Bridgertonovi - Série 2

(séria)
USA, 2022, 8 h 29 min (Minutáž: 54–72 min)

Touhu krotí smysl pro povinnost a skandál je na spadnutí. Vikomt Anthony Bridgerton se totiž rozhodl oženit, ale svéhlavá starší sestra jeho vyvolené mu nic zadarmo nedá. (Netflix)

pavcas

Druhá serie byla neskutečná! Ta chemie mezi Kate a Anthonym bylo něco, co se hned tak nevidí. Mělo to pomalý rozjezd, ale o to víc to na konci bouchlo! Ty pohledy, ty letmý doteky, ta atmosféra, dialogy, hudba, taneční pasáže, to bylo teda něco. Ústřední dvojice neuvěřitelná, takhle dobře to zahrát... koukala bych na ně dva ještě tak minimálně jednu celou serii, úplně mě mrzí, že to skončilo. První série byla dobrá, ale ta druhá..no nemám slov, nádhera. ()

kiddo

Meet cute ETL, kde "měla by mít aspoň půl mozku" je volitelná podmínka. Jako... jo? Rozhodně neuškodí, že na rozdíl od posledně si někdo za kamerou uvědomil, že nejzábavnější na sexu fakt není samotnej sex. Btw může mi někdo vysvětlit myšlenkové pochody kultivovaných kultiválů, kteří si vědomě pustí echt červenou knihovnu a pak pyskují, že je ta knihovna ňáká moc červená? Když chcu Harlots, tak snad koukám na Harlots a neztrapňuju se na veřejnosti cintama o svojí skills issue. ()

M.i.k.e

druhá série je opět celkem naivní červená knihovna, ale tentokrát jí hraje do karet redukce počtu scénáristů, takže dialogy podstatně méně šustí papírem a hlavně změna hlavní dvojice kolem které se celý děj točí. Hlavně Simone Ashley je asi tak 100x sympatičtější než Daphne z první série. Co funguje méně je fakt, že se druhá řada celkem motá v kruhu a i když je úplně všem jasné už na začátku druhého dílu jak všechno dopadne, stejně je třeba si projít neustále se opakujícím tokáním, nadbíháním a odmítáním, kterému nepomůže ani celkem funkční chemie mezi ústředním párem. Kdyby těch epizod byla polovina a vypustila se zbytečná vata, divák ani nepozná rozdíl. Jednička navíc působila že se nebere úplně vážně což se o dvojce říct nedá a to co se ubralo na sexu se přidalo na snaze o osudovost. a ne vždy to funguje. O něco slabší jednička je tak ve výsledku o něco větší zábava...60% ()

Elyssea

Druhá série mi sedla mnohem víc než ta první. Dost možná je to tím, že nesympatická Daphne se konečně odporoučela. Ústřední dvojice má toho mnohem víc společného (vášnivé pohledy samozřejmě nechybí) a dostatek času je věnován i motivacím Anthonyho a Kate. V Anthonyho případě dostáváme i docela nehezký obrázek toho, jakým způsobem zdědil otcův titul. Samozřejmě je to stále červená knihovna, takže se všechno dusí a potlačuje do nejzašší chvíle, aby pak byly následky o to horší. Radost mi jako obvykle dělala matka Featheringtonová a Bridgertonová, Penelope si udržela svou cenu za toho nejhoršího pokrytce v celém seriálu. Jestli série 4 opravdu bude o ní a Colinovi, tak se opravdu děsím toho, co ti dva spolu předvedou. Colin je totiž extrémně nudný. Ráda jsem viděla po dlouhé době Ruperta Younga (Leon z Merlina). Ubylo i sexu, což jsem upřímně ke štěstí nikdy nepotřebovala, takže za sebe jsem s druhou sérií spokojená. Opatrně se těším na tu třetí. ()

alisa.upir

Proč je najednou druhá série o tolik lepší, nevím. Tipuju, že najali jinýho editora, protože ty dialogy najednou nejsou už tak hloupý. Dá se jim porozumět. A najednou je to mnohem lepší, koukatelnější… ()

Anet21

⚪Tá harlequinovská atmosféra z toho priam dýcha, všetka tá fatálnosť, láska až za hrob, veľké vyznania, je to strašne pátosové, aj keď na to divák pristúpi, sladké je to ako med, ale ok.⚪Čo je však prekvapujúce, je fakt, tvorcovia od minulej série pozmenili postoj k explicitnosti (neviem prečo) a v tejto sérii sa vyskytnú len 2 explicitnejšie scény, aj to veľmi nenápadne nakrútené, čo ma jednak donútilo zamyslieť sa nad tým, prečo toto tvorcovia vyhodnotili ako dobrý nápad, keďže väčšinu nadržaných 15-ročných dievčat a 40-ročných mamičiek zaujali práve kvôli explicitnosti a nahote, a jednak mám pocit, že si týmto krokom tvorcovia vykopali hrob, keďže ak ubudol sex, ubudnú aj diváci, ktorí to kvôli nemu sledovali. A nech sa to zdá akokoľvek primitívne, bolo ich až-až.⚪Ono totiž bez tých ,,hanbatých" scén toho veľa nezostane - treťotriedna romantika ako z každej historickej červenej knižnice s neustále sa opakujúcim motívom ,,nemôže s ním byť - chcem s ním byť - nemôže s ním byť," ktorá nedokáže poriadne utiahnuť ani tých 8 dielov, hlavní herci so skoro nulovou chémiou, hlavná herečka, ktorá síce nie je škaredá, ale od nejakej nádhernej femme fatale má ďaleko a aj jej herectvo je na úrovni hercov zo sitcomu a celá psychologizácia hlavných postáv je tak banálna, až je to smiešne. Do toho všetkého výplnkové dejové linky, ktoré sú už skôr otravné (hľadanie autorky klebiet je kapitola sama o sebe...), znova zvolené prerábky moderných hitov do ,,klasického" štýlu, naozaj otrasné choreografie tancov, ktoré sú snáď horšie ako minule a neskutočné naťahovanie deja a máme celok 2. série.⚪A aby sme sa pochopili, ja som nanajvýš spokojná, že tie patetické sex scény sa vypustili, to je snáď jediné pozitívum, ale inak som aj z takéhoto potenciálneho GP mala len znudené pocity. Obstojná kamera a kde-tu vtípok to naozaj nezachránia. Aj tie ,,najvypätejšie" scény vyznania lásky nemajú v sebe nič, sú skoro bezemočné, i keď sa scenárista snaží presvedčiť všetkých, ako to na place iskrí. Tak, presvedčil len seba.⚪Ak budú pokračovať aj v ďalších sériách, bude to vyzerať zase a len na 90% rovnako, keďže tieto harlequinky sa píšu podľa jednej mustry a tá nepustí. Žiaľbohu. Otázne je len, dokedy to bude ľudí baviť sledovať. Tipujem, že do tejto série. A tú diverzitu, zmiešaný pár atď. už ani nekomentujem. Nemá to cenu, a aspoň už pridali aj Aziatov.⚪ ()

andalin

Proč mi všichni říkají, že druhá série je "horší"? Za mě rozhodně zajímavější zápletka i hlavní postavy, Anthonymu konečně zkrátili ty příšerný kotlety a rodina Sharmů je taková příjemně netradiční. ()

Milodar

Dokonalý kýč, který dokazuje, že klasická dichotomie forma vs. obsah je blbost. Tady je totiž obojí v naprosté harmonii. Je to skutečné zhmotnění romantismu. Dokonalý casting, který svým pojetím zdůrazňuje smáznutí multi-kulti předsudků. Všechny hlavní i vedlejší postavy jsou prostě perfektní. Druhá série sice lehce kopíruje koncept první, ale stačilo trošku zatlačit na pilu romantismu a už tu máme psycho drama jak vymalované. Jo a před dokonalostí Simone Ashley smekám, klekám a hekám. ()

cingi.t

Teší ma, že Netflix druhú sériu zobral z iného uhla. Narozdiel od prvej série nie je obsadenie a dej prvoplánový a povrchný. Ide sa viac do hĺbky vo vzťahoch jednotlivých postáv a sex nie je na prvom mieste. Vďakabohu sa vytratila určitá vulgárnosť a absurdita, ktorá bola prítomná v prvej sérií a aj vďaka tomu je druhá séria na inej úrovni. Stále je to historická fikcia, ale už omnoho uveriteľnejšia a kvalitnejšia. 4* ()

mira007

Mladej Bridgerton si má brát jednu malou Indku, ( Charithra Chandran), ale její sestra (Simone Ashley (nar. 1995) - asi jsem se zamiloval ) je trochu zajímavější. Toť zápletka na osm dílů. Oproti první řadě za mne už méně překvapivé a nudné, nicméně pro fandy telenovel s kýčovitým vizuálem s koňskou dávkou snobismu a těch, co věří na děsně velkou lásku mezi 50 odstíny rasy ideální pohodovka, která se oproti S01 bere trochu víc vážně, víc tlačí na pilu ve ždímání citů a naivity červené knihovny, s menší dávkou erotiky ( pojem dle bulváru ) a počtem milostných scén ( něco málo v posledních dvou dílech ) jinak je to nekonečné čekání na jeden polibek. Oddechová, vysoce nenáročná blbina, která je dobře udělaná. ()

Ben Nevis

Druhá série nedává moc smysl. V předloze tuším šlo o to, že Kate je stará panna a oproti sestře o dost méně atraktivní. Antonymu se nelíbí, ale je k ní živočišně přitahován. Anthony řeší, že zdědil alergii na včelí bodnutí a hrozí mu předčasná smrt. Tudíž chce rodinu ušetřit citů a bolestivého truchlení. Předlohu jsem po druhé knize zahodila, protože je strašně nudná a rozvláčná. V seriálu se řeší plno vedlejších linek (královna, Whistledown, Featheringtonovi), v knihách jenom základní milostná zápletka jednotlivých sourozenců. Díky vedlejším zápletkám je série koukatelná. Hezké pokoukáníčko je i na kostýmy a zámky. Navíc Anthony a Kate  (i se sestrou) jsou daleko sympatičtější pár než Daphne a pan vévoda. ()

255085349

Druhá série se mi líbila o stupeň více, než první, hlavně proto, že to nebyla taková laciná a vulgární červená knihovna. Do šesté epizody je vývoj děje zajímavý, pak následují dvě epizody, které jsou utahané, uvzdychané a zcela zbytečné a následuje konec s dost zběsilým zakončením všech linek. Kate a Anthony jsou sympatičtější pár než Daphne a Simon, jejich hašteření je více podobné austenovským románům, než plytká zápletka z první série. Co celou sérii zvedá nahoru, je Eloise a její příběh. Eloise je ze všech sourozenců nejzajímavější, její postava je mnohem civilnější a zábavnější než všech ostatních. Pevně věřím tomu, že její linka s Theem bude pokračovat i v další sérii, byť v knihách má jiný osud. Skvělý je soundtrack s covery moderních singlů (Pink). ()

bearmeedek

Těžko medvědovi hodnotit něco, co slepičkami ohodnoceno již jest. Tak jak první sérii, i tuto jsem sledoval ne z vlastní vůle. Naštěstí názor na to vlastní mám. Druhá série se dle hodnocení většiny líbí  podstatně více, než ta první. Já si průběžně mumlal, že jednička byla o dost lepší. Tady se 8 dílů přešlapuje a vzdychá, aby se jeden krok dopředu udělal najednou a rychle na konci. Pokračovalo se v zavedeném stylu, že v té době v různých funkcích, postaveních i třídách byli osoby černé pleti. Jako černoši, myslím. Ještě jich tam trochu přidali, nebo jim jen dali větší prostor. Sem tam se tu mihá i žlutá barva a šikmé oči. Dvě nové postavy jsou Indky. Nic proti Indům, ty dívky byly i hezké. Ale proč, když jsem se v jiné recenzi dočetl, že v knižní předloze byla jedna tato dívka velmi světlé pleti a druhá blondýnka s modrýma očima. Pak už v tom vidím i další diskriminaci, protože tu nebyl ani jeden indián. Oproti jedničce i hodně ubyl sex. K tomu poslední tři díly byly úplně jak z jiné planety a byla to příšernost. ()

VeeDee

Všem je asi jasné, že je to červená knihovna pro dámy. A sakra dobře natočená. Chemie mezi hlavními hrdiny funguje tak dobře, že si s nimi můžeme znovu prožít to prvotní vzrušené zamilování. To, co nám vdaným matkám od dětí chybí (rozuměj, už jsme pár let ve vztahu a je to tak trochu nuda). Tu chvíli, když se rty přibližují, než přijde polibek. Několikrát. A jo, přiznávám, užila jsem si to! :-D ()

haWranka

No, rozhodně to bylo lepší, zábavnější, lépe zahrané, dějovější, prostě lepší než 1. řada. Jen nemůžu pominout fakt, že kdybych nečetla knihu, netušila bych, proč Anthony tak děsně trvá na svatbě bez lásky (to prostě seriál nevysvětlí). Ale vlastně tvůrci se předlohy prakticky nedrželi, kompletně změnili děj i charaktery postav (Penelope je v knížkách moc fajn, tady je to slizká vypočítavá potvora) a jejich vztahy. Možná by bylo lepší, kdyby v seriálu nebylo oproti knize tolik nových postav a dějových linek a raději přebral něco z humoru… ()

viky13

SPOILER Když píši, že u druhé série mi vstávaly vlasy hrůzou na hlavě a oči se samovolně obracely v sloup, není to příběhem (ten znám, četla jsem ho), ale je to adaptací. Tvůrci si zcela zbytečně a nesmyslně cucali z prstů vedlejší dějové linky (wtf lord Featherington a Eloisina revolta?), nebo zapoměli, jakou dekádu zrovna natáčí (haló lady Whistledown). To, že zásadní chvíle Penelopina a Eloisina přátelství uspěchali téměř o dekádu je přinejmenším úsměvné, stejně jako nedržení se klíčových momentů, které utvářely vztah Anthonyho a Kate. Ve druhé polovině nechali příběh zajít do takových absorudit, že se o tom knize (a to je prosím červená knihovna) ani nezdálo. Jo a celou dobu přemýšlím, kde je sakra Francesca...protože ta časová kontinuita mi nějak nesedí. ()

Elio

Tak si to shrňme. Je to záležitost čistě pro ženské publikum. Pokud nevěříte, pak se stačí podívat na původní obálku knižní předlohy, která je bez skrupulí čistokrevnou červenou knihovnou a ničím víc. A to je asi tak vše, co je potřeba vědět. Máme tu drama, krásné, i když trochu absurdní kostýmy, vztahy, konflikty, velkou lásku... no a prostě vše možné, co je vůbec tak daleko od reality, ať už té historické, nebo té dnešní, jak jen to jde. S tímto a ničím víc je potřeba počítat. Samozřejmě jde o velmi telenovelovou záležitost se steamy scénami, neexistujícími problémy a absurdními konflikty. Ale nejsou tu tyhle žánry přesně proto, aby nám pomohly na chvíli utéct od reality a zabývat se "těžkostmi" vyšších tříd viktoriánské Anglie prostě jen proto, že to je zábava? Já říkám, že ano. A i když mě osobně druhá série trošku zklamala, protože jsem prostě měla velká očekávání, pořád spatřuji vysokou hodnotu těchto "špatných seriálů". Protože udělat tak špatný seriál, abyste se při něm nehorázně bavili, je samo o sobě umění. A osobně si myslím, že se z tohoto pojetí stává i tak trochu nově vznikající žánr v oblasti televizní zábavy. Takže, nahoďte tiary a pusťte se s radostí a šálkem čaje do sledování tohoto barevného světa. A jednoduše se bavte absurdními konflikty viktoriánské Anglie, které by se daly vyřešit v případě rozumné dospělé komunikace během jednoho dílu. ()

AndrewNewman

Potom čo som si mylne myslel, že nám tvorcovia odhalením "Gossip Girl" nemajú čo ponúknuť nám na moje prekvapenie naservírovali konečne sympatický a pritom nekonvenčný pár, ktorému tentokrát skutočne fandíte a dokážete sa s nimi ako tak stotožniť. Takisto Shonda Rhimes zmenila schému z prvej série, t.j. - menej sexu, viac z príbehu a takisto postáv, čo mi vyhovuje. Do druhej série sa mi skutočne nechcelo, ale musím uznať, že ma to bavilo. ()

mata77

Herecky a scenáristicky určite zvládnuté lepšie, ako prvá séria a oveľa viac sa mi páčila poloha hlavnej ženskej hrdinky v menej submisívnej polohe. Pôsobila emancipovanejšie ale určite aj dospelejšie a možno to práve súvisí aj s jej životným príbehom, ktorý nebol jednoduchý. Bolo príjemné sledovať, ako okolo seba tí dvaja chodili a durdili sa. Romantická duša určite pookreje pri záberoch na jemné detaily postupnej narastajúcej náklonnosti. ()