Vtelenie zla

• Česko Zhoubné zlo (viac)

Nový film, v ktorom sa režisér James Wan vracia ku svojim tvorcovským koreňom! Hlavná hrdinka Madison je vo filme paralzyovaná šokujúcimi víziami hrozivých vrážd. Jej trápenie sa ešte zhorší, keď zistí, že jej sny sú v skutočnosti realitou. (Continental film)

HonzysKISS

Celý film je docela zklamání především kvůli tomu, že jsem čekal normální horor. Kdyby v tom nebyla postava zrůdy, tak by to podle mě mělo mnohem větší grády. Je tu i moc pěkná hudba, jenomže opět, nehodí se do tohoto snímku. Spíš do něčeho z padesátých let. Celkově i ten začátek mi přišel takový zvláštně prastarý. 30/100 ()

woodsman

kokos Wan nesklamal epicky horor paradna atmosfera hudba dej no pecka toto moze prekonat uz len Halloween ale skoda ze uz zacinaju opatrenie ()

TERRORDROME

Nech nežeriem a neseriem, ale ten vykuk Wan to konečne dokázal. Všetci mali za to že natočí ďalší stupídny Insidious či Conjuring s digitálnymi bu-bu-bubákmi a on im ukázal akurát Fuck Off! Ja som teda Giallo nikdy nežral, ale to ako sa s tým pohráva tento film ma dostalo. Tvári sa akože vážne, pričom okolo trúsi omrvinky naznačujúce o čom to skutočne je a napokon vybalí na diváka svoju groteskne prepálenú podstatu, takže nejeden dôverčivý chudák sa z toho poserie že čo je to za kokosové WTF? Vrah behajúci pospiatky, Kung-Fu a nadprirodzené schopnosti ktoré síce nedávajú zmysel, ale zato sú kurevsky efektné a efektne kurevské. Záhadné vraždy a detektívny prípad smerujú k rozpoltenosti ktorá nie je psychická ale fyzická, pointa je úžasný bizár a nakoniec to zaklincuje Matrixovské policajné peklo aké nedal ani Terminátor. Je to áčkovo vyzerajúce béčko, dobre natočené a sakramentsky si zahrávajúce s divákom. Milujem to! P.S. Where is My Mind? ()

Marius_ss

Najlepší (zatiaľ) horor roku 2021. James Wan opäť raz dokázal, že je majster svojho remesla. Nie je to ten typický hororový film pre široké publikum ako The Conjuring (osobne by som to zaradil do subžánru slasher-horor), no je to tak umne zrežírované a zaujímavé, že by sa to mohlo páčiť aj masám mimo spomínaného subžánru. Navyše to má veľmi zaujímavý soundtrack a sympatické hlavné postavy. ()

ProgLaney

Pro mě typickej a přesto naprosto originální Wan. Fakt jsem se bavil a jsem upřímně rád, že trailer jakoby láká na něco jinýho, protože díky tomu vám pak James může nachystat překvapivou a zábavnou jízdu. Jen to chce nadhled, protože jestli tam jdete na další Insidious nebo Conjuring, jste špatně. ()

Kejf.

Ted si budu pripadat jako tehdy, kdy jsem sla s velkym ocekavanim na Hereditary a po kine si rikala “proc to ma kurva tak vysoky hodnoceni?” Co tohle bylo? Wan se po Aqua manovi a Rychle a zbesile docista zblaznil? Diky traileru jsem byla silene natesena a dostala jsem co? V prvni pulce ocekavani, co z toho vyleze a v druhy pulce vetreleckyho paskvila. Vzdyt to nebyl vubec jeho rukopis a Bisharuv taky ne! Strasne me to mrzi, ze pro me nejocekavanejsi horor roku, skonci what the fuck momentem, ktery si zaslouzi spis “horory” na netflixu… abych jen neplivala ohen, kamera byla skvela a ve finale ani ta hudba nebyla spatna. ()

tenebrae86

Nejočekávanější horor tohoto roku dopadl dobře. James Wan tu vzdává hold klasickým béčkovým hororům a to zdaleka ne jen těm italským. Italsky se film sice tváří, má to Bavovské barvičky a světýlka, hudba odkazuje na Rize Ortolaniho, kulisy jakoby stavěl samotný Argento (viz. policejní stanice) a je tu spousta  vizuálních odkazů na filmy jako je Suspiria, Inferno, Phenomena nebo Dům u hřbitova a Páter Thomas, ale obsahem i dějem Malignant svou makabrózností a nadhledem více připomíná trashovité, osmdesátkové US šílenosti typu Brain Damage nebo Breeders. Neměl jsem pocit, že koukám na giallo, ale spíše na remake filmu Basket Case z roku 1982. Každopádně jsem se dobře bavil a film doporučuji nejen znalcům brakových hororů. Stylem je to typický Wan a kvalitou se snímek řadí k tomu nejlepšímu, co tento režisér dosud natočil. Komu se líbilo Saw, V Zajetí démonů i Aquaman, nemůže být zklamán. ()

