Smradi

• Česko Zlouni (viac)

Máloktorí hrdinovia majú takú zlú povesť ako Vlk, Had, Tarantula, Piraňa a Žralok. Títo vyvrheli sa tak dlho hľadali, až sa našli a dali dokopy. Spáchať dokonalý zločin je pre nich rovnako prirodzené , ako si v nedeľu popoludní vyraziť na zmrzlinu. Mozgom tejto partičky je Vlk, Had má na starosti otváranie trezorov, Tarantula je skúsená hackerka, Žralok sa vie skvele maskovať a Piraňa je bitkárka, ktorá svojich kamošov ochráni päsťami v každej situácii. Počas rokov strávených lúpežami rôzneho druhu získali dojem, že sú nedotknuteľní a nepolapiteľní. Lenže aj pre nich bude nakoniec platiť, že tak dlho sa do sejfu chodí pre diamanty, až sa zámok zacvakne. Konkrétne máme na mysli zámok na policajnej cele. Aj v tejto nepríjemnej situácii má však pätica podfukárov  šťastia v nešťastí. Do života im vstúpi profesor Marmeláda (morča a predovšetkým dobrák  telom a dušou), ktorý má ambiciózny plán – prevychovať ich na poctivých občanov. Všetci členovia gangu súhlasia, pretože je to vstupenka na slobodu. Ich plán počíta s tým, že na oko budú sekať latinu a poslúchať, ale pri prvej príležitosti sa vyparia. Lenže už prvých pár dobrých skutkov vedie k nečakanému zisteniu, že byť dobrý je vlastne fajn. Čo si s tým počať? A ako sa majú zachovať, keď uvoľnený trón pre najväčšieho záporáka zaberie niekto iný? Budú s ním zaobchádzať v rukavičkách, alebo si to s ním vybavia ručne? (CinemArt SK)

KukulienkaHO

The Bad Guys sú pre mňa sklamaním. A to dosť veľkým. V merku som to mal hneď po uvedení prvého traileru. Očakával som "inteligentnú" blbinu á la SpongeBob s pútavým dejom, no dostal som tuctový animák s detinským humorom, prvoplánovým príbehom a šablónovitými postavami. Aspoňže Vlk a Had tu mali aký-taký priestor. Oceňujem zvraty (ktorých tu bolo celkom dosť) aj napriek tomu, že väčšina z nich postrádala logiku. To je však veľký problém celého filmu. Každopádne fakt, prečo sa The Bad Guys oplatia pozerať, je bezpochyby úžasná animácia. Tento nový štýl je nateraz ešte poriadne neopozeraný, avšak využíva sa čoraz častejšie (viď napr. nový Kocúr v čižmách). Som veľmi zvedavý, kedy bude pohltený a stane sa normálom. Zlounov by sa dalo porovnať s minuloročnou Rodinou na baterky, keďže toho majú spoločného viac než dosť. No a napriek všetkým mojim výhradám, by na plnej čiare vyhral druhý menovaný. Tešil som sa, že po dlhšej dobe tu budeme mať konečne animák, ktorý by sa vedel vyrovnať pixarovkám či disneyovkám, no nemáme. Potom nech sa nikto nesťažuje, keďže očividne iné top štúdiá nič poriadne vyprodukovať nedokážu, respektíve sa zadarí až na niekoľký pokus. ()

Mangano

Film funguje na principu omílání převzatých stále fungujících stereotypů z těch nejslavnějších heist snímků součastnosti, které akorát přizpůsobuje pro dětské publikum. Proč? To nevím. Evokuje mi to GTAčko animákového světa, akorát že to nemá smysl ani vtip. Nejvíc pak oceňuji animaci a snahu o překvapivost zvratů. DreamWorks je s kvalitou svých počinů fakt jak na houpačce. ()

david141474

V pohodě animák, hned na začátek řeknu. Když bych na to nebyl donucen, tak nevím za jak dlouho bych se na to podíval. První věc která mě napadne když píšu tuto recenzi, jsou jejich jména. Jeden se jmenuje vlk, druhej žralok, a tak dále. Moc to nedává smysl, protože, co když se k nim připojí další vlk? To mu snad budou říkat Vlk 2? Tohle je jedna z mála nesrovnalostí tohoto filmu. Jinak jsou postavy sympatický. Děj je celkem jednoduchej, ale co by se dalo čekat od animáku, že jo? Hlavní záporák Marmeládička je zajímavej. No a soundtrack byl solidní, ale o něco lepší byla animace. Tak byla pěkná, jeden z největších taháků filmu. Proměna zlounů taky byla odvyprávěna velice dobře, no a zvrat byl taky dobrej. A pak tu byla předposlední scéna filmu, kde jedna postava dostane co si zaslouží. 8/10 Rozhodně lepší jak Encanto! ()

Domineus

Dannyho Parťáci v animovanom. Zaujímavý nápad spojiť Heist žáner s animákom, ktorý sa ale podľa mňa v konečnom dôsledku tak úplne nevedel rozhodnúť či chce byť čisto detským filmom alebo byť skôr modernou rozprávkou, z ktorej si niečo odnesú aj dospelí. Za mňa to malo nakoniec skôr k detskej rozprávke (čomu dosť prospelo divné namixovanie zvieracieho a ľudského osadenstva), no aj tak ma to bavila. Animácia sa mi s pribúdajúcim časom páčila stále viac a občas tam bolo vidieť aj značnú inšpiráciu u Spider-Man: Paralelné svety (2018). Myslím si ale, že to potenciál nenaplnilo a balancovalo to medzi 3 a 4 hviezdičkami. 70% ()

roswell47

Štúdio Dreamworks sa mi zdá že sa za poslednú dobu dosť polepšilo! Pierre Perifel sa vyhral s animáciami, príbehom a taktiež humorom, veď celé kino sa smialo(aj dospelí). Všetky tie animácie sú kreslené a to sa mi na tom zrovna ľúbi! Proste Bad Guys je presná ukážka ako sa majú robiť poriadne Dreamworks alebo dokonca aj Disney rozprávky. Obsahuje to akciu, zábavnosť všetko to čo si každá rozprávka zaslúži mať. Každý dabing či slovenský či český alebo anglický, sa mi ľúbi keďže v každom sa snažili o tú vtipnosť. Každá postava či pán Vlk, pán Had, pán Žralok, pán Piraňa, slečna Tarantula alebo náramne šarmantná líška Diane Foxington (Crimson Paw) má aspoň jednu vec ktorá ma oslovila. Za mňa veľmi podceňovaná rozprávka keďže všade vidím 5-6 bodov a viac nie. Ľudia, na rozprávke sa majú nachádzať 80 miliónové animácie ako u Disney? Tuto nám ide o vtipnosť, animácie, kvalitu príbehu. Rozprávka Bad Guys si u mňa zaslúži 3. miesto z Dreamworks Animated čiže 10/10! WEBS, HIT IT! ()

Tranda

Příběh  7/10, Akce 8/10, Humor 8/10, Animace 7/10, Zábavnost 8/10; Hudba 8/10, Atmosféra 9/10, Napětí 6/10, Casting(Dabing) 8/10. 7/10 ()

Sopholojong

Spin-off Zootropolisu, akurat nie vo vnutri stvorclenneho mesta, ale na vonkajsej periferii. Vlk je tu namiesto prefikaneho lisiaka a za "policajnu zajacicu" zase zaskakuje sexy liska (v tom spandexovom ninja kostyme je zvratene pritazliva). DW animatori tentokrat ale v tvorcovskom chill-oute, sice neprestajne dynamicki, ale bez vyraznejsich inovacii. Jedinou originalitou je vlastne nasadenie zvieracich "bad guys" hrdinov do cisto ludskeho sveta a moralne posolstvo o tolerancii inakosti a davani druhych sanci. 7/10 ()

charles3

Solidní animovaný mix Dannyho parťáků, Já padoucha, Zootropolis a Tarantina (viz úvodní dialog "gaunerů" v bistru), za mě poctivé ****. ()

NikiVai

Animace na jedničku s hvězdičkou. Příběh předvídatelný od okamžiku, kdy pan Marmeládka vystoupí z auta. Pro mě to bylo pohodové, ovšem humor takový nijaký a pasáž z morčaty prapodivná. Ale já nejsem cílovka, tudíž nezbývá než říct, bylo fajn to vidět, ale víckrát už si to nepustím. ()

DK197

Podle traileru jsem od filmu čekala trochu víc. Měla to své momenty, jako třeba scéna s morčaty v trezoru, kterou použili v traileru. Ale celkově se mi to zdá mnohem slabší. A navíc se mi vůbec nelíbila animace. Jde ale čistě o subjektivní názor, protože třeba kamarádka byla nakonec z animáku nadšená. ()

soukyd33

Tohle se tedy povedlo. Příběh super, ale lepší jsou ty situace. 😄 Animace úžasná. TOP 👍 Charaktery postav super. Prostorový zvuk výborný. Dialogy super. Emoce: ANO Poznámka: Oči guvernérky (lišky), se vážně provedli. 👍👀 Poznámka: Animované filmy jsou nejlepší. Tohle prostě filmově s herci, nenatočíte. 👍👀 Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Polux

7/10 | Jeden z těch nemnoha příkladů filmu, který je (nejen) na poli animáků jen "poskládán" z oblíbených témat a příběhových linek, které se už mnohokrát objevily jinde a do jisté míry se z nich, svým průběžným a častým opakováním, již staly klišé, tudíž by člověk očekával, že výsledný "produkt" nebude nic moc, ale kupodivu to v tomto případě zafungovalo velice dobře a opět se tak potvrdilo známé pořekadlo, že celek je větší, než součet jeho jednotlivých částí:-). | Takže tady máme svět, ve kterém antropomorfní zvířata žijí mezi lidmi, aniž by to někomu z lidí přišlo zvláštní, hlavní postavy, složené z druhů, které v žebříčcích popularity tak úplně nevládnou (od čehož se následně odvíjí zápletka), snažící se okolí (a vlastně především sebe) přesvědčit, že jsou padouchy (přestože jde v jádru o - jak jinak - dobráky od kosti), klasický heist movie, kombinovaný se špionážní linkou (oblíbená formulka "kdo proti komu a proč" se v průběhu děje samozřejmě několikrát protočí), nebo "překvapivé" odhalení identity hlavního záporáka (které je sice předvídatelné v podstatě od začátku, ale k podobným filmům už tak nějak patří:-)). | To celé je pak doprovázeno opravdu sympatickými postavami ústřední pětice (přičemž Haďák naprosto vládne a krade si celý film pro sebe až do takové míry, že bych si okamžitě dal nějaký spin-off jen o něm:-)), vtipnými dialogy, parodickými prvky nebo celými scénami, svižným tempem, slušnou akcí, plnou grotesky a jednotlivých gagů, nepostradatelným, ale zároveň nenuceným, poučením o síle přátelství, moc příjemným vizuálem (který sice laťku nikam neposouvá, ale svou práci odvádí více než dobře) a pár originálními nápady typu rehabilitačního programu pro dopadené zloduchy, v závěsu za všemi obvyklými ingrediencemi žánru (tj. dojemnými, legračními, dramatickými, napínavými, atd. momenty), které jsou zde přítomny v dostatečném množství. | Někdy u filmu ke spokojenosti prostě stačí jen poctivé a zábavné řemeslo bez výraznějších uměleckých ambicí a tohle je právě takový případ. Pokud DreamWorks odklepne pokračování (vzhledem k obstojným tržbám snad ano) a titulní partička se vrátí v podobě Good Guys, já budu určitě opět u toho:-). | PeZet ()

Holly_Molly

Po Mimořádně velkym vlakovym zklamání bylo tohle skvělý na spravení chuti. Heist animáků je jak šafránu, a obzvlášť těch, co se inspirujou a odkazujou na Dannyho parťáky jak hudebně, tak scénáristicky. Velká parádička. 🖤🕷️🐟🦈🐍🐕 ()