Smradi

• Česko Zlouni (viac)

Máloktorí hrdinovia majú takú zlú povesť ako Vlk, Had, Tarantula, Piraňa a Žralok. Títo vyvrheli sa tak dlho hľadali, až sa našli a dali dokopy. Spáchať dokonalý zločin je pre nich rovnako prirodzené , ako si v nedeľu popoludní vyraziť na zmrzlinu. Mozgom tejto partičky je Vlk, Had má na starosti otváranie trezorov, Tarantula je skúsená hackerka, Žralok sa vie skvele maskovať a Piraňa je bitkárka, ktorá svojich kamošov ochráni päsťami v každej situácii. Počas rokov strávených lúpežami rôzneho druhu získali dojem, že sú nedotknuteľní a nepolapiteľní. Lenže aj pre nich bude nakoniec platiť, že tak dlho sa do sejfu chodí pre diamanty, až sa zámok zacvakne. Konkrétne máme na mysli zámok na policajnej cele. Aj v tejto nepríjemnej situácii má však pätica podfukárov  šťastia v nešťastí. Do života im vstúpi profesor Marmeláda (morča a predovšetkým dobrák  telom a dušou), ktorý má ambiciózny plán – prevychovať ich na poctivých občanov. Všetci členovia gangu súhlasia, pretože je to vstupenka na slobodu. Ich plán počíta s tým, že na oko budú sekať latinu a poslúchať, ale pri prvej príležitosti sa vyparia. Lenže už prvých pár dobrých skutkov vedie k nečakanému zisteniu, že byť dobrý je vlastne fajn. Čo si s tým počať? A ako sa majú zachovať, keď uvoľnený trón pre najväčšieho záporáka zaberie niekto iný? Budú s ním zaobchádzať v rukavičkách, alebo si to s ním vybavia ručne? (CinemArt SK)

pichta

Skvelá a zamotana rozprávka, kde je postupne odkryvana jedna hra za drohou. Dospelý ma co robiť, sledovat co sa stalo a pospajat si to. Ale super ()

Thalin

Nečekala jsem moc, ale byla to překvapivě slušná akční animovaná zábava o partě zvířecích zlodějů a pokusu o jejich nápravu. Animace je vážně povedená a hlavně umožnila i kousky, které v hraných filmech o partách zlodějů běžně nejdou, jako třeba šílenosti při honičkách. A parta (ne)napravitelných zvířecích padouchů je taky zábavná. Tím spíš, že jde o antropomorfní zvířata pohybující se v jinak převážně lidském světě. Má to sice celkem dost předvídatelný děj (Ale taky morčátka!), ale filmu to nijak neublížilo, já se bavila. ()

Savytan

Animačne dobře udělané, jen ten děj se docela táhnul. Sám sebe jsem několikrát přistihl, že se dívám na hodinky. Bylo to dlouhé, místy zábavné, ale dětským pohledem to  hodnotit nebudu a ani nemůžu. Ale čeho jsem si všimnul, tak ani děti ostatních rodičů to moc nebralo. Běhaly po schodech nahoru a dolů, bez ohledu na děj filmu. Je to pro větší děti...8+ ()

FlyingGentle

ZLOUNI: Dobro je nevyhnutelné! Začátek je jako ve stylu kultovních Pulp Fiction, jenže tady jsou hlavní hrdinové Vlk a Had, kteří rozmlouvají v baru a pak s temným úsměvem vyloupí banku naproti. Do party Zlounů patří ještě obtloustlý (a povedeně hrající těhotnou ženu!) a zubatý Žralok, hackerka Tarantule, která si nic nezadá s nejlepšími IT experty všech filmových dob a drsná Piraňa. Té jsme se všichni v kině smáli, protože když šlo do tuhého, zaprděla veškerou scénu dozelena a všichni „málem umřeli“. Teda spíše smradem. Partička drsňáků ale čelí největší výzvě, když má ukrást v záři reflektorů Cenu pro Nejvyšší dobro, kterou předává guvernérka města v podobě šarmantní Lišky domnělému dobrodárci profesoru Marmeládičkovi, kterého ve zvířecí podobě představuje zakrslé Morče. Liška a Morče si během filmu několikrát vymění kladnou i zápornou stranu a na diváka čeká záludná, ale nápaditá hra, kdy do poslední minuty nevíte, jak to skončí. Jsou tady dokonale zvládnuté akční scény, které neskutečně pobaví, někdy se tempo dostane až na hranici únosnosti, ale pak se jakoby zastaví, aby si divák vychutnal strnulý výraz (anti)hrdinů. Brilantní záběr, když Vlk zachraňuje Koťátko z palmy, aby se naučil být dobrákem. Vůbec – to hlavní téma, a sice převýchova Zlounů v Dobráky má v sobě ono krásné poselství, které prostě dospělý divák ví, ale dítě se ho snaží pochopit, proč k němu vlastně dochází. Proč nemůžeme být od začátku hodní a proč se musíme stále snažit vybrat si tu správnou stranu. No, tuhle dichotomii života asi budeme prožívat stále, přinejmenším díky – v poslední době velmi povedeným – animákům. Režisér nás klame, jestli je to Morče vůbec hodné a jestli je ten Had tak zákeřný a chytře zaplétá a rozplétá jednání postav. Na animáč je to bravurní počin! Hlavně ten obrat, který nechci prozrazovat. Jsou tady ještě špiónské hrátky, silná romantická linie, která vrcholí nádherným hudebně-tanečním číslem, megalomanský útok zhypnotizované masy malých morčat a někdy možná až přehnané scény, jaké přirozeně najdeme ve všech amerických bijácích, ale nakonec je to silný příběh o přátelství, který pohladí u srdce. Jen škoda, že zase přišlo jen pár dušiček do kina. Dost pršelo, a proto asi raději všichni dají přednost domácí bedně, ale kdo si udělal čas, tak se příjemně odreagoval. Hlavně v těch zpomalených scénách, kdy Zlounům došlo, že když konají dobrý skutek, tak se jim velmi příjemně zježí srst. Znáte ten pocit, že když uděláte vědomě dobrý skutek, tak to Vašemu tělu dá impuls k nějaké reakci? Nebo pocítíte zvláštní pnutí či záchvěv? Tady je to velmi autenticky podáno. Úplně jsem si to vybavil. V té chvíli se mne film hodně dotkl. Ne, nechodím do kina, abych se kochal absurdními a bombastickými záběry, ale aby se mne film dotkl uvnitř. A kvůli tomu chce tohle vidět. Kéž by se ten účinek dobra začal projevovat u všech současných mocipánů….! ()

abigael

FIlm, ktorý neváha byť over the top, a je presne tým, čím je - zábavná jazda od začiatku do konca. Žiadne rádoby vtipné komentáre k súčasným sociopolitickým problém, proste príbeh o zvieratkách, ktoré chcú kradnúť veci, a kde nikomu nie je divné, že to sú.... zvieratá :D Odpočinok duše, to je to, čo to je. ()

McGuffin

Parta sympatických gaunerů Zlouni, The Bad Guys, ukradne co si zamane. Jenže při poslední plánované loupeži narazí na další dva gaunery skryté v kůži beránčí, jeden je guvernérkou a druhý profi dobrákem. Zatímco druhý jim začne škodit, první jim začne pomáhat a oba je začnou využívat. Jenže Zlouni jsou machři a ukradnou, co si zamanou, a z druhých dvou gaunerů uspěje jen jeden. Scénář podle knihy Aarona Blabeye sepsali Etan Cohen a Hilary Winston. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

cyndaquil

Zlouni majú čo ponúknuť. Od samotnej animácie cez scény, strih až po samotné dialógy. Veľmi vydarené dielo, veselé, pri ktorom som sa nenudil ani na chvíľu. ()

JenTR

Podobné jako Zootropolis. No máme tu chodícího žraloka a piraňu, ale OK, nehledat v tom logiku. Nebylo to špatné, i když syn docela brzy odhadl, kdo tu bude skutečný padouch. Já mám trochu problém s tím, že těm zločincům bylo vše odpuštěno a paní starostka byla dříve taky gauner a zlodějka, zkrátka aby si někdo nemyslel, že tohle je cool. Ne, není. Občas tam byly nějaké trochu úchylnosti, spíše pro dospělé, jako ta rodící žralokyně atd., ale celkově film nepotěšil, ani nezklamal. Mírně lepší průměr. ()

Eva.Zumrova

Skvělý animák jehož příběh může být sice lehce jednoduchý, ale rozhodně není nudný. Každá postava má svůj charakter a snadno je lze odlišit. Nejvíc prostoru dostává Vlk a Had, ale ani ostatní nepřijdou zkrátka.  Animace je skvělá, plynulá a stylizovaná, takže je vše barevnější, ale přitom i uvěřitelné. Antropomorfní zvířata žijí po boku lidí s "normálními" zvířaty. Což dává dost prostoru pro budoucí budování světa a důvodů proč tomu tak je. Žádná postava však nevypadala výslovně zle (tzv. Uncanny valley). I jednotlivé lokace měli své kouzlo a zajímavé detaily.  Celý příběh se točí kolem bandy zlodějů, kteří zvládají vykrást banky mezi dvěma svačinkami a přitom se ještě pobaví. Nemůže chybět lehce nekompetentní, ale o to víc zapálená strážkyně zákona, která jim jde po krku.  Celý film se podobá dobrodružství Lupina III a inspektora Zenigaty. A to stylem akce, humorem a "nemožným" loupežím. Nechybí ani zajímavý záporák a menší "kotoul" v příběhu, který mladší diváky překvapí.  Tenhle film přináší zábavu pro celou rodinu a přitom má i emotivní hloubku. Rozhodně bude patřit k těm, které si člověk rád znovu pustí. Osobně doufám v navazující TV seriál. ()

mp5991

Nemůžu si pomoct, ale ten dějový zvrat s rádoby překvapivým záporákem se tady opravdu nepovedl. Mně je celkem i jedno, že to dělá každý druhý film, ale vadí mi, že to Zlouni dělají tak strašně předvídatelně (reálně v první minutě, kdy tu postavu uvidíte si řeknete "Jo, to bude tohle") a navíc úplně zbytečně, protože tenhle film by žádného záporáka nepotřeboval, téma filmu bylo nastavené dobře dávno předtím, stačilo by ho trochu víc rozvinout a reálně by to minimálně pro mě bylo větší překvapení než takhle. Jinak je to celkem průměrná kreslená komedie, některé vtipy fungují dost dobře, některé jsou pro dospělé publikum až moc debilní, ale tak to se filmu pro děti dá odpustit. Na jednu stranu by si zrovna tohle téma klidně zasloužilo o něco vážnější pojetí. ()

tank4488

Zlouni nabízí srdečné a vtipné dějové linie s rychlým tempem a poselstvím. I když to není zdaleka mistrovské dílo jako jiné filmy ze studia Dreamworks, styl animace je fantastický. Nabízí něco osvěžujícího a odlišného od normálu. Soundtrack a hudba jsou velmi dobré a přispívají k celkovému zážitku. Zločinecká skupina, do které patří Vlk, Žralok, Had, Tarantule a Piraňa, chce ukrást sošku Zlatého delfína. Narazí ale na několik komplikací. Některé dějové zvraty jsou předvídatelné a film má časté zvraty, což může být pro někoho trochu zmatené. Navíc, vyvrcholení filmu se zdá být nepravděpodobné a nedává smysl, což může snížit celkový dojem z filmu.  Přestože tento nedostatek tu je, film nabízí skvěle napsané postavy, které přináší ztotožnění s divákem.   Celkově, Zlouni jsou velmi dobrým animovaným filmem, vhodným pro všechny věkové kategorie a potěšením pro fanoušky animace. ()

sibal

Film , kde zase válí záporáci.. .akce ,hláška, akce.. se tu střídají celým dějem. Vlk je neuvěřitelnej zloduch sympaťák a jeho kámoši v ničem nezaostávají... zábava bez chvilky nudy. ()

JG9

Ono to v některých ohledech bylo špatné ale na tu druhou si to drželo skvělou kvalitu zvlášť vtipy a odhalenímy(nechápu proč jsem neprokouknul to morče asi jsem byl moc naivní.7/10 ()