Volá sa John Kruger (Arnold Schwarzenegger) a pôsobí ako špecialista v programe na ochranu svedkov. Pracuje zásadne sám a jeho výsledky sú vždy dokonalé. Svojimi razantnými zásahmi dokáže ohrozeného človeka dokonalo vymazať z povrchu zemského a dať mu šancu na nový život. Teraz pred ním stojí jedna z najťažších úloh. Má ochrániť Lee Cullenovú (Vanessa L. Williamsová), mladú pracovníčku zbrojárskej firmy, ktorá pomohla získať FBI dôkazy o technológii novej zbrane, elektromagnetickej pulznej pušky EM 1, a jej chystanom nelegálnom predaji ruskej mafii. Kruger netuší, že tentokrát bude musieť bojovať proti vlastnému kolegovi a bývalému učiteľovi Deguerinovi- mužovi, ktorý pozná všetky postupy a triky programu na ochranu svedkov. Tomu sa nielen podarí zmocniť svedkyne, ale aj falošne obviniť Krugera zo zrady. Kruger  nie je zvyknutý prehrávať, a tak sa s pomocou jedného z bývalých svedkov rozhodne vyraziť do protiútoku. (TV Markíza)

Eraser

Na celém filmu je vidět, že Arnold se při natáčení trošičku nudil (asi pořád ještě chtěl se z akční hvězdy změnit v komika). Pravdou, ale je, že Likvidátor byl poslední jeho velký hit. ()

Sir Ludvig

Škoda že film padne na hubu, práve keď má začať gradovať. Po Arnoldovom pristátí po padákovej scéne nadsadená latka začala klesať geometrickou radou. ()

Cortesz

Ze začátku to vypadalo velmi slibně, Arnold zase zpět ve skvělé formě a s hubou plnou suchých hlášek. Pak ale přišla scéna v letadle a už jsem se koukal zda nejde o komedii, nebo zda dokonce i o parodii, následovala další scína v ZOO, nebýt těchto dvou scén dám i možná více, sice jsou to ty nejlepší akční pasáže ve filmu, ale s příšernými triky a s naprostou absurdností, ale nakonec jsem tedy pochopil, že jde o oddechovku tak tedy budiž. Herecké výkony mě potěšili ze strany James Caan, kterej si střihl skvělého slizkého záporáka, Arnold jako vždy takový jakého chceme, škoda jen že do hlavní ženské role nebyla obsazena nějaká známější herečka, Vanessa L. Williams naprosto nevýrazná a občas i krajně nesympatická. ()

Havala

Již novodobější varianta akční tváže Arnoldovy. Ta zbraň mi sice připadala jako vánoční dáreček malého kluka která má dšlat hlavně VRRR, VRRR, ale celkový dojem je opravdu dobrý. 77% ()

Dinsberg

Třebaže tenhle film rozhodně nepatří do Arnoldova zlatého fondu, rozhodně si stojí líp než Konec světa. Triky jsou jaké jsou, ne zrovna špičkové, ale také ne dementní. Některé scény, ale jaksi postrádají závislost na fyzikálních zákonech. Scéna s padákem budiž toho důkazem. Jen je mi líto, že James Cromwell se neohřál trochu déle, de facto měl zde jen jedinou scénu. Zajímavý se mi zdá námět, kdy člověk ani v programu na ochranu svědků není v bezpečí. A pak už jen záleží na tom, jakou cenu má jeho smrt. Z toho je mi trochu šoufl. ()

Budisovie

Tento film som videl snáď 30 krát a neprestal ma baviť ani po rokoch. Ideálna akčná klasika. Dovolím si vytknúť len pád z lietadla to bolo ozaj prehnané :). ()

borohub

Pro milovníky akčních filmů to pravé ořechové, pro ti co dávají přednost spíše "inteligetním" filmům to příjde úplně na nic, já dávám tři hvězdy, protože i se schwarzeneggerer jsem viděl lepší filmy ()

Uberlord

Bohužel další Arnoldovo béčko a to s podprůměrnými efekty. Arnold je sice přesně takovej, jak ho mají všichni rádi... a dojde i na skutečně slušnou přestřelku s parádními explozemi. Ale když je to všechno zbytečně nataženo na dvě hodiny, tak se člověk začne nudit. Od poloviny filmu nepřijde nic nového, co by člověka zaujalo. Přestřelka na jednom místě a pak zase na druhém... občas se něco žbleptne, ale nic podstatného, protože vše podstatné, je řečeno v první hodině filmu. Dále už dojde pouze na méně významné dialogy, které to celé natáhnou. - Člověk sleduje tu přestřelku a říká si, jak to asi skončí... no... a neskončí... Místo pořádného finále, se nám film opět natáhne a to o trapnou poslední scénu, která pro tohle slušně vyhlížející akční béčko, znamená hořkou třešničku na (po dvou hodinách na sračku rozteklý) dort... ()

helrohir

Skôr slabší akčňák, ktorý ťaží najmä z prítomnosti legendy tohto žánru - Arnolda Schwarzeneggera. Nebyť jeho prítomnosti, film by bol ešte slabší, než koniec koncov je, hoci badass James Caan je celkom hustý a aj niektoré akčné sekvencie dokážu potešiť fanúšika tohto žánru. Avšak tvorcovia si mohli odpustiť tie trikovo nevydarené scény s lietadlom a padákom, a taktiež s krokodílmi, pretože tie vo mne vyvolali skôr smiech než pocit úžasu. Scenár veľmi slabučný, réžia skôr priemerná. Suma sumárum 55%. ()

horor2

Z Terminátora se stává likvidátor, který baví povedenou akcí, humorem a krásnou Vanesskou, kterou nám Conan ochraňuje. Scéna s aligátory mazec. ()

Blazkowicz

První akčňák s Arnoldem, který mě vůbec nebavil. Arnie je sice dobrej jako vždycky, ale ten styl kterým to je natočené, mně k němu vůbec nesedl. Představoval bych si tam úplně jiného herce. Efekty ve scéně s letadlem jsou příšerné a jde úplně krásně vidět, že ve vzduchu je dvojník. Prostě slabota."Dej se vycpat." 2+* ()

ostravak30

Před tímto filmem přišla mj. i řada Schwarzeneggerových komedií. A byla to už nějaká chvilka, co si nestřihl pořádný akčňák. Likvidátor vychází z principu ochrany svědků. Je to klasický akční film, kde se hodně uniká zabijákům, střílí a předvádí se neuvěřitelné kousky. Třeba jak likvidátor vyskočí z letadla bez padáku a následně se vyhne celému letadlu, které si to štráduje přímo na něj. Nejbizarnější je asi souboj s aligátory, kteří se chvílemi chovají, a i tak vypadají, jako zmutovaní. Likvidátor není nic strašného, ale taky to není žádný výjimečný film. Prostě klasická průměrovka. ()

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Útočiště v minulosti

Útočiště v minulosti

05.07.2008

Nenachází se pouze ve vzpomínkách vaší senilní babičky. Tohle je myšleno doslova. Akční sci-fi Hiding in Time by se dala zjednodušeně nazvat crossoverem Arnoldova Likvidátora a Jean-Claudova Timecopa… (viac)