Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

chozze008

Cely ten pribeh by nemohl existovat kdyby v jiste chvili spider-manovi nekleslo IQ pod 80 a nevzal si pet extazi a tudis je z nej vypatlanej hipik, kterej chce spasit vsechno a vsechny a zapomene na pravidla paralelnich vesmiru. Takze se nam nakonec sejdou 3 spider-mani dohoromady, spolecne si poplacou a ja s nima. Pak vezmu vsechny MJ a Gwen a spolecne provedeme pohansky ritual, ktery ma zpusobit ze uz se nikdy zadnej Spider-man nenatoci a kdyby, tak se bude odehravat v pekle. ()

kishi_SO

po vcelku nezazivnej (pre mna) dvojke skvely obrat. Akcne, s dostatkom humoru, sokantne a trochu aj slzyberuce. Vydarene zavrsenie trilogie (teda myslim). Inak som zabudol ako neuveritelne vysiel casting  prvych Spider-Manov. ()

Bestfan112

"Spiderman's real name, Spiderman's real name is Peter Parker. Oh, what the f..." Takto začíná „nový” Spiderman, který je strašně skvělej... Mysterio odhalí Spidermanovu identitu, což chudák Spidey nese velice těžce, poněvadž ho např. Všichni fotí atd. Pak to vyvrcholilo, když jeho přátele Neda, a MJ nepřijmou na MIT ( Massachusetts institute of technology ), když uviděl viset Halloweenskou výzdobu a tam byla postavička čaroděje která mu připomněla Doctora Strange, za kterým se vydal, tak se Peter zeptal Strange, jestli není nějaké kouzlo, aby všichni zapomněli kdo je Peter Parker, pak šli do sklepení ( kde se v osmdesátkách natáčel Ekvalizér ), kde Strange udělal kouzlo, které má zapomenout všechny lidi, kdo je Peter Parker, Peter ho tedy přemlouval, aby na Petera nezapomněli jeho přátelé, pak se objevila obrovská trhlina z které proniknou paralelní nepřátelé, kteří už bojovali se Spidermanem v jejich paralelním světě... Úplně pochvaluji akci, brutalitu, dojemné scény ( které byly například při scéně, když umírala May, nebo na konci, když všichni měli zapomenout, kdo je Peter Parker ). Podle mě se strašně povedly ty role např. Alfred Molina jako Doctor Octopus, nebo Willem Dafoe jako Green Goblin, tohle se neomrzí! I hodní hrdinové jako Spider-man jsou boží. Taky se mi líbilo, když se po čtrnácti letech a po sedmi letech vrátili Tobey Maguire a Andrew Garfield. Shrnutí: Celkově je to zajímavé, má to very-good příběh. Film 100/100 ()

F2003F

Splnenému snu nemôžem dať menej ako plný už od podstaty. Fanservis obrovitánskych rozmerov (právnik!) pre takmer všetky kategórie aj v rámci komiksových základov. Jednoducho až nemám slov. Vizuálne a pocitovo výborné vo všetkom od kostýmov cez akciu a emócie po hlášky či atmosférou. Nedokážem vypichnúť jedinú vlastnosť, čo by filmu nefungovala. Každá postava má vyrázne okázalý efekt pre príbeh (Zendaya pomáha hlavne celkovej pohľadnosti) a každý detail hlboké zbytky detskej duše dokáže nesmierne potešiť. A že ich vôbec neni málo. Je vidieť s akou precíznosťou v podaní a drinou naplniť potrebné a prijateľne nevyhnutné ambície k snímku tvorcovia pristupovali. Mojou jedinou výtkou môže byť iba jemne naivný (Dottore), inak celkom nepredvídateľný, ľahší scenár bez poznateľne osvedčenej sofistikovanosti (napríklad u magickej kocky prečo ju nemôžu nepoužiť a načo ju nosia všade keď ju stačí skryť), ktorý sa dá bez problémov ignorovať lebo sa naň nedá ani plne sústrediť. Husiu kožu, veľmi príjemný dojem a najmä radosť z obsadenia som mal totiž väčšinu stopáže, narušila to iba zdĺhavá smrť tetičky. Je krásne vidieť ako nármane si herci svoje úlohy užívali, pre mňa oveľa väčšia filmová udalosť než Endgame. Krásny to zážitok, silná jazda na ktorú sa len tak nezabúda a hlavne nostalgia ako prasa. Raz za sto rokov jak sa hovorí. ()

