Vtelenie zla

• Česko Zhoubné zlo (viac)

Nový film, v ktorom sa režisér James Wan vracia ku svojim tvorcovským koreňom! Hlavná hrdinka Madison je vo filme paralzyovaná šokujúcimi víziami hrozivých vrážd. Jej trápenie sa ešte zhorší, keď zistí, že jej sny sú v skutočnosti realitou. (Continental film)

Hennesy

Takéto B-čkovýé námety mám rád, ale viac by mu pristali 80.roky, kde by to bola bomba. Tu je to taká bizarná kombinácia, na ktorú sa síce nepozerá zle, ale výsledok je rozpačitý. Určite netreba čakať žiaden sofistikovaný des alebo vysokú školu hororu ako sme od Wana zvyknutí. Možno až veľmi priamočiare a jednoduché. Až sa čudujem, že do niečoho takého šiel. ()

Skeksis

Vrah najprv vyzeral ako podivný Bratranec It v pršiplášti, ale nakoniec sa z neho vykľulo niečo ako mrazené kurča s jedným okom. Dve tretiny filmu boli ako-tak akceptovateľné, ale posledná tretina - čiže pointa teda vôbec. Ale bolo to dobre natočené, akčné scény a nejaké tie ľakačky boli tiež v pohode. Ale pardon, to pohyblivé škriekajúce kurča zo supermarketu, a posledná tretina... ()

Jaro.Krafcik

James Wan je späť a vo veľkom štýle. Jeden z mojich obľúbených režisérov doniesol ďalšiu hororovú pecku, ktorú sme síce nevideli v kinosále ale to nevadí. Mrazivú atmosféru som mal aj doma po tme. Samozrejme aj s popcornom. Patrí k tým lepším hororom, no určite ho predbehne Halloween Kills. 4* ()

Jacob23

Luxusní gore bizár. Točit to kdokoliv jiný zapadne to na polici radikálních oldschool fanoušků - díky Wanovi jeho nápadům a výborné kameře to potěší snad každého zapálence ()

vyfuk

Tady se jedou už slušný psychobomby. Těžko mluvit, co do hororu patří a co ne. Asi vlastně všechno. Akorát vlastně zápletka okolo démona, který se zdá být jako reálná postava, akorát ve stylu druhé předělávky Michaela Jacksona, jenže se pak ukáže, že cápek je tak trochu v hlavní postavě... doslova. Trochu je poté na otázce nějaké to nelogičnosti v příběhu, které nevím, jestli se dali nějak vysvětlit, ale pro mě to tak nevypadalo. Byl to další horor, který se pokusil posunout hranici někam dál směrem k originalitě. Poté je na nabíledni zda toto, co nám bylo nabídnuto bylo spíše směšné nebo strašidelné. ()

JohnSmith

Moc pěkný Wanův horor, svižný, akční, napínavý, s výbornou kamerou a hudbou. Dalo by se říct, že krom trochy té nechutnosti je jediným negativem Annabelle Wallis, která fakt neumí hrát. ()

J.Lajner

Rafinovaně poskládaný filmeček. Velice mi imponuje, jakým způsobem režisér přechází od poměrně vážného tématu k přepálené bizarní hříčce hrající na velmi obhroublou černohumornou notu. Míra zábavy záleží čistě na vaší toleranci. Já osobně neměl s tímhle pestrým mišmašem nejmenší problém a se zaujetím jsem neustále zkoušel odhadovat vývoj dějové linky. Pak většinou přišel zvrat jako prase a já se jen usmíval nad tím, jak se mnou James Wan opět vyběhl. Přítomna je záhada, série vražd, nevyzpytatelné zlo, ikonická zbraň i detektivní rovina, čímž režisér trochu pomrkává po italské staré škole. Zrovna tak se ale nemá problém otřít o Davida Cronenberga a jeho Mrtvou zónu (1983), případně o Osvícení (1980) Stanleyho Kubricka. Osvěžující věc, podtržená výbornou řemeslnou stránkou. Více. ()

Gunslinger

Človek sa u Jamesa teší na poriadnu duchárčinu a miesto dostane také "Wodafak", že ide skontrolovať, či to fakt režíroval James Wan :) Ale vôbec by som nehneval, kebyže svoju tvorbu preorientuje na "toto" FunkyShlasherGoreHorror multižánrové všeličo. Predsa len duchárčin je všade plná riť (ikeď možno nie takých dobrých, ako Jamesových). 85 % a mohlo byť aj viac, nebyť nudnejšieho rozbehu. ()

jefff

Zhoubné zlo funguje. Funguje tu výtečná atmosféra, funguje tu příběh, napětí i přítomný strach. Líbí se mi okázalá originalita režie. Wan se znovu ukázal jako osobitý autor a vizionářský režisér, který skvěle zkombinoval poctu italským sedmdesátkám/osmdesátkám a inovátorství. A hudba? Naprosto paralyzující. ()

