Film Baza Luhrmanna sa ponára do života a hudby Elvisa Presleyho (Austin Butler) a jeho vzťahu s jeho záhadným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom (Tom Hanks). Príbeh sa ponára do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho neslýchaný úspech, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúry a straty nevinnosti v Amerike. Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). (Continental film)

Slepejsek

Jednou filmovou větou: Šméhulák opět udeřil! Je třeba dalších slov? Opulentní podívaná, která (zne)užívá hudbu a jména, aby si přivlastnila jejich lesk a slávu. Ne přivlastnila, jenom vyždímala. Do posledního centu. Protože za každé divákovo zavýsknutí spadne dolar do jeho peněženky, za každou slzu dva, za podupnutí deseticent, za tlesknutí aspoň dvoucent (za každou ruku jeden)... ()

DIATOR05

Tento film byl dlouhý. A to je možná problém tohoto filmu. Nicméně abych začal od začátku. Čekal jsem něco jako druhé Bohemian Rhapsody, film nabitý písničkami a atmosférou, která vás postaví ze sedaček. A první koncerty Elvise mi vyrazily dech, ta atmosféra, ta hudba, u všeho jsem neměl slov. První polovina filmu je velice energická a prodává nám začátky Elvise skoro dokonale. Druhá polovina byla temnější a sázela více na příběh Elvise, než na hudbu a vystoupení. A byla na mě velmi zdlouhavá. Film sází hodně na příběh Elvise a plukovníka a zvládá to skvěle. Tudíž jde spíše o životopisný film, který je vynikající. Což pro mě bylo velmi zdlouhavé. Jak říkám, dle mého první polovina byla skoro dokonalá a celkově to byl excelentní životopisný film. A druhá polovina spíše životopisná než hudební. Proto za mě 8/10. ()

grandir

Byl by to dobrý film, kdyby ho natočil někdo jiný, než Baz Luhrmann. Jeho jméno mě varovalo, Moulin Rouge jsem dala až napotřetí, ale dala jsem mu šanci. Jedním slovem šílené. Někdo tu psal, že "pak se děj uklidní", ve verzi v našem kině se tak, bohužel, nestalo a bylo to šílené od začátku, až do téměř konce. Úžasný zvuk našeho kina zvýraznil tu místy až nesnesitelnou a zbytečnou uřvanost ještě víc. Říkala jsem si, že koncertní scény by Bazovi mohly jít, nešly a bylo jich poskrovnu, nejlepší asi ty z Las Vegas. Austin Butler velice dobrý, škoda, že nedostal tolik prostoru jako příběh Hankse, jehož výkon mi vůbec nesedl a název "Plukovník" by byl pro film asi výstižnější. Místy oči trhající český překlad v titulcích, za který Baz nemůže, chápu a výraz "Šmé, Šmehulák a šmehulit" pokaždé odvedly mou pozornost natolik, že jsem se chvíli nebyla schopná vrátit do děje! Zklamání a vůbec nevím, jak ohodnotit, jedna za Butlera a druhá, ani nevím za co ... ()

bigmatko

na elvisa som sa tešil hlavne s očakávaním výbornej hudby. a v podstate som sa aj dočkal. rozhodne ma to bavilo a miestami som bol aj prekvapený akú mal ťažkú situáciu pod vplyvom okolia. predstaviteľ bol presvedčivý a úloha kráľa mu celkom sadla. vizuálne je film zvládnutý a hudobne je to úplná lahoda. ()

mol1111

Jako film výborný. S realitou to moc společnýho nemá. Jako spousta životopisných filmů sklouzává k hodně černobílým postavám: Elvis klaďas a oběť, skoro bez chyby; plukovník záporák a manipulátor. Spíš než biografie to je něco jako Amadeus, nové drama používající reálné postavy a dobu. Hudby jsem se podle traileru bál, ale naštěstí to dopadlo dobře, byť pokud chcete opravdu slyšet, jak Elvis zpíval, tak originální nahrávky jsou někde jinde. ()

Mufinek_16

Can't help falling in love with this movie! Elvis je za mě zatím nejlepší film, co letos vyšel. Natočit film o takové legendě je velká zodpovědnost a Baz Luhrmann to zvládl na jedničku. Ať už se jedná o kameru, střih nebo i způsob vyprávění, všechno funguje tak, jak má. A potěšil i soundtrack, který se neskládal jen z Elvisových písní, ale i moderních skladeb. Největší hvězdou je pro mě ale Austin, o němž jsem pochybovala, že takovou roli zvládne. Naštěstí Buz nebyl takový blbec jako já, protože bychom přišli o takovou hitparádu! Nejen, že to úžasné zahrál a zatančil, ale dokonce i zazpíval! Ve scénách, kdy fanynky na koncertě křičeli, jsem díky Austinovi vnitřně křičela s nimi. Za tento výkon si rozhodně zaslouží Oscara. ()

RavenSpector

Naprosto souhlasím s verbalem a jeho náhledem na Elvise. Po hodině jsem už jen zíval a nudil se. Šíleně přepálená stopáž. Hodinu filmu vyhodit tak by to nebylo vůbec špatné, ale takto je to jen barevný, nudný cirkus. Nechápu jak to někdo může srovnávat s Bohemian Rapsody. Tento snímek mu nesahá ani po kotníky. ()

Sopholojong

Luhrmann je stary macher do hudobno (Moulin Rouge) -dobrodruzno (Australia) -zivotopisnych (Gatsby), postmodernych flakov. A "plesounov" za vypravu (citite, ze ste v tych 50's az 70's - juzanska osarpanost, vegaska nablyskanost) a kostymy (ruzova vladne) ma zase raz v "kapse"... To vsak neznamena, ze jeho spalujuca filmarcina je i tentoraz tip-top zazitok. Strih ide v mode "ADHD" preskoky (titulky s rokom diania su ale vymakane) s kamerou na extaze, Austin Butler je klon Taylora Kitscha s podobne nehereckymi vlohami (kostymy, gitara v ruke, vlasovy preliv a magicky kukuc s naspulenymi "rtami" este kvalitneho herca nerobia - Joaquin by ho naucil), no a najvacsi kamen urazu, ktory viditelne dolamal nohy plnemu hodnoteniu je Tom Hanks v podobe zaporackeho, vecne spoteneho manazera v najprepalenejsej, najnevhodnejsie obsadenej roli roka. Hanksa uz ako zaporaka nie, tie jeho psie oci a az/uz "dedeckovska" aura su synonymom Santa Clausa, nie prolhaneho mamonara. Prave za pomale sceny (napriklad prve omotavanie si Elvisa Parkerom okolo prsta na kolotoci, depresia po smrti matky, navsteva cernosskeho ghetta, vyjednavanie zmluvy/sumy pisanim na papier pocas Elvisovho vystupenia, stretnutie na hollywoodskom vrchu, alebo posledny rozhovor a rozlucka s manzelkou na letisku - tam som citil jedine silne emocie pocas celej minutaze) som bol najvdacnejsi, ktorych je ale sakramentsky malo. Audiovizualna sialenost roka za 7.5/10. PS: Zvuk je podobne genialnou zalezitostou ako v Bohemian Rhapsody. ()

sparrow1

Je to takové zvláštně natočené. Občas tam zní nepochopitelně rap. Taky jsou kousky kdy je to hodně utahané. Takový Rocketman a nebo Bohemian Rhapsody je o mnoho lepsi. Ale asi je dobré to vidět. ()

Polux

7/10 | Luhrmann se rozhodl nenatočit obyčejný a tradiční biopic v podobě generické rekapitulace nejvýznamnějších životních okamžiků Elvise, ale - i díky retrospektivní interpretaci titulní postavy skrze jeho (zlotřilého) manažera jako nespolehlivého (protože vypočítavého a zištného) vypravěče - v podstatě pohádku, nebo idealizovaný pomník, který (nikoliv poprvé a jistě zdaleka ne naposledy) Elvise cementuje v tradiční škatulce "the man, the myth, the legend", což s sebou přináší několik pozitiv a pár negativ. | Mezi klady se rozhodně počítá výrazně stylizovaná audiovizuální stránka a tempo, které je, zejména v první půli, spolu se střihovou skladbou skoro až neuvěřitelné. Rozdělení obrazu, přechody mezi jednotlivými záběry, uvozující titulky v obraze, skloubení zpívané písně s dějem, který se právě odehrává jinde (dost často v návaznosti na verše dané písně), kamerové úhly a pochopitelně samotná mistrova hudba, která je skvěle zremixována (pokud se nepletu, tak - vyjma archivních scén Elvisova vystoupení na úplném konci - není ve filmu ani jedna píseň v původní podobě) tak, aby zachovala "ducha" originálu a přitom zněla moderně (a to Elvis není úplně můj "šálek kávy":-)). To vše je provedeno skvěle (během filmu jsem si říkal, zda se Luhrmannovi podaří udržet podobnou laťku až do konce a naštěstí ano). Butler se sice předloze úplně nepodobá, ale masky, kostýmy, naučená gesta a smíchaný Elvisův hlas při zpěvu odvádějí dobrou práci a neměl jsem problém mu "Krále rock 'n' rollu" uvěřit. Hanks, utopený v latexu a vycpávkách, podává taktéž slušný výkon, nicméně scénář jej v mnoha momentech tlačí až na hranu parodie. | Čímž se dostáváme k záporům filmu. Hanks je zde v průběhu děje vykreslen téměř jako záporák v bondovce, nebo zlá královna ve Snow White (nebo jako takový P.T. Barnum tehdejšího hudebního průmyslu:-)), zatímco Elvis jako zmíněná Snow White (naivní, oddaný pouze hudbě, ve vleku okolností a okolí, neschopný vlastního rozhodnutí, atd.). O jejich vzájemném vztahu se divák nic moc nedozví nad rámec výchozích škatulek (extra talentovaný umělec vs tvrdý kapitalista a oportunista, který právě ulovil svého "jednorožce"), Elvisova psychologie a vztah s manželkou jsou pouze lehce načrtnuty, nemalé skoky v čase během filmu nemají na Butlerovu vizáž žádný dopad (takže častokrát trvá určitou chvíli, než člověk pochopí, že "teď už někde jinde jsme, je to jiná vesnice") a relativně krušný závěr jeho života (uvadající fyzická kondice, drogová závislost) je pro jistotu pouze lehce naznačen a nahrazen archivními záběry skutečného Elvise. Pomník prostě musí zůstat neponičen. | Přes výše uvedené ale celkově panuje spokojenost. Luhrmann se po dlouhé pauze vrátil ve velkém stylu a nezbývá než doufat, že na jeho příští filmový počin nebudou diváci čekat podobně dlouho. | PeZet ()

Primus tesla

Po fakt velkých rozpacích ze začátku filmu, kdy mi to celé přišlo strašně vyumělkované jakou Mouling Rougue! se film naštěstí někde po první třetině vizuálně ustálil pan režisér dostal rozum. Co mi fakt lezlo na nervy, byl až příliš úlisný Tom Hanks jako colonel Tom Harper. Strašně přehrával. A nebo možná ne, a jen to tak vyznělo díky dabingu. Nevím jestli byl nejlepší tah vyprávět ten příběh z jeho pohledu. Nicméně, Austin Butler je Elvis, (přinejmenším mu ho celý film věříte.) Bavila mě práce s hudbou a snad kromě momentu, kdy tam zazní rap mi přišla hudební složka bez chyby. Vlastně scéna s B.B. Kingem a Little Richardem? v tom pajzlu a pár dalších mi přišlo opravdu skvělých. Netvrdím že je to nejlepší film o Elvisovi, ale rozhodně jsem rád, že jsem ho viděl. ()

Iorweth

Precizně natočený snímek o Králi Rock 'n' Rollu. To, jak Baz Luhrmann do sebe montuje, ať už třeba rozdělení plátna na 6 paralelních obrazů + Elvisovu hudbu v kombinaci s novým rapem, je jednoduše radost sledovat a poslouchat. Vyzdvihnout musím kostýmy a střihovou kompozici. Jedním slovem fantazie. Austin Butler nehraje Elvise, on se jím skutečně stal ( jak zpěvem, tak i tanečními kreacemi ). Tady musí cinknout Oscar za Hlavní roli. Po tomhle fenomenálním výkonu, se mu budou filmové nabídky jenom hrnout ( nemůžu se dočkat jeho ztvárnění Feyda-Rauthy v pokračování Duny ). Poctivá filmařina. Velká spokojenost. ()

Ivuska71

Neznala jsem ho. Tedy samozřejmě, že jeho hudbu ano, tak nějak povrchně. Naprosto mě uchvátil jako člověk. Ve filmu se hodně mluví o lásce. A on v sobě lásku má. Skvěle natočený snímek, bere za srdce, vtahuje a nutí k zamyšlení. Z hlavního hrdiny, tedy z představitele Elvise, charisma přímo ukapává. Mám pocit, že nezemřel, že je tu pořád, není to pocit, je to prostě tak. ()

Dechman

Aj šesť by som dal, možno aj sedem....SKVELÉ, hodné krála! Hlavný hrdina to zvládol skvele a Tom Hanks a ostatní boli naozaj perfektný. Film roku a asi aj viac rokov...Mne to prekopalo rebríček...ešte raz skvelé! ()

mottleone

Letošní útočník na Oscary #1🏆🎬 Sám patřím k odpůrcům muzikálů a hudebních filmů, protože mi zpívané části většinou úplně naruší tempo, jenže tady se s legendární Elvisovo hudbou pracuje naprosto úžasně, kdy mě Austin Butler zcela odrovnal už úvodním koncertem; až sem se na gauči sám rozvlnil do rytmu a film mě od té chvíle nepustil až do konce. Navíc tu krom původní hudby zazní hromada originálních soundmixů. Scénář výjimečností zrovna nesrší, ale snímek na mě fungoval mnohem lépe díky faktu, že příběh sledujeme očima jedinečného Toma Hankse; takže se kvalitní kamera nesoustředí čistě na vystoupení a osobní život umělce, ale příjemným prostřihem často ukazuje veškerou dobovou atmosféru i práci okolo pojmu "Elvis". Celá ta stylizace i artovost snímku vás naprosto pohltí a přenese do krásných časů minulých; jen by to mohlo mít o něco méně únavnou stopáž. Ve výsledku je to ale příjemná životopisná jednohubka, od které očekávám Oscary minimálně pro Butlera spolu s hudbou - 90% a nadšených 5* pro krále Rock n' Rollu🎸 ()

baron156

Krásný pocit přijít z kina a přemýšlet, jak zhodnotit takový epos. Baz Luhrmann se neskutečně vyřádil jak ve vizuálu, tak hudbě. Skvěle zvolený Austin Butler, který doufám bude nominován na zlatého plešouna, dal do výkonu všechno. Ve stínu nepostává ani zajímavě namaskovaný Tom Hanks. Dvakrát v kině a nepřestává mě to bavit. ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou