Naštěstí to má ale jinak docela slušný spád, bavila mě syrovější atmosféra a samozřejmě také těch pár soubojů oživují film o 200%, jelikož díky Adkinsovi vyvolávají opět zatraceně luxusní pocity blaha, ten chlap je prostě fakt bůh. Co tu naopak chybělo, bylo napětí a nezafungovali tu ani dramatické situace a emoce, které tu měli sehrát také důležitou roli. Legacy of Lies je tak zkrátka snesitelné béčko, které má sice nemalé množství much, ale úplně zatracovat si rozhodně nezaslouží a opakuji, v rámci možností a diváckého přístupu a tolerance to dokáže i docela zabavit. ()

Lukoboss

Tak, jak blbě vypadá ten plakát, tak je blbej i ten film. Už od začátku jsem si říkal, že to není ono, a to rozhodně není dobře. Nejdřív nějaká akce, přestřelka, zatím divák neví, co se děje, najednou střih a sledujete souboj v klecích, kde padne zmínka o K-1, který už je dávno mimo hru. A pak najednou přijde na scénu nejchytřejší dvanáctiletá holčička, kterou svět viděl, ta umí dirigovat vlastního tatínka, ví, kdy a na co sázet, a taky umí použít zbraň. Do toho ten šílenej britskej akcent a tatínek, kterej se s dcerou vůbec nebaví jako s dcerou. Snaha zaplést do toho ruský agenty a nějakou šílenou zápletku, která se v průběhu 100x změní, zvlášť v závěru se to točí jak na řetízkáči, ale zachránit už to nejde. Bitky nepůsobí blbě, obzvllášť bitky na blízko vypadají, že to celkem bolí, ale tak nějak to nestačí. Snaha byla, ale furt je to béčko... A. Bol je teprve na začátku. ()

iXtr3m3

Nechávať Adkinsa pokúšať sa niečo hrať a to dokonca mizerného rodiča s pochybnou minulosťou? To teda fakt nie. Strašne slabo využitý jeho potenciál. ()