V tomto animovaném příběhu o začátcích Santa Clause naváže mladý pošťák nepravděpodobné přátelství se samotářským výrobcem hraček. (Netflix)

Adasin

Pokud máte zrovna pifku na Českou poštu, Klaus tu by tu nenávist mohl aspoň na chvíli zmírnit. Základ je sice klasika o napraveném hříšníkovi, ale podaná nejlepším možným způsobem. Klaus je dojemný, milý, se zajímavou animací, hudbou a napínavými akčními scénami. Je škoda, že když je od Netflixu, nikdy nepoběží v klasické televizi, ono hned by s ním ten Vánoční program vypadal líp. 9/10 ()

agentmiky

Musím tady souhlasit s většinou zdejších uživatelů, Klaus má na to stát se ikonickým filmem během vánočních svátků. A proč ? Nejvíce mě překvapila ta old-school animace, sice to na Pixarovky leckdy ztrácí, ale popravdě, tento styl mi sednul daleko více, jednoduchost, která z toho stylu číší na každém kroku, má ve svém jádře nezpochybnitelné kouzlo, jenž vás umane. Dost jsem se s filmem sžíval, nějakou dobu trvalo, než se to pořádně rozjelo, ale vězte, že kromě krásného zasněženého světa jednoho městečka to nabídne i dost vyhrocené emocionální momenty (ano, i na slzy došlo, pár jsem jich uronil a vůbec se za to nestydím) a chytře napsané postavy. Hlavně má pochvala směřuje k autorům za to, s jakou bravurou dokázali scénáristicky celý film vymyslet, aby jste na konci byli schopni říct jen BRAVO. Závěr mě naprosto odrovnal, protože tak geniální zakončení jsem fakticky nečekal. Španělé se vyznamenali, rozhodně se během Vánoc rád k filmu vrátím. Doporučuji všemi deseti. Za mě 85 % ()

Krt.Ek

Úchvatná animace, vpravdě originální interpretace santa-klausovkého mýtu (bacha, revizionismus!), dostalo mě to do té správné vánoční nálady, ale že by to bylo až tak výrazně lepší než jiné vánoční pohádky, kupříkladu Polární expres, s tím bych si dovolil nesouhlasit. Inu, někdy je nutno krotit nadšení. 75% ()

MICHAEL73

Vřele příjemné zpracování příchodu lásky do světa plného nenávisti a smutku. Klaus si nehraje na žádnou komerčně vytvořenou pohádku, on je pravý. Již od začátku nás zahltí vskutku veselý pocit z něčeho příjemného, ovšem v průběhu děje začíná přituhovat a objevují se momenty, které jsou až k slzám. Neztrácí své poslání po celou dobu. Poslání zaměřující se na nalezení radosti, které přináší další radost, a právě takové moudro přináší v originálním pojetí příběhu a postav. S čím krásnější můžete spojit příběh o lásce než s Vánocemi? Dokonce se samotným příběhem světoznámého výrobce hraček, jenž přináší o svátcích do domovů nadílky a s nimi i radost. Jak originálněji lze takový příběh pojmout? Odpověď je jednoduchá, stěží, a proto Klausovi patří velký klobouk dolů. Gratuluji mu k jeho zařazení k nynějšímu seznamu každoročních filmů na Vánoce. ()

annanah

Tak tohle mě opravdu rozebralo, instantní dávka Vánoc v kombinaci s překrásnou animací a nádherným příběhem, o malém zmrzlém a lehce šíleném městečku, které tak nějak omylem změní jak pošťáka, tak naopak. Jeden dobrý skutek vyvolá další, je to sice klišé, ale myslím, že bychom se tím měli řídit všichni a ideálně po celý rok. ()

ArsenalEagle

Tak jednoduše kreativní, tak roztomile nádherné. Nenápadný animák z Netflixu, představující perfektní příběhový origin, který si bere to nejlepší z animace a všemožných kousků typických pro Burtonovky, Grinche nebo třeba Ratatouilleho a v děsně fajn kabátě přináší krásný originální děj, příjemné postavy a roztomilý humor (u kterého se prostě jen celou dobu koutkem pusy usmívate a to ke spokojenosti naprosto stačí!). Jeden z těch filmů s vánoční tématikou, který bych si s chutí naservíroval na Štědrý den. ()

Pierre

Jéé, to byla tak hezká pohádka s  neotřelou animací, stejně neotřelým ironickým humorem, a emocionálním zakončením. Milé, pěkné, vtipné. Ono vážně: ,,Už za pár dní Vánoce jsou.´´, jak zpívá Pokáč ve svém letošním  vánočním fláku. A tohle je úplně ideální do předvánočního /vánočního času. .  Bez výtek. Vím však, že každý rok na Vánoce, mě přijde navštívít.❤ ()

Bordoshut

8/10 – Milý vánoční animák, kterému se jen velmi těžko dá cokoliv vyčíst. Má pěkný příběh, prokreslené hlavní 3 postavy, funguje po emoční stránce, hudbou možná šťaví emoce trochu víc, než je zdrávo, ale v konečném důsledku proč ne, animace vypadá po celou stopáž moc hezky, má silný apel na vánoční kouzlo a několik hezkých mouder a pravd, které mu přidávají na hodnotě. Přesto do jisté míry nesdílím zdejší nadšení a hype, který Klause katapultoval do stovky nejlepších filmů všech dob. Ono je velmi těžké mu cokoli vytknout a i já jsem mu práskl plný počet, ale až po delší době váhání. Nemůžu totiž říct, že bych byl z filmu kdovíjak odvařený, že by na mě nějak zvlášť zapůsobil a že bych si jeho sledování snad náramně užil. Zkrátka mi v tom příběhu chyběla nějaká jiskra. Klaus je sice řemeslně náramně dobře udělaný animák, ale není ničím zapamatovatelný a snadno zapadne mezi ostatními vánočními animáky. Ničím nevybočuje z řady a nepřináší na scénu nic nového, zajímavého, čím by se odlišil a zaujal. Prostě jen vypráví příběh, který jsme v plus mínus velmi podobné podobě slyšeli už mockrát a selhává v tom divákovi dokázat, že tuhle písničku teda ještě neslyšel. Ve snímku je spousta klišé, na které tu nikdo nepoukazuje, vlastně je to celé jedno obrovské vánoční klišé – od hlavy až po koule. V jádru je to jenom ošoupaná hollywoodská šablona, třebaže původ ze Španělska. Verdikt: „Kouzelný snímek, ale takový nemastný a neslaný.“ ()

Colby Sawyer

V době, kdy je v kinech nový animák každý třetí týden a většina z nich jsou tuctové spotřební zboží nebo sequeli, které už s kouzlem jedničky nemají nic společného, se z Klause stává takové malé zjevení. V krásné animaci zabalený velmi dojemný příběh, který je plný humoru i emocí, mě skutečně dostal. Takhle naměkko jsem nebyl už dlouho. Klaus je úžasným a velice originálním počinem, který za srdíčko musí chytit snad každého. ()

Blackhand47

Kdo zná Zeměplochu, tak mu Klaus z počátku bude připomínat dílo Zaslaná pošta, kdy jeden vychcaný chlápek dostane za úkol, aby zřídil poštu v oblasti, kde byly všechny předešlé pokusy naprosto neúspěšné. Tak je tomu ale fakt jenom řekněme v první třetině. Časem se pak snímek promění v klasický vánoční film, kdy je látka pojata úplně jinak a pracuje se tu s myšlenkou, jak to asi začalo. Animace je opravdu pěkná a připomíná klasické Disneyovky z dob, kdy se ještě s 3D tolik nepracovalo. Stejně tak humor je na úrovni a příběh ve vás dokáže vyvolat i nějaké emoce. Je smutné vidět, že tam kde selhávají velcí giganti, musí uspět nenápadní tvůrci. Ale tak to asi musí být v každém průmyslu. Klause rozhodně zařadím mezi nejlepší vánoční snímky a možná i animáky obecně. Tohle se fakt povedlo. 90% ()

dom156

Musím pochválit tvůrce této pohádky, jelikož tak dobrý animák od Jak vycvičit draka 3 jsem neviděl. Sice hranatější animace, ale supr příběh, který zpočátku je i trochu pro otrlejší. Poté se stává více pohádkovým a závěr je skoro až doják, vřele doporučuju. ()

kajas

V adventním čase, kdy bychom měli všichni zpomalit a užívat si přítomnost našich blízkých, je zároveň více než vhodné pustit si nějakou pěknou pohádku. A kdo by snad byl otrávený z každoročních televizních repríz našich filmových klasik, může si vybrat i v aktuální nabídce Netflixu. "Klaus" nás s přítelem nalákal hlavně díky velmi příznivému hodnocení a musím potvrdit, že se jedná o hodně povedený kousek - animace nedosahuje takových kvalit jako filmy Pixaru, ale má svoje kouzlo, stejně jako celý příběh o mladém nezodpovědném pošťákovi, kterému otec nařídí založit poštovní úřad ve vzdáleném městečku, kde jsou na sebe všichni obyvatelé zlí. A jak už to tak v pohádkách bývá, hlavní hrdina půjde do sebe a jeho přispěním se polepší i ostatní... moc hezky vymyšlený vznik legendy o Santa Clausovi, který doslova zahřeje u srdce. Snad se jednou dostane i na české televizní obrazovky. ()

PP66

Smeerensburg - toto město bylo vybudováno na vzteku a nenávisti, ale také se tam zrodil Klaus. Zajímavý pohled jižanů na severskou legendu. Pozitivní. ()

