Daemon navštíví svou ženu v Údolí. Viserys a Rhaenyra uzavírají dohody s Velaryony. Alicent se snaží odhalit pravdu o princezně. (HBO Max)

tomik99

Znovu naprosto po všech směrech dokonalé. Je až úžasné kolik věcí se za jednu epizodu stane a přitom není nic uspěchané a vše je přirozené. Criston se nám pěkně zamiloval a už nemá vřelý úsudek. Jsem zvědavý, kam povedou kroky ostatních po tomto činu. Je to dobře rozehrané a člověk tam vidí tu rozervanost uvnitř rodu a jejich pozvolný pád. ()

aR3Zz

První díl opravdu nejvyšších kvalit! Pozadí postav bylo vykresleno dostatečně a plně se z nich těží. A ta atmosféra celé té královské svatby! To napětí je úžasné, skvěle natočené! A dopadlo to... no tak jako klasická svatba ve Hře o trůny :) ()

johnsnow

Prvá polka je za nami a rozhodne je vymakaná. Rhaenyra si berie Velaryona ale on radšej párky, no Rhaenyra to tuší a tak sa dohodnú, že každý bude užívať tú svoju párku. Svadobná hostina príjemná a k záveru sa to zvrtne na klasickú krčmovú nedeľu kdesi na východze. A myslím, že v tejto epizóde  bol jedinou šťastnou osobou ten patkáň na konci. ()

darthvader77

No mne jakožto velkému japanofilovi přišlo fantastické, že se rozhodl ser Cola spáchat harakiri alias seppuku. Samotná epizoda naprosto fantastická. Daemon sice je vykreslen zle, ale opět je tam nějaká nejednoznačnost. Dále tám mám absolutně bombastickou výpravu, co se týče Driftmarky. Sety, kostýmy, jídlo, svícení je naprostá fantazie. Baví mne, že si někdo myslí, že Alicent je postava bez agendy a souhlasím s lordem Hightowerem v této epizodě stojí pevně i bez krále. Larys se ukazuje jako pěkná krysa a ten jeho Shakespearovský monolog ou jé. Tato epizoda jednoznačně za plných počet i díky Ramin Djawadimu. ()

AndrewNewman

Nudný kráľ ide do p*če, Daemon je stále najväčší hajzel (a môj najväčší favorit, nech robí čokoľvek) a z kráľovnej sa určite nestane Rhaenyryn spojenec. Sklamala ma len jedna vec, že sa tá urážlivá a uštipačná kurv*čka Criston nakoniec neprebodol. Inak ale super a oproti Prsteňom moci je to záživné, svieže, prepracovaná a postavy bavia dostatočne. Už mi tam chýba zrejme naozaj len väčší počet Starkovcov. ()

Mikecat

2*dávam za vizualizáciu,  zbytok pribehovo, dejovo a postavovo bieda, bieda aj keď sa herci snažia. Chýba tu akcia (az na tu jednu uvodnu a jednu zaverecnu) dejové zvraty, postavy nemajú charizmu a aby 20min.poskakovali na parkete z celej časti to fakt neeee. ws ()

Ironhead

Předsvatební hostina natočená parádně se skvělou dramatickou gradací, ale nevím, tomu seriálu prostě pořád něco chybí a jakoby jim to celé nevěřím (*spoiler alert* vraždící princ v ohromné nevzhledné kápi mi přišel spíše k smíchu, navíc postava jeho velmi sympatické manželky mohla být první zajímavou a silnou ženskou postavou v seriálu... no, moc dlouho chuděra nevydržela :_). První série GoT jsou pořád o třídu až dvě výš. ()

NightLander

GoT S8 vibes, úplne mimo predlohy. Nič nedáva logický zmysel a vidno, že to je len narýchlo polepené and let's go to the next episode, Wohooo! Predvídatelne klišé a nevyužitý potenciál. Ak to tak pôjde ďalej tak to bude pekná nuda. ()

Ronkar

Půlka série, takže měl logicky přijít velký zvrat či změna. Co jsme dostali? Telenovelu. Jo, tu a tam proletí drak a objeví se surový násilí, ale myšlenkově a obsahově to jde cestou, která se rovná brakovým románům pro ženy. Dvě nezajímavé postavy mají svatbu v nezajímavém ansámblu dalších postav a motivů. Charaktery jsou většinou mdlý a nudný. Řeší se jen vztahy, sex a bolavá srdíčka. Ani ty boje o trůn nejsou zajímavé nebo atraktivní. Navzdory pěknému vizuálu a některým ucházejícím hercům je to bez přesahu a energie. Nuda a nuda a... nuda. Když si vzpomenu na tu pestrou charakterizaci různých postav, osudů a motivů v první sérii GOT... škoda mluvit. ()