Miles Morales sa vracia s ďalšou kapitolou oskarovej pavúčej ságy, Spider-Man: Cez paralelné svety. Po opätovnom stretnutí s Gwen Stacy je Spider-Man z priateľskej brooklynskej štvrte katapultovaný cez Multiverzum, kde sa stretáva s tímom Spider-ľudí, ktorých úlohou je ochrániť jeho existenciu. Keď sa však hrdinovia sporia, ako si poradiť s novou hrozbou, Miles sa ocitne v súboji s ostatnými Pavúkmi a musí prehodnotiť, čo znamená byť hrdinom, aby mohol zachrániť ľudí, ktorých miluje najviac. (Itafilm)

cimrman2.

S Milesem Moralesem se stotožňuji, protože má podobné lýtka jako já! Kromě toho že to je reklama na Džordny je to taky megózně nabombený animák. Druhé díly mi většinou tolik nechutnaji protože prvotní wow efekt je již pryč například Avatar. Zde se však napromenádují modré stvoření nýbrž holky a kluci v maskách které chlapci ze sony a marvelu zvládli vykreslit perfektně. Od jedničky je tu za mě posun k lepšímu dialogy či monology jsou zábavnější komediálních prvků je více příběh dohromady více táhne. Animace kvalitní, pohrávání si s hudbou a akcí je nápaditější než v jedničce. Co mi vadí je předimenzovanost přemrštěnost příběhu, soubojů chtělo by to trochu ubrat a taky ubrat na stopáži. Jsem zvědav na 3. díl. ()

exree

Luxus. Šel jsem do kina jen s tím, že první díl byl super a že doufám, že tenhle díl bude minimálně tak dobrý, jako ten předchozí. A nebyl jsem zklamán. Hned na začátku mi rychlý recap připomenul o co jde, no a pak začala krásná vizuální podívaná. Film má svižný děj, neobsahujě skoro žádná hluchá místa, animace je top tier a děj diváka vtáhne a nepustí. Spider society, reference na všechno možné, no nestíhal jsem vstřebávat všechno, co vidím. Těším se, až film uvidím znovu a budu si to moci detalně projít. ()

IZFNP

Tvorcovia vedia, čo robia a opäť servírujú nekompromisný blockbuster, ktorý je po vizuálnej stránke kreatívny, prepracovaný, plný tvorcovského srdiečka a vlastne sa nebojím povedať dokonalý. Druhý diel Spider-Verse ságy potvrdzuje, že patrí k naj spracovaniam pavúčieho hrdinu, k naj komiksovkám a tak obecne k naj animovaným filmom. Po zhliadnutí dvojky som si doma pustila opäť jednotku a wow, ten rozdiel je markantný - na prvý pohľad dvojka len pokračuje v začatom štýle, ale nie, umelecky sme sa posunuli ešte o dva-tri levely vyššie. Tempo je vražedné a divák musí fakt dávať pozor (a aj tak mu väčšina vecí utečie, ale preto predsa existujú YouTuberi), a ako už je u dnešných komiksových univerzov pravidlom, film docenia hlavne skalní, ktorí majú (nielen) Spideyho dobrodružstvá napozerané. Štýly kresby svetov a postáv sú TOP TIER (Hobie, mindfuckový Spot, Gwenina realita kde farby zrkadlia emócie!!), príbeh pritvrdil a zároveň konečne vieme, o čom séria vlastne je. Soundtrack ma síce nebavil tak ako v jednotke, ale obecne filmu nemám čo vytknúť. Miles Morales je proste sympaťák, postave vdýchol nový dych, a Gwenin "band" z konca dáva tušiť, že Beyond the Spider-Verse bude mega. A kombinovanie animovaných a filmových realít je len ďalším dôkazom toho, že žijeme v úžasnej dobe. Och, ako mne len tento projekt robí radosť 🤍 ()

Marcas

Čekal jsem, že to bude masakr a doufal jsem, že se to vyplní. Ale abych čekal, že to bude ještě lepší než první Spider-verse, to teda fakt ne. Je to kulervoucí, má to neuvěřitelnou stylizaci, respektive stylizace. Vážně nářez. Akorát za ten konec bych jim dal odpad. To byl solidní podraz. Ale ne, byla to jízda a já už chci třetí díl. ()

Dejweez26

Zatím rozhodně nejlepší film roku. Těším se na Beyond the Spider-Verse a doufám, že to bude aspoň stejně skvělý jako tento film. 5* a doporučuju na tento snímek zajít do kina!:). ()

