O deset let později. Rhaenyra čelí Alicentiným neustálým dohadům o svých dětech, zatímco Daemon a Laena zvažují nabídku v Pentosu. (HBO Max)

barteca

Tak jako cože !? Sotva jsme si zvykli, hodili nám vidle o deset let dopředu ?!!! Nevím, i když jsou tam dramata je to natočené tak nějak informativně bez emocí, herci jen deklamují repliky....nuda, nuda, šeď,šeď.... ()

TostTom

No časový skok mi teda nevadí a epizoda za mě opět super, akorát mě začíná královna a její poskoci čím dál tím víc srát tím jak jsou mi sakra nesympatičtí, ale jo tak by to mělo bát s některými postavami. Ve hře o trůny například Joffrey.... ()

Axident

Chápu, že zpětně bude přeobsazení několika hlavních rolí (Rhaenyra, Alicent, Laenor, Laena) bráno v kontextu časového skoku mezi pátým a šestým dílem (deset let) smířlivě, ale teď působilo extrémně rušivě, navíc jak Rhaenyra, tak Alicent nepůsobí patřičně starší ve smyslu už ne dívka ale žena a děj nebyl nic moc, což ovšem scénář zdatně sanuje šokujícím závěrem. ()

tomik99

Na změnu hereček si musí člověk chvíli zvyknout, ale nakonec jsem to dokázal vstřebat po jedné epizodě. Sice královně a princezně to malinko ubírá na charismatu a roztomilosti, ale stále se to dá. Chválím nicméně děj, časový skok je opodstatněný a nyní nám seriál nabízí daleko více postav a možná i zajímavější zápletku. Znovu tleskám za výbornou hodinovou epizodu, při které jsme opět během chvilky poznali nové postavy a lehce si k nim vytvořili vztah. ()

aR3Zz

Tak to zabili. Člověk získal nějaký vztah k postavám, ale 10ti letý časový skok mnoho změní. Vůbec mi to nesedlo, dějové nitky zpřetrhány a navázat se je za mne nepodařilo. A primárně se řeší politika, bastardi a vlivy lidí/rodů. A dračí polítačky s nějakým tím grilováním to nezachrání. Jak velká škoda... 45% ()

Hellierer

Uff, tak tady ten časový skok už opravdu bolel a divákovi velice znesnadňuje orientaci a celkový zážitek. Pořád ty dialogy jedou, ale ta náhlost byla tentokrát až příliš agresivní a dramaturgicky zcela nezvládnutá. ()

pulDag

Od desíti k pěti. Skok o x let dopředu příběhu značně uškodil neb roztržka na svatbě neměla v podstatě žádný dopad na budoucí vývoj. Už tak chabý casting utržil další ránu a kde nic není ani smrt nebere. Středověká telenovela. Neděkuju. ()

aik

Řekněme, že tohle už je jen taková poslední kapka úpadku GoT. Snad s mírnou vyjímkou předchozí epizody, mi celý seriál zatím přijde, že se tvůrci jen plácají na místě a vlastně nevědí kudy kam. Casting hlavních postav o ničem. Většina představitelů těžce postrádá charisma a když už ho někdo má, tak je jeho role minimální. Práce s postavami obecně bídná. Motivace chování často nelogická. Kontinuita vyprávění nikde (takřka bych se vsadil, že to psali až během natáčení). Atmosféra generická až umělá. Šokující scény většinou jen pro efekt a spíše samoúčelné. ... Rod draka se zatím jen veze na popularitě GoT a bohužel si absolutně nezaslouží srovnání. Dám tomu šanci do konce série, ale za mě zatím průser. ()

oldy

Přišel skok o 10 let. Nove postavy a některé hl. postavy přeobsazeny. Člověk si na něco už zvykne a hned to překopou(obsazení) Jinak kromě draku a slušneho zavěru nic moc. 6/10 ()

johnsnow

Epizóda ktorá konečne zvolila štýl GOT-čka a poslala do prdele pár postáv. Pasáž kde si urobili srandu z mladého targaryenca je tiež fajn a Cole ako má na Rhaenyru riadnu pifku (se nečudujem). Ale jedna smrť teda prekvapila. A príchod na dračí kameň tuším značí zárodok vojny targaryenského rodu. ()

0verseer

A keď začal dej prešľapovať na mieste, rozhodli sa tvorcovia spraviť veľký časový skok. Zaujímavé je, že pokým niektoré postavy zostárli doslova na nepoznanie (najmä Rhaenyra) na iných sa čas akosi zabudol podpísať, a tak vyzerajú úplne totožne ako predtým (Daemon, Larys…). Ťažko reagovať inak ako ľahostajne na úmrtia postáv, ktoré sa doslova len mihnú v pár scénkach v priebehu jednej epizódy. Potešil snáď len potmehútsky Larys Strong, z ktorého sa razom stala jedna z najzaujímavejších postáv a pomaly po (tentokrát veľmi nevýraznom) Daemonovi preberá štafetu hlavného záporáka. Celkovo však táto epizóda bola skôr sklamaním a navyše začínam nadobúdať podozrenie, že niektorý vysokopostavený člen štábu trpí nejakou zvláštnou sadistickou uchýlkou z pôrodných bolestí pri kontrakciách… Toho otravného škriekania bolo tentokrát až-až… ()

darthvader77

No nechápu, proč zrovna tato epizoda je tak podceňovaná. Larysův závěrečný Shakespearovský dialog se kterým se dá v mnohém souhlasit přestože to je sociopatický přístup, tak sám o sobé je za pět hvězd. Oceňuji nakonec volbu udělat z Velaryonů černochy, protože to dělá z Viseryse a Rhaenyry mnohem větší svině. Jinak obě herečky jsou naprosto fantstické a navázali na předchozí mladší dámy s nadhledem a grácijí. Daemon je dospělejší, usedlejší a vidět ho s kompletně změněným pochodem myšlenek to je něco naprosto fantastického stejně jako interakce s rodinou. Těším se na další epizody. ()

Kimkong

Daemon se tady nějak sžil s poklidnou rolí. Nakonec si prožil stejnou situaci jako jeho bratr. Bastardi a jejich otec. Zhrzený odkopnutý milenec. Královna pletichaří tak, že nad tím ztratila kontrolu. A nový padouch a intrikář se projevil. ()

mata77

Rod Draka sa mi po zhliadnutí polovice série začína javiť ako temná telenovela, okorenená drakmi. Samozrejme to teraz nemyslím sarkasticky, alebo ako čistú kritiku. Lež ako najsilnejší filmový dojem, ktorý na mňa po šiestich epizódach doľahol. Seriál si drží kvalitný a vysoký vizuálny štandard, nanešťastie pokračuje v podstate od začiatku v pretrvávajúcej vzťahovej dráme. Netvrdím, že Hra o Tróny nemala jalové diely, tu mi už ale citeľne začína chýbať nejaké to dobrodružstvo a akcia bez výtlaku na hádky medzi postavami. ()

a0001

A v ďalšom diely bude rovno pohreb kráľovny Alžbety? Si robia srandu? Im došli nápady, alebo im pes zožral scenár? Navyše po tomto mám pocit, že je to iba štýlová telenovela. S kvalitou hier o tróny to nemá absolútne nič spoločné. ()