Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

Tominni

Poměrně zdařilé pokračování Spider-Mana, kde je poprvé odhalena veřejnosti osoba Petera Parkera - a co s tím? Doctor Strange je také fajn. První část je trochu pomalejší, ale druhá polovina už šlape velmi dobře, oceňuji poměrně nenásilné propojení Spider-Manů z jiných paralelních světů, takže o nostalgii také není nouze. Celkově Spider-Man konečně začíná trochu dospívat a dělat i nějaká rozhodnutí. Není to úplně nejlepší Marvelovka, ale je i řada slabších. Poctivé 4 hvězdičky. ()

knihovna

Nevím jakou trhlinu způsobil Doctor Strange v realitě, ale mě způsobil tenhle film velkou trhlinu při jeho sledování. Bylo to tak zábavné, že jsem místy usínal. Nebýt tam stále sexy MILFka Marisa, tak nebylo na co koukat. A ta dostala v půlce filmu panelem do kebule, což je škoda. No prostě - za mě to bylo nudné a nezáživné. ()

johnsnow

To teda bola jazda. konečne som sa k tomu dokopal a som spokojný. Emočne super, akčne parádne, najmä dosť zemitý zápas s Goblinom, záverečný slabší ale stále fajn. Síce smrť jednej postavy ma absolútne nechala chladným, ale zas tú postavu som rád nemal. No  záverečných 10 minút je lahôdka. Akurát ešte musím spomenúť potitulkovku, pretože tak pičovskú a od veci scénu som fakt nečakal ale hold no to je sony style. Hej a návrat minulých spídóv veľmo potešil. ()

Standaa

Ten, kdo přišel s námětem spojit světy filmovejch Spider-Manů a dát je všechny tři dohromady v jednom filmu by zasloužil pořádnej raise. Předchozí filmy Hollanda jsem neviděl, ale film šel naštěstí pochopit i bez toho. Jako fanoušek Tobeyho jsem na to šel hlavně kvůli němu a určitě jsem nebyl zklamanej. Scéna, jak si všichni tři Spider-mani povídaj o svejch schopnostech a záporácích, se kterýma se střetli, je zdaleka nejlepší z celého filmu. Působí hrozně příjemně a uvěřitelně, jako by to ti herci ani nehráli. Toho bych si dal klidně celej film :) Po dlouhý době jsem v kině zažil fakt dobrou atmosféru a i potlesk, když se objevily Andrew a Tobey. Ze scénáře bylo sice cítit, že je to psaný se záměrem nacpat divákovi do chřtánu maximum nostalgickýho fan-servicu (viz mnoho hlášek apod.), což ale nevadí. Jak už jsem psal, Hollandovy předchozí Spider-man filmy jsem neviděl a šel jsem na to kvůli Tobeymu, ale Hollandova linka se mi moc líbila, zvlášť konec, kterej byl skoro dojemnej. A Holland to zahrál fakt dobře. Velký překvapení byl Andrew, na kterym bylo vidět že si strašně užívá bejt zpátky v roli a bylo to na něm strašně znát a moc to potěšilo. Co se mi fakt nelíbilo byla akce. Největší fight byl v hrozný tmě a celý to bylo přeplácaný a nepřehledný a vůbec mě to nebavilo. Za tohle se mi chce dát tři hvězdičky, ale dám čtyři kvůli tomu nápadu, Tobeymu, nostalgii a že jsem z kina odcházel spokojenej. ()

JosefTomas

Fanservice, co si dám líbit, ale nenechám se jím zaslepit. V jádru jde pořád o tu "soňáckou marvelovku", která na diváka vizuálně útočí jen proto, aby si neuvědomil tu zbytečnost celé zápletky a hromadu děr v ději s následky s nimi spojených. Sice jsem se bavil a z návratu ikonických figur jsem rád, ale nemohu se zbavit pocitu, že Peter tentokrát své unáhlené rozhodnutí přehnal i s ohledem na svůj charakter. ()

Vämpiriüs

Celkem matlanina od Marvelu, kde se mísí více hrdinů a pohrávají si s kouzly. K tomuto filmu jsem se odhodlal po filmu Venom 2 a jeho konci, kde jsem čekal nějakou zajímavou zápletku i zde. Bohužel všem, kteří zde čekají Venoma v akci háže Marvel velké "kokino" na hlavu a jako bržhubné je Venom až na konci v rámci pár minut vlastně ničeho. Film celkově není vyloženě špatný, ale má hodně hluchých míst. ()

