Alicent pověří Cola a Aemonda úkolem vypátrat Aegona a Otto svolá všechny významné rody ze Západozemí, aby mu stvrdily věrnost. (HBO Max)

Dakken

Ticho pred búrkou lemované hutnou, pochmúrnou atmosférou s množstvom intríg a nechutných hier. Celé sa nám to pekne zamotalo a osudy postáv sú nejasné. Veľká nedočkavosť, čo nám prinesie finále prvej série, pretože karty sú rozohrané bravúrne. Už sa veľmi ťažko orientuje v tom, kto je najväčší hajzel. A ten koniec ma odj*bal. Tanec drakov môže začať ;) ()

Eleanor05

OBSAHUJE SPOILERY! Aha, takže se tři čtvrtě dílu hledá ztracenej Aegon po městě, a když se konečně najde a je korunovanej, tak Rhaenys jenom tak zabije desítky nevinných lidí a rozboří Baelorovo septum? To by byla opravdu super královna - masová vražedkyně, ještě, že se jí nikdy nestala... Nechápu, za co dáváte čtyři nebo pět hvězdiček. Za to, že se v tomto díle skoro nic nestalo, a to, co se stalo, nedávalo smysl? 2*. ()

Sany33

Príbeh:  Kráľ je mŕtvy a nový následník trónu - teda aspoň podľa Kráľovnej a Ota - sa nám stratil v uliciach Kráľovho prístaviska. Všetko ale dobre dopadne lebo - nová postav - Biela Zmija ho ukryla. Menovaním nového kráľa je vojna na spadnutie a Rhenys sa postarala o grandiózne finále deviateho dielu. Prevedenie: Ja by som ten trón doprial tomu jednookému bazmegovi, ten by sa tam náramne hodil a aspoň by bola sranda. Rhenyra a celá jej rodina tu v celej časti nefiguruje a je to po väčšinu času dosť nuda ale koniec stál za to, ako sme si už stihli všimnúť pri tomto seriály. Ak by držal dynamiku celú časť určite by som dal viac ako 4 slnká. 74% ()

haluska11

všichni už víme, že tenhle seriál beznadějně vykrádá hry o trůny (ukradl dokonce i příjmení targaryenů!!!! :O), ale po posledních dvou epizodách musím uznat, že ve skutečnosti je hlavním zdrojem plagiarizace shrek - scéna u večeře, královna v kostýmu fiony, finále této epizody... a to v seriálu ještě nebyl tým černých a ZELENÝCH z předlohy. snad dojde i na potomky draka a udatného oře. ()

kenkaku

Jsem totálně v šoku. Děj neposkočil ani o den! Žádný herec nebyl přeobsazen! Tak to se bude dít něco zásadního. To je jasné. No… a ono ne. Tedy pokud nepočítám potvrzení, že nestárnoucí zhrzený mamrd má definitivně potvrzenou imunitu. Může zabit kdykoliv kohokoliv chce a nic se neděje. Dále to, že rozmazlený harant je definitivní looser a (kdo ví proč) se chová jako debil. Také je potvrzeno, že dokonalý scénář je natolik unikátní, že nepotřebuje ani kopírovat vzor na kterém se veze… Zmasakrování civilistů drakem s na zádech vyšinutou pipkou tu přeci nikdy předtím nebylo :). Další zmatená epizoda potvrzující největší zklamání roku. ()

WathanajX

Tak nějak jsem si celý díl říkala, jestli si z nás tvůrci nedělají tak trochu prdel?! Od začátku prvního dílu uběhlo bezmála dvacet let. Během každé epizody jsme se posunuli o měsíce ne-li roky. A teď se prakticky celý díl hledá princ zašitý po bordelech a všech možných jiných nehezkých místech?? Jeho matka hystericky běhá po hradě, zavírá služebné a hosty do žaláře a do pokojů a snaží se všechny přesvědčit o právoplatném nástupníkovi na trůn, o čemž údajně mluvil umírající rozkládající se stařec, který dvacet let hájil nástupnictví své dcery až do poslední hodinky. A to jí všichni žerou, nikomu to nepřijde divné a její otec a ser Criston Cole beze strachu a bez toho, aniž by to někomu vadilo vraždí kohokoliv, kdo by jen naznačil, že Aegon na trůn nepatří. O tom jak prince našli nemluvě. Čekala jsem snad nějakou vyšší manipulaci nebo léčku či něco na ten způsob ale tohle? Zbytečnost stejně jako dle mého názoru násilně nastrčené feministické kecy, které jsou snad v každém díle povinností nebo já už fakt nevím. I přes to všechno a skutečnost, že je mi královna pořád víc a víc protivná jsem konečně měla pocit, že se věci dávají do pohybu a že konečně to celo-sériové politikaření spěje k závěru. Ať už korunovací nebo konečně nějakou pořádnou bitvou o trůn to mi bylo jedno. Závěr považuji za velmi povedený a ano za jednu z mála chvil, kdy se něco dělo. I když demence veškerých postav tenhle díl byla až do nebe volající. Veškerou debilitu završilo finále, kdy chybělo tak málo a mohl se "samozvaný" nový král i jeho matinka smažit. Jenže, o čem by pak byly další díly že? ()

Kevadros

Co vám jebe lidi..telenovela pokračuje, ve stylu Má tlustá Valentýna ( v epických kulisách) 40 minut nudných intrik a absurdních situací korunuje kromě "krále" blonďatá holka with balls (do teď jedna z mála postav s jasnou motivací) jednající naprosto proti svému charakteru..opravdu zklamání roku. Komentáře tady jsou btw (kromě samotného seriálu) velkej zdroj zábavy ()

Ant_Antony

Celý díl se na něco čeká nebo někdo hledá... A opět se "jen" zjeví drak bez přidané hodnoty... To finále bude muset být sakra dobrý, aby to udrželo pozornost do další řady - rozehrávaná hra mne drží na šťopkách, ale......... ()

warrenur

Tvrde a nelutostne palacove intrigy spustene neporozumenim umierajuceho poslendeho priania. Pacilo sa mi mysterium okolo predstavitelky White Worm. "There in no power, but what people allow you to take". Vynikajuci rozhovor i foot-fetisisticky zaver kralovny a Larys-a. Tento bezskrupulozny typek a chladna vypocitavost nam v mnohom pripominaju Littlefingra. Bez Malickovej trapnej teatralnosti teda. :) A zaver s Rhaenys, holy shit. Skoda, ze mala noc predtym rozhovor ako matka s matkou a zrejme "vymaekla". :) Mohla krasne prepisat dejiny, co sme vsetci ocakavali. Tuto scenu by som chcel niekedy zazit v poriadnom kine. :) Ocenujem ten detail, ked po ohlusujucom reve zrazu prislo ticho. Btw. kolko poddanych tam asi tak "zarvalo"? ()

TostTom

No ty vole, nemám slov. Absolutní převrat, všechno se začíná komplikovat a být ještě zajímavější. Královna je mi svými činy o něco sympatičtější, zato její otec mě sere čím dál tím víc. No a na závěr bych jen rád dodal, že FOOTFETISH je něco co jsem zde rozhodně nečekal a opravdu mě to pobavilo. ()

tomik99

Líbila se mi ta reálnost, kdy lidé v zoufalých časech dělají zoufalé věci. Vzdát se moci zkrátka v určitý moment již nejde, a tak člověk udělá cokoliv, aby svou pozici upevnil. Začínám si oblibovat Aemonda. Jako spratek byl příšerný, ale teď je snad z té rodiny nejrozumnější. Jsem zvědavý na finále. ()