V tomto animovaném příběhu o začátcích Santa Clause naváže mladý pošťák nepravděpodobné přátelství se samotářským výrobcem hraček. (Netflix)

Kalidor_

Tento animák se po shlédnutí okamžitě zařadil do mých oblíbených vánočních snímků. Bravo, mimo krásné animace oceňuji originální pojetí příběhu o Santa Klausovi. ()

Hollohlaway

Krásný příběh s nádhernou klasickou animací, která se velice příjemně liší od Hollywoodské produkce. Vtipů je tak akorát dle mne, originální téma a solidní dabing. Určitě lze doporučit i v čase nevánočním. Roztomilá malá Sámka ( určitě ne ze Samoi ) je k sežrání. ()

jefff

Jedna z nejkrásnějších pohádek, které jsem kdy viděl. Krásná animace, atmosféra a příběh, který vezme za srdce. Animovaný skvost. ()

DeathTheKid

Naprosto boží animák, s příběhem, který se originálně line, s postavami, které si oblíbíte, s výtvarným projevem, který vám vykřeše jiskřičky v očích a s poslestvím, které ony jiskřičky uhasí slzami. Nevím, jak jsem zaspal start od roku 2019, ale jsem rád, že jsem Klause (a Jespera) nakonec viděl a nebojím se jej zařadit do vánoční filmové tradice. ()

Maynard.

Hlavně se proboha nenech odradit tím strašlivým názvem, nejedná se o dokument o bejvalým přitepeným prezidentoj, ani jeho ortodoxním synátoroj. Je to krásnej Vánoční příběh o "Santoj" :o). A nadmíru povedenej. Dlouho sem neviděl animák, pak sem se pro jistotu mrknul na top 200 filmů a hle, kdo se nám to tady vyloupnul v prní 50. Příběh je to fakt hodně pěknej, a hlavně neradiční. Není to žádná přiblblá pohádka o Santa Klausoj, spíš o jeho vzestupu. Takže ve Star Warsové terminologii by se dalo nazvat - "Vzestup Santa Klause" :o). Ke konci filmu sem byl příjemně dojatej a Vánočně naladěnej, takže rozhodně stojí za skouknutí... ()