mrclTV

Do pohody, z úvodu je to komédia (a to celkom slušná, asi mi už vekom klesajú nároky...), prídu aj dva "plačlivé" segmenty, ale tentokrat sa ku komédii primiešali aj trochu vážnejšie témy ako vysporiadanie sa s nechcenou popularitou, alebo súčasná "cancel culture". No nosným prvkom je "fan servis" a natrepanie snáď všetkých možných referencií a hercov, čo kedy hrali nejakú postavu v Spidermanoch do jedného filmu, čo je na jednej strane štýlové, no na druhej strane to dosť nepomohlo deju, ktorý je pozliepaný tak všelijako (vlastne, za všetko si môže Spider-Man sám svojimi hlúpymi rozhodnutiami). Ale vo výsledku je to stále celkom dobrý komixák, jeden z tých podarenejších z posledných rokov - tri a pol hviezdičiek. ()

borohub

Horší než Daleko od Domova, výrazně lepší než Homecoming. Osobně se nepovažuji za nějakého velkého fanouška Marvel, moje znalosti tohoto "vesmíru" jsou jako noty na buben, takže jsem ani příliš neocenil různé narážky na předchozí díly. Možná tohle je ten důvod, proč tento film nedokážu docenit. Ale jinak docela solidní akce, je tam i trošku toho patosu, záporáci vesměs ok (ikdyž moje znalosti starších spidermanů jsou dost slabé, takže proto je nedokážu zcela docenit). Konec takový dost natažený, ale mně se ani nelíbila první hodina End Game (a ten konec toho spidermana byl v takovém podobném duchu), tak asi není divu. 70% ()

sniperjozef

Pro mě jediný koukatelný Marvel ze série Multiverse. Tedy Black Widow, Shang-chi, Eternals, Doctor Strange Multiverse, Thor Love and thunder, Wakanda forever. Zmíněné filmy mimo tohoto Spider-Mana by vůbec nemuseli existovat a ničemu by to nevadilo. Vlastně si myslím, že filmové ztvárnění komiksů mohlo skončit s Endgame. Už tam lidi šli se zatnutými zuby do kina s tím, že to bude zase to, po 150té to samé, ale když už koukají 11let na tu 'sérii', tak aspoň chtějí vědět konec. Bohužel Marvel tu dojnou kozu ještě stále nechce pustit a tak vytváří další a další totální nesmysly. Multiverse je super, že si s ním můžete hrát jak chcete. Můžete někoho klidně zabít a v dalším díle připluje z multiversa a jede se dál. Do toho (nuceně) přidat téma 'probuzeného', utlačovaného a rasistického světa a miliardy na kontě lítají, ani neví odkud. Já jsem z toho už bohužel vyrostl a tak tímto pro mě Marvel, potažmo Hollywood končí. Tohle bylo skvělé, mix spidermanů pecka hodně potěšil a i, chcete-li, zápletka ušla. ()

petrsponar

8/10. Wow fakt se to stalo, gigantický fan servis který ve mě vyvolal zase toho 5letého kluka který poprvé viděl spidermana od Sama Raimiho, už jak se na scéně objevil Doc Oc jsem věděl že tohle je jackpot. Už jen ta skvělá podtrhují i hudba, všichni účinkující,a ty emoce!! já jsem naprosto spokojen. Troufnu si říct že nejlepší spiderman od spidermana 2.Zvlášť jeden velký big up moment jsem si užil, a všichni víme co tím myslím ()

Fanda.Boukal

Absolutně nezvládnuté po režijní strance. To je tak když si vezmete námět a postavy na celou triologii a snažíte se je narvat do dvou hodin. Nejemotivnější scéna byla úplně na nule a nefungovala i díky předchozím filmům. Šlo z toho námětů vytěžit mnohem delší, kvalitnější a zábavnější film. Hrozná škoda. ()

jmek

9,5/10 - jak už někdo někdy říkal, NWH je pro Spideyho něco jako Endgame pro Avengers. Skoro tři hodiny nabité emocemi a super akcí, postavami a nostalgií, pokud jste fanoušek Spider-Mana ať už původní trilogie s Tobeym, dvou filmů s Andrewem nebo Toma, najdete si tam své a zaručeně nejlepší věc jsou soundtracky, jenž tomu dodávají ještě sladkou tečku. ()

Frca

S takovými filmy se stává, že člověk má zkrátka moc velká očekávání, která nakonec nebudou naplněna. Avšak to je pravdou jen z poloviny. Měl jsem velká očekávání, která byla (skoro) zcela naplněna. Být dvě a půl hodiny na tomhle spektáklu prostě stálo za to. Slyšel jsem, že moc lidí nemuselo moc tohoto Spider Mana   že s ním měli problémy. Upřímně, mně se tento Spider už od svého zjevení v Civil War líbil, ale  sem tam jsem k němu měl nějaké své výhrady. Ale všechny výhrady, které BYLY, se v tomto filmu proměnily v prach, jako když luskne Thanos.  Tohle byla skoro naprostá dokonalost. Jsou tu naší staří známí z MCU, spousta příjemných, avšak i nepříjemných překvapení. Vrací se padouši, které jsme všichni znali z Maguireovy i Garfieldovy éry (To snad není spoiler, všichni jsme viděli trailery, ne? :D )a opravdu pěkně to šlape. Je to zkrátka taková horská dráha emocí. V jednu chvíli smutek (Jistě, je to závěr trilogie, něco se muselo stát...) a v druhou chvíli řvu skoro na celý kolo radostí.  Má to chyby? Jasně že jo. Který film je bez chyby? Ale v záplavě vší té akce a chvilek nostalgie jste ochotni to přehlédnout. Těch 5* je 100% zasloužených. Jo, byla to taková to pocta fanouškům, ale to je fuk. já se strašně bavil. ()

blazma

Pro mě ten nejintenzivnější, nejlepší, nejdojemnější, nejzámožnější MARVEL film, který jsem doposud viděl. Naprostá špička ledovce. Tady snad nejde co vytknout. Srdcovka a jen mě to utvrdilo v to co jsem doufal. Po tomhle kousku je pro mě Endgame jen slabý odvar a neumím si představit s čím by MARVEL musel přijít, aby změnil můj názor, že tohle je nejlepší MARVEL film ever! ()

IZFNP

Objektívne hodnotenia stranou: celá sála počas premietania opakovane výskala, pokrikovala a tlieskala. Film, ktorý nadchol večné dieťa vo mne, ktorý bol komunitným zážitkom, ktorý je vlhkým snom všetkých nerdov. Závan starého Marvelu, kedy fanúšikovia odchádzali z kina s úsmevom od ucha k uchu, lebo videli niečo, čo ešte nevideli. Radosť vo mne, tento film. ()

Oxyk

Absolutní střela. Po kresleném multiuniverse spidermanovi jsem lowkey doufal, že zde uvidím stejný koncept a nakonec fakt jo :). Určitě tam jsou malé mouchy, kdy se děje stává spíše hloupým (spíše sám Peter dělá absolutní píčoviny, které by člověk s IQ 50+ neudělal), ale akce plná překvapení tohle vše smete ze stolu. ()

TR4XY_CZ

Pořád nemůžu uvěřit tomu, že se tenhle film povedl. Z trailerů jsem byl hodně skeptický a měl jsem obavy. Ty obavy byly ale úplně zbytečné. Far From Home byl pro mě zklamání a tohle bylo překvapení. Film je ze začátku možná až trochu rychlý. Nedělalo mi to problém, ale proč to bylo tak rychlé fakt nevím. Hudba byla stejná jako u každé Marvelovky takže nic moc, ikdyž mě potěšily znělky ze starých Spider-Manů. Vizuál a speciální efekty taky nezklamaly. Co na filmu bylo úžasné byla akce, která byla epická a zároveň nehorázně emociální. Jsem také dost překvapen, jak se tvůrcům povedlo dát dost prostoru každé postavě, kterých je tu opravdu ale opravdu hodně! Nejvíc se tu předvedl Tom Holland, který mi tady už připadal jako ten pravý Spider-Man, což se u předchozích dvou filmů nestalo. Scénář byl taky naprosto geniálně napsaný. Tvůrci se také vůbec nebáli tam toho nacpat co nejvíc a vyšlo jim to. No Way Home je jedna velká emocionální horská dráha a stal se pro mě nejlepší Spider-Man filmem. A teď SPOILER ALERT! No ty vole, to byla jízda. Co mě asi nejvíce potěšilo byl návrat postavy z mého nejoblíbenějšího seriálu a to byl Daredevil neboli Matt Murdock. Jak jsem říkal, tvůrci tam toho narvali spoustu, což zahrnuje i oblíbené Memes fanoušků, jako například když Norman Osborn řekl: You know, I'm something of a scientist myself. To mě opravdu pobavilo. Vlastně i celková dynamika mezi všemi padouchy Spider-mana byla naprosto úžasná. Nejvíc to táhnul asi Elektro, což bylo zajímavé. A když se objevili Spider-Mani z předchozích filmů byl jsem nejšťastnější člověk na světě. Hlavně když všichni tři spolu interagovali a bojovali proti všem padouchům, to bylo naprosto geniální. A scéna, kdy Garfieldův Spider-Man zachránil padající MJ, mě emocionálně opravdu zasáhla. Co mě ale opravdu zlomilo a opravdu jsem nečekal, byla smrt tety May... nemám slov. No a Venom? Z toho jsem trošku zklamaný, ale i tak to byla zábavná scéna a nechal nám menší teaser pro návrat Venom Spider-Mana? Konec byla ale asi nejvíc zajímavá věc na celém filmu a opravdu mě zajímá, co bude dál když teď nikdo neví: Kdo je Peter Parker? Jsem šťastný takže hodnocení 9/10. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)