Bridgertonovi - Série 2

(séria)
USA, 2022, 8 h 29 min (Minutáž: 54–72 min)

Touhu krotí smysl pro povinnost a skandál je na spadnutí. Vikomt Anthony Bridgerton se totiž rozhodl oženit, ale svéhlavá starší sestra jeho vyvolené mu nic zadarmo nedá. (Netflix)

M.i.k.e

druhá série je opět celkem naivní červená knihovna, ale tentokrát jí hraje do karet redukce počtu scénáristů, takže dialogy podstatně méně šustí papírem a hlavně změna hlavní dvojice kolem které se celý děj točí. Hlavně Simone Ashley je asi tak 100x sympatičtější než Daphne z první série. Co funguje méně je fakt, že se druhá řada celkem motá v kruhu a i když je úplně všem jasné už na začátku druhého dílu jak všechno dopadne, stejně je třeba si projít neustále se opakujícím tokáním, nadbíháním a odmítáním, kterému nepomůže ani celkem funkční chemie mezi ústředním párem. Kdyby těch epizod byla polovina a vypustila se zbytečná vata, divák ani nepozná rozdíl. Jednička navíc působila že se nebere úplně vážně což se o dvojce říct nedá a to co se ubralo na sexu se přidalo na snaze o osudovost. a ne vždy to funguje. O něco slabší jednička je tak ve výsledku o něco větší zábava...60% ()

bearmeedek

Těžko medvědovi hodnotit něco, co slepičkami ohodnoceno již jest. Tak jak první sérii, i tuto jsem sledoval ne z vlastní vůle. Naštěstí názor na to vlastní mám. Druhá série se dle hodnocení většiny líbí  podstatně více, než ta první. Já si průběžně mumlal, že jednička byla o dost lepší. Tady se 8 dílů přešlapuje a vzdychá, aby se jeden krok dopředu udělal najednou a rychle na konci. Pokračovalo se v zavedeném stylu, že v té době v různých funkcích, postaveních i třídách byli osoby černé pleti. Jako černoši, myslím. Ještě jich tam trochu přidali, nebo jim jen dali větší prostor. Sem tam se tu mihá i žlutá barva a šikmé oči. Dvě nové postavy jsou Indky. Nic proti Indům, ty dívky byly i hezké. Ale proč, když jsem se v jiné recenzi dočetl, že v knižní předloze byla jedna tato dívka velmi světlé pleti a druhá blondýnka s modrýma očima. Pak už v tom vidím i další diskriminaci, protože tu nebyl ani jeden indián. Oproti jedničce i hodně ubyl sex. K tomu poslední tři díly byly úplně jak z jiné planety a byla to příšernost. ()

mira007

Mladej Bridgerton si má brát jednu malou Indku, ( Charithra Chandran), ale její sestra (Simone Ashley (nar. 1995) - asi jsem se zamiloval ) je trochu zajímavější. Toť zápletka na osm dílů. Oproti první řadě za mne už méně překvapivé a nudné, nicméně pro fandy telenovel s kýčovitým vizuálem s koňskou dávkou snobismu a těch, co věří na děsně velkou lásku mezi 50 odstíny rasy ideální pohodovka, která se oproti S01 bere trochu víc vážně, víc tlačí na pilu ve ždímání citů a naivity červené knihovny, s menší dávkou erotiky ( pojem dle bulváru ) a počtem milostných scén ( něco málo v posledních dvou dílech ) jinak je to nekonečné čekání na jeden polibek. Oddechová, vysoce nenáročná blbina, která je dobře udělaná. ()

cingi.t

Teší ma, že Netflix druhú sériu zobral z iného uhla. Narozdiel od prvej série nie je obsadenie a dej prvoplánový a povrchný. Ide sa viac do hĺbky vo vzťahoch jednotlivých postáv a sex nie je na prvom mieste. Vďakabohu sa vytratila určitá vulgárnosť a absurdita, ktorá bola prítomná v prvej sérií a aj vďaka tomu je druhá séria na inej úrovni. Stále je to historická fikcia, ale už omnoho uveriteľnejšia a kvalitnejšia. 4* ()

Ben Nevis

Druhá série nedává moc smysl. V předloze tuším šlo o to, že Kate je stará panna a oproti sestře o dost méně atraktivní. Antonymu se nelíbí, ale je k ní živočišně přitahován. Anthony řeší, že zdědil alergii na včelí bodnutí a hrozí mu předčasná smrt. Tudíž chce rodinu ušetřit citů a bolestivého truchlení. Předlohu jsem po druhé knize zahodila, protože je strašně nudná a rozvláčná. V seriálu se řeší plno vedlejších linek (královna, Whistledown, Featheringtonovi), v knihách jenom základní milostná zápletka jednotlivých sourozenců. Díky vedlejším zápletkám je série koukatelná. Hezké pokoukáníčko je i na kostýmy a zámky. Navíc Anthony a Kate  (i se sestrou) jsou daleko sympatičtější pár než Daphne a pan vévoda. ()

• Na plese u lady Featheringtonovej, pri tanci Vikomta Bridgertona a slečny Sharmovej, hrajú muzikanti hudbu piesne "Wrecking Ball" od Miley Cyrus. (Cigalone)
  • Vévoda z Hastingsu se ve druhé sérii už neobjevil. Je to z toho důvodu, že jeho představitel Regé-Jean Page podepsal smlouvu jen na jednu sérii a k dalším se nechtěl zavazovat, aby se mohl věnovat jiným projektům. Připustil, že je možné, že do jeho role v dalších sériích může být obsazen někdo jiný. (Ganka)