Bridgertonovi - Série 1

(séria)
USA, 2020, 8 h 10 min (Minutáž: 57–73 min)

Tvorcovia:

Chris Van Dusen

Predloha:

Julia Quinn (kniha)

Hudba:

Kris Bowers

Adjoa Andoh, Jonathan Bailey, Jason Barnett, Ruby Barker, Sabrina Bartlett, Nicola Coughlan, Kathryn Drysdale, Phoebe Dynevor, Ruth Gemmell, Florence Hunt (viac)

haWranka

Četla jsem nejdřív předlohu, která byla dost prostoduchá, ale měla něco, co ji vyzdvihovalo - opravdu sympatické postavy a vtipné dialogy. V seriálu byly všechny charaktery postav hodně jiné (a snad kromě Eloise o dost méně příjemné), tvůrci ubrali na vtipu a přidali na dramatičnosti, množství mnohdy zbytečných postav a sexu. Přestože jsem jasná cílovka, milovnice historických romancí, tohle šlo dost mimo mě. Největším mínusem byl pro mě hlavní pár. Byli nesympatičtí, náklonost jsem jim vůbec nevěřila a kdybych nevěděla o Simonových pohnutkách a myšlenkách z knihy, moc bych se nechytala. Navíc ten chlap neumí vůbec hrát, jeden výraz celou dobu… Snad bude druhá řada lepší. ()

rublik05 odpad!

Když ponechám stranou úsměvný multikulturní podtext, o kterém je asi zbytečné se zmiňovat, tak mi seriál Bridgertonovi přišel jako obyčejná romantická telenovela, která krom pěkných kostýmů nenabízí prakticky nic, co by stálo za řeč. Postavy jsou extrémně nesympatické, chovají se krajně nelogicky, dialogy nestojí za nic. Dobovou atmosféru Anglie 19. století se tvůrcům bohužel vůbec nepovedlo navodit, příběh mi celkově přišel jako obyčejná jednoduchá slaďárna, bez nějakých složitostí či větších ambicí, která nabízí snad jen divně natočené erotické scény, nebo třeba nepřeberné množství postav, mezi kterými je místy velmi těžké se zorientovat. Scénář je jedna velká hrůza, typický produkt dnešní hyperkorektní doby. Prakticky nemám co hodnotit, seriál jsem de facto protrpěl, kdybych věděl, co mě čeká za přeslazený nesmysl, v životě bych si ho nepustl. 0/10. ()

DK197

Tuhle historickou romantiku plnou sexu docení opravdu jen takoví lidé, pro něž je to psáno. A jako člověk, který dokáže ocenit leccos, musím přiznat, že tohle se mi líbilo. Je to sexy, má to zajímavý příběh (a to nejen ten hlavní), tajemnou zápletku historické kulisy. Má to všechno, co má tenhle žánr mít. I přesto si to u mě vysloužilo jenom tři hvězdičky, jelikož jsou pořady, kterým dávám přednost. ()

Elio

Nějak poslední dobou oceňuji tyhle konzumní záležitosti bez hlubší myšlenky mnohem víc než vážnými tématy prostoupené filmové poklady. Koneckonců, tyhle příběhy jsou tu od toho, aby nám pomohly odstoupit od reality a prostě si odpočinout, v čemž mi Bridgerton vážně pomohl. Je to samozřejmě záležitost primárně pro ženské publikum, takže se můžeme kochat krásnými róbami, účesy, stylizovaně barevnými scénami... ale to je možná tak všechno. Příběh je to sice pěkný, postavy zajímavé, více či méně, některé i trochu více realistické, ale povětšinou jsou interakce mezi nimi natolik směšné a neuvěřitelné, že se budete chytat za hlavu. To, že vše je naprosto nelogické a zcela nerealistické, asi nemusím komentovat. Zároveň mám ale pocit, že představit tuhle typicky červenou knihovnu ve světle kýčovitých scén a interakcí byl tak trochu záměr. Ať tak či tak, já se bavila. A jsem zvědavá na další sérii. ()

Scaevola

Preromantický Londýn je zde vykreslen asi podobně realisticky jako Hobitín, a to včetně pastelových barev, pročež mi schází v žánrech pojem "fantasy". Leč přijmeme-li premisu, že černí sluhové v bílých parukách vůbec nevypadají otroci, které chtěl někdo hrubě zesměšnit, a že největším projevem lásky je spečetěná ejakulace, můžeme se královsky bavit přehlídkou volánkových kostýmů, dechberoucích plesů a bezvadných lidiček, kteří mají prostě jen smůlu, že je osud postavil v jakémkoli smyslu či poměru proti sobě. Zakáži si tedy interpretovat navýsost postmoderní, postkoloniální a obecně posthistorickou podívanou, a spokojím se s konstatováním, že Whistledownová je přelud, jehož totožnosti nevěřím. ()

• Při scéně, kdy Daphne Bridgerton (Phoebe Dynevor) přijímá v salónku své potenciální ženichy, můžeme slyšet houslový přednes písně „Girls Like You“ od hudební skupiny Vitamin String Quartet. Píseň původně pochází od Maroon 5 feat. Cardi B. (Marcos22)