TroiMae

Tak nemůžu říct, že jsem nevěděl, do čeho jdu, protože to od prvních záběrů bylo jasné, o jakou úroveň jde. Jsem rád, že za mě mé zlé dvojče řeší Wordle. ()

blackkocour

Poslední dobou mě Wan dosti sere. V zajetí tělných těkutin, teda, v zajetí démonů, beru jako ten nejpřeceňovanější průjem. Fajn, pokud Vám k hororu stačí, když duch párkrát zavrzá na parkety, odfoukne obraz ze zdi, nebo převrhne celý jídelní stůl, tak závidím, protože mě takové podprůměrné strašení, fakt bobky u prdele nedělá. Doteď byly jeho horory tragikomickou snůškou těch nejlacinějších klišé a lekaček, vedle kterých figurovaly špinavý panenky Análbel a bubáci a hastrmani. A rádoby snaha o inovativní horor, zazdila jen trapná husina na prdeli. (Co můžu pochválit je určitě Sawko. No, ale už všichni víte, že jsem fanoušek Pily jako takové, takže je zbytečné to zmiňovat..). Jeho nynější brak, který si na ten brak i hraje, je hnisavý holub z mýho nosa. Nemám ani sílu rozepisovat, co všechno mě nebavilo, myslím, že na tohle jsou jiný odborníci.. nechám jim volnou ruku, já jsem na tohle už dost starý. ()

xLIGHTx

James Wan začal hľadať možno nové/iné cesty. Odklon od Insidious a The Conjuring dosť vyšiel, aspoň podľa mňa (hoci obe série má človek rád). Zaujímavé farebné a zvukovo-hudobné podkreslenie, tá hudba občas i odvážnejšie znejúca, ale bola to fajn a celkom osviežujúca zmena (nie každý to tak ale môže vnímať, je to, no iné). Zabijak bol relatívne štýlový, vyzerá, že fanúšik parkouru.(;  (Ale už toho píšem a naznačujem miestami asi i trochu dosť.) Na menej opozeranú Annabelle Wallis sa pozerá príjemne. Niekedy je to celkom masovo-masakrálne (cela alebo policajná stanica), hej, tá záležitosť na spomenutej policajnej stanici, to bol celkom nárez (prvý Terminátor alebo trebárs prvý Rambo plesajú; prípadne "halová masovková scéna" v prvom Matrixe, tá je asi v tranze ;); btw. azda Matrix 4 nebude prúser). Možno viac motívov, prvkov z príbehu Malignant sa už niekde objavilo, ale tu je to dobre a celkom zmysluplne poskladané, s hlavou a pätou a po Wanovsky. Hm, celkovo veľká spokojnosť a absolútne sa nesťažujem (na tento v podstate krimi-akčnejší-horor). ()

upson

Celkem slušný odvaz. Tak takhle to vypadá, když si mistr horrorů uprostřed natáčení zahulí. Vrcholem budiž ať zůstane první díl Saw. Já se ale pobavil a to mi naprosto stačí. Reálně je to na těch 60% ()

coscarelli

Už nebudem čítať komentáre pred skukom , pripravím sa o prekvápka. Našťastie niesom až tak inteligentný ako tuná ostatní, takže som si správne nasnímanú Wanovinu pekne užil (po dlhom čase niečo podľa mojho gusta) ale toľko opisovane nechutnosti, gore, masaker, .. kde? Tu som viac očakával. I tak je JW šikovný chlapec a ja jednoduchý sliedič. Inak pecka!! ()

netahlo odpad!

Nechal jsem se nalakat kolektivni hysterii kolem tohoto snimku, nicmene me to bavilo priblizne tak, jako zpravy moderovane Karlem Voriskem. Urcite jeden z hlavnich adeptu na prestizni cenu Curakovina roku. ()

herr_carter

Hergot !!!! Člověk a velký fanda Jamese Wana jde pomalu s erekcí po x letech na jeho vlastní film do kina a pokud takový fanda viděl všechny Insidiousy, Prokleté démony a ostatní výborné horory tohoto pána, musí být minimálně zklamán, ve větší míře ale možná spíše nasrán. Z milosti hodnotím tak jak hodnotím jenom díky některým momentům, které mě sice vyděsily, ale z původní bravurní Wanovou tvorbou nemají absolutně nic společného. Kde jsou ty časy, kdy jsem v kině málem rozryl nehtama opěrky sedaček při bouchání dveří, vrzání skříní, dlouhých záběrů do tmavých koutů místností apodobně. Holt je vidět, že dnešní doba je neúprosná a nutí mistry oborů aby se dokurvily do podoby dnešního mainstreamového měřítka (čti: aby do kina mohli chodit bez rozdílu žánru i totální 13 letí idioti, kde primární je výběr nachos a nápoje a až potom filmu). SMutné...................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

Soweek

Obsahuje možné spoilery. AKT 1 - Očekávání Tak jo, po delší době hororová novinka od Wana, kterého jsem miloval hlavně kvůli ending twistům. Natěšen a odhodlán usedám do křesla a pouštím. AKT 2 - Zklamání  Tak tohle rozhodně není Wan, kterého znám. Film vypadá jako levné céčko, herci jsou naprosto otřesní a ta hudba? Naprosto divný podkres k hororovému filmu. Takovou kravinu jsem dlouho neviděl a jsem z Wana hluboce zklamán. AKT 3 - Prozření Blíží se konec, ale co to... Není to ...? A ta hudba, není to vlastně remix jedné známé..? Óóóó, Wan to dokázal znovu. Stejně jako v Saw, Dead Silence a jiných kouscích mě zase vodil za fusekli celý film, přitom indicie byli všude ložené a já to opět nepoznal. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)