Koda

Čirou náhodou jsem zabrousil k žebříčku nejlepších filmů na CSFD, a co mě překvapilo? Toren a CSFD se naprosto shodují s tím, že Klaus má obrovský úspěch a dostal se až na jedinečnou pozici, po které touží prakticky každý film a jen ten nejlepší si to zaslouží. O to víc mě překvapilo, že je to vánoční film, a není to žádná moderní Pixarovka, ani Disneyovka, ale pouhý španělský film, o kterých nemám zas až moc dobré hodnocení na filmy. Tyto filmy nemají moc děj, jsou příšerně dětinské, nemají moc dobrý příběh a párkrát jsem se u nich unudil, ale prosím vás, je to jen můj názor. Doteď jsem Španělským filmům křivdil, ale teď klekám na kolena a prosím o obrovskou omluvu, protože to, co jste teď vymysleli za film, je jeden z nejnádhernějších vánočních filmů, který má úžasný děj, skvělou zápletku, výborný nápad, špetku vánoční atmosféry.... POČKAT, né špetku, rovnou celé cukroví! A to nejdůležitější? Rodinnou, přátelskou atmosféru. Věřím, že býti pošťákem není žádná sranda, a kdo na to prakticky kašle a dělá si co chce, tomu není pomoci a musí si pomoci sám. Tady to mladý pošťák zvládne daleko lépe, než se dalo čekat a z ponurého ostrova, plného nenávisti dvou rodů jako Romea a Julie, tak vznikne přátelství. Takže Česká Pošto!!! Jestli chcete nastartovat kariéru a udělat lidé šťastnými, určitě se podívejte na tento film!! Možná už by to chtělo teď... Další, co určitě oceňuji je 2D nakreslený film, než nějaká moderní počítačová animace na způsob populárního Ledového království... TOHLE BY MĚL BÝT NOVÝ NEJZNÁMĚJŠÍ A POVINNÝ ANIMOVANÝ FILM! Navzdory tohoto jedinečného a velice úspěšného animovaného filmu, který určitě přinese lidem krásnou chvíli a o Vánoce i nádhernou vánoční atmosféru musím i zde ale ubrat jednu hvězdičku. Prosím... pochopte mě, a neútočte na mě... věřím, že tento film je něčím výjimečný, má úplně odlišný příběh a věřím, že takový příběh a vytvoření dá spoustu práce.... ale.... mě tam chyběla špetka více emocí a možná hudby... na to jsem se hodně těšil, že si u vánočního filmu popláču a uvěřím tomu, že takhle by měli lidé si vážit toho, co mají, jak se k sobě chovají. ANO! Je to v tom filmu velice výstižné... ale podle mě to ještě není ono. Každopádně určitě jeden z nejlepších nejnovějších vánočních filmů. A pokud v tu dobu slavíte vánoce, tak přeji krásné Vánoce a šťastný Nový rok. PS: Víte co znamená umění? Já vám to vysvětlím. Každý z nás, který se podívá na TV, nebo na net, tak zjistí, že na světě máme několik celebrit, kteří jsou populární. Myslíte si, že pouze tihle lidé mají na to, aby byli spjati s uměním? To je právě chyba, ano! Tyto lidé jsou velice známí a umělecky nadaní, ale podívejme se třeba na lékaře... bez nich bychom tady nebyli, co třeba hasiči? Ti taky nám ve všem pomáhají a to nemluvím o policistech. Pořád kroutíte hlavou a říkáte si, že to nestačí? Co třeba opraváři? Máme rozbité potrubí, chybí voda, bez těchto lidí prostě nezvládneme opravit tyto věci... takže věřte mi, v každém z nás je nějaké umění, a když se podíváte přesně důkazem na tento film, tak zjistíte, že obyčejný pošťák, který byl lenoch, tak se z něho stal takový dobrák. Usmívejte se, dejte ruku k dílu, dělejte všem radost a najednou zjistíte, tak jako já, že i vy patříte do tohoto světa... ne jenom celebrity. A když máte někoho při sobě, buď kamaráda, manžela/manželku, bráchu, sestru a nebo rodiče, to je to nejkrásnější, co můžete mít... vždy nějak zmáknete to, čeho chcete dosáhnout! Pilujte, nevzdávejte, chce to jen čas a věřte, že najednou se budete cítit daleko lépe. () (menej) (viac)

Firebug

Famózní rodinná pohádka, která se nesnaží jít ve šlépějích soudobého animovaného mainstreamu a působí vlastně dost unikátně. Hlavní postava je po většinu času rozmazlený, sebestředný, prospěchářský hajzlík a vesnice v které se ocitne je plná až groteskně hororových výjevů s Burtonovským nádechem (holčička s mrkví mě pokaždé rozsekala). Vesničané jsou pak nesnášenliví a zlí sociopati, co nejdou pro ránu daleko. No nezní to jako správná vánoční bžunda? Animace je potom skvostná a v několika momentech až dech beroucí. Perfektní věc po všech stránkách! Budete se smát (a poťouchle se usmívat), budete plakat, změní vám to život (nebo alespoň pohled na současnou mainstreamovou animovanou produkci). 5*! ()

