V tomto animovaném příběhu o začátcích Santa Clause naváže mladý pošťák nepravděpodobné přátelství se samotářským výrobcem hraček. (Netflix)

Blazis34

Film je to krásný, ale musím se přiznat, že jsem měl ještě větší očekávání. Možná mě až moc nalákaly trailery a různé žebříčky. Ale uznávám, že jde o krásnou milou vánoční pohádku, která je svým dějem určitě originální. Celkově byla animace moc hezká, příběh také nápaditý, ale k pěti hvězdám mi tam toho hodně scházelo - 83%. ()

Víteček

Nejlepší vánoční pohádka za dlouhou dobu. Krásně vypadající, zajímavé postavy, vtipné, s vánoční atmosférou a dobře vymyšleným příběhem. Lepší než celá česká vánoční, pohádková a animovaná tvorba za posledních 20 let dohromady. ()

megajalec

Takto podanú variáciu na Santa Klausa teda ešte asi nikto nepodal. Jednoznačne originálne, či už animáciou alebo príbehom. Aj keď prvá polovica nenasvedčuje tomu, že pôjde o vianočné dobrodružstvo. Z môjho pohľadu mohli tvorcovia viac zahrať na city, pritlačiť na emócie, v Klausovi sa to doslova žiadalo. ()

Dejf4

Naprosto úžasné. Animák, který nemá chybu a jeden z vůbec nejlepších vánočních filmů. Klaus vás vtáhne a už nepustí. Sálá z toho neuvěřitelné kouzlo, emočně velmi silné. Tohle má zkrátka srdce a už se těším na příští vánoce kdy si tenhle milý příběh zopakuji. 9,5/10 ()

BlondJames

Hezké a dojemné, i když konec mě tolik nenadchl(až moc smutné na Vánoce).Stejně jako u finské Vánoční pohádky (nebo také Legenda o Vánocích) i zde režisér laškuje s nápadem jak vznikl Santa Claus.Všechno je promyšlené do posledního detailu (dokonce i "elfové" na které jsem tak napjatě čekala).A i když jsem fanda CGI animací, VFX pohádek a tyhle už mě tolik neberou,dalo by se říct, že vůbec, tak jsem si to nakonec pustila a musím říct, že rozhodně nelituji. ()

Marcas

Klaus je definitivně pohádka, která se zařadí mezi vánoční klasiky. Španělé se tady opravdu vyznamenali. Moc cením to, že příběh je uchopený tak trochu jinak než většina vánočních pohádek. Nepamatuji si, že bych kdy někde viděl "zrod" vánoční tradice a samotného Santy. Opravdu krásný emoční příběh o tom, jak by mělo dobro vždy zvítězit. Moc jsem si to užil a těším se, že se ke Klausovi budu s radostí vracet každý rok. ()

cimrman2.

Pokud bych tohle viděl 10 let zpátky možná by mi to zkazilo představy o ježíškovi :)! Netflix vytvořil velmi dobrý animák (animace na solidní úrovni) který ve druhé polovině chytne za srdce. Trvalo mi než jsem tomu přišel na chuť první půlka mě moc nebavila. Druhý poločas už byl úplně o něčem jiném. Dost dobrý vánoční animák, silný příběh, skvělá hudba. 82% ()

PetraMishka

Poprvé jsem viděla jen na půl ucha, teď jsem konečně viděla celé a je to krásně osvěžující pohádka, která vysvětluje, jak mohl vzniknout příběh o Santa Clausovi prakticky, ale zachovává si i trochu použití kouzel. Má to skvělé nápady, nečekanou drzost a modernost. ()

Habanera

Naprosto krásný zážitek a originální příběh. Nechápu, že mi tento klenot před par lety proklouzl. Nikdy není pozdě na skvělé filmy. ()

Juraxin

V mojich očiach ide jednoznačne o dokonalú vianočnú a animovanú rozprávku, ktorá múdro a bravúrne pracuje s príbehom, ktorý vás perfektne naladí na tu pravú vianočnú atmosféru. Režisér Sergio Pablo vytvoril prvotriedny príbeh o poštárovi, ktorý skultúrnil primitívne obyvateľstvo celého ostrova a vzbudil nich toho pravého ducha Vianoc. Jednoznačne niet čo príbehu vytknúť, zo všetkých strán je vynikajúci a precízny. Príbeh s úžasným vizuálom rozpráva nám neobyčajnú story o začiatku Vianoc. Bezpochybne ide o najlepší vianočný animovaný film, ktorý som kedy videl. Film s úžasnými postavami, ktoré nám rozprávajú ohromujúci príbeh prehlbujúci v nás dobre skutky, tradície a ľudské hodnoty ,čo je bezpochybne ten pravý najdôležitejší symbol  Vianoc. Okrem toho nám príbeh ponúka veľkolepú animáciu ,ktorá mi úplne pripomínala staré Dysniovky keď ešte 3d grafika nebola na takej úrovni ako teraz. Jednoznačne ide o jeden z filmov ,ktorý sa môže rovnať najlepším Dysnyeovkam a Pixarovka. Príbeh s veľkolepým humor a emóciám ,ktoré vami lomcujú ako na horskej dráhe. Jednoducho ide vianočný film, ktorý nie je síce klasika ako sám doma a rôzne iné filmy ale minimálne by ste sa na kluasa mali pozrieť lebo ide o tak skvelý vianočný film, ktorý bezpochybne stojí za to a vy si ho užijete ,a prijemne strávite vianočné chvíle kruhu svojej rodiny tak ako nie pri žiadnom inom vianočnom filme. A po pozretí si ho jednoznačne  pripisujem do zoznamu povinných vianočných rozprávok, ktoré musí vidieť nie jeden divák na Vianoce. Preto zrelo odporúčam 10/10. ()

Fjera

Pěkný a milý film. Tenhle styl animace mi sice nejdřív trochu neseděl, ale zvykla jsem si. Film pro děti i dospělé, párkrát jsem se fakt od srdce zasmála. Kvůli podivnému závěru nemůžu dát 5, tak dávám 4+. ()

Tomas_PO

Je skvelé, že aj v roku 2019 sa podarí vyrobiť výbornú, až dojímavú animovanú rozprávku. Skvelý príbeh, veľa vtipných sketchov, silná emócia, rodinná Vianočná pohoda. ()

Buywhat

Toto bola naozaj nádhera. Krásna rozprávka o vzniku tradície ktorá trvá dodnes. Verím tomu, že sa Klaus zaradí do zoznamu najlepších vianočných filmov. Dejová linka je trochu predvídateľná ale to som schopný odpsutiť. 9/10 ()

PF 2020

PF 2020