Helena Lylová (Virginia Madsen) se smála, když od svého spolužáka slyšela hrůzný příběh o Candymanovi, vraždícím monstru s hákem místo ruky. Nevěřila ani tehdy, když tajně navštívila místo, kde se odehrála brutální vražda. Candyman ji o své existenci však brzo přesvědčil, když rozpoutal peklo plné zohavených mrtvol. Protože však policie na duchy nevěří, podezřelou se pro ně stává Helena. A jenom jediný člověk ji může očistit. Candyman. (Bonton Home Video)

M.i.k.e

sice béčkový,přesto velmi slušný horůrek,kterému se nedá upřít solidní atmosféra.Na té má největší podíl jednak charismatický bubák a druhák výborná hudba.Zub času za těch třicet let sice zapracoval a některé efekty úplně neohromí,ale v tomhle ohledu není jediný a prakticky vůbec to nevadí...60% ()

Jino

Slušný thriller, ale nějak mě to zase nevzalo. Ano Tony Todd je dobrý, ale stejně si ho budu pořád pamatovat jako toho černocha z Night of the Living Dead. Nejvíc, co mě na tomto filmu potěšilo, byla úžasná syrovost sídliště a slušná stupňující se atmosféra. ()

Nautila

Když se to vezme logicky, je to velice průměrný horror těch let. Příběhově nic nového, stále stejná linie a prostředky. Přesto, vypneme-li logiku a necháme se unášet hustou atmosférou gheta, děsivým hlasem Tonyho Todda a úžasnou znělkou, je to zážitek ještě na dlouhou dobu. Navíc je v celém filmu silně cítit ten rukopis Clivea Barkera, tenhle styl strachu umí jen on. ()

MrPierc

Pátrání po skryté pravdě, která se pomalu vynořuje z jedné městské legendy, mě nadchla i postrašila. Začíná to jako hloupý vtip a končí jako velké drama i smutný začátek další legendy. Zlo, které se živí lidským strachem a díky důvěře v jeho postavu může žít dál. Hlavní hrdinka, Helen, se ale nechce smířit se strašidelnou povídačkou a vydá se na detektivní výpravou, aby odkryla celou pravdu. Zažil jsem hutnou atmosféru a hlavně pocit nejistoty, že tam někde venku číhá tajemné zlo. Ještě ten cečer jsem si čistil zuby a dívat do zrcadla, se mi ani moc nechtělo. Opravdu velmi zřídka se stává, že se nedokážu odprostit od filmu, ale tohle je výjimečný film. Dokáže navodit natolik neutěšenou náladu, že mě to až samotného zarazilo. Zpracování sice minimalistické a téměř béčkové, ale podané natolik hypnoticky, že jsem jen chvílemi lapal po dechu. Už od začátku jsem cítil, že ten film dopadne tragicky a depresivně, ale ten konec je natolik hořkosladký, že z toho mám stále smíšené pocity. Nebyla to typicka vyvražďovačka a ten temný náboj vydržel až do samotného konce. K tomu se dá snad řící jen jedno: Candyman, Candyman, Candyman, Candyman, Candym... Ne, raději, ne. ()

TomikZlesa

Typický horor 90tých let. Je tu sice pár lekaček, obzvláště při dvouch sem si skoro vyprdl výpln střev, ale jinak nic moc. Taková hra na chozenou.......navíc v několika případech dost předvídatlý. ()

cubajz

moc povedený horor oplývající podivnou atmosféru panelákového ghetta a pouličních legend, která se postupně zahušťuje až do úplně hustého finále, které jasně říká, že jen "zdejší" pochopí:). Podle mě nejlepší Barkerova adaptace (jeho osobní dohled při natáčení je na výsledku hodně znát), takže pátou hvězdu dávám už jen z lásky k předloze. ()

dubinak

Po dlouhé době jsem zase viděla v hororu sympatickou statečnou blondýnku, která hrála dokonce velmi dobře a přesvědčivě. Už jen to považuji za velkou úlevu a přikládám tak plusové bodíky, protože se často stává, že se mi film nesleduje dobře jen kvůli nesympatickým hercům. Atmosféra fungovala po celou dobu obstojně, děj byl originální a netuctový. Naneštěstí pro mě až divně absurdní a ne zrovna dobře působící. Ohnivá scéna se mi líbila moc, konečná ale už tolik ne. Hudba P. Glasse také krásně přispívá na lepší vychutnání. Lepší průměr. ()

Alfréda

Je to takových 4,5 hvězdiček...měla jsem k tomuto filmu výhrady ale celkový dojem z něj je velmi dobrý. Viděla jsem ho jedinkrát v životě, když mi bylo pět :), a až teď jsem se k němu zase dostala, a skoro nic jsem si z něj už nepamatovala :). Zklamaná jsem nebyla, ba naopak, a byly i scény kde mi docela zatrnulo. Tony Todd je fešák a o to víc jsem se bála, protože takovýho týpka bych normálně nepodezírala...to a nostalgická vzpomínka z dětství filmu přidává nějaké to plus, ale i tak, rozhodně stojí za to ho vidět. Krom toho, když jsem u zrcadla zkoušela zavolat CANDYMANA :), a druhý den mi v koupelně nad hlavou praskla žárovka, rychle jsem utíkala ven na světlo :) :) :) Móóóc moc pěkný!!!! ()

Juto

Strašidelná, ale aj dobre premyslená rozprávka! Prostredie a atmosféra sú špičkové. Pri niektorých scénach som sa dosť bál. Na horor dosť dobré. 7/10 ()