GejmronCZ

Inu, je to tu. Dvojka je tady a jestli jste si mysleli, že jednička byla fakt topová, tak tohle je ještě lepší. Tam se tvůrci efektů trochu oťukávali, ale tady se brutálně vyřádili. Nechápu jak jsem mohl předpovědět v mé recenzi toho předchozího děj nebo spíš vychytávky tohohle filmu tak přesně, ale dobře já. Nevím jak to mám vyjádřit. Asi začnu ze začátku. Příběh je velmi silnej a nikam nezahýbá. Postavy vám promlouvají zkrze velmi silné emoce přímo do duše a barvy dokonale vykreslují každý moment. Skvělá hudba ladně se měnící s každou scénou prolnutá s naprosto bezkonkurenčně dokonalým vizuálem plným detailů a odkazů je pastva pro oči i uši. Hned na začátku vám dá naprosto božskou atomovku emocí, vizuálního porna a uvedení do děje neskutečně silným monologem. A ty přechody? To je doslova orgasmus. Krásně nám to servíruje nelehký a velmi tragický osud každého Spider-Mana. Spider-Man vždycky musí obětovat to, co má rád, aby zajistil bezpečí většiny. Nebo to bude tentokrát jinak? Kdo ví, to se dozvíme až v Spider-Man: Beyond the Spider-Verse. Jestliže ve mě vyvolal první díl pocit, že je všechno najednou možné a že se to opravdu může stát i mě/vám... Druhý díl tenhle pocit ještě umocňuje a já si nemůžu pomoct. Cítím se jako by bylo opravdu VŠECHNO možné. Najednou můj mozek zase pracuje na 200% a to jen ve spojitosti se Spider-Manem/Spider-Woman. Je to vtipné, je to vážné, je to epické, je to romantické, je to smutné a je to i akční. Tady musim vytknout jen jednu jedinou věc. Musim čekat na poslední díl! :D Pokud vás to bavilo a já se vsadim, že jo, tak si to sjeďte aspoň 2x, protože napoprvé prostě nelze všechny ty detaily zpozorovat. ---------------------------------------------------------------------------------- Musel jsem na to do kina 2x, prostě masterpiece animovaný tvorby. Jak vizuálně, hudebně, tak emočně a se skvělými postavami. Tomu nejde nic vytknout. 3* a méně vůbec nechápu a ty lidi by si měli pořádně vypláchnout oči kyselinou, aby z nich dostali to pozlátko debility. ()

Fin_429

K Across the spiderverse jsem měl v zásadě neutrální postoj. Až jsem se ji bál. Na druhou stranu to co tak rozehrála jednička, dvojka dokázala zlepšit. Nasadilo to tempo, akční sekvence byly výborné a vizuál byl více koukatelnější než minule, navíc to nespadlo do zbytečných klišé momentů a drželo se to celou dobu na své kvalitativní rovince. Ovšem i když mi nevadí otevřené konce, tady mi vadil konec celkový. To co bylo na začátku rozjeto, jaké bylo nasazeno tempo, to všechno se zde dějově brutálně zpomalilo a já se koukal na hodinky kdy už to skončí - vlastně celkově, od začátku třetího dějství jsem se nudil. To zkrácení by neuškodilo. 7,5/10 ( ()

blondboss

Kvalitou aj prevedením prakticky totožný snímok, ktorý čerpá najmä zo vcelku rozumného a zmysluplného využitia nápadu multiverza a ktorý recykluje originálnosť jednotky. V niektorých pasážach som sa už síce strácal, ale ako celok to stále dávalo zmysel a miestami aj poriadne hralo na emočnú strunu. Soundtrack opäť skvelo namiešaný a celkovým vizuálom sa bavíme o modernej verzii animáku, ktorý nemusí baviť len na základe CGI animácií. 75 % ()

jokino

Spider-verse má evidentne neobmedzené možnosti a v rámci comics - animé, je to zrejme nevyčerpateľná látka. Animé je absolútne vyšperkované do najmenších detailov a je sa na čo pozerať, hoc nie som úplným priaznivcom tohto sveta - bolo u mňa kedysi dávno, v detstve. Nadupané nápadmi to rozhodne je a rovnako tak brilantne spracované. Viac už asi nemá význam písať, kto je priaznivcom, treba jednoducho vidieť.. ()

Scanerior

Budu velká výjimka, ale já (stejně jako z prvního dílu) nejsem z tohoto Spider-Mana vůbec odpálený. Ano animace je působivá, ale příběh mě tolik nedostal. Zatímco dějová linka okolo Gwen byla pro mě poměrně zajímavá, tak v okamžiku, kdy nastoupil na plátno Miles Morales, kterého mimochodem kousnul pavouk, a tak se z něj stal Spider-Man no a dál už to znáte... jsem se začal tak nějak nudit. Miles je sice na jednu stranu fajn jako Spider-Man, ale jeho rodinné strasti mě nezaujaly a jeho charakter mi vlastně také moc nesedí. Uvidíme co přinese pokračování... zatím pro mě trochu zklamání, protože jsem měl větší očekávání, stejně jako u prvního filmu. Přesto má film samozřejmě své kvality a ještě si zaslouží 4*. ()

Crube

Je to tak dobré, až je mi ostatních pokusů o nabušené akční/komixové řezničiny líto - a vlastně není, protože si za svojí viditelnou bezradnost můžou samy - zapomínají nám totiž dávat charaktery, které nás zajímají. Druhý Spidey pracuje s postavami stejně důsledně jako revoluční předchůdce, hýčká si je, a nenechá je utopit ve vražedné tempu, vodopádu vizuálních nápadů a přenádherné stylizace. Stejně jako si hýčká diváky - umí (a chce) nám totiž v přesný moment přibrzdit, vystavět scénu, o kterém jsme snad jen tušili, ze ji potřebujeme vidět - a ve spolupráci s kongeniání hudbou odpálit ohňostroj všefilmové radosti bez ohledu na žánr, barvu pleti a věk, a to co 10 minut( nicméně, jeden Vlak vládne všem).  Po Matrixu, Bourneově ultimátu a Mad Maxovi se interval návykových přelomových akčností zdá býti stanoven na 8 let. Nejlepší komix od Temného rytíře? Pravděpodobně. Nejlepší Spider-man? Zcela jistě. ()

Veskoslav

Tak solidní nářez. Už jenom animace je něco, co prostě nikde jinde člověk neuvidí. A ten zbytek? No, stovky Spider-menů naráz? T-Rex jako Spider-man? Perte to do mě. Nejlepší animák 2023 a rozhodně důvod se těšit na finále! ()

Lina

Experimentální a pořád nápadité. Trochu větší chaos než jednička a zřetelně víc pro teenagery (vlastně v tradici Spider-Mana). Po rozjezdu se Spider Gwen se na scénu vrací Miles Morales a pak dojde na mix všelijakých paralelních světů, mezi kterými se mihne i hraný a lego verze. Za mě mohl být střih o trošku míň divoký a délka o pár minut kratší. Mírné prodloužení je ale asi způsobené tím, že konec je ještě ve výrobě. Jediné, co by mi tu nechybělo, je roztomilá holčička v nosítku, která bohužel až moc připomíná Rybinohu s dračím miminem (Jak vycvičit draka 3). Ovšem velice zajímavý a výborný byl tentokrát posun k temnějším vrstvám, za ten nakonec tu pátou hvězdu přidám. ()

david141474

No tak hned od začátku mě to chytlo svým vyprávěním a animací, jak jinak že jo? Mohl bych zde říct hodně spoilerů, ale nejsem hovado, tak se pokusím nespoilerově. Jak už jsem říkal před chvilou, animace byla velice solidní. Dost možností se zde staly skutečností. Úvod byl celkem slabší, ale pořád solidní. Jak ale děj plul bylo to lepší a lepší a takovej konec je velice solidní. Co se týče záporáka Fleka nebo O'Harry oba jsou solidní, ale ta mě je přece jenom o něco lepší a zajímavější Flek. Co se týče humoru, tak ten byl skvělej. Co se týče dojemných scén, tak ty byly taky skvělý. Co se týče hlavní linky pronásledování Milese, tak ta byla taky skvělá. Všechny zvraty byly předvedeny solidně. Jen jsem měl problém s Milesovýma rodičama. Jediný matčino moudro bylo solidní, ale to je tak vše. No a ta finální scéna, doprdele to bylo božský. No a co se týče narážek na předchozí spidey filmy, tak ty byly taky skvělý. Menší spoiler objeví se zde i zazděný Spider-Man bez hranic! 9,5/10 Bylo to skvělý, jen ti rodiče mě tam srali! (Olympia - 31.5.2023) ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

29. Critics' Choice Awards - výsledky

29. Critics' Choice Awards - výsledky

14.01.2024

V neděli 14. ledna byly v kalifornské Santa Monice uděleny ceny Critics' Choice Awards tradičně vyzdvihující výjimečné tvůrčí výkony a filmové počiny uplynulého roku. Toto ocenění je zároveň po… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD