Daemon a Mořský had bojují s krmičem krabů. Říše slaví Aegonovy druhé jmeniny. Rhaenyra čelí vyhlídce na sňatek. (HBO Max)

Nellaron

Tretí diel mi najviac pripomínal Divokého Anjela , kde sa hlavne veľa rozprávalo, ale nič sa nedialo. Intrigy tam boli tiež, téma vydávania tak isto, len Milagros a spol. stáli producentov podstatne menej peňazí. Mrzí ma sarkastický tón, ale nedá sa inak. Vôbec to totiž nezlepšuje ani záverečný boj, v ktorom sa Daemon vyhýba šípom tak, že by to ani sám Achilles v Tróji nezvládol lepšie, a to ani nebol vymáchaný v rieke Styx. A nakoniec, keď už aj chytil tie 3 či 4 šípy, tak vôbec mu to nebránilo rozštvrtiť Craghase Drahara, ktorého dovtedy nikto nevedel roky poraziť. Keby to tak videl Boromir. Najhoršie je, že sme z tejto bitky nič nevideli. Asi nebola podstatná, alebo nám Daemon niečo tají. V každom prípade chcem povedať, že po prvotnom nadšení z HOD prichádza ochladenie. Seriál pôsobí kostrbato, neucelene a občas až smiešne. Ako vždy, hodnotenie si nechám až po konci celej série. ()

Tom10000

3.díl. Uběhly již dva roky od smrti královny, rok a půl od událostí posledního dílu. Démon se svými spojenci z Wallhaly prohrává v bitvě s mořským krmičem. Král se jim po dlouhé době rozhodne poslat pomoc, aby tak ještě více nezhoršil situaci, jak ale vidíme, jeho bratr o ni nestojí. Naopak se vydá nebezpčí vstříc a uspěje. Mezitím se narodí možný následník trůnu Egon, druhý svého jména. To už v případě Rhaenerys, rozčilená svatbou svého otce s její nejlepší kamarádkou, rozhněvá ještě více. Už tak ohrožená pozice budoucí královny se naklání až příliš moc. Na druhé narozeniny Egona se pořádá hon. Tam je Rhaenerys svědky otcovy chutě provdat ji co nejdříve, ale i příjemného chování jednoho sira, jenž s ní stráví téměř celý den v lesích. Král čelí opilosti, i nevolnosti. Začíná slábnout, a také váhat o své svatbě s Alicent. Musí zakročit. A tak dá své dceři volnost a jistotu, že ji nikdo nenahradí. 95 procent. ()

Still_I

Hmm, tak nic... Vkládala jsem do třetího dílu naděje, ale moc jsme si od minule nepolepšili. Posunuli jsme se sice o pár let dopředu, děj ale jakoby zůstal zamrznutý. Nic nového, nebo nečekaného se neděje... A pardon, ale ta závěrečná bitva tam byla z jakého důvodu? Akce ok, ale mělo by to nějak posunout děj. Takhle celkem zbytečné, jenom na efekt. ()

jirikzaboj

Tvůrci slibovali antologii vlády Targeryenů a proto se opravdu skáče až o několik let. Následkem bude především obměna některých hlavních herců a trochu se bojím, jak si s tím sám poradím, protože na dosavadní Rhaenyru a Alicent jsem si už sakra zvyknul a obě si oblíbil. Čímž chci vlastně říct, že se to runnerům povedlo mnohem rychleji, než v případě GOT a už teď jsem přesvědčený, že na to chci koukat dále hlavně kvůli vývoji postav, které po 3 epizodách nabídly pevné základy. Neustále ukřivděná Rhaenyra, která má složitý vztah se svým otcem Viserysem, který má složitý vztah se svým bratrem, celým královstvím a do toho mu dýchá na zadá nová manželka Alicent, která je naverbovaná především svým tatíkem, který je shodou okolností pobočníkem, kterému král věří. Opravdu skvělý začátek pro Seven Kingdoms. Na opačné straně linka okolo krmiče krabů, který vede válku s Valeryany a Daemonem, který chce být hrozně moc bad ass a přitom mi už třetí epizodu přijde, že s ním až moc runneři tlačí na pilu a měli by ubrat té jeho vypočítavosti a raději se soustředit na rozvinutí osobní roviny charakteru, která by byla o dost zajímavější, minimálně pro začátek. Třičtvrtě epizody byla opravdu radost koukat, ovšem finální “epická” sekvence, ač vypadala dobře, tak pro mě neměla skoro vůbec žádnou hodnotu a připadala mi jen jako taková výplň. A přitom mě napadá mnoho různých a lepších nápadů, kde pro začátek utrácet čas a peníze pro budování. ()

Hidoshito odpad!

Co to bylo za parodii na bitvu?:o))) Krmič krabů tam se svým vojskem v jeskyni drží celou říši v šachu a pak se při Daemonově "vzdávačce" projeví jako ti nejpitomější skřeti z Pána prstenů. Ách jo... Jak jsem si říkal, že se HotD rozjel vcelku dobře a mohl by dát zapomenout na úpadek 7. a 8. série GoT, tak po tomhle díle jsem opět znechucený, do jaké pomyslné žumpy dokážou tvůrci sklouznout. ()

Hanysek

Tak při srovnání s druhou epizodou je tohle výrazně lepší. Konečně se něco trochu děje. Vidíme tady dalšího draka, ikdyž je škoda, že tady o něm není trochu víc podrobností. Třeba, že je to Seasmoke, kde k němu Leanor přišel atd. Pro nečtenáře ságy to pak znamená domácí úkol, pokud se v tom chtějí orientovat. Bitva na Stepstones je udělaná celkem zdařile, nicméně nikdo si snad nemohl myslet, že tam Daemon zdechne, že? Taky vykreslit Crabfeedera jako dementa, co pošle celou svou armádu, aby dodělala jednoho postřelenýho blonďáka a tím jí vystaví riziku... No, co dodat. Zlepšení tam ale je. Rovné 3*. ()

Meraxes

Zase som skôr rezervovaný. Pasáž s lovom v Kráľovskom lese sa trochu príliš vlečie a naopak boje na Kameňoch dostali zúfalo málo priestoru. Problematický je aj strih, kde by bolo pre budovanie epizódy podstatne lepšie, ak by sme sa medzi spomenutými lokáciami priebežne presúvali a neboli to samostatné celky, lebo môžu pôsobiť trochu zdĺhavo. Loveckú pasáž považujem za tú lepšiu, krásne spoznávame povahu kráľa Viserysa, začína sa budovať vzťah medzi Rhaenyrou a serom Cristonom a zoznámime sa aj s novými menami, ktoré ešte v príbehu zohrajú nejakú úlohu. Teraz ku kameňom, to, že víťazné ťaženie zmenili na zúfalý útok, asi malo budovať napätie, neúspešne, ale ani to nevadí. Mám však problém so scénou tohoto útoku. Daemonov beh medzi šípmi radšej nechám bez komentára a to, že nás pripravili o parádny duel medzi ním a Crabfeederom, na konci ktorého mu Daemon utne hlavu Temnou Sestrou, im neodpustím. Nedokonalosť CGI považujem skôr za milú, stále je to len televízna produkcia, ale mám pocit, že jeho úroveň v tejto epizóde akosi klesla a asi päť sekúnd z útoku Seasmoka na pirátov mali radšej vypustiť, lebo to pôsobí ako z nejakej starej videohry. No a rozhodnutie, že si Rhaenyra môže vybrať manžela sama, trochu odrezáva cestu k ďalším kľúčovým momentom príbehu. Taký detail, ktorý sám o sebe moc neznamená, ale môže mať zásadný dopad, tak dúfam, že sa z toho vymotajú. Znovu hodnotím priemerom, ale stále sa teším na ďalšie epizódy a myslím, že House of the Dragon sa nemá za čo hanbiť. 3* 68% ()