Ninkaa

Tedy, tento horor jsem viděla kdysi zhruba v devíti/desíti letech a pamatuji si jej dodnes...Clive Barker, autor předlohy Candymana, je prostě klasik žánru... ()

Nivenx

Candyman je opravdu dobrý horor plný gore, dobré pointy i slušných hereckých výkonů. Občas jsem se opravdu leknul. Takže tohle parádní dílo je za 75%. ()

Fox Mulder

Výborně natočený horror s ponurou atmosférou. Režisér Bernard Rose skvěle zasadil krvavou legendu jménem Candyman do současného černošského ghetta. Představitel Candymana, herec Tonny Todd je v roli dokonalý. ()

filmmovier

Nečekaně skvělý horor, který je originální, napínavý, atmosférický a má naprosto cool hudbu. Městské legendy obecně jsou velmi zajímavým tématem, a Candyman jednu z nich jako námět využil naprosto parádně. Postava Candymana je skvěle zpracována, dozvíme se o něm jen to nejdůležitější, takže zůstane částečně zahalen tajemstvím a navíc je skvěle ztvárněný Tonym Toddem (to je machr přes herectví, panečku, opravdu nesmírně úžasnej chlap a z černošských herců rozhodně jeden z nejlepších). Máme skvostného, tajemného a možná i poměrně dost děsivého záporáka, máme docela zajímavou a dobrou pointu, máme prostě vše, co k dobrému hororu patří. Hloupé hlavní postavy, skvělá atmosféra a vůbec ne trapná vyvražďovačka. Vraždit se tam sice musí, ale vraždí se originálně, s nápadem (a s hákem), krev nechybí, ale na druhou stranu jí je tak akorát, takže ideální kombinace všeho. Nevím, jestli se podívám i na další díly, ale minimálně jednička je nadčasovou, typicky devadesátkovou klasikou, která má stále co říct, je stále působivá, potěší všechny skalní fandy hororu a kterou jsem bohužel viděl až teď. Ale to čekání za to stálo, protože Candyman je dost možná lepší než Freddy a kdokoliv, na koho si vzpomenete. A hraje ho Tony Todd! Tony Todd!! A ten soundtrack se neomrzí. 85%. ()

UhLee

(7/10). Candyman je rozhodně velmi silný a intenzivní horor. Pyšní se mrazivou atmosférou, kterou ještě podtrhuje hrůzná hudba, která se stala takovým symbolem celého snímku. Celá mytologie, která se točí ohledně zrodu muže s hákem je také zajímavá. Avšak na další dvě pokračování se dívat nebudu. Nechci si zkazit tento dojem nepovedenými pokračováními, které následovaly. Důvod proč jsem se na Candymana podíval byl fakt, že už delší dobu vyhlížím nového Candymana, který zaštítil Jordan Peele a já se na něj velmi těším. Právě proto jsem se chtěl podívat na tohoto původního Candymana, který tedy nastavil laťku velmi vysoko. Jsem zvědavý jaký bude vycházející hvězda Yahya Abdul - Mateen II v porovnání s děsivým a vynikajícím Tony Toddem. ()

Mr.Bulanek

Povídku jsem četl ve sbírce hororových povídek Hlas krve, které vybral Ivan Adamovič, knihu jsem několikrát slyšel jako audioknihu. Oproti povídce tam jsou menší rozdíly, hlavně konec je jiný, který to tady úplně zazdil a z původních zvažovaných 4* jsem myslel, že to dám na 2*. Asi si ji pustím, ať vidím jak moc velký rozdíl tam je. ()

BROKEN_

Kutlovní film, o kterém se moc nemluví, a to mi přijde škoda. Až teprve dnes jsem viděl Candymana a musím se přiznat, tohle mi hodně sedlo. Celý příběh je zajímavý, má to dobře vystavěnou mytologii kolem Candymana, plus samotný představitel Candymana, je super. Tony Todd mě opravdu dostal, jeho hlas se moc povedl. Atmosféra je temná. A dokonce jsem u nějaké té lekačky nadskočil, což jsem vážně u takhle staršího filmu nečekal. Film je místy pěkně brutální, krve je tady požehnaně. To co se mi na filmu líbí nejvíce je pomalé tempo, které následně graduje výtečně. Co bych zkritizoval, tak to je pár slabě propracovaných scén, konkrétně musím zmínit část, kdy Helen utíká z psychiatrické léčebny. Zkrátka ta část mi přišla hodně zjednodušená. Plus scénář rád odemyká dveře neboli cesty pro postavy, třeba před koncem filmu, kdy Helen jde do svého bytu, tak jsou otevřené dveře, u toho jsem se jenom pousmál, jak divné to je. Přitom tam malují zdi, a nezavřou si, divné. Hudba se sakra povedla! Ta hlavní znělka je ikonická pro tuhle filmovou značku, líbila se mi. Finále filmu je takové meh. Já jsem byl na jednu stranu zklamán, a na druhou potěšen. Proč jsem byl zklamán? Inu, zbavení Candymana, mi přišlo trapné, nebo spíše bezmyšlenkový. A potěšen jsem byl, za tu poslední scénu, ta byla dobrá. Ve výsledku je Candyman opravdu dobrý snímek, který by si zasloužil být v červených čísel. Těším se na novou verzi Candymana, na které dělá jako producent a spoluscénarista Jordan Peele. Plus Tony Todd si má zopakovat svoji ikonickou roli. Jsem s tím! ()

TO

Film dosahuje vrcholu již v první polovině, kdy vám zaručeně naskočí husí kůže, při pátrání v temných chodbách a bytech, podbarvené nervní hudbou tuhne krev v žilách. V okamžiku kdy se objeví muž s hákem, ztrácí film na děsivosti. ()