Neohrožený žoldák se pouští do nejnebezpečnější mise kariéry. Má zločineckému bossovi zachránit uneseného syna. (Netflix)

husokachna

Když jsem zjistil, že se děj odehrává v Bangladéši, zaplesal jsem radostí, že budu moct v recenzi použít jméno Dežo Bangladežo. Akorát mě za boha ne a ne napadnout, jak ho do textu nenásilně zakomponovat. Nicméně...velmi příjemné překvapení, které mírně nadhodnocuji, vzhledem k tomu, že to na csfd dostává docela bídu a vzhledem k tomu, jak jsou všichni poslední dobou posraní z Johna Wicka. Tohle je úplně stejně hloupý, jako John Wick, hlavní postavu to taky posouvá nesmyslně nedějem, aby mohla zase a znovu efektivně likvidovat nepřátele. A oba představitelé hlavního hrdiny jsou v podstatě neherci. Ale na rozdíl od Johna "týden jsem nesral a vepsalo se mi to do tváře" Wicka, Tylerovi docela věřím jeho urputnost a jeho trauma se mě dotýká trochu víc. A tak mě Vyproštění vtáhlo a docela drželo pod krkem až do finále. Je škoda, že nářezová a nekompromisní akce (honička v autech super a kamera ještě víc super) se v závěru překlopí v akci víceméně tradiční a finále je tak horší předchozího dění. Spokojenost mi ale vydržela do konce a už se těším, jak si zítra pustím druhý díl. Dávám čtyři ucházející Deže Bangladeže ;-). ()

ROCK,THE

Naprosto skvělý film! Kdo má rád pořádné akční thrillery, tak ať se podívá na tento nový skvost od @netflix ! @chrishemsworth nebyl snad až na Thora nikdy lepší! Absolutně skvělý film s perfektní atmosférou a hudbou. Komu se líbil filmy typu 13 hodin, Sicario atd. tak si rozhodně přijde na své. ()

warrenur

Akcia a kamera takmer kvalit Bourna. Klobuk dole. Chris je taktiez uveritelny a zrejme instruktorov pocuval. Vyzera to posobivo. Detsky herec je ok. Pribeh je prostucky a obcas su dejove zvraty dost naivne. Kazdopadne nadpriemerny akcny film s vybornymi sekvenciami. Odporucam. takych 68% ;) ()

Velemír

SPOILER: Film se (uznávám, řemeslně bravurně!) snaží zuby nehty navodit dojem hutné, syrové reality, ale přitom v ní vypráví až srandovně velikášskou a klišoidní pohádku o nepřemožitelném hrdinovi, které ale právě ta hra na realitu nakonec citelně podráží nohy, takže i vrcholná likvidace arcipadoucha notně ochabuje, protože v popsaném prostředí de facto vůbec nic neřeší a satisfakce se nedostavuje... Hrdinovu úsilí zase zvedá kufr fakt, že cestou k záchraně vraždí desítky nevinných tatínků od rodin, kteří v takto vykresleném světě rozhodně netuší, jak se ocitli na temné straně Síly. Jedno vedle druhého (realita v. nadživotnost) tak proklatě násobí vzájemnou nevěrohodnost!!! Jako rychlá žánrová jednohubka ale ujde... ()

simon84

Thor si tam strihl rozervaneho zoldaka (klise jak prase, ze jo), co tzv na Arnolda (pripadne Wicka) sam vyhladi bangladesskou armadu aby zachranil kluka drogoveho kingpina z Indie. Scenar tak nejak bezduse klasickej, ale ta rezba je paradni. Akcni sceny jsou dlouhy, spravne beckovy a dobre natoceny. 6/10, pro fans akcnich filmu jeste o neco vic, tak 8/10. ()

kijifa

Netflix se docela vytáhl, vyjma Chrise Hemswortha a takovém krátkém pomrknutí Davida Harboura tu nenajdete moc známých tváří a ničemu to nevadí. Příběh je jednoduchý, sličná dívka přiletí za dost možná alkoholikem Thorem do Austrálie a slíbí mu pár dolarů za to, že provede prácičku v Bangladéši. Já vím, že si říkáte, že už jste to někde viděli. Ve finále na tom nesejde, nečekejte originální příběh, všechno jsme to viděli několikrát, ale opět, ničemu to nevadí. Protože tady jde o akci a ta se šlape velmi dobře. Až na pár momentů žádné velké okecávačky, ale akční jízda. Hemsworth z plátna skoro nesleze a je pořádná zábava sledovat, jak kosí jednoho nepřítele za druhým. Zároveň ve stylu Johna Wicka, vidíte, že Hemsworth není nesmrtelným hrdinou, takže každou další akční scénou ho zdobí víc a víc šrámu a zranění. Na mě to celé jako akční výplach docela dobře funguje. Co hodně chválím a stojí podle mě za zmínku je pokus o "videoherní" kamerový střih v některých akčních scénách. Kamera proplouvá s hlavní postavou akční scénou a to dodává pořádný drive a dynamiku, zároveň tím ale netrpí přehlednost celé scény. Tentokrát musím Netflix pochválit. ()

godycz

snad nikdo dneska neveri tomu, ze 15ti min akcni scena bez strihu, byla fakt bez strihu. jako akcni film to funguje, hero je skoro jak z osmdesatek, to by mohlo klidne i do kin. ()

Mackoun

Technicky asi pěkný. Ale už to trochu začíná bejt ta vizuálně vypiplaná top-modelka bez přidaný hodnoty, který nakonec stejně mile rádi utečete za “obyčejným” usměvavým dívčetem z maloměsta, se kterým si máte pro změnu taky co říct. Nebo už prostě jenom stárnu... ()

jasanka

Z tohoto jsem trochu v rozpacich. Prvni polovina nebyla vubec spatna (i kdyz na me moc akcni), ale druha polovina uz byla fakt moc (neco jako ty nejnechutnejsi casti z Wicka), ale hlavne jsem tam pak videla vic a vic nelogicnosti, fakt to bylo do oci bijici. Stale vaham mezi 1 a 2 *. ()

