Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

Nykrous

Neskutečný fan service a na mě to fungovalo. Tohle je přesně ten okamžik kdy vypnu mozek a prostě si jen užívám cokoliv se na tom plátně děje. Super zážitek a hlavně po delší době něco tak velkého v kině. Poprvé od covidu jsem si připadal v kině jako předtím. Ani těsně před začátkem jsem nemohl uvěřit tomu, že koukám na něco co propojuje všechny 3 live action spiderman filmy. Prostě úžasné. Nostalgie v tom je tip-ťop a jde i vidět, že se snažili vyjít vstříc co nejvíce fanouškům. Až na malé chyby v ději nebo něco co bych o trošku změnil tomu fakt nedokážu nic vytknout. Za mě to byla fakt velkolepá událost, která mi připadala jako ohromná odměna všem spiderman fanouškům. ()

M__

Tom Holland mi prostě jako nový spidy nesedí a nejspíš nikdy nebude. Takže tenhle díl, potažmo celou jeho sérii, neshledávám nijak zajímavou. Tím však nechci říct, že to je jeho chyba, problém bych viděla obecně v produkci Marvelu, je sice hezký, že valej jeden film za druhým, ale o kvalitě by se dalo polemizovat. A to, že se tu propojili vesmíry a do svých rolí se vrátili i „původní“ spidiové nemění nic na faktu, že je to jen průměrná Marvelovka co vsadila na city fanoušku. 60 % ()

pistik

Tak dalsia kolosalna marvelocska sracka. Nulovy nudny dej, jedine zabavne casti su s 3 spidermanmi, inak totalna hovadina. Celu dobu som cakal kedy konecne niekto spidermana Toma Hollanda zakole alebo aspon prenesie do ineho paralelneho vesmiru kde vladnu nejake zaby co zeru pavukov. Lebo toto je totalne prepaleny, nezaujimavy, zle zahrany, nicim putavy vyplach pre malych chlapcov ktory menstruuju. Komixy pre deti, teple rozpravky, ekvivalent disney princezien. Aj ten najslabsi batman by tohoto buzi spidermana zadupol jednou ranou po prebdennej noci za pasom v tovarni na vyrobu samsung displejov. Hrozna nuda a nerozumiem co na tom tolko ludi videlo. ()

TomasRichtr

Asi nejvíc post-moderní komiksárna, co jsem viděl. Nevíš jakýho záporáka tam dát? Dej tam všechny! Publikum si pohoní nad nostalgickou náladou a ty nemusíš vymýšlet nic nového. No, dobře... Abych byl fér film není vůbec špatný, je to dobře vykalkulovaný a precizně natočený produkt, jaký od Marvelu známe. A potvrzuje fakt, že nejlepším marketingovým nástrojem je kvalitní cliffhanger v předchozím díle.  Pokud se od toho oprostíme, nedostali jsme vlastně nic nového oproti předchozímu dílu, jenom Feige si bude moc dát pár lajn z anusu striptérky navíc. Přejme mu to. ()

vikino1

Tohle se mělo jmenovat Spider-man: V slzavém údolí. V jeden moment tam brečelo snad pět lidí dohromady. A to ani nikdo neumřel. ()

Hellknight12

Pred chvíľou som sa vrátil z kina. Na úvod chcem povedať, že už v živote nepôjdem na SK dabing jediné ak s malými deťmi, pretože som si ho neužil až tak ako kebyže idem na titulky. Hlavne už nepôjdem medzi poslednými, keďže není v tej dobe na výber. Ale k filmu. Za mňa je to veľmi podarený kúsok u ktorého som očakával, že sa vydá úplne iným smerom ani neviem prečo. Začiatok sa mi páči asi najviac pretože to krásne pokračuje tam, kde predchádzajúci film skončil. Film je pekný mix pokračovania príbehu ale aj nostalgie. Hlavne pre ľudí čo majú radi trilógiu S. Raimiho. Veľmi pekne sa tu hrajú s myšlienkou multivesmíru. Za to sa môžeme poďakovať hlavne Dr. Strangerovi, ktorý to vlastne umožnil. Charaktery postáv sú napísané kvalitné a je aj zhruba zahrnutá história záporakou. Čo beriem ako plus. Obával som sa hlavne ako spracujú návrat zaporakou. Moje obavy sa chvalabohu nepotvrdili. Tiež plus je , že okrem záporakou sa nám vrátili aj obaja Spidermani z predchádzajúcich filmov alebo ako tu to bolo povedané iných vesmírou. Záverečný boj je docela slušný a páči sa mi, že každý z nich využil svoje skúsenosti. Ako každý takýto blockbustrov aj tento má nejaké mínusy. Jeden z najzávažnejších mínusou je, že sa až príliš spolieha na Raimiho trilógiu. Na rovinu MCU filmy sú mierené hlavne na mladšie publikum. Nedokážem si predstaviť, že nejaký 12 ročný človek alebo nebodaj mladší bude poznať dostatočne Raimiho trilógiu. Ďalšia vec čo mi prekáža ale už o trošku menej je opäť Happy end, keď som videl aký bordel sa koná, tak som očakával, že to skončí ako Avangers Intimity War, čiže smutne. Herci to hrajú skvelé. Dej je trochu trochu rýchly. prečo ale dĺžka 148 min je na takýto film málo. Ide sa až moc rýchlo z akcie do akcie a nie je dostatok času na poriadné rozhodnutia a rozhovory. Netvrdím, že sú zle dialógy ale prídu mi nehorázne osekané. Aj napriek týmto mínusom mi film príde najlepší od Spiderman 2. Nepočítam animák Spiderman Paralelne Svety v ktorom je príbeh sám o sebe a nezapadá do MCU. Film odporúčam hlavne fanúšikom Spidermana či už Raimiho trilógie alebo novej. Taktiež fanúšikom MCU. Film je vhodný aj pre mladšie publikum a zároveň aj nie je kôli dôvodom, ktoré som uviedol vyššie. Určite neodporúčam ľuďom, ktorý si raz za čas pustia MCU film alebo kódom čo posledne videli Raimiho trilógiu a ďalších Spidermanov ani MCU filmy nie. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

samkko

6/10 a Oscar pro nehorší scénář roku. Na nového Spidermana jsem zas tak velká očekávání neměl, což se v závěru vyplatilo, protože kdybych je měl, šel bych s hodnocením ještě níž. Nejen že film zesměšňuje legendární záporáky ze starých spidermanů, ale dokonce tím co udělali, převrátili na ruby všechny díly starých dobrých spidey filmů. V závěru je film po všech ohledech naprosto průměrný a ničím nezajímavý, často se objevuje extrémně nebezpečně trapný marvelovský humor a nespočet scén zbytečného CGI bordelu. Jasně, chápu, kdyby mi bylo 12 byl bych nadšen a řekl bych si "páni to je ale skvělý FILM", ale postupem času si začínám uvědomovat, co se dá a nedá považovat a nazývat opravdovým FILMEM. ()

Shaleman

Asi jsem se přesladil recenzema, ale na to, jak moc jsem se těšil, tak teda žádná sláva. To mě teda dvojka bavila víc. Spider-man v mých očích sólovku prostě neutáhne a to ani když se roztrojí. Ale jo no, mohl bych tady stříkat superlativy, protože se tu potkali postavy z ostatních spider filmů, ale to by z nich nesměli udělat totální rádoby vtipný blbečky (s výjimkou goblina, kterému měli dát mnohem větší prostor, Dafoe je génius). ()

Psycho.R

Těžko se mi hodnotí. Setkání se starým Peterem i zaporaky původní trilogie bylo super. Z restartu bylo fajn vidět jen Petera, tam padouši stáli za pendrek. Ale vtom co jsem napsal je ta potíž. Pocitově jsem měl chuť napálit filmu 4*, ale to pouze kvůli tomu, ze staré postavy mají charakter a své odlišnosti, což z nich činilo ty jedinečné. MCU měl proto práci o dost ulehčenou, tím že je využil. Třetí spidey mi do teď nevadil, ale v jednom filmu se svými staršími bratříčky je extrémně plochý a hlavně všechno se stalo kvůli jeho idiocii, víceméně se dá říct, že šlo o klasický idiot plot. Pokud bych tedy hodnotil jen to, co stvořil současný Marvel film, pak bych dal 2*. Ovšem vidím to na kompromis a ten střed tomu hodím. ()

krizi

Skvělý, boží, úžasný nápad spojit bývalé Spidermany a jejich padouchy. Pro mě bude vždy hlavním Spidermanem Tobey, takže jakmile se objevil na scéně, tak jsem z toho měl druhá Vánoce. Je to krásná nostalgie :-) ()

Armin82

Společně se dvěma počiny Garfielda nejslabší Spiderman. Jako 3x Parker, 3x Spiderman z jiných světů? wtf? Parker byl snad jenom jeden ne? A že bychom měli víc světů, kde jsou lidi a Spidermani? Jako pochopil bych nějaké cizí existence a ufony, ale aby se nám ve filmu objevil Goblin, Doc Oc nebo Electro, kteří prostě zařvali? Jako sorry, ale Marvel se do toho slušně zamotává a ten pocit mám z každého nového počinu za posledních pár let. Mně to přišlo jako hrozná blbost, ale vcelku zde máme slušnou dávku akcí s pavučinama. Taky jsem zase moc rád viděl pár známých a 20 let starých tváří. Jako třeba podle mě nejlepšího Petera Tobeyho nebo skvělého pisálka J.K. Simmonse, který byl v trilogii Raimiho famózní. Jinak jako celek, film za nic moc nestojí ---50% ()

Nemmonn

Vzhledem k tomu, že se asi jedná o nejočekávanější film, který jsem kdy viděl a zároveň nezklamal, se jedná o jasnou pětihvězdu. Trailery jsem viděl asi 200x, jsem fanouškem Spider-Mana a ten fanservis je jasnej, ale toto vše hned neznamená, že je to nejlepší film. Film je úžasný i po kvalitní stránce. Líbilo se mi jak dopad na rodinu a přátelé, ale i na Peterovi chyby a uvědomění. Plus vztah mezi Peterem a Stephenem. No ale nebudu kecat, ty starý postavy to prostě extrémně zachraňují (aspoň pro mě) a vidět to na vlastní oči bylo fakt zázrak. 10/10 ()

Ceberus

Vzhledem k tomu, jaké postavy se v tomhle filmu objevily, tak mi to přišlo jako Avengers level spojení známých postav. A za mě jsem měl pocit, že tam nejsou jen proto, aby tam byly, ale mělo to smysl a postavy měly svoje rozuzlení a svoje důležité momenty. Možná jsem moc nostalgický, ale za mě zasloužené čtyři a půl hvězdy (pět nedávám jen proto, že takové hodnocení si schovávám pro své nejoblíbenější filmy). ()

DD

Ta cast do prichodu zaporaku by sla trochu prostrihat, ale pak uz je to hlavne velka atrakce, spousta fan-servicu, meta, neco teda si trochu moc podava ruce s klipy z SNL. Za me tak 8/10 a spokojenost. Jasne, neni to tak dobry jako SpiderVerse ale lepsi nez ty predchozi dva dily (6/10, 5/10). ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)