Zombi

Tak jo, těch pět hvězdiček je možná moc, ale v ranku hororů jsem dlouho nebyl takhle spokojen. Především se jedná o zábavný film, kde byla radost sledovat jakým směrem to půjde dál a co za zajímavé scény si Wan připravil. Film se inspiruje u starší béčkové produkce a kombinuje různé filmové hrůzy v jednom filmu. Některé scény nejsou úplně logické, např. zaparkování auta u sanatoria hned vedle srázu, ale ten záběr jako takový je děsně působivý a vyloženě jsem si vzpomněl na starý Evil Dead 2, kde Raimi také takhle kouzlil. Masakry ke konci jsou naprosto boží a nesmím zapomenout na skvělou hudbu, která dokáže napnout a kde je potřeba nakopnout parádní dynamiku. Za mě slabších 5 hvězd. ()

Oralfabet

No, tak já nevím. Jestli to měla být prostě krvavá over the top hororová zábava, tak to funguje asi patnáct minut. Připomnělo mi to Wanův předchozí film, Aquamana - v tom, že to má elementy, co by mohly naznačovat, že to člověk vůbec nemá brát vážně, ale většina filmu působí prostě jen jako nepovedený a chvílemi dost nudný zástupce svého žánru se směšnými hereckými výkony (spíš vedlejší role, Anabelle Wallis to zvládla celkem se ctí), debilními dialogy a nezajímavými postavami. Zajímavé je, že to Wanovi v obou případech očividně docela vyšlo a jsem překvapen kolik lidí zvládl přesvědčit o tom, že jsou ty filmy zábavné. Elektronická verze Where Is My Mind - nehodící se a navíc ještě připomínající milionkrát lepší film. Oblíbená postava: Kekoa Shaw (ale jen kvůli tomu jménu, rozhodně ne kvůli nenápadnému jiskření mezi ním a Madisoninou sestrou). 4/10 ()

LBsmoke

Zábava, kterou táhne dobrý It. žánrový vizual, chvílemi až moc agresivní slušná hudba (najezd melodie z Pixies).. brzo divákovi dojde jak to vlastně je, ale to je jako u telenoveli, taky víte že se nakonec vemou, ale furt se něco kulervouciho děje.. a trochu se to natahuje. Každopádně zase super Van, dneska si málokdo dovolí stříhnout něco tak ne-mainstream! ()

Klajnik odpad!

Má to jisté technické kvality. James Wan ostatně není neschopnej, ale tenhle materiál fakticky točit nemusel. Obsahově ne to nefunkční. Lidské postavy jsou nesympatické a vztahy mezi nimi nemají žádný rozměr, přičemž jednotlivé interakce (dialogy) bolí. Chvílema jako bych se díval na telenovelu. Po celou dobu mi na dění nezáleželo, protože postavy jsou mdlé. Strašidelné to nebylo ani vteřinku, ale ona je to stejně spíš detektivka. Jestliže chtěl Wan v roce 2021 vydat film, kterej bude mít řemeslné kvality, ale bude vycházet z osmdesátkových hororových slátanin Céčkovýho ranku, tak mu za to děkovat nemohu. Auto Zabiják a Planeta Teror fungují podstatně lépe. Nechápu, proč do tadyté mysteriózní detektivky o zlém tumoru tak vtlačili snahu o hororovou atmosféru a celé to působí tak vážně, když zápletka je vyloženě parodická. Tenhle koktail byl namíchaný obzvláště zle a já ho musím považovat za tvůrčí fail. ()

Zuzanv

Fuu, tak toto bol dosť prúser. Ak sa už táto snímka mala niečím inšpirovať, tak čo sa týka niektorých záberov a hudby to boli asi telenovely. Žiaľ, na niektoré z nich asi nikdy nezabudnem, také zlé to bolo. Najhoršie je, že už v druhej minúte viete, že to nebude dobré. A čo si tvorcovia akože mysleli o tom úvode? Niektoré postavy sú mimoriadne priblblé, ešte viac ako ostatné. A hrajú ich zlí herci. Ale veľmi zlí. Toto by aj na paródiu bolo slabé, nie na seriózny film. Verím, že tí čo tu nachádzate hlbšie asociácie a odkazy ste videli iný film ako ja. 1* iba z úcty k filmom, ktorým som dala "odpad"... mám chuť sem napísať všetky priblblé klišé, ktoré sme tu videli. Ale nejdem spoilovať. Je to proste prúser, dávno ma nič takto nenaštvalo. Ale hlavne, že sestričky držia spolu! ()

Heero

Pokulhávající předvídatelný scénář mohl spasit pouze závěrečný wau efekt a ten se nekonal. Já radši Wanovi duchařiny, což na začátku tak vypadalo a první čast mě bavila, dál už to bylo nový a za mě tak trochu blbý. Ze začátku duchařina a taky sem byl pěkně posranej, ale takhle to dopadá, když se scénáristi nemůžou rozhodnout, co to vlastně bude, bude to duchařina, slasher, monster horor? Nakonec je to přepíčený a ještě k tomu ten dementní konec. ()

majec4

Po dlhom case som sa odhodlal na horor. Niekedy som videl kazdy novy horor, no uz ma fakt prestali bavit tie duchariny, takze som par rokov nevidel ani jeden. No Wanove hororove filmy mam rad, takze ked som zistil ze opat stoji za nejakym, hned som ho, eeehm, isiel pozriet do kina :-). Po par minutach mi partnerka hovori, ze ona to pozerat nejde, ze to vyzera na riadnu divocinu. Dopozerala to so mnou a na konci len povzdychla, ze to bol fakt poriadny horor. Aj ja mam ten isty nazor. Konecne som videl horor, kde neslo len o lakacky, ale aj o nejaku krvicku navyse. A bolo toho celkom dost. Pacila sa mi realizacia "vidin", kedy sa Madison nehybala a musela sledovat, to co sledovala. Celkom rychlo som vyriesil policajne vysetrovanie, no ten zvrat ma celkom prekvapil. Bolo to vskutku originalne, mozno trosku tresnute na hlavu (doslovne :-)), ale u mna to fungovalo uplne v pohode. Niektore casti filmu boli kus odveci, no pri horore je to nutny jav, takze nic co by ma vyrusovalo. Takze Wan opat nesklamal, mozno ma kus rusilo herecke obsadenie, kde sa mi par vyberov nepacilo, preto nejdem do plneho poctu. Najviac by ma ale zaujimalo, kto by za toto vsetko niesol zodpovednost a ako by to v reale skoncilo, lebo tej skody, hlavne na zivotoch, tam bolo dost. ()

Muel

| Warner Bros. | A tak málo chýbalo k 4. Najtesnejšia 3-hviezda roka. Malignant ma bavil. Kamerové obraty a element detektívky mi sadli a príbeh ma dostatočne zaujímal, lenže keď som na záverenčný zvrat prišiel tak nejak v polovici stopáže, dosť mi to zážitok zhodilo. Akčné pasáže prekvapivo lepšie ako v novom Mortal Kombat (uf), šialenosť a istá nadľahčenosť mi nevadila, James Wan si jednoducho išiel za svojím a je to vidno. To je síce super, lenže ani ten koniec nebol pre mňa dostatočne uspokojivý a neuzatvoril príbeh adekvátne. Chýbalo fakt veľmi, veľmi málo... | Hodnotenie: 6/10 | ()

Mortemiss

Film o tom, jak mírně otupělé hlavní hrdince se špatným vkusem na muže začne doslova strašit v budce. Každý s ní o vypečeném kamarádíčku, který s ním bude podnikat kdejaké rošťárny, jenomže tento důvěrník zachází ještě dál, se svými radami a řešeními zapeklitých životních situací hravě předčí poradnu Oprah W., protože od slov přechází rovnou k činům, jenž nikoho nenechávají na pochybách. Hravě se dokáže vypořádat s křivdami z dětství, neprofesionálním přístupem policie a zanedbáním rodičovské výchovy. Zkrátka řečeno, dvě hodiny nám pan režisér servíruje dojemné drama o pravém příteli do nepohody, který za nás vyřeší všechny problémy, včetně těch milostných. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)