PanWolf55

Tenhle Spider-man je takovej slepenec všech dílů a mnoha růných filmových klišé. Jako když vařila kočička s čoklem dort. Jedna na víc za vizuál. Dobře se na to dívá. Zrcadlový svět je téměř jako umělecký dílo. ()

UncleMorty

Plných pět hvězd. Takhle se buduje skutečný universe, do kterého se tvůrci nebojí zakomponovat to co už jednou bylo natočeno a propojit tak vše co spolu nesouvisí. Tleskám. Vlna nostalgie a radosti, které se nic nemůže rovnat. ()

Malyszs

Nevím jak mám hodnotit, ale fanservice to byl fakt dobrej. Je to dobrý :D jen už z toho marvel světa asi nejsem až tak odrovnanej, jako kdysi. A chybí mi to. Pouze opravdová bomba ve mě probudí znova ten hype marvelu. A to tento film asi není. Rozhodně palec nahoru marvelu za to, že se nebojí vesmír rozšiřovat a nebojí se experimentovat a riskovat. Vyplácí se. Kdybych nebyl tak zvědavej na to, kam tohle všechno ještě vede, už bych se marvelemasi rozloučil. Jen škoda, že skoro ten samej film už vyšel před 2 lety, akorát byl animovanej a o dost lepší. Plný počet dát nemůžu, ale bylo to fajne :) nezklamalo. ()

Saruman1

9,5/10 Je to film na kterém se dá najít spousty nedostatků, film který určitě nemusí sednout každému, těch důvodu bychom našli určitě spousty a daly by se do podrobna rozebírat (humor, akce, jednoduchost, scénaristické zkratky….zkrátka typický Marvel).  Ale pro mne je to film který jsem nikdy snad ani nedoufal že by mohl vzniknout. Ačkoliv je Holland pro mne stále nejméně oblíbeným Spiderman, zde jsem si k němu konečně dokázal najít cestu, fanservis je zde ohromný a při několika scénách člověk který má předchozí filmy s pavoučími hrdiny v lásce, tak v něm film musí vyvolat obrovský pocit štěstí. Zajímavé vyvrcholení vztahů postav z původních filmů je příjemné překvapení, obzvláště pak jeden moment vykoupení v závěru filmu který ačkoliv jsem chladným divákem ve mě vyvolal až nečekaně hodně emocí.  Závěr: jedná se o nejlepší film se spidermanem? Na to si musí odpovědět každý sám, filmařsky určitě ne, nicméně poslední hodinu filmu jsem si užil více než finále Endgame. Nejlepší film roku? Spíše ne. Filmová událost roku? Jednoznačně ano ()

Maude_M

Notnou dávku očekávání, se kterou upoutávky na tento trhák poslaly davy lidí a především srdcových fanoušků do kin na předpremiéru mělo své opodstatnění. Byla to paráda! Sama jsem byla jednou z nich a nemohla si tento snímek od MCU a Sony nechat ujít. Ze začátku nezvykle trhané a rozklepané scény, které v diváku měly nejspíš probudit lítost zafungovaly tak, že člověka bezmyšlenkovitě vrhly do děje. Ono se není čemu divit, když byla hlavní zápletka až tak moc předem vyspoilerovaná. První část hodnotím jako takovou "long time no see session", kde se představí ti, na něž bylo zapomenuto a zároveň se ukáže nevyspělost hlavní postavy v obsazení Toma Hollanda, kde svou nerozhodností doslova obrátí vesmír(y) vzhůru nohama. V dnešní době je asi třeba ukazovat dětem, že i svá špatná rozhodnutí je možné obrátit k lepšímu, ale bylo by dobré jim úplně předcházet. Pokud by se tomu předešlo v úvodu tohoto snímku, tak by vlastně žádný snímek být nemusel. Je to spíše můj rozpor, jelikož mi Tom Holland po dvou filmech v roli Spider-Mana, kde zachraňoval své blízké a celý svět, tak nerozumný prostě nepřijde nebo prostě nemůže být. Snímek obsahoval spoustu více či méně plytkých dialogů, kde se hrálo více na city než na rozum. Neříkám, že je to špatné, ale nemusí toho být příliš.. a příliš píši proto, že toho bylo opravdu příliš, a to v celém filmu. Některé scény si o to žádaly, ale byla to přemíra toho, co jsme u klasických marvelovek zvyklí. Naštěstí došlo v jistých částech k jakési záchraně právě s odkazy na předešlé snímky Spider-Man, atd, které situaci dodaly pocity euforie a člověk si zavzpomínal co bylo... chemie však zafungovala mezi všemi postavami a překvapivě skvěle mezi Spider-Man(y). Hudba mi ne vždy podtrhávala to skvělé obsazení jaké nám film nabídl (i když se sáhlo do archivu), ovšem herecké kvality byly na MCU více než dobré. Nejvíce bych však vyzdvihla Green Goblin, tedy Willem Dafoe, který svým talentem podtrhl to, jaký opravdový zlý padouch má být.. Rovněž stojí za zmínku Doctor Strange, Benedict Cumberbatch, který se konečně a zaslouženě dočká pokračování filmu, což nám jasně ukázal právě ve Spider-man: No way home. Závěrem bych řekla, že film rozhodně stojí za shlédnutí, jelikož se nudit opravdu nebudete. Ovšem ten, kdo je zvyklý na klasický marvelovský humor si zde, ve filmu hraném především na city, na moc nepřijde. ()