Bozvav

Pokud by scénář nepůsobil, že ho sesmolili dva třináctiletí puberťáci při online výuce matematiky, pokud by se náš hrdinný Thor netvářil celou dobu jako někdo, komu došla mast na hemeroidy, pokud by tam hrál alespoň jeden další opravdový herec a pokud by dialogy dávaly alespoň nějaký smysl, mohla to být docela kulantní záležitost. Takto sice přehršel akce, ovšem natolik přitažené za vlasy, že to tahalo i mne. Být tam náš hrdinný zachránce o pár dní déle, možná by stihl i zosnovat nějakou tu revoluci. Deset chlapů zabito v pravo, deset vlevo a ani se u toho nezapotil. Jako celek blbinka, která nezanechá v jednom žádný výrazný dojem a hned se zapomene. 45%. ()

kesty

"jednozáberovka" bola celkom cool, ale ten zvyšok...filmu by sedela min. o pol hodku kratšia stopáž, prepracovanejší scenár (alebo aspoň prepracovaný), nejaký ten zvrat a dôraznejšia réžia. ()

peetrejr

Taká oddychovka. Nie je to nič perfektné a zápletka nestojí za nič moc. Ale natočené to je pekne a je tam dobrá kamera, takže sa to nejak prekrýva. Chris Hemsworth je vo svojej úlohe pomerne dobrý (aj keď neviem či toto môžem považovať za úctyhodný výkon...) . Ale včera večer som sa celkom zabavil a vypustil myšlienky a preto to nie je nič katastrofálne. Taký austrálsky John Wick. ()

Saur.us

Extrakce je jako starosvětská střílečka s neomezeným množství nábojů a nepřátel zkombinovaná s Jamesem Bornem. Mě vůbec neurazila. Film šlape, 11minutová honička je skvělá a nechybí ani špetka humoru při konfrontaci s dětským gangem. Škoda jen, že na pořádné praktické efekty nezbylo a vše je odkázáno na CGI. Kdyby chtěl někdo natočit adaptaci Call of Duty, S. Hargrave je jasná volba. ()

Rathalos

Odvazny Chris Hemsworth v akcnej nadupanej pecke o zachrane uneseneho syna jedneho zlocineckeho bossa,v ktorej nie je cas na nudu a perfektna kamera sa vam postara o filmovy adrenalinovy zazitok,na ktory tak skoro nezabudnete,bojove sceny su vynikajuce s dusnou atmosferou,ktora cloveka uplne pohlti,parada,toto sa Amikom fakt podarilo...:-) ()

BOURQUE

Na začiatku prvého celovečerného filmu S. Hargrave som myslel, že to bude len tuctové B-ko. To, že je to v produkcii Netlfixu, mi taktiež nezvyšoval očakávanie. Po prvom videní filmu môžem povedať, že síce to cítim bližšie ku spomínanej kategórii (predsa len ten príbeh nemá väčšiu hĺbku), ale v žiadnom prípade sa nejedná o tuctovú záležitosť. Ten príbeh je klasický: žolďák Tyler po tragédii v rodine nemá čo stratiť, a kývne na účasť v nebezpečnej misii (ako je to naznačené, možno kvôli tomu, aby dostal guľku a bude mať po problémoch). Ďalšie kúsky, ako zrada, korupcia a zvyšovanie ochoty zachrániť život vyslobodeného malé človek zo samozrejmosťou. Nehovoriac o tom, že ďalšie časti príbehu dosť rýchlo dajú najavo, že ako sa to celé skončí. (Joe Russo asi nedržal hlavu nad scenárom mesiace.) Vloženie tohto príbehu do korupčného a násilného indického prostredia je zvládnutý dobre. Malé deti zbraňou v ruke, sadistický drogový barón bez žiadnej ľútosti (scéna na vrchole budovy), atď. nám ukazujú taký tvár daného prostredia, kde ľudský život prakticky nemá „žiadnu“ hodnotou. Akčné a drobné bojové scény, naháňačky a všetko tieto veci sú nadpriemerne dobre zvládnutý. Avšak inšpiráciu inými filmami (napr. čiastočne John Wick) je silne vidieť. Práca s kamerou je dobrá, jednotlivé „raw“ scény v podstate bez problémov. Film má vyvážené tempo, dynamické a menej rýchlejšie scény sa dobre striedajú. Motorom toho celého je presvedčivý výkon Ch. Hemswortha, ktorý sa nesnaží byť „cool“ chlapom (mám na mysli jeho vtipkovanie v iných filmoch). Nejaké hlbšie zachytenie jeho postavy, prípade vedľajších však nečakajte. P.S.: V kategórii akčný film niečo nadpriemernejší, lepší na Netflixe. A to po veľmi, veľmi dlhom čase... Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

Raziel_cz

Film, ve kterém Chris Hemsworth zabije chlapa jiným chlapem. Hodina a tři čtvrtě prakticky nonstop drsné, brutální akce v přelidněných ulicích exotické Dháky. Scenáristicky je to sice celkem předvídatelný standard, který nevyrukuje s ničím novým, ale filmařina je na úrovni Černého jestřábu a akční scény na úrovni Johna Wicka nebo Atomic Blonde – skvělé choreografie, spousta one-take pasáží, každou ráno skoro cítíte, mwah! Kaskadéři přebírající režisérské otěže ftw. Takhle měl vypadat poslední Rambo. ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno