Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

Terezinka198

Tak jsem Marvelu a jejich malému Spider-manovi dala další šanci. A naštěstí si polepšili. Techniku strčili do háje a my dostali aspoň trochu kvalitní příběh. Tyhle hrátky s paralelními vesmíry mám ráda. Bylo hezké si připomenout staré padouchy, je ale pravda, že třetí Spider-man (Amazing one) mi pořád sedí na seznamu. Po tomto filmu mám trochu náladu se konečně po letech kouknout i na něj. Tak uvidíme. ()

Rozjimatel

[2,5*]     "I genuinely don't know how you do this without throwing up."     Po dlhšom čase som si pozrel nejaký popcorn a napodiv ma to miestami aj celkom bavilo (určite viac ako prvé dve časti). Keď som privrel oči nad tou tradičnou plytkosťou príbehu i postáv, z ktorých niektoré sú vyslovene trápne (v tom vládne tučný aziatsky priateľ Jacob Batalon) a tiež nad patetickou snahou tvorcov tlačiť na emócie, tak som si vyslovene vychutnával tie parádne trikové scény (veľmi pôsobivé sú najmä dve scény - súboj s Dr. Octaviom a súboj s Dr. Strangeom) a bavil som sa aj na podarenom humore ("Some suggest that Parker's powers include the male spider's ability to hypnotize females." "Stop, come on." "Yes, my spider lord."). Treba si ale odmyslieť niektoré vyslovene rozpačité pokusy o humor. Celkom ma bavilo aj to chytanie tvorov z iných vesmírov v štýle Ghostbusters. Po hereckej stránke je film pomerne nadupaný, celkom sa mi pozdáva aj Zendaya, na druhej strane si ale akosi nedokážem zvyknúť na Toma Hollanda, ktorý mi pripadá akýsi toporný. Je inak zaujímavé, že napriek enormnej snahe tvorcov celý ten vesmír zaplniť (množstvom postáv, množstvom odkazov), ten aj tak pôsobí čoraz viac prázdne a bezducho. Ako krásna, nablýskaná krabica, ale vnútri prázdna.     "I've been in a team, okay? I don't wanna brag, but I will. I was in the Avengers." "The Avengers?" "Yeah." "That's great!" "Thank you." "What is that?" ()

Foxhound#1

Jednoznačně top a vrchol určité fáze MCU, kdy ty filmy nebyly jen prázdná vata. Naprosto skvělý crossover všech dosud natočených spidermanů, chyběl vlastně jen původní Venom a mladí Osbornovci. Naplno to ale vynahradil návrat starého Osborna. Vůbec všichni záporáci vypadají pořád skvěle, Molina a Dafoe možná ještě líp než před 15 lety. Naopak na Maguireovi a Garfieldovi už je zkrátka poznat, že to nejsou náctiletí puberťáci. Ale ta chemie a narážky mezi třemi pavouky, to byl jednoduše fanservis jak prase. To Verbal: tvl chlape běž už si ho konečně umejt a vyhonit, nechápu když s tím máš takový problém proč vlastně na komixovky koukáš. ()

Oralfabet

MCU už mě jako celek pomalu ale jistě přestává zajímat, ale jednotlivé kousky pořád naštěstí dokážou nadchnout, a poslední díl Spideyho home trilogie je jedním z nich. Prostě Fan service done right, fakt zábavná komiksová jízda se spoustou skvělých momentů, co překvapivě rychle uteče, pobaví i dojme. Navíc Willem Dafoe každý film, v němž se objeví, automaticky desetinásobně vylepší... Jen mi to CGI vadí nějak čím dál víc a akční scény bývají pro mě u Wattsových Spider-manů většinou ty nejslabší části, což se až na pár vyjímek projevilo i tady. Nejlepší je na celém tom filmu asi redemption Andrew Garfielda (kterej je super a je škoda, že nemohl hrát v lepších filmech). 9/10 ()

filipvrbik

Asi nejlepší Spider-Man ever... Má to super efekty, zajímavý příběh, zajímavé postavy a herce, docela dost humoru... Jen si už prostě připadám na Marveloviny starej, před dvaceti lety bych byl asi totálně nadšenej, teĎ je to prostě jen další film od Marvelu. Trošku škoda malého využití Doctora Strange a MJ, ale jinak je to opravdu dobré (Spoiler - nejvíc se mi líbil nápad zatáhnout do toho všechny tři Petery Parkry, takže i troška nostalgie)...90% ()

Milky.

Ikdyž mám dost výhrad, tak asi jeden z nejlepších filmů z MCU. Skvělé napojení na ostatní dva Spider-Many, dobrá akce, super atmosféra. Film jsem si užil skvěle, o tom žádná. Bohužel plný počet ale dát nemůžu, protože zatímco film jako takový je super, scénář/zápletka a obecně logika tady často buď naprosto chybí nebo si scénář dělá takové kličky aby mu zrovna něco vyhovovalo. (viz. "chci vidět Petera Parkera" s portálem funguje dvakrát, ale když hledají toho svého tak je portál použít nenapadne. Logika toho jak vlastně svět zapomene kdo je Spider-Man je taky postavená na hlavu v době digitálních záznamů, nehledě na to, že na úřadě leží spisy a otevřený případ, kde je Parker jako Spider-Man vyšetřován. A Strangeův závěr a způsob jak to opravit a dimenzi uzavřít mi taky nedával vůbec smysl, ale možná mi to jenom nedocvaklo a chyba je ve mně. Nevím). A jinak je film napěchován spoustou často dobrého, ale občas i zbytečného a trapného Marvel-humoru, ale to se dá čekat. Co musím bohužel konstatovat, že se z Neda (Batalon) stala brutálně otravná postava. Úplně jsem si začal vzpomínat na Jar-Jar Binkse. Že tenhle žabák má za úkol dělat comic releaf je OK, ale Marvel by měl znát trochu míru. Co mě naopak hodně potěšilo byl Andrew Garfield, jeho Spider-Man mi byl vždycky nejsympatičtější a zde si pro sebe utrhl nejemotivnější moment filmu. A herecky jej zvládl na jedničku se třemi hvězdičkami. Molina s Dafoem byli ozdobou filmu a byli perfektní. Naproti tomu si nemůžu pomoct, ale Foxx s Meguirem mi tady nějak nesedli. Finálně tedy hodnotím za čtyři. Byla to skvělá jízda, určitě se na to někdy podívám znovu, ale s odstupem si bohužel čímdál víc začínám uvědomovat slabost scénáře a blbosti v ději. A že jich nebylo málo. ()

Ant_Antony

Hodnotit to jen jako film úplně nejde, protože tady se od poloviny hraje na nostalgickou strunu, která dalece Hollandovo universum přesahuje... Tentokrát budu schovívavý a nebudu Marvel za tu jejich šablonovitost a obrazovej insta filtr hanět... Jedna hvězda za Tobeyho, druhá za Andrewa a třetí za jeho vykoupení... ()

Jaro_slav

Nejsilnější dojem z tohoto filmu je, že zatímco předchozí Spider-Mani měli za úkol z povahových vlastností člověka vyzdvihovat obětavost, slušnost a píli, ten současný zjevně má cílové divácké skupině ukázat, že je děsná pohodička být nablblý sobecký hejsek, protože kámoši slouží pedevším k tomu, aby vás tahali z průserů. Film také trochu působí jako snaha o symbolické rozloučení s celým spidermaním tématem – trošku na způsob posledního Bonda s Craigem nebo Logana. Jenže realita je taková, že sobecké pavoučí přiblblo Toma Hollanda ještě zdaleka neřeklo své poslední slovo a nezbývá než doufat, že když mu scénáristé umožnili poznat své předchůdce-kolegy z jiných vesmírů a jejich přístup, umožní mu v dalších filmech něco provést se svou povahou. ()

Klajnik

Scéna v zrcadlové dimenzi byla skvěle psychedelická a měla nějakou uměleckou úroveň. Zbytek je sračka, ač je to furt o něco lépe fázovaná a obsažná sračka než valná většina jiných MCU filmů. V kině jsem se nestačil vyloženě nudit, ale emocionálně to se mnou nehnulo. Mám v píči tetičku May. Kompozice, kamera nebo nasvícení jsou zde otřesný (porovnejme s Batmanem, který vyšel o 3 měsíce později). Spousta dialogů či celých scén strojená (Jak se ho snažil na začátku zmocnit ten dav). Fan servise je mrzkost sama, ale uznávám, že nic jinýho čekat nešlo. ()

mira007

Na jednu stranu svižná, svěží, moderní, zábavná, velkolepá záležitost s vrcholnými akčními scénami na druhou stranu to sráží absence nějaké pořádné dějové linky - Identita Spidermana odhalena a on a jeho přátelé se nedostanou kvůli tomu na vysokou ... na mne moc infantilní motiv s jakýmsi opáčkem záporáků z předchozích filmů a do toho inspirace Harrym Potterem nebo co, čáry máry. Taky nesnáším filmy, které jsou jako seriály, kde člověk potřebuje znát předchozí díl a na filmy s délkou přes dvě hodiny koukám skrz prsty. Asi jsem už na tento tip filmu starej a pak píšu recenze jak nevrlej dědek.  Kde jsou ty časy Spidermana s Tobey Maguirem. ()

mosnak

Je to nejlepší Spiderman? Asi jo. Je to nejlepší Marvelovka? Ne. Zajímavé propojení s vicesvety a s minulostí, ale Spiderman byl a je vždycky takový... něco jako Flash u DC. 58% ()

Ollie235

,,You have a gift. You have power. And with great power, there must also come great responsibility." Potvrzeno - Tom Holland je mým nejoblíbenějším filmovým Spider-Manem a hlavním důvodem proč jsem si No Way Home velmi užil. Zdaleka však ne jediným. Nechybí tomu akce, skvělé efekty i dojemné a nostalgické chvíle, které zahrajou na city. Na můj vkus by to mohlo být o půl hodiny kratší, ale i tak se s přehledem jedná o nejlepší marvelovku od Endgame. ()

Marys

Zbožňujem filmy o Spider-Manovi. Jednom, druhom, aj treťom. Vidieť ich spolu v jednom mega-snímku je sen. Napriek tomu to, čo mnohých vzrušuje asi najviac, mňa pomerne dosť rozhadzuje. Čo sa týka odkazov, replík, hercov, prišlo mi to od Marvelu až ako príliš veľký fan-service. Na jednu stranu je to niečo, čo si takýto film pýta. Na rozdiel od napríklad DC filmov. Na druhú scenu si ale fanúškovia nemôžu nadiktovať celý scenár. Musia sa tvorcovia aj trochu zamyslieť. Nemôže im to byť až natoľko "uľahčené." ()

TheSpearCZ

Spidermanský Endgame se dostal do kin a bezpochyby se jedná o nejlepší Marvelovku roku, kde fanoušci Petera Parkera budou mít vyloženě ŽNĚ. Příběhově se začíná na stejném místě, kde skončil Far From Home a po pomalejší první hodině se zajímavá zápletka proměňuje v ještě stokrát zajímavější, když se Holland se Strangem postarají o to, že jejich universe navštíví záporácí z dřívějších filmových universů Elektro, Flint, Goblin, kterého si opět po všech těch letech zahrál Willem Dafoe... jmenujte, všichni tu byli. A se záporáky tu samozřejmě nesměli chybět ani dřívější Spidermani Tobey Maguire, který nám tu pěkně zestárl a Andrew Garfield, který tu naopak dospěl a jejich shledání s Hollandem a jejich následné dialogy patří mezi nejlepší a nejsilnější momenty, které jsem mohl mít možnost za tento rok procítit. Jednoduše řečeno, je to jedna velká nostalgická jízda, kterou si vychutná poctivý fanoušek prvotních dílů, ale i typický neznalec. PS. Obě potitulkové scény rozhodně naladí na další filmy, to zaručuju! 5* ()

jerenymo

Byla sranda, a pak vše pokazila přihláška do MIT :) Mr. Dafoe nezklamal, prostě tyhle jeho divno-role jsou jeho parketou. Peter - Peter - Peter Parker. ()

Brylin

Vyvrcholení trilogie Spider-Mana s Tomem Hollandem v hlavní roli je i přes svou délku důstojným završením této série. Diváka nezadržitelně vtáhne do děje a až do konce ho nepustí. Stále jsme svědky teenage ztřeštěností a zdánlivé naivity, avšak ty konečně nepůsobí rušivě. Spider-Man zdá se dospěl a propojení paralelních světů mu v tom výrazně pomohlo. Technicky a herecky skvělé. Nadstandardní čtyři hvězdy. ()

husokachna

Všechny výtky k debilitě zápletky beru, nejmocnější Doctor galaxie se chová jako totální dement a to, co bych odpustil hormonálnímu puberťákovi, na kterýho se během posledních dvou dílů (o Avengers nemluvě) ve velmi krátké době navalil celej svět, to nemohu odpustit vysoce inteligentnímu d(D)ok(c)torovi, který by neměl mít v palici úplně vymeteno. Ale naštěstí mě Spajdomen (jak říká Ondrášek) nestihl otrávit, začal po mě házet gimmicky v podobě starých známých záporáků (a že si ty role všichni protagonisté užívají), předložil mi (KONEČNĚ) přehlednou akci, která působila obstojně "fyzicky" (dvojka byla v tomhle ohledu otřesná), aby mě nakonec dorazil třešničkou na dortu, ukradenou z Paralelních světů, o které nebudu nic psát, i když o tom už každý ví, jen řeknu, že mě opravdu hladila po srsti a chvílema jsem se culil jako puberťák. A ano, je to poslepovaný tak tak všelijak, chytrý to moc není, vývoj hlavního hrdiny je uspěchanej a odehraje se v podstatě až v poslední scéně, ale na druhou stranu dostal konečně nový Spider-man poctivý origin (o který ho okradli Avengers) a já se vcítil vtažen, emočně zainteresován a bavil jsem - což jsem o Marvel filmu dlouho říct nemohl. Čtyři dobře stavěný bodající kluzáky. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)