Camel91

No takový Hype jako u End Game jak se šuškalo nemám, ale rozhodně se jedná o nejlepší Spidermaní film, možná i o nejlepší třetí díl trilogie v MCU. Já nemám ani co bych filmu vytknul, fakt mě nenapadá vyloženě nic špatného na něm. choreografie bojová super. Herecky zahrany super. Fan servis těžkej. Hlášky. Konečně dobrý humor a tj dost, zároveň vyvážené emoce, střídali se emoce dost. Za mě dobrý, i tu hlavní zápletku vymysleli dobře včetně toho jak to do ní dostali.. A trailer opravdu naznačil ale bylo to trochu jinak ()

Monditrade

Nový Spiderman se fak povedl... Zendaya každým dalším filmem je hezčí a hezčí... jestli jí nějak vybělují není známo.. ale samotný spiderman je nabušený postavičkami jak třídní sraz po 20 letech.. jen prosím na to nechoďte do kina s početnou delegací z USA... zjistíte jaká je kultura chození do kina v debilních státech... hlasité křičení opic nad každou dementovinou, které se nikdo nesměje ,,,amíci ano... tleskání jako když přijede zájezd důchodců do Chorvatska Karosou a to kdykoliv se tam objeví nová postava nebo černoch řekne, že by už chtěl černého spidermana no hnus.. proto v USA nechodím do kina... ale i tak film opravdu stál za to.. ()

Duchas

Byl jsem na předpremiéře v kině a bylo to docela dobré. Tom Holland se ukázal jako pravý Peter Parker a jestli pro lidi pořád není pravý spidey, tak už nevím. Velmi dobré završení Wattsnové trilogie, ultimatní návraty starých záporaků. Nejhorší je určitě humor, který se snad ani nedá brát vážně. No Way Home není úplně dokonalý film, ale je to slušná jízda. Myslím, že většina MCU fanoušků si to užije. ()

Marcecek

Splnený detský sen, všetko čo som od tohto filmu očakával, sa splnilo. A traja Spidermani na jednom plátne, multiverse, slintal som blahom. Veľmi pozitívne pocity. A na Marvel filmy celkom emočný kolotoč. Ako fanúšik komiksoviek nemôžem dať inak ako 5*. ()

pavelbedi

Tohoto Spider-mana s Tomem Hollandem jsem si již od prvního dílu moc neoblíbil. Zkrátka se mi nelíbil Spider-man, který je hodně mlád. Dvojka se mi nelíbila hlavně z důvodu, že nemám rád roadmovie like filmy. Přiznám se, že jsem se o tento film začal víc zajímat až když internetem koloval obrovský hype a hromada teorií. Byl jsem zkrátka zvědav na to, jaké to bude, když se objeví moji oblíbení záporáci z Raimiho trilogie. Upřímně, nemohl jsem se dočkat až půjdu do kina. Od začátku filmu až do konce jsem měl otevřená ústa úžasem. Skvělé akce, hlášky, překvapivé zvraty, brilantní hudba. Toho všeho bylo v celém filmu dostatek. Abych jen nechválil, tak ve filmu jsem se setkal s pár hluchými místy. Místa, kde si většina lidí v kině říkalo: Vtipe?! Vylez! Byl jsem rád, že jsem nebyl jediný, který se občas nezasmál tam, kde to tvůrci asi očekávali. Nicméně jsem u předposlední scény uronil slzu. Bože, ať je z toho ještě jeden díl minimálně stejně tak dobrý! 9/10 ()

Vaisak

Jeden z nejlepších filmů od MCU. Toto byla tak velká pecka, která nejde popsat. Užasný námět, úžasná kamera, užasná hudba a prostě úžasný celý film. ()

Starby

100% Jsem ročník 99 a tohle byl prostě balzám pro moje oči i uši…Spojení dětství a zároveň světa Avengers, lepší už to být asi nemůže. ()

jarkor

Neeee,proč …proč je to tak špatný !A ja doufal ze to bude nejlepší Marvel ..bohužel tohle je Spiderman Reunion…bez scénáře , ,zapamatovatelnych kousku a akčních scén(možná až na Zrcadlovou dimenzi),recyklace zaporaku (šílené nevyužitých až na Defoea)..To co chce Peter na začátku ,se i stane na konci..takže dvě hodiny mezi tím je nelogicke chování a vata..Jediný skvělý na filmu byli ostatní Spidermani a jejich vzájemy scény..To bylo super zábavný  a i dost emotivní..Tak strašně nevyužitý potenciál..zklamání..a nejzbytecnejsi film MCU..hodnocení nechápu.závěrečná bitka ,de facto kopie bitky z Raimiho trojky….mě fan service nestačí.Nejdulezitjsi je scénář….Předchozí díl byl skvělej film ,tohle je jen sraz postav…Po filmu mam chuť si pustit pustit Tobey trilogii…a nevím jestli je to špatně nebo dobře :/ ()

Dave_Novic

Možná nejvíce diskutovaná Marvelovka všech dob, plno staronových postav. Začátek filmu příliš dlouhy a raději bych si jej pustil v půlce. Po opadnutí nadšení musím přiznat že využití posledních Spidey kontraktů pro Tobeyho a Garfielda tak trošku nenaplněné očekávání. Občas mi ty jejich verze sama sebe nedávali smysl. Tobey samosebou frajer že do toho šel a musím říct že se toho nebal a namastil si kapsu. Garfield?! To snad máme Spider-Emo? Musím říct že s potencionální nápad jak je všechny dát dohromady do jednoho filmu fajn to dává logiku ale co už vůbec ne příběh.. "Hele bude fajn když všem zaporákům dá druhou šanci a pak ho zeserou" Kurva hej.. Fan-made scénáře či komixy dávaj tomu řád ne kurva nějaké posrané studio Disney. Fajn sice jsem si taky cinkl do trenek když jsem viděl všechny tři spolu ale ty jejich postavy v jednom filmu na poslední půhodinu filmu?! Super-vtipné hlášky postav to tam musel napsat nějakej debil nebo spíš studio řeklo hej uděláme film pro starší publikum ale strčíme tam vtipy pro nadctiletý to bude fungovat! NE NEFUNGUJE TO, akorát to odráží pozornost a už z tak trapných vtipů uprostřed akce kurva mě to znechutilo a chtěl jsem to hned vypnout.  Opravdu jsem ale na druhou stranu si na tom Studio vydělá prachy a udělá si půdičku pro další super filmečky.. Ale KURVA UŽ, ať už mě neserou s těma super trapnýma vtípkama které DO OČI BIJÍCÍ maji protáhnout stopáž filmu.. Osekat a má to krásnou hodinku a půl. Jsem na druhou stranu rád že jsem to viděl jako Kinorip protože bych odcházel z kina sice nadšený ale co z toho filmu bych si pamatoval zejtra.. Jedině "Z velkou silou přichází velká zodpovědnost"   I když bych mile rád dal 100% nemůžu... Promiň Spidey... ale kurva tohle fakt nejde, jsem nasranej.. Dávám 70% ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)