Fíla

Vánoční pohádka, pojatá tak trochu jinak. To je zejména to, co se mi velmi líbí, netradiční věc. Rozmazlený klučina, kterému chce otec, dát lekci, skrze ledovou a odlehlou vesničku, na konci světa. Dočkáme se zajímavých setkání, mezi panem pošťákem a řadou negativních i pozitivních postav z vesničky. Příběh nenudí a rozvíjí se postupně. Aneb film, jak se z floutka, stává muž a jak jeho příjezd, ovlivní místní obyvatele, kteří se zrovna nemají v lásce a mnohdy spolu svádějí boje. A v neposlední řadě, to nejdůležitější setkání, kdy Klaus, jako pochmurný a tajemný lesák, žijící v zasněžené oblasti lesa, na kopci. Hezký soundtrack, který nazpívala Zara Larsson. Jelikož se jedná o něco nového, co se vyjímá, musím zvolit vysoké hodnocení. Nebudu, jako nějaký nadutý pošťák, že jo. ()

easaque

4* Poněkud rychlý skok do místní TOP100 se povedl tomuto španělskému animovanému filmu, který vysílali na Netflixu. Jestli si vysokou pozici zaslouží, tak o tom jsem se chtěl co nejdřív přesvědčit i já a Vánoční čas tomu rozhodně pomohl. Při srovnání animace a celkového provedení nijak nevybočuje ze slušného průměru. Obzvlášť však potěšil milý příběh, který si hezky, nenuceně a nápaditě pohrál s "legendou" o vzniku Santa Clause. Mělo to vtip i poučení, tak i mě to celé příjemně uteklo. Sice se to bez honičky neobešlo, ale dnešní doba už je taková. Rozhodně lze tento film pro celou rodinu doporučit a za sebe dám krásné 4 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

Jelikož mi ten film připadal přehypovaný už nějakou dobu, tak jsem začal tušit, že to bude průser - a to z toho důvodu, že většina filmů, která mi připadá strašně nadhodnocená a přehypovaná, se mi nakonec nelíbí (čest výjimkám). Musím uznat, že se na to dá dívat bez problémů a nijak to neštve. Ten animák není špatný, ale dobrý taky ne. Osobně mi připadá poněkud průměrný. Ale 88%? A nejlepší animák? To snad nemyslíte vážně, ne? Klaus je průměrná vánoční pohádka na jedno zhlédnutí, která vás neurazí, ale ani nenadchne. Chyběli mi tu nějaké výraznější postavy (a jediná zajímavá je učitelka), záživnější děj (ten boj mezi znepřátelenými rody mě nudil), bylo zde příliš mnoho hudby (a bohužel se to nevyhnulo v dnešních animácích tolik oblíbené populární hudbě), zbytečně příliš dojemné (hlavně v posledních 20 minutách) a hra na roztomilost v podobě laponské holčičky, která tam ani nemusela být, jelikož by se děj obešel bez ní. Humor je zde zaměřen hlavně na děti, nebo teda aspoň mě nerozesmějí groteskní pády na zem apod. vtipy. Příběh je extrémně předvídatelný, ale tady se to dá více než čekat, takže s tím problém nemám. A nevěřím tomu, že by to, že děti dostanou hračky, usmířilo rozhádané rody (navíc se ani nedozvíme, co přesně se mezi nimi stalo, jen to, že se prostě nenávidí). Jinak ten film není špatný, sice místy nudí, ale dívat se na něj dá, hloupé a trapné to taky není, jen to prostě není animák, který výrazněji osloví. Proto těch 88% tady vůbec nechápu. Možná to jen nedokážu docenit, ale mě tady chybělo to kouzlo, které by z toho udělalo něco víc. 3* ()

Jonash87

Takhle vizuálně krásný animák jsem dlouho neviděl. Sice to není tak vtipné, jak by se mohlo předem očekávat, ale na humoru to nestojí. Hlavní je příběh. Moc příjemné překvapení. ()

Aljak

Bol som veľmi zvedavý, čo za animák si to získal tento rok taký obrovský obdiv a také vysoké hodnotenia. Ale som z toho trochu rozčarovaný, lebo som čakal predsa len niečo o kus viac. Samozrejme, koncept a scenár bol vynikajúci, o tom niet žiadnych pochybností. Ale samotný typ použitej animácie ma akosi neohúril, a rovnako by som od takéhoto diela s takým obrovským posolstvom čakal aj oveľa oveľa lepšie dialógy. To ma naozaj nemilo prekvapilo... S tým obrovským hodnotením sa teda moc nestotožňujem, hoci to malo naozaj vynikajúci scenár. No ale nie je dôležitá len samotná kostra, ale aj aranžmá, ktoré v tomto prípade pôsobilo dosť slabučko... ()

M.i.k.e

Upřímně bych nečekal,že z na oko druhořadého animáku vyleze jeden z nejlepších animáků letošního roku.Vtipné,milé,poučné,dojemné,pro děti i dospělé navíc s hezky osobitou animací.Po delší době pohádka co má potenciál být vánoční klasikou...80% ()

PF 2020

PF 2020