Úzkostlivá Syd se snaží překonat nástrahy střední školy, trable v rodině i zamilování do svojí nejlepší kamarádky. A ještě udržet na uzdě svoje nadpřirozené schopnosti. (Netflix)

Rayen1

Netflix to udělal zas! Ok, woke stranou. Svižně to odsejpa, dvacetiminutova stopáž je ideální, oba hlavní "hrdinové" jsou správně "jiný". Jsem zvedavej, jestli bude pokračování, pac konec mě navnadil a neuspokojil... ()

only_serials

Super postavy a paradni stopaz. Vetsina lidi to asi zkoukne za 1, max 2 vecery. A samozrejme jak to dnesni serialy umej, zaver skvele nalakal na 2. serii. Celkove nic prevratnyho, ale I am ok with this. ()

shaacul

Od autorů (spisovatel i režisér) TEOFTFW, v porovnání s první sérií TEOTFW dokonce o něco lepší. Humor méně creepy a víc teen/coming of age. Je to podobné hodně jiným věcem? Ano, je. Je to vykrádání? Ne, není. Co mě vadilo nejvíc - to že autoři podle mě rezignovali na uchopení toho, kdy se má děj odehrávat. Mlátí se tam věci z 80., 90., 00 let a někdy i dokonce z poslední dekády. Možná úmysl, ale mě to rušilo. Na druhou sérii se ale moc těším. ()

zdenzo

SUPER HIGH SCHOOL SERIAL, KTEREMU NESLUSI COMICSOVÝ HÁV Tak po The End of The Fucking World a Sexual education tu mame treti aktualni new wave high school serial. A do tretice se letos (2020) vyvedlo. Skvele vytvorene i zahrane tri hlavni role a balancovani na hrane comics absurdna docela prochazi. Vlastne comicsova stranka je nejslabsim clankem, nebyt ji (ano, vim ze serial je na motivy predlohy graficke novely) tak je to 5* Druha serie ale bude jiste vice superhrdinska, cimz se zadupe civilni linka a bude po vsem. Uvidite. Dejte na stareho dobreho Zdenzu. ()

Marcas

Seriál, který mi stylem připomíná "The End of the F***ing World", ale je slabší. Palec nahoru dávám znovu za krátkou stopáž a hlavní představitelku, která možná působí trochu nevýrazně, ale mě to přišlo fajn. Bohužel palec dolů dávám za nezajímavý příběh a za až,řekl bych, přehnané schopnosti hlavní představitelky, viz. poslední díl, a proto nemohu jít s hodnocením výše. Uvidíme, co přinese další série, šanci tomu určitě dám. ()

argo.smile

Ja nadšenie zdieľať nebudem aj keď posledných pár minút poslednej časti bolo celkom fajn. Zbytok je nudná teenage konverzačka či som lesba alebo som na chlapcov, či sused je fajn, alebo prečo sa musím starať o mladšieho brata, prečo otec urobil to a to a stále bla bla bla. Určené asi pre vekovú skupinu do 15r, pre mňa to bola naozaj strata času 🤢🤮. ()

MartyIsMad

Seriál má i slabší místa, ale jako celek to bylo fajn. Nechápu, proč všude musí tlačit samý geje a lesbičky... šlo by to i bez toho a nebo to do seriálu zapojit, ale né tak násilně. Ze začátku pomalý rozjezd, ale po 3-4 dílech se kvalita rapidně zlepšila. Jsem dost zvědavý na druhou sérii. ()

KukulienkaHO

WTF? Tvorcovia sa zrejme nevedeli rozhodnúť, kam bude príbeh smerovať, ako sa budú postavy vyvíjať a hlavne, aký žáner bude celý seriál mať. Navyše tam je kopa nelogičností. Problémom prekvapivo nebola krátka stopáž epizód, ale dĺžka seriálu ako taká (za 2 h a 39 min sa nedá dobre odrozprávať príbeh takéhoto charakteru). Postava Syd bola zo začiatku ok. Po prvých 2 dieloch mi ale začala liezť poriadne na nervy (Sophia Lillis ju však zahrala parádne). Najväčšiu pochvalu si ale zaslúži Wyatt Oleff a jeho postava. Mrzí ma však, že Stan bol zo začiatku príjemnou, pohodovou a sympatickou postavou (a navyše sa staral o komediálnu zložku, samozrejme s bratom Sydney), no na konci sa z neho stala skôr tragická postava. V oficiálnom albume od "kapely" Bloodwitch, ktorej songy boli vytvorené čisto len pre tento seriál (rovnako aj kapela), máme skvosty ako napr. "Fly" alebo "I'm Yours Tonight". Z celkovo 11 songov zaznelo v seriáli iba 6 (čo som zachytil), navyše väčšina z nich tu bola trestuhodne nevyužitá. Hudba je tiež parádna. Tú spolu zo songami skomponoval Graham Coxon, gitarista a spevák kapely Blur. Songy nielen napísal, ale aj nahral všetky nástroje a mužské vokály. Za túto fantastickú prácu má u mňa veľké uznanie. Takže asi tak, seriál ma zaujal hlavne vďaka perfektným hercom a hudbe. Celkovo ma ale dej a hlavne vyvrcholenie sklamalo. Ak vôbec vznikne 2. séria, pretože koniec bol hodne otvorený, nebránil by som sa jej. Pozeral by som ju ale hlavne kvôli Wyattovi, pretože ten mladík má veľký potenciál. P.S.: Chvalabohu, že Wyatt Oleff dostal šancu sa ukázať, pretože ako hovorí väčšina ľudí, v "It-ovi" nedostal moc priestoru, ale tu..... tu si to vynahradil a celý seriál si ukradol pre seba. Mám ale zlý pocit, že v S2 nebude mať moc priestoru, vzhľadom na koniec tohoto. ()

Dawe2

Výborné, mělo to nádherně našlápnuto na další řadu. Velká škoda, že kvůli koronaviru pokračování nadobro zrušili, napsané scénáře, vše připravené, to zamrzí. ()

Amalberga

Sledování jsem si užila. Zřejmě jsme se se seriálem sešli ve správný čas, na správném místě (v karanténě). Rozhodně není dokonalý, ale všechno v něm funguje tak, jak má. Jediné, co mi chybí, je druhá série, která zřejmě nikdy nebude. Díky, Netflixe, hlavně, že Bridgerton pokračování mít bude. ()

Ironhead

To je tak, když se konečně Netflixu opravdu povede nějaká minisérie a člověk by se těšil na druhou řadu, tak se to celé bohužel utne po první sérii. Tady je to vážně veliká škoda, celé mě to bavilo, možná i díky kratší stopáži jednotlivých dílů a tudíž chybějící rozvleklosti a utahanosti, která často jiné seriály táhne dolů. Postavy, scénář, prostředí, hudební doprovod i mladší brácha hlavní hrdinky, a ti bývají zpravidla jen otravní... to vše se tu povedlo na výbornou. *palec nahoru* ()

SewekiX

Příjemný zážitek, který se soustředí hlavně na postavy, super dialogy, sympatické herce a specifickou atmosféru z pohledu "těch divnějších teenagerů". No musím říct, že the end of the fucking world se mi líbil víc, už jen proto, že tam jsem si postavy oblíbil snadněji. Trochu toho nadpřirozena, sem přece jen pronikla a i když bych možná radši jen klasickou dramedy, tak jsem si to finále ve stylu Stephena Kinga užil a těším se co se stane v další sérii. 35/42 PS: Za mě je zdaleka nejlepší postavou Stanley a doufam, že v další sérii, bude mít chudák lepší příběh. ()

Kusbi

Teen záležitost, která bohužel nijak nevybočuje a nepřekvapuje a v podstatě se za celou dobu (až na závěr) nic výraznějšího nestane. Chtělo to asi o trochu méně řešit vztahy a trochu přidat v oblasti, která seriálu dodává šťávu - tedy schopnosti hlavní hrdinky. Jinak poměrně dobrá pohodovka, skvělý soundtrack a podle konce příslib na (snad) zajímavější druhou sezónu. ()

Cybershot

V deň keď som si predplatil Netflix a prešiel prieskumom v ktorom som mal zaznačiť filmy a seriály ktoré sa mi páčia tak som samozrejme zaškrtol Stranger Things a hneď po otvorení stránky Netflixu, seriál "I'm not okay with this" bol jeden z prvých ktoré som si otvoril a začal pozerať. Musím uznať že je seriálu Stranger Things celkom podobný. Seriál samotný má celkom temnú atmosféru. Hlavnou protagonistkou príbehu je samozrejme teeneger podľa všetkého preto aby sa s ňou vedelo stotožniť najmä mladšie publikum. Páči sa mi že hlavnou postavou je podivný outsider ktorý prekipuje svojou depresívnou náladou ale to taktiež dokáže urobiť zážitok z pozerania celého seriálu ešte viac nepríjemným. Samozrejme ako každý iný seriál odohravajúci sa v pubertálnom svete, tento nieje výnimkou a taktiež sa odohráva v prostredí školy, alebo sa točí okolo nezaujímavých problémou tíkajúcich sa adolescencie (hnev,sociálna úzkosť, problémy s rodičmi alebo so sebavedomím). Príbeh robí zaujímavím to že hlavná postava má superschopnosti ktoré neovláda a to robí celý príbeh ešte zaujímavšim kedže sa tým dostane do väčších problémov. Seriál má zaujímavý koncept a vysokú kvalitu ale má nevýrazný dej a chvíľkami ma taktiež niekedy začal nudiť. Je trochu neoriginálny a mňa seriály s punertálnou tématikou prestali baviť. ()

Pavlo

Dobre nakrútený Carrie štýl teens seriál. Otvára veľa dobrých dejových línií a zabavý. Uvidíme ako dopadne pokračovanie. ()