JADIM

Na prvý pohľad ma to vôbec nezaujalo a minulý rok som to úspešne odignoroval. O rok starší a múdrejší som sa rozhodol nesúdiť knihu podľa obalu, ale tá kniha má v tomto prípade dosť dobre vystihujúci obal. Pri Klausovi som si spomenul na milión krát videný a neznámy animák V meste je Santa Claus (1970), ktorý dokázal teóriu Santy Clausa podať naozaj svižne a zábavne a vo veľmi krátkej a sebareflexnej stopáži. Klaus toto tak úplne nezvládol a v 90 minútach sa nachádza aj nejaká zbytočná omáčka a zbytočne pomalšie tempo. Keď budem znova o rok starší a múdrejší, tak si tento film ešte preverím a možno zistím, že som súdil naozaj zle. 6/10 (Videné 23.12.2020, CZ dabing) ()

Melios

[Mierne SPOILERY!] Rok oneskorenie, no o to lepšie pocity. Dychberúca jednoduchá kreslená rozprávka so skvelou 3D ilúziou o obyčajnom rozmaznanom poštárovi a neobyčajnom zarastenom mužovi, ktorí sa záhadným spôsobom dokázali predrať do srdca detí dvoch znepriatelených klanov aj po svojej smrti. Klaus je presne druh filmu, ktorý vás naučí, prečo milovať Vianoce a nebyť obmedzovaný všetkým zhonom, čo sa s týmto sviatkom rok, čo rok, bohužiaľ spája. Príbeh nie len pre deti, no riadne emotívny aj pre dospelých vás zavedie do vždy zasneženého mesta vyvrheľov, ktoré sa behom pár okamžikov premení na najväčší raj na svete. Úžasná práca tvorcov okorenená jednoduchým humorom a zapamätateľnými postavami. Netflix dokáže prekvapiť opäť a zas aj svojou zahraničnou divíziou. Známka: S++ ...Niektorí jedinci (napríklad rudý bolševický ňok súdruh Kri-Kriáš), by mali konečne pochopiť že hádzať celú západnú kultúru do jedného vreca je absolútne pokrytecké...Za prípadné nadávky na moju "kapitalistickú posadnutosť" vopred ďakujem :) ()

Sdoom

Tak dlouho mě žena nutila se na Klause podívat, až jsem teda konečně podlehnul a rozhodně jí musím dát za pravdu, že se jedná o jeden z top animáků posledních let. Animace je celkem jednoduchá, ovšem kompenzuje to skvělý scénář, který je originální a vyhýbá se obvyklým klišé. Postavy jsou dobře napsané a poselství filmu je pro děti perfektní. Pěkné 4 hvězdičky. (Netflix 4k, orig.) ()

Dallon

Jedinečná vánoční klasika. Které nechybí srdce, nápady a cit pro detail. Audiovizuální stránka je naprosto fantastická. Jeden z nejlepších animáků kterej jsem za posledních pár let viděl. Klobouk dolů. Kdo neviděl - přichází fakt o hodně. 9/10 ()

Zagros

Na Klause jsem se dostal během předplatného u Netflixu, vyzkoušel jsem jej ze zvědavosti o animovanou španělskou tvorbu. Z počátku se mi nelíbil. Animace mi vůbec nesedla a tradiční šablony všech animáků si také neodpustil. Stejné výrazy, podobné vtipy, honičky, skřeky, pády, mile vyvalené oči u dětí, … Čekal jsem větší originalitu. Na druhou stranu se mi velmi líbil originální příběh a netradiční podání legendy o Santa Clausovi. Bylo to milé, poutavé a lehce a nevtíravě poučné. Jen si myslím, že není určen úplně pro nejmenší. Některé scény mohou malým dětem nahánět strach. Nakonec nechám tři hvězdy a pravděpodobně se ke Klausovi vracet pravidelně nebudu. ()

borec999

Keď som Klausa v pohode dopozeral i ja, ako zarytý odporca rozprávok, niečo špeciálne na ňom fakt musí byť. Pre mňa to bol obzvlášť veľmi dobre vymyslený príbeh a prostredie mestečka, avšak ako čítam komentáre, každý si na Klausovi našiel to svoje. Španieli vedia, a vyzerá to tak že už nielen horory alebo trilery... 60% ()

PF 2020

PF 2020