Povídkový snímek ČTYŘI POKOJE je dílem čtyř režisérů, kteří se v poslední době stali nejslavnějšími představiteli americké nezávislé kinematografie. Tvůrci natočili čtyři epizodické příběhy, odehrávající se o silvestrovské noci v pokojích jednoho losangeleského hotelu. Do každého příběhu (i pokoje) je zatažen novopečený hotelový sluha Ted (Tim Roth). S osudovou nekompromisností se mladík stane důležitým aktérem různých podivných až bizarních událostí. Každý z režisérů napsal scénář své epizody a samozřejmě při realizaci uplatnil svou poetiku. Výsledkem je značně eklektická podívaná, v níž se různé styly a žánry střídají bez většího doplňujícího účinku. Filmařským nadhledem a nápaditostí se vyznačuje především anekdota Roberta Rodrigueze. Snímek kvůli od začátku neujasněné a nevyhraněné koncepci umělecky nezachrání ani řada známých a slavných hereckých představitelů. (oficiálny text distribútora)

Richie666

První povídka byla otřesná, druhá o malinko lepší, třetí neměla chybu a poslední mě nijak nezaujala. Stručně řečeno - až na jednu povídku, která je výborná, dost velká nuda. ()

ScarPoul

Rozhodne najzábavnejší poviedkový film , ktorý stojí na skvelom, bláznivom a silenom prejave poslíčka Rotha. Prvá poviedka, má správny erotický nádych a je z nej vyťažené maximum a je plná absurdít a vyšpikovaných dialógov a jednej snovej predstavy. Druhá je absolútne šibnutá a natočená absolútne geniálne. Ako keby všetky miestnosti mali nejaký otvor ktorým kamera prejde takže nám neunikne ani ň z udalostí ktoré číhajú na Teda v tejto izbe. Rodriguezová je neskutočne vtipná a svieža a hlavne Banderas si svoju úlohu užil. Celkovo mi táto poviedka prišla najlepšia. Tarantinová jediná poviedka má dialógy absolútne geniálne a aj napriek 20 minutám je natočená na jeden shot. Ktorý pokračuje aj po titulkoch. Hraničí to s genialitou. Rozhodne som sa pobavil. ()

hendrich6

Koncept se mi líbil,ale jen jedna povídka byla nadprůměrná.Jednotlivě hodnotim : 1.povídka - 45 %,2.povídka - 70 % , 3.povídka - 85 % a 4.povídka - 60 %.Nejlepší práci odvedl Robert Rodriguez a Tarantino mě mírně zklamal režijně,ale zahrál to pěkně.Ocenil jsem i výkon Tima Rotha,kterej byl výbornej.Celkem to ale není víc než na 65% ()

Lacike

4 pribehy od styroch rôznych reziserov, ktore spaja postava poslicka v podani Tim Rotha, ktoreho rozstekany herecky prejav ma zo zaciatku strasne sral, ale s pribudajucimi minutami v tych lepsich pribehoch uz bol celkom znesitelny. Skoda, ze vo filme nehral pôvodne uvazovany Steve Buscemi. Snad by to zahral normalnejsie alebo vtipnejsie. Ale k samotnym pribehom. 1. pribeh o nejakych carodejnickach je uplna zbytocnost, ktora zaujme len odhalenymi kozami, ale ani tie nestoja za to, aby som to vydrzal bez pretacania 2/10. 2. pribeh je uz pozeratelnejsi. Pointa je celkom vtipna, ale kym sa k nej dopracujeme, tak je to strasna nuda 4/10. 3. pribeh je vrchol filmu. Vtipna zapletka, ktora sa neustale stupnuje az k absudnemu a neskutocne zabavnemu finale. Aj herecky je najlepsia. Banderas aj na malom priestore je neskutocne cool a tie dve decka su roztomili parchanti 8/10. 4. pribeh ma skvelu ale ocakavanu pointu a je predsalen zbytocne natahovany. Tarantino keca az prilis a Willis je uplne zbytocny. Pôsobi to, jak keby to Tarantino zbuchal narychlo a opisal scenku z prveho filmu, ktory ho napadol. 6/10. Celkovy vysledok tejto nesurodej zmesy poviedok je cisty priemer 5/10, ale uz len kvôli poslednym dvom poviedkam sa to aspon raz oplati vidiet. ()

maseer2

první dvě povídky jsou hodně slabé a ani o poznání povedenější druhá dvojice povídek, na které je dost znát rukopis Rodrigueze resp. Tarantina, nemůže tu nudu z úvodní poloviny vylepšit natolik, aby byl dojem z filmu jako celku veskrze pozitivní.. ()

bouncer

Báječná jízda, 4 povídky se stupňující se kvalitou vyvrcholí Tarantinovou hříčkou, která mě dostala do kolen. Všechny spojuje jen budova hotelu a pikolík Tim Roth, který je k nezaplacení. Opravdu originální podívaná, na kterou se vždycky rád podívám znovu...4 pokoje, 4 hvězdičky? Ale kdeže, radši 5... ()

Mononoke.

Poslední Tarantinova povídka,která by možná za něco stála byla vykrádačka od Hitchcocka, ty ostatní tři nic extra. Zvláště druhá s pokojem 404. Za normálních okolností bych dala filmu 3* Ale hlavní role Teda byla totálně otřesná! Nejsem si jistá jestli měl hrát retardovanýho kreténa nebo je takovej od přírody, ale nedalo se na něj koukat. Prostě ne. Z celýho filmu mám odpornej pocit...Steve Buscemi by poslíčka to zahrál líp! Takže slabší 2*. ()

Chermy

Je vůbec možné aby herec dokázal být tak příšerný a nepříjemný, že při pohledu na něj otevírám kudlu v kapse? Ano Timu Rothovi se to povedlo! Hvězdička patří všem ostatním, kteří se přes Timovo veledílo snažili o koukatelnou podívanou ()

jahol

Tak to taky vezmu po jednotlivých povídkách - první za **, druhá za ****, třetí a čtvrtá jednoznačně *****. Upřímně řečeno, přijde mi, že spoustu hodnotitelů uspala a/nebo otrávila první povídka, protože ta druhá, tolik kritizovaná, není vůbec špatná a není o tolik horší než třetí, které hodně přidává skvěle stylizovaný Antonio Banderas. No, a ta poslední, to je taková malá Tarantinovská symfonie.... ()

Suzie05

Za první pokoj bych dala maximálně dvě hvězdičky. Druhý pokoj už začínal být zajímavý a dostal by tak tři. Třetí pokoj mě dostal hlavně hereckým obsazením a ani po dějové stránce nebyl vůbec špatný, ten by dostal čtyři. No a ten poslední pokoj byl opravdu nejlepší, ten by dostal plný počet bez delšího přemýšlení (zajímalo by mě jestli by jejich nabídku někdo odmítl). Konečně, když to sečtu dostanu něco mezi lepšíma třema a horšíma čtyřma. Ale vzhledem ke kvalitě posledního pokoje, jsou to lepší čtyři. ()

Skrk

První dvě povídky hraničí s odpadem. (ta první tedy každopádně) Šlo vidět, že páni režiséři nepochopili, co se po nich chtělo. Navíc Tim Roth v nich neskutečně přehrával. Pak přišel Rodriguez s Tarantinem....-> mrtvola pod matracemi, zvracející Roth, zabijácký výraz Banderase, ukecaný Tarantino, málo střihů, 193x FUCKování a jeden useknutý malíček. ()

corpsy

Posledné dve epizódky vlastne spravili z tohto diela majstrovský zábavný kúsok, pretože aspoň pri tej prvej som netušil, či ide o paródiu, alebo výsmech. Takže nakoniec tlieskam. ()

liquido26

Čtyři hvězdičky pro Čtyři pokoje. První příběh o čarodějnicích s madonou v hlavní roli je úplně o ničem. Byla tam jedna nebo dvě dobrý hlášky a to je tak všechno. Druhý pokoj, kde na židli sedí svázaná Jennifer Bealsová s roubíkem v puse, už je výrazně lepší. Oproti prvnímu příběhu je vtipný, reálný a taky lehce ujetý, ale tato ujetost není nic v porovnání s tím, co nám přichystali Rodriguez a Tarantino v posledních dvou příbězích. ()

DDT

Přesně ten typ filmu, kdy prvek očekávání (režiséři, herci, úvodní titulky) vystřídá prvek zklamání, kterým je bohužel obsah skoro celého filmu. ()

sidzej

* za tretiu Rodriguezovu časť, ktorá ma ako jediná vážne bavila a rozosmiala. (Antonio Banderas, jeho 2 deti, mŕtvola a požiar. Záver tejto scénky je geniálne vypointovaný a úsmevný, škoda že Rodriguez nedostal väčší priestor). Zvyšok je buď absúrdny, nezrozumiteľný maglajz (prvé 2 poviedky) alebo neskutočná nuda (Tarantino) navyše vďaka tomuto filmu som si spravil úplnu averziu voči Timovi Rothovi ktorého nedokážem vystáť v žiadnom filme. ()