V tomto animovaném příběhu o začátcích Santa Clause naváže mladý pošťák nepravděpodobné přátelství se samotářským výrobcem hraček. (Netflix)

SniperG1

Tohle je opravdu originálně pojatý příběh a nechybí tomu snad vůbec nic! Perfektní práce a jeden z nejlepších animáků co jsem viděl...95% ()

Vitow

Mokrý sen každého kapitalisty! Teď vážně. Ať se snažím, tak nemůžu vymyslet cokoliv, co by mi na tom vadilo. Udělat něco pro děti, aby to nebylo blbé, přeci jenom jde. ()

filmmovier

Nejkrásnější animák pravděpodobně ze všech, marně z hlavy lovím nějaký povedenější. A naprosto jednoznačně také jeden z nejlepších vánočních filmů všech dob. Překrásná animace, jedinečný vizuál i atmosféra, překrásný příběh a skutečně MAGICKÁ záležitost, která vás v závěru naprosto spolehlivě rozbrečí. A ani v tomto případě se za to vůbec nestydím. Nádhera. Vtipné, neskutečně dojemné, s nádhernou hudbou, postavami i dabingem. Kdo nedal pět, nemá srdce. 100%. Moje nová každoroční tradice. Bez Klause Vánoce už prostě nebudou. Nikdy bych nevěřil, že toto někdy vypustím z klávesnice, ale je to tak. Podívejte se a uvidíte sami. ()

Motinski

Jedno z najpríjemnejších prekvapení čo sa týka vianočných filmov. Základná premisa jednoduchá a predsa pôsobiaca tak krásne. Veľmi šikovne napísaný alternatívny príbeh o zrode Santa Clausa, ktorý pár krát ku koncu bude útočiť na city, ale robí to väčšinou nenútené a uveriteľne. Ma v sebe veľa prirodzených emócií, sympatické postavy a animáciu, no proste ideálna voľba na vianoce. A to som zo začiatku čakal úplne iný typ filmu. Keby v prvých tridsiatich minútach hrala Elfmanova hudba, máme tu čistú Burtonovku. ()

Tosi

Přepsat příběh o postavě, kterou zná každý děcko na světě, to už chce koule. No, aspoň vidíme, že pan Klaus měl tak skromný začátky, že i ten červenej vohoz musel dostat od jinejch. Zprvu se Klaus zdá jako průměrná a praštěná pohádka, no končí s elegancí a jiskrou, přesně pasující do vánočního období. ()

Mrkvič

Klausovi možná v budoucnu ještě hvězdičku přidám, až uvidím v klidu celý začátek, kdy mě nyní rušil malej. O to hlavní jsem ale snad nepřišel a celé vykreslení legendární postavy bylo prostě super. Hlavně silný konec, city, osudy, změna městečka a postav. ()

KRYSIOPICE

Animace pěkná, ale příběhově hodně americké jako od Disneyho, samá klisché, předvídatelné, pateticky kýčovitě dojemné. Na druhou stranu pár originálních nápadů tam bylo, místama to bylo i zábavné. ()

oveckaoa

Tak letos překvapivě asi nejlepší animák co vyšel (pokud ho Frozen 2 netrhne). Na to, že jsem o něm do té doby než vyšel slyšel poprvé tak maximální spokojenost. Takový patetický Jak vycvičit draka 3 nebo zbytečné Toy Story 4 se proti tomuhle může bodnout. Jde tu vidět, že to někdo dělal pro lásku a ne pro prachy má to nápady a i skvělý příběh. Ta Sámka je jedna z nejlepších postav v animácích za posledních minimálně 5 roků. 5 procent dolů za konec mohly tam dát spíše, že to někdo za něho převzal než to, že zemřel, ale dále se objevuje. ()

MikyAff

Nádhera! Na Klause jsem narazila čistě náhodou. Vábil mě svojí animací, pro kterou mám slabost a nelituju ani jedné strávené vteřiny! Tak neskutečně milý děj, který rychle utíká, krásný humor a ještě jednou zdůrazním animaci! Opravdu jsem nadšená z téhle pohádky, jako jsem dlouho z žádné takové nebyla. Naladila mě skvěle na Vánoce a pohladila po duši. ()

tnp101

Moderní pojetí klasické animace, které v dnešním filmovém světě vzniká pomálu. Originální příběh plný silných témat, s nimiž se ztotožní široké divácké osazenstvo a jako třešnička na dortu jedinečný, krásný vizuál. Nadčasová záležitost, která nepostrádá nic, co by jí bránilo stát se pomyslnou klasikou. 90% ()

Zek

Musím říct, že tohle jsem fakt nečekal, tak pěknou vánoční pohádku už jsem hodně dlouho neviděl. Ten origin na Santa Clause, byl prostě perfektní. ()

Sany33

Na Netflixe mi vybehla nová rozprávka s názvom Klaus. Bol som s malým sám doma a tak som sa rozhodol, že sa blížia vianoce môže to byť celkom dobré sa na niečo podobné pozrieť a naladiť sa na blížiacu adventnú atmosféru. Malého to zo začiatku vôbec nezaujalo a popravde aj ja som mal mierne pochybnosti. Keď sa ale príbeh odvíjal ďalej a ďalej, pribúdali dobré momenty, vtipné scénky a príbeh Santa Clausa sa v tomto rozprávkovom ponímaní veľmi dobre pozerá. Nič nie je silené a emócie prichádzajú v správnom čase a je s nimi pracované na tých správnych miestach. Ja dávam určite filmu plný počet , lebo mu jednoducho nemám čo vytknúť. 91% ()

hroubek

Je to tam. Jeden z nejlepších animovaných filmů roku, který svojí kreativitou a přístupem, hravě poráží ty největší hráče(DreamWorks, Illumination, Sony, Disney) a kdyby se Pixaru nepovedlo zaskórovat s Toy Story 4, tak i je. Malý animovaný film, ze španělské koprodukce, u kterého mě mrzí, že nejde do českých kin, protože je kvalitní a zasloužil by si velké plátno. Film má parádní atmosféru, skvělou animaci, jenž využívá styl grotesek, dobrý příběh a i zajímavé a zábavné postavy. A i celkové poselství funguje na výbornou. Velmi příjemné překvapení, které mě udělalo radost, a určitě Klause uvidím někdy znovu, nejlépe o vánočních svátcích. ()

Brain-D

Naprosto úžasná krásná vánoční pohádka. Vše se tu drží reality a při zemi, až na tu kouzelnost. Lepší "ORIGIN" by si Santa Klaus nezasloužil. ()

ZeroCZ1233

Netflix se minulý rok vytasil se dvěma animáky, jež přinesli žánru nový vítr do plachet každý svým odlišným způsobem, přičemž oba to dotáhli na nominaci Akademie. I Lost My Body po intelektuálně umělecké hodnotě s mnoha filozofickými přesahy a zde probíraný Klaus se svým návratem k poctivé klasice a nejryzejším základům KRESLENÉHO filmu a to ve všech ohledech. Tvůrci v dnešní přemlsané době a diváckých nárocích zkusili jít proti proudu času a zaujmout tím, co nás v mládí definovalo, tedy základní 2D animace s karikaturně hravou vizualizací postav obohacená o moderní schopnosti vyvážení světla a stínů, čímž vzniká podmanivá kombinace na níž se opravdu s chutí kouká, jelikož taková nádhera se v dnešní přetrojdimenzované době nevidí často. Zvolené formě odpovídá obsah, příběh otírající se o origin naším národem proklínaného Santy Clause překypuje nápady a odpovídá na všechny otázky vzniku Santovských tradic neotřelými odpověďmi jež baví a to je jen zlomek funkčnosti scénáře (další jsou propracované dialogy, jež jsou dostatečně pochopitelné pro děti a krásně štiplavě sarkastické pro dospělé, takže vlastně baví všechny). Prakticky je příběh charakteristický pradávnou šablonou srdečných příběhů, jenže na tu kostru nabaluje tolik do sebe perfektně zapadajících prvků, že se vlastně ukládá do pozadí a zůstává jen ta brilantní novota tvůrců z něj vycházející. Klaus je velké překvapení, naprostý balzám vzpomínek a nostalgickou cestou do minulosti, v níž kreslené filmy stály na poctivosti a nefalšovaném poselství čiré lidské dobroty. Pokud máte srdíčko a nebojíte se ho u filmů otevírat, tak budete ještě nadšenější. 10/10. ()

vyfuk

Nečekané a dobré. Předvánoční nadílka ve formě toho, jako kdyby Tim Burton šel do Disney a řízl to s úplně novou formou animace. Velmi příjemné a novátorské, kde najdeme vyhrání si se světlem i těmi detaily. A co víc, tak i novátorské příběhem. Film ukázala nějaký Origin Santy Clause za který by se nemohl stydět ani Marvel a pojal to lehce v klišé, ale i přesto originálně. Dítě bude nadšené a dospělý na to může bez úhony a s pobavením koukat s ním. Mnoho lidí bude automaticky kecat, že Santa u nás není, tak hold někdo bude muset asi udělat origin pro Ježíška v podobně dobré podobě. Nejednou dokáže příjemně překvapit zasazením do příběhu. Něco, co se asi v pořádku bude dát sledovat každé Vánoce s láskou. ()

PF 2020

PF 2020