Film Baza Luhrmanna sa ponára do života a hudby Elvisa Presleyho (Austin Butler) a jeho vzťahu s jeho záhadným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom (Tom Hanks). Príbeh sa ponára do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho neslýchaný úspech, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúry a straty nevinnosti v Amerike. Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). (Continental film)

bearmeedek

Moc jsem tomu předem nevěřil, ale je to skvělý film. A spočívá to v jiném pohledu a podání. A ten jiný pohled je perfektně natočený, sestříhaný, hudba je přirozeně nadávkována. A další, co mě překvapilo je maska nasazená na Toma Hankse. Ty oči jsou jasně jeho, nějaký úšklebek taky, ale jinak je to cizí, tlustý chlap. ()

Patrik200s

Interpret ktorého charizma vytvára obrovský potenciál na čokoľvek nosiace jeho meno. V spojení s menom Toma Hanksa priam odsúdené na úspech. Výsledkom je však na sklamanie dosť plytký výsledok s ktorým sa divák nemá šancu zžiť. Chýbal náhľad aj na viac šťastných období, počas ktorých sa budovalo tak silné puto v súkromnom živote s manželkou.  Chýbalo viac detailov o celkovom zrode jednotlivých megahitov interpreta tak ako to bolo v biografických snímkach iných interpretov či kapiel. Film pre mňa vypálil dosť kostrbato a neosobne. ()

Likan7

Byl by to nejspíš film roku. Jenže styl Luhrmannova vyprávění mi tady krajně neseděl. A je to obrovská škoda, Butler i Hanks jsou parádní. Nedivil bych se, kdyby jim tohle vyneslo nějakou sošku, stejně tak kameře i střihu. Hudební čísla jsou nařachaná a první polovina je skvělým filmem. Pak ale jakoby se Luhrmann utrhl z řetězů, nebo se mu to pomalu rozpadlo pod rukama. Velká škoda, potenciál měl Elvis obrovský. Nechápejte mě blbě, je to dobrý film, ale určitě mohl být na piedestalu 2022. ()

Inozuka

Film o Elvisovi se snaží být samotnou esencí showbusinessu a do jistý míry se mu to daří. Přepálený a cukrkandlový spektákl, kde je talent přetavován a obrušován tak, aby to co nejvíc neslo, je zde zachycen opravdu skvěle a velkou zásluhu na tom má právě způsob vyprávění, který Luhrmann zvolil. Přiznávám, že ze začátku jsem si na něj musel trochu zvykat, ale ke konci mi ten postmoderní hypnotický, klipový a trhaný styl přišel fajn. Hankse jsem normálně poznal až v půlce, ten chlap herecky dá snad úplně všechno. A po závěrečných titulcích jsem si na youtube pustil několik záběrů z Elvisových koncertů a žasl, že to, co se mi ve filmu jevilo až moc nakašírované, takové opravdu bylo a že tenhle film je asi realističtější, než se na první pohled zdá. ()

pulDag

Nekonzistentní, povrchní, černobílé, dialogy prkenné, "Elvis z výprodeje" nalíčený i v posteli.. Ovšem když se začalo zpívat, bylo to boží. ()

Demonic189

Klipovité stvárnenie biografie kráľa rock'n'rollu mi žiaľ nesadlo, a aj napriek rychlemu a dynamickému strihu, sa film vliekol ako slimák. Emócie nulové, takže v akomsi porovnaní jednoznačne vyhráva strhujúca jazda o kráľovne s Malekom. ()

gemi

Mno, tak toto je opravdu důstojná pocta králi rock&rollu. Nejsem kdovíjaký fanda, ale film je tak dobře udělaný, že na tom vůbec nezáleží. Parádní scénář napsal sám život, ale jak je to natočené! Skoro každý záběr je detailně promyšleným uměleckým dílem. Austin Butler zahrál Elvise dokonale. Těžko říct, jestli to zpíval sám, ale klobouk dolů. Zajímavé, že okolo filmu nebyl žádný extra humbuk, přitom taková pecka. Těsně pod ultimátním hodnocením. ()

neo93

Atraktivně natočená podívaná o jednom z nejúspěšnějších a nejslavnějších zpěváků současnosti. Na to, že nepatřím zrovna mezi obdivovatele Eltona Johna a ani vlastně moc neznám jeho tvorbu a jeho písničky, kromě asi těch nejznámějších, které také ve filmu zazní, jsem se po celou dobu velice dobře bavil. Vůbec ten jeho životní příběh je docela zajímavý. Jak se z obyčejného brýlatého zrzavého kluka, malinko obtloustlého, stane megastar nejvyššího kalibru, jenž dokáže i ve svých současných 74-letech stále vyprodávat koncertní sály a haly, se jen tak nevidí. Film nám ho na chvíli ukazuje také v jeho mládí, kdy poprvé zasedl za klavír a hned okouzlil nejednu osobu. Především se však zaměřuje na jeho první tour po USA, která ho vynesla do hudebních výšin, na jeho nespoutaný život plný drog, alkoholu a sexu i na jeho vztahy, přátelství, osamění, až zoufalství a beznaděj. Rozhodně skvělé jsou taneční choreografie i zpěv herce Austina Butlera, který se zhostil role popové hvězdy s bravurou. Rovněž kostýmy si zaslouží pochvalu, jejich množství a zpracování skutečně zaujmou. Opravdu podařený snímek, na němž jde vidět, že se na něm produkčně podílel sám skutečný, velký Elton John. ()

Clark_Kent

Ten, který z chyb udělal své přednosti a tak se zapsal do historie. Ten, který dobyl Ameriku a byl inspirujícím. Ke dnešnímu dni Hrdosti -Day Of Pride jsem zažil a slyšel legendu Elvise. Okřídlená síla a nesmrtelnost krále rokenrolu, mě jako fanouška zcela pohltila ()

ForGump

Rozhodně to není nejlepší film všech dob. A to ani Baze Luhrmanna, kde stále stojím na straně Moulin Rouge a to hlavně kvůli scénáři a strašné uspěchanosti a útržkovitosti v přechodech mezi jakýmsi pomyslnými etapami Elvisova života. Nicméně takhle opulentní film, který má něco společného s realitou a není to komiksovka, nebo nový film Dwayna Johnsona, nenajdete v kinech jen tak. Takže KINO je absolutní povinnost. Je úplně neuvěřitelné jak je celý film sestříhán v šileném dynamickém tempu, kdy ta první polovina uteče s pomyslným mrazem po zádech dost rychle, pak je to utahanější, ale to není divu, když jedete 300, pak to spadne na 150, ale furt slušný. Luhrmann je excelentní režisér a je to na tom vidět, protože to je invenční ve svém provedení a produkčně extrémně skvěle zvládnuté. A byť to logo WB na začátku má asociaci spíš k Presleyho nablýskaným oblečkům, tak jako ty oblečky se blýská ten film a je to tentokrát v dobrém slova smyslu. 70% ()

šakal007

Vlastně jsem na Elvise nechtěl jít, teď jsem rád, že jsem ho viděl. Někdo filmu může vytknout zkratkovitou klipovitost, mně se ta story líbí. Je to vlastně středověk šoubyznysu, ale velká legenda. Ani jsem si neuvědomil, že umřel, když mi bylo skoro deset. A o vypečeném kolonelovi jsem neměl ani ahnung. Byl by bez něho? ()

Franche

Takové to klasické Hollywoodské šmé na diváka. Střih, kostýmy a celkově vizuálně stránka bez chyby. 159 minut mi místy přišlo jako minut 500, na můj vkus až moc useknutých songů v nejlepším ale v celovečerním filmu se holt nedá stihnout vše. Tolik propíraný Austin Butler za mě naprosto famózní a komentáře typu ,,nezpívá a nehýbe se jako Elvis” jsou tak na místě asi jako kondomy v čekárně na vasektomii. Tom Hanks je v záporné roli těžce uchopitelný, ale na konci jím začnete pohrdat s vlastně občasnými užaslými pocity, jak dokáže jeden člověk takto něco ošmelit ve svůj prospěch.  Celkově zdařilý bio snímek, opět trefně říznutý o moderní šmé.  Méně minut, více rebelantského Elvise a jeho hudby, pro kterou žil, a bylo by to na plný počet. ()

J.e.r.e.c

Občas člověk chtě nechtě musí Amíkům závidět; zatímco oni měli svého Elvise, krále rock'n'rollu a předjezdce sexuální revoluce, naší národní ikonou je uchcaný mluvčí anticharty Kája Gott, který nejen, že nikdy neměl ty koule ukázat stávajícímu establishmentu prostředníček, ale on mu po celou dobu jeho existence sloužil jako užitečný idiot. Až o něm za pár let natočí Filip Renč oslavnou biografii, jistě nezůstane jedno oko suché, ale já u toho fakt být nemusím. Zato prošvihnout nový film estrádního krále Baze Luhrmanna by byla chyba! První cca hodinka je hoňostrojem audiovizuálních nápadů a neskutečnou jízdou, která snad ani na chvíli nezastaví a nedává prostor k vydechnutí. Luhrmann s Butlerem se navzájem trumfují a Elvis sviští před očima jako jeho oblíbení komiksoví superhrdinové. Slovy fotbalových komentátorů ale takové tempo asi nešlo udržet celou hrací dobu, a tak po nějakém čase přichází zvolnění do přeci jen standardněji pojatého biopicu ve stylu „příběhů slavných“, kdy do popředí začne vystupovat tragika generačního fenoménu chyceného do jakési absurdní formy krysího závodu. Je to pořád velmi slušná práce, ale ta všepohlcující energie nehorázně přepáleného spektáklu už je fuč. Nemůžu se vyhnout srovnání s nedávnými Queeny, kteří by mohli Elvisovi dělat maximálně předkapelu, kterou odzíváte s pivkem v ruce, přičemž nejvíc tluče do očí rozdíl mezi Málkem a Butlerem. První jmenovaný sice poctivě nadřel Mercuryho manýrismus, kdy okoukal nejspíš i to, jak si Freddie vytíral prdel, jenže neměl ani kapku jeho charismatu a sex-appealu, zatímco Butler se sice Elvisovi vizuálně moc nepodobá, ale toho rock'n'rollového boha mu věříte v každé vteřině jak na place, tak i mimo něj. 80 % ()

Niflheim

85 %. Luhrmann zkrátka podobně koncipované velkofilmy umí. Cit na výběr látky, postmoderní opulentnost vizuálního narativu a výtečné hudební koláže – ať už jedné písně v různých interpretacích nebo různých, klidně i ahistoricky zařazených skladeb. Tím se dá charakterizovat něco, co lze označit za „luhrmannovské“. Elvis je spíš poctou fenoménu, který navždy změnil podobu západní populární kultury, tu a tam se ale snímek samozřejmě tváří jako snaha o dokumentární mikrosondu postihující ducha doby a její sociokulturní problémy. Herecky i stopáží až nečekaně vstřícné. Ačkoliv jde zkrátka o hutnou koncentraci nápaditého, rozverného, neustrnulého a inspirativního, objektivně jde o extrémně silné čtyři hvězdy. Nechť opětovné zhlédnutí s časovým odstupem rozhodne o přihození pár dalších procent. ()

Stillborn83

Vo viacerých komentároch čítam akúsi paralelu a porovnávanie s filmom Bohemian Rhapsody. Mne sa však automaticky vynáral iný film – Walk the Line (jeden z mojich najobľúbenejších). Elvis na Walk the Line v mojich očiach nemá ani zďaleka, ale nemôžeme hovoriť o žiadnej katastrofe. Krásne, načančané, ligotavé, pompézne, veľkolepé - jednudcho americké. Toto sú prívlastky, ktorými by som počastoval tento film. Nechýba skvelá hudba, strih, kulisy a kostými. Herecky nad všetkými vyčnieval Tom Hanks. Na Butlera v úlohe kráľa rock nad rollu som si musel zvykať veruže dlhšie. Mierne prekáža nesmierne dlhá stopáž (aj keď som sa nenudil ani chvíľu) a možno by sa príbehu dalo vyčítať, že sa viac nezameral na Elvisovu závislosť, ale vo výsledku je to veľmi vydarený snímok. ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou