Film Baza Luhrmanna sa ponára do života a hudby Elvisa Presleyho (Austin Butler) a jeho vzťahu s jeho záhadným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom (Tom Hanks). Príbeh sa ponára do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho neslýchaný úspech, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúry a straty nevinnosti v Amerike. Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). (Continental film)

johankazarku

Škoda ale za mňa skôr sklamanie. Taký slávny a tak málo z jeho života. Dej sa ani náhodou nesústredil na Elvisa ako osobu ale na akého si zvláštneho plukovníka. ()

motyka52

Vizuálně opojné, opulentní, výrazně barevné, stylizované, frenetické, nic jiného jsem od Luhrmanna ani nečekal. Butler je - zejména v mladších Elvisových letech - neuvěřitelně cool (když přijede na party za B.B.Kingem, WOW, tam si to hrozně dává). V první polovině příběh krásně odsýpá, byl jsem k tomu přišpendlený a bylo to bez diskuse za plnou. V druhé půlce ale přece jen občas zahlodá červíček, jestli se to už trochu neopakuje, jestli to není už až příliš dlouhé a jestli všechno to pozlátko a klipovitost trochu nesmrdí nějakou manýrou. Celkově jsem spokojený, ale jestli se k tomu budu vracet jako k Moulin Rouge, to si bohužel jistý nejsem. ()

quokam

Film o comebacku - Toma Hankse. Po dlouhe, dlouhe, opravdu dlouhe dobe sehral TH opravdu herecky koncert, ve kterem neztvarnil ozivlou sochu nejake slavne osobnosti, ale cloveka z masa a kosti. Mne na filmu vsak vadil dost divokej strih (asi uz jsem bloomer), docela velka nepodoba AB k originalu EP (FM Ramiho Malka rozhodne nebyl dostizen, predstizen uz vubec ne) a stylizace do komiksu, byt komiksy asi patrily do vnitrniho sveta EP. Na druhou sranu zase velice silny byly zaverecne archivni zabery. Celkovej dojem: 8/10. ()

hephaestus

Umelecká hodnota filmu je nepopieratelna. Pomale tempo pridava tam kde rreba na dramatickosti situácie, o hercovi, ktorý ho stvarnil nie je treba pochybovať, star was born. Najlepsia scena ? Asi ked Elvis spieva Trouble ()

SeeSaw

Životy slavných coby náměty mají tu výhodu, že je již napsal sám život a je to tedy celé jen o tom, z jakého úhlu pohledu bude příběh vyprávěn. Hanksův slizký manažer v pozici vypravěče, jenž si hájí svou nevinu na zničení Elvisova života byl určitě zajímavou volbou. Nejedná se sice o přesný životopis a místy strádá kontinuitu, ale už od samého začátku je vyprávěn spíše jako smutný příběh člověka uvězněného v zlaté cele smrti, nežli jakéhosi poloboha (jako tomu je např. v Bohemian Rhapsody), což cením. Blištivé, výstřední a velkolepé jak to u Luhrmanna dobře známe a k Elvisovi sedne jako prdel na hrnec. Navíc si troufnu tvrdit, že i přes excesivní Luhrmannův odér se jedná o fakticky lidský a za posledních pár let asi nejdojemnější biopic. A Austin Butler ... no řekněme, že teď už ten pětiletý casting dává smysl. Ten hlas, ta podoba, klobouk dolů. ()

cica

Úplne úžasný film so skvelou hudbou, výborným Austinom Butlerom. Mierne som sa obávala stopáže, ale kľudne by som dokázala sedieť v kine ešte dlhšie. 100% bez debaty. ()

TWANG1977

Během první půlhodiny jsem chtěl odejít hlučnost filmu byla jako v první řadě na rockovém koncertu u repráků opravdu strašné poté se to trošku zlepšuje ale stejně jsem z filmu odcházel s migrénou opravdu ta hlučnost byla moc nevím jestli to byla chyba Cinestaru nebo to byl záměr tvůrců ale byla to opravdu hodně nepříjemné.Někdy opravdu velmi špatný překlad titulků už ani neberu to je prostě daň  na kterou jsem si u titulkových filmů zvykl ()

dolik25

Luhrmann je zpět a řekl si o Oscara! Dvě hodiny čtyřicet utekly jako voda. Film je vizuálně krásný, Tom Hanks opět skvělý a Austin Butler si řekl o své místo v Hollywoodu. Nemám, co vytknout. Do filmu se nemohl promítnout kompletní život EP, ale ty hlavní momenty, včetně popisu situace v Americe v 50.-70. letech tam jsou. ()

Vaelor

Nic o kvalitě filmu nevypoví víc než to, že jsem za 2,5 hodiny v kině neměl potřebu jít se během filmu vychcat. To dokážou jen ty nejlepší snímky, které mě naprosto pohltí. ()

fcapab

Kvalitativně o řád nižší než Bohemian Rhapsody, stejně tak o hvězdu méně. V žánru srovnatelné s Rocketmanem. Místy chytlavé, místy trošku nudnější, dobře zakomponované hity. Celkově i delší stopáž poměrně utekla. ()

l.svanda

Colonel Sanders, teda pardon Colonel Parker byl teda pěknej parchant! Ale bylo to tak doopravdy? Ve filmu neuvidíte kompletní přehlídku Elvisovi tvorby, je to spíš výlet do Elvisových nejdůležitějších okamžiků, které máte možnost sledovat, jako byste tam skutečně byli! Autoři filmu se i přes některá zjednodušení a nepřesnosti snažili stvárnit Elvise realisticky a špičkový herecký výkon Austina (doplněný o moderní filmové efekty) to jen podtrhuje. Elvis v tomto filmu skutečně ožil! ()

JRSB

Ze začátku jsem byla dost skeptická. Občas to bylo zbytečně natahované. Ale na konci při písni Unchained Melody jsem brečela, jako na pohřbu Karla Gotta při zpěvu Amazing Grace. ;-) ()

karl173

Elvis hned na začátku šlápne na plyn a velice rychle a snadno se začnete bavit. Sem tam se trochu dupne na brzdu, aby to nebyla jen jízda rychlíkem jedním směrem. Tato formulka se pak několikrát prostřídá a v prostředku filmu začne trošku nudit. Poslední třetina filmu však zamíchá do děje notnou dávku emocí a film tak graduje sice možná celkem předvídatelně ( co ale taky chcete u životopisného filmu ), ale zároveň uspokojivě. 4/5 ()

duch9

Je to pecka, moc se mi to líbilo. Zajímavý a silný příběh, pěkně zasazený do historického kontextu. Je to o obraně autenticity, která dokáže strhnout masy, ale zároveň má i své odpůrce, je to o hudbě, ve které nezáleží na barvě pleti, je to o emocích a o životě. Herecké výkony hodny ocenění, doufám, že se dočkají. Tleskám! ()

Maysha

Do kina jsem přišla jako milovnice Elvise a odcházela s bolavým srdcem. Hnus, čím si Elvis musel kvůli "plukovníka", který pro něj byl jako vlastní otec, projít. Bylo mi ho tak líto... Díkybohu, že ve svém životě poznal alespoň tu Priscillu. Film je opravdu poctou Elvisovi. Austin Butler jej zahrál excelentně. Ty pohyby, hlas a mimika. Úplně, jako by na plátně byl sám Elvis. Jsem tak neskutečně ráda, že roli neobsadil Harry Styles. Proboha. Jak jej vůbec někdo mohl navrhnout do role Elvise?? Olivia DeJonge se mi na druhou stranu na Priscillu teda moc nehodila... Dala bych 5 hvězdiček, jenomže zpracování mě až tak nenadchlo a okolo 70. let mi komparz přišel, jako by to byly ženy s vizáží moderní doby. ()

robo_sykora

Za mňa jeden z top filmov tohto roku. Film má všetko, dokonca aj nostalgické odkazy na Forresta Gumpa. Odporúčam všetkými desiatimi. Nikdy som nebol priamy Elvisov poslucháč, jeho životný príbeh som trošku poznal, ale tento pohľad do duše génia je geniálny, geniálne spracovaný a geniálne odprezentovaný. ()

sun.eagle

Trailer ve mě zasel mírné pochyby co se týče výběru herce hlavní postavy, ale Butler tyhle obavy rozprášil od prvního okamžiku co se zjevil na scéně. On prostě byl Elvis. A stejně jako Elvis dostával divačky a diváky do varu a televizního diváka přikoval do sedačky, stejně tak to filmový Elvis dělá s divákem v kině. Je to neskutečná vizuální a hudební smršť, a všechny ty nesmrtelné hity mi ožívaly na plátně, já se těšil co příjde příště. A všechno je to brutálně rychle a efektně sestříhané. Tam Hanks musel mít více maskérů než všichni účastnící show Tvoje tvář má známý hlas dohromady, ale nutno dodat, že odvedly skvělou práci, Forresta Gumpa tam fakt nenajdete. Trošku zamrzí přepálená stopáž a s tím už trochu únavný závěr. Každopádně jde o jeden z nejlepších filmů o životě nějaké hudební legendy co kdy vzniknul, a fanoušci Krále musejí vřískat štěstím a nadšením. ()

SLPHR

Velmi silný zážitek. Ve snímku vyčnívala samozřejmě hudba, která skvěle doplňovala vše ostatní. Především barvy, kamera a hudba jsou podstata úspěchu tohoto filmu. Tom Hanks byl skvělý jako vždy, ale i Butler se nenechal zahanbit a vyrovnal se herecké legendě. Zatím nejlepší film tohoto roku a už se těším na další životopisné filmy o hudebních legendách. ()

Mildys

Dal jsem tři hvězdičky. Proč jen tři?  Na film jsme se těšil. Jsem Elvisův celoživotní fanoušek. Role hlavních postav, A. Butler a T. Hanks byli úžasné. Od TH to vlastně očekávám, ale vycházející hvězda AB v roli Elvise byla pastva pro oči. A film? Vlastně přemýšlím. Chvílemi dlouhý, chvílemi jakoby chaotický, chvílemi strhující. Po shlédnutí jsem si neřekl "wow", a přemýšlel jsem, proč? Hodně věcí mi tam chybělo a na druhou stranu jiných věcí bylo příliš. Místy jakoby chaos? Film měl přinést nějaký obraz EP, ale mám pocit, že to nenastalo tak, jak by mohlo. Asi proto jen tři hvězdičky, byť jsem chtěl dát, upřímně, hvězdiček pět. ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou