Escape Room: Niet úniku

• Česko Úniková hra: Turnaj šampiónů (viac)

Escape Room: Niet úniku je pokračovaním psychologického thrilleru, ktorý zaujal hororové publikum po celom svete. Tentokrát sa nič netušiaca skupina šiestich ľudí ocitne uzamknutá v ďalšej sérii únikových miestností. Postupne odhaľujú, čo ich spája, aby sa im podarilo prežiť.... pričom zisťujú, že túto hru už raz hrali. (Itafilm)

jefff

Turnaj žampiónů je slabší než jednička, jak už to tak u dvojek bývá. Je to ten typ filmů, na které si těžko vzpomínáte druhý den po probuzení. Vlastně už teď úplně nevím o čem to bylo... ()

Soweek

Nemám problém jít do toho opět za 4 hvězdy. Ano, je to v podstatě okopčené Saw, ale trochu chytřejší, není to zdaleka tak přestřelené a zbytečně brutální a koneckonců je to i v jistých mezích uvěřitelné v tom smyslu, že pokud by někdo dal skutečně hodně peněz, tak únikové místnosti ve hře by byly reálně zkonstruovatelné. Popkorňák jak se patří. ()

herr_carter

Super pokračování první únikové hry, v rámci žánru a očekávání prakticky nemám výtek. Ústřední herci jsou sice debilní jak ansámbl herců v Olmerových filmech, ale o ty tady naštěstí zase tak nejde...................................................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

sedm.1

Toto pokračování Únikové hry je rozhodně ve všech směrech slabší než jeho předchůdce, a jelikož už právě první díl nebyla žádná hitparáda, tak dvojku jsem si už vážně jako že neužil. Vzhledem k obsahu se zde tvůrci navíc evidentně pokoušejí rozjet pořádně rozsáhlou sérii, k čemuž snad ale nedojde, jelikož mi přijde, že se se svými nápady již dost vyčerpali v jedničce a už tady chvílemi vařili z vody, respektive vykrádali, co mohli, což by ovšem nebyl možná až takový problém, kdyby to ovšem alespoň celé tak nějak trochu fungovalo, či působilo. Co tedy vytknout filmu nemohu, je jeho spád, kdy se těch necelých devadesát minut pořád něco děje, horší je, že nic z toho není jakkoliv zapamatování hodné. Ani mdlé postavy, ani nenápadité hry, ani dějový vývoj. Jak postavy, tak jejich herečtí představitelé jsou totiž nevýrazní a vesměs i nesympatičtí nýmandi, dále veškeré místnosti nemají koule, postrádají wow efekt, a kvůli nim ve filmu chybí i napětí, no a dějový vývoj též nepřekvapí, a to i přes závěrečnou pointu, která se sice snaží šokovat, na mě to ale nezapůsobilo nějak výjimečně. No a samozřejmě na konec jsem si jako zásadní výtku nechal naprostou absenci krve, což odmítám jakkoliv tolerovat, přes to prostě vlak nejede, aby se v takovémto typu hororu neobjevila ani kapička krve, či násilí, s tím ať se jdou tvůrci, respektive studio vycpat. Za mě zkrátka velmi slabý průměr, který toho příliš nenabízí. ()

borec999

Typický,moderný sequel. Kvalitovo slabší film od originálu, ktorý je v konečnom dôsledku takmer zbytočný. Príbeh sa klasicky kopíruje systémom ctrl c ctrl v z jednotky(máme v ňom pár známych hrdinov doplnených o nové postavy ktoré sú úplne zbytočné, bezduché a sú na plátne len aby mal kto umierať) ; tvorcovia sa držali hesla všetkého viac(viac hier, viac pascí, ktoré budú zložitejšie,náročnejšie a premyslenejšie) a na záver tam šupli nejaké to prepojenie a objasnenie 1 udalosti z jednotky aby sa nabudil dojem že celý príbeh je hlboko premyslený, začalo sa budovať univerzum a mohli do nekonečna vznikať ďalšie a ďalšie diely(minimálne trojka sa zdá podľa záveru ako povinnosť aj keď filmy s takouto témou môžu vznikať v podstate do nekonečna). Keď opomeniem fakt, že toľko tak prešpekulovaných a zložitých pascí a escape rooms by po sebe neprežil asi nikto, film nie je celkovo natočený zle a Adam Robitel si hercov i technickú stránku postrážil. Akurát, že toto všetko sme už raz videli. A o Minose sme sa toho tiež príliš nového nedozvedeli... 55% ()

Wally

Horší než první díl, ale je fakt, že jsem se párkrát přistihl, že jsem se v důsledku napětí předklonil a za držel dech...a to se mi moc nestává 😁 Takže jen za to dávám jednu hvězdu navíc než bych normálně... Ani nevadilo, že některá řešení nemáte napoprvé šanci ani pochytit... Slušná závěrečná pointa a náběh na další díl je na světě. Snad si tvůrci dají pozor a udrží jakou takous kvalitu a nestane se z toho sra*ka ve stylu Saw... ()

NifKor

Oproti předchozímu filmu má tohle pokračování uspěchaný děj, párkrát i předvídatelný s docela průměrným koncem, bohužel má taky ne tak dobře promyšlené hádanky, které pořád vypadají skvěle, ale jsou příšerně uspěchané kvůli stopáži filmu, že to není možný. Film svým způsobem nemá ani skoro žádný seznamovák s novými postavami, a kdyby nějaký měl tak ve finále to je jedno, protože film hned z nějakého důvodu hned ze začátku napálí smrt jedné postavy. Efekty byly průměrný, záporák nezajímavý a nové postavy mi nijak nepřirostly k srdci. Herci nejsou nic extra ale taky nejsou vyloženě špatní. Co filmu musím ale nechat tak je tempo, které si film drží pořád stejné a díky němu film hodně rychle uteče. Název Turnaj Šampionů mi přijde tupý, že nějak nechápu jak ten název teda vzniknul... Ve finále zbytečný film, který mi vůbec nesednul oproti prvnímu filmu. 4,5/10 ()

iXtr3m3

Ani lepšie ani horšie ako jednotka. Čo túto sériu ťahá zo šedého priemeru, tak technické spracovanie, pretože vidieť, že sa veru nešetrí ani na trikoch ani na lokáciách, výkony hercov sú na úrovni tak akurát, veru som zvedavý na pokračovanie. ()

Han22

Musím říct, že tahle série mě jako fandu adventur zatím velice baví. Moc nechápu ty, co kritizují když se jim líbila jednička, protože je to v podstatě totéž. Jsou tu sice slabší postavy, ale oproti prvnímu dílu všichni vědí o co jde a odpadá zbytečné seznamování. Místnosti jsou čtyři a minimálně dvě z nich naprosto fantastické (banka, noirová ulička), ale i ty ostatní mají perfektní spád, hádanky a brutální pasti. Navíc se tentokrát podíváme zase o kousek dál na to, kdo za vším stojí, čemuž pomůže pro mě i celkem překvapivá pointa. Jediné co se dá vytknout je absence gore, zvlášť u jedné smrti to dost zamrzelo, to mohla být parádní nechuťárna (SPOILER déšť), ale jinak spokojenost a 4*. ()

Eraserhead

Nechápu, co dělá v žánrovém označení horor, který tam není zastoupen ani vteřinu. Příběh absentuje a jen se tu plynule přeskakuje z jedné místnosti do druhé. Na této úrovni to vlastně funguje celkem dobře. Únikové sekvence jsou napínavé, řemeslně slušně provedené, ale film nenabídne vůbec nic navíc. ()

Hanys_

Po dvou letech další únikovka. Potěšil rychlý recap prvního dílu na začátku, za tohle palec nahoru. Jinak si myslím, že po pár dílech už mi ty pasti budou splývat do jednoho filmu. 5/10 ()

Janega

Od prvého filmu sa to nejak kreatívne neposúva. Máme tu len nové prešpekulovanejšie hlavolamy, ktoré sú tak prešpekulované, že ja by som odkvecol už v prvej úlohe. Každopádne sa jedná znovu o fajn nenáročnú zábavku, ktorá má našlapnuté na ďalší diel. ()

filipvrbik

Podle mě zbytečné pokračování, není to úplně špatné, ale moment překvapení, který fungoval v jedničce, už tu nefunguje... "Místnosti" jsou celkem zajímavé, ale už jsme všechno viděli - např. Kostka je mnohem lepší...50% ()

Marius_ss

Takto sa má robiť pokračovanie. Jednotka síce nenastavila latku veľmi vysoko, no pre fanúšikov puzzle-hororov to bol určite dobre investovaný čas. Po dvoch rokoch nám prišla do kín dvojka, a ja som sa obával že to pôjde z kopca, no stal sa presný opak, za čo som veľmi rád. A ak to takto pôjde ďalej, tak tu budeme mať veľmi sľubné hororové univerzum, ktoré tu tak chýba po tom čo série ako Nezvratný osud, Očista, či Saw klesli do totálneho podpriemeru až odpadu. Jediné, čo mi liezlo na nervy, bola Taylor Russell a jej nechutne dokonalá, presladená postava, ktorá všetko vie, vždy zachová chladnú hlavu, nikdy nie je sebecká a napriek tomu je to vždy ona, kto prežije...vážne tvorcovia, už je toho moc. Ak sa Vám Escape room páči, určite si pozrite aj film Kocka (1997), ktorý je ešte o level vyššie a dá sa povedať, že je otcom puzzle-hororov. Práve z "Kocky" sa inšpirovali tvorcovia Saw či Escape room. ()

nany2121

Strašnáááááá nuda !!! Videl som to v kine. Dúfal som, že kino pridá na zážitku, ako to často krát býva.  Moje sklamanie bolo o to väčšie. Ten film nemal konca. Hanbil som sa, že som nato zavolal aj priateľku :D :D Z kina sme odchádzali so slovami: "To bola, ale blbosť!!! Mám pocit, že ľudstvo osprostieva. Bezduchý nudný dej, postavy nevýrazné, okatéé, strašná sprostosť. Nad tým filmom sa mi rozum pozastavoval :D Je mi ľúto, že dnešná mládež sa kŕmi takýmito bezduchými sračkami. Dnes sa normálne filmy už pomaly ani